POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [23.09.2019, 12:42:34] • Międzyzdroje

XXIII Forum Ciepłowników Polskich za nami

XXIII Forum Ciepłowników Polskich za nami

fot. Andrzej Ryfczyński

W dniach 16 – 18 września 2019 r. w Międzyzdrojach odbyło się XXIII Forum Ciepłowników Polskich. Do udziału w Forum zaproszeni zostali parlamentarzyści, przedstawiciele Komisji Europejskiej, ministerstwa energii, NFOŚiGW, przedstawiciele polskich i zagranicznych organizacji branżowych.

Pod względem frekwencji było to jak na razie rekordowe Forum, gdyż liczba uczestników przekroczyła 650 i 38 wystawców polskich i zagranicznych. Międzyzdroje są ulubionym miastem na takie imprezy przed sezonem letnim lub po nim. Prekursorem takich imprez było kiedyś Polfoto, które zaczęło się od zjazdów fotograficznych i rozszerzyło się do olbrzymich targów pod koniec lat 90. Wystawców było wtedy 196. Byłem współtwórcą tamtej udanej imprezy, która w szczycie miała około 5 tysięcy uczestników i tysiące widzów na różnych pokazach i imprezach towarzyszących. Dlatego teraz udałem się na ekspo do MDK-u. Spotkałem tam wspaniałych ludzi i na podstawie dwóch firm z Krakowa i Poznania chcę pokazać drogę polskich przedsiębiorców do sukcesu. Na podstawie informacji uzyskanych z dwóch rodzinnych firm pokażę ich sukces, to też jest nasz sukces.

XXIII Forum Ciepłowników Polskich za nami

fot. Andrzej Ryfczyński

O wypowiedź poprosiłem Witolda Ślirza z Krakowa-

- DASL Systems to spółka cywilna założona w 2003 roku przez Grzegorza Dąbrowskiego i Witolda Ślirza.

Pomysł zrodził się podczas jednego z licznych „balkonowych" spotkań towarzyskich. Silna wola zrobienia czegoś wyjątkowego uruchomiła błyskawiczne działania.

Na początku wynajęliśmy 2 małe pokoiki w walącym się biurowcu, gdzie zatrudnialiśmy jednego programistę. W tym samym czasie uruchomiliśmy działania zmierzając do pozyskania klientów zagranicznych. Czasy były mniej sprzyjające takiej działalności niż obecnie gdyż Polska nie była w Unii Europejskiej, dlatego każda podróż wiązała się z przygodami. Nie zrażały nas porażki, których nie było mało i chyba dzięki temu mamy poczucie sukcesu. Od początku firma DASL Systems zajmowała się tworzeniem oprogramowania dla przyrządów pomiarowych. W trakcie rozwoju współpracy z klientami, w Polsce i za granicą, profil firmy przesunął się bardziej na produkcję urządzeń. Obecnie firma zatrudnia 18 pracowników tworzących oprogramowanie, hardware oraz szkolących klientów z dziedziny pomiarów. Przez te wszystkie lata staraliśmy się zachować niekorporacyjny model pracy i współpracy z naszymi pracownikami ceniąc sobie dobre relacje.


Głównym produktem stał się system RATMON wraz z urządzeniami RAT do monitoringu sieci preizolowanych /System kontroli i sygnalizacji stanów awaryjnych rur preizolowanych (tzw. "system alarmowy" umożliwia ciągły nadzór i monitoring rurociągów ciepłowniczych. Jego zalety są widoczne we wszystkich fazach: montażu, odbiorów i eksploatacji rurociągów preizolowanych. /, który od 2015 roku z sukcesem wdrażany jest w kolejnych przedsiębiorstwach w kraju i na świecie.

XXIII Forum Ciepłowników Polskich za nami

fot. Andrzej Ryfczyński

Drugą osobą jest Menadżer Produktu Mariola Smakulska z Poznania. Wiodącym produktem firmy EFAR są zawory kulowe pełnoprzelotowe, które mamy w swoich domach:

- Firma EFAR W. Narożny E.Pukacka-Mruk sp.j. To producent zaworów kulowych działający na rynku od 1991 roku, jako wyłączny dystrybutor polskiego producenta zaworów kulowych firmy EFAWA.

Zarówno EFAR jak i EFAWA to rodzinne przedsiębiorstwa, które utworzyli ci sami właściciele, którzy zatrudniali na początku kilkanaście osób. Dzisiaj firma EFAR jest jednym z czołowych producentów zaworów kulowych na rynku polskim.

EFAR jest rodzinną firmą ze 100% polskim kapitałem, jest firmą średniej wielkości. Oferuje przyjazne środowisku urządzenia. Działania firmy EFAR obejmują; produkcję, doradztwo techniczne, dystrybucję i kompletacje urządzeń oraz serwis dostarczanej armatury przemysłowej.

Rodzinna firma EFAR to nazwiska właścicieli nierozerwalnie połączone z nazwą firmy, to bardzo ważne, gdyż czyni to firmę godną zaufania, anonimowość nie jest dobra w businessie. W firmach rodzinnych zawarty jest nie tylko potencjał wizerunkowy, firmy zarządzane przez rodzinę są postrzegane jako bardziej wiarygodne, autentyczne i zdeterminowane do dostarczania dóbr i są ukierunkowane na długi czas działania. Firmy rodzinne mają też szansę lepiej się przygotować do zmiany pokoleniowej.

Podstawową funkcją firmy EFAR jest produkcja i dystrybucja do sektorów ciepłowniczych, gazowniczych, budowlanych, wodno–kanalizacyjnych oraz innych. W branży, w której działa, zapewnia kompleksową ofertę. Koncepcje zarówno częściowych jak i kompletnych rozwiązań dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów. Dzięki własnej produkcji zachowuje elastyczność w stosunku do wymagań odbiorców i jest gotowa rozwiązywać zarówno nietypowe, skomplikowane problemy, jak i zaproponować armaturę tańszą, zapewniając jednocześnie odpowiedni standard techniczny. Tak szerokie spektrum rozwiązań umożliwia ścisła współpraca z renomowanymi dostawcami najnowocześniejszych technologii z kraju i zagranicy. Działania opierane są na ścisłej współpracy z klientami.

Przez cały okres działalności firmę wyróżnia wysoka dynamika rozwoju. Znacznie został powiększony potencjał techniczny i kadrowy. Wprowadzono zaawansowane technologie produkcji i nowoczesne metody zarządzania, z roku na rok poprawiając efektywność na wszystkich płaszczyznach działania i uzyskując coraz lepsze wyniki ekonomiczne. Dzięki konsekwencji w działaniu i jasno sprecyzowanym celom, zapewnia firmie stały rozwój i ugruntowanie pozycji na rynku, zbudowała prestiż wśród partnerów i klientów oraz wypracowała swój indywidualny styl.

XXIII Forum Ciepłowników Polskich za nami

Zdjęcie z 1999 rku( fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum )


Nagrody i wyróżnienia

Trzykrotnie zdobyła tytuł Gazeli Biznesu, w rankingu organizowanym przez Puls Biznesu. Klub Gazel Biznesu skupia grono najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Tytuł Gazeli Biznesu to ważna i uznana na polskim rynku rekomendacja.

Firma EFAR jest corocznie nagradzana certyfikatem „Przedsiębiorstwa Fair Play".

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ OSTRZEŻENIE SILNY WIATR Stopień zagrożenia: 1 Ważność: od godz. 02:00 dnia 06-12-2019 do godz. 16:00 dnia 06-12-2019 Obszar: województwo zachodniopomorskie. Przebieg: Na wybrzeżu Bałtyku występować będzie wiatr o prędkości 40 - 60 km/h z kierunku południowo zachodniego, w porywach osiągający 80 - 90 km/h. Skutki: łamanie gałęzi; uszkodzenia dachów i budynków o słabej konstrukcji; utrudnienia komunikacyjne ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Czy podobne sceny jak te ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim mogą się rozgrywać w innych szkołach? Do eskalacji konfliktów dochodzi poprzez zaniedbanie – słyszymy głosy z innych gmin powiatu. Zobaczcie, jak z agresją uczniów walczą w gminach Dziwnów i Wolin ■ Zakończyła się akcja podniesienia i wywozu brytyjskiej lotniczej miny morskiej. Waży 900 kg, a samego materiału wybuchowego ma ponad 400 g. Okręt z tym niebezpiecznym obiektem jest już poza główkami świnoujskiego portu w drodze na poligon morski, gdzie mina zostanie zneutralizowana ■ Awaria jest możliwa w każdej oczyszczalni. Czasem przez mieszkańców. Z kanalizacji wyciągaliśmy już chyba wszystko - przyznaje Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie. Pracownicy Zakładu znajdowali w niej między innymi pojemniki, ubrania, 100 m kwadratowych siatki rybackiej, folie, podpaski czy prezerwatywy. Czy podobna awaria oczyszczalni ścieków jak ta w Warszawie mogłaby się zdarzyć w Waszym Zakładzie? Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie: Tak. Taka awaria może wystąpić praktycznie w każdej oczyszczalni ścieków w Polsce ■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■