POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [23.09.2019, 12:42:34] • Międzyzdroje

XXIII Forum Ciepłowników Polskich za nami

XXIII Forum Ciepłowników Polskich za nami

fot. Andrzej Ryfczyński

W dniach 16 – 18 września 2019 r. w Międzyzdrojach odbyło się XXIII Forum Ciepłowników Polskich. Do udziału w Forum zaproszeni zostali parlamentarzyści, przedstawiciele Komisji Europejskiej, ministerstwa energii, NFOŚiGW, przedstawiciele polskich i zagranicznych organizacji branżowych.

Pod względem frekwencji było to jak na razie rekordowe Forum, gdyż liczba uczestników przekroczyła 650 i 38 wystawców polskich i zagranicznych. Międzyzdroje są ulubionym miastem na takie imprezy przed sezonem letnim lub po nim. Prekursorem takich imprez było kiedyś Polfoto, które zaczęło się od zjazdów fotograficznych i rozszerzyło się do olbrzymich targów pod koniec lat 90. Wystawców było wtedy 196. Byłem współtwórcą tamtej udanej imprezy, która w szczycie miała około 5 tysięcy uczestników i tysiące widzów na różnych pokazach i imprezach towarzyszących. Dlatego teraz udałem się na ekspo do MDK-u. Spotkałem tam wspaniałych ludzi i na podstawie dwóch firm z Krakowa i Poznania chcę pokazać drogę polskich przedsiębiorców do sukcesu. Na podstawie informacji uzyskanych z dwóch rodzinnych firm pokażę ich sukces, to też jest nasz sukces.

XXIII Forum Ciepłowników Polskich za nami

fot. Andrzej Ryfczyński

O wypowiedź poprosiłem Witolda Ślirza z Krakowa-

- DASL Systems to spółka cywilna założona w 2003 roku przez Grzegorza Dąbrowskiego i Witolda Ślirza.

Pomysł zrodził się podczas jednego z licznych „balkonowych" spotkań towarzyskich. Silna wola zrobienia czegoś wyjątkowego uruchomiła błyskawiczne działania.

Na początku wynajęliśmy 2 małe pokoiki w walącym się biurowcu, gdzie zatrudnialiśmy jednego programistę. W tym samym czasie uruchomiliśmy działania zmierzając do pozyskania klientów zagranicznych. Czasy były mniej sprzyjające takiej działalności niż obecnie gdyż Polska nie była w Unii Europejskiej, dlatego każda podróż wiązała się z przygodami. Nie zrażały nas porażki, których nie było mało i chyba dzięki temu mamy poczucie sukcesu. Od początku firma DASL Systems zajmowała się tworzeniem oprogramowania dla przyrządów pomiarowych. W trakcie rozwoju współpracy z klientami, w Polsce i za granicą, profil firmy przesunął się bardziej na produkcję urządzeń. Obecnie firma zatrudnia 18 pracowników tworzących oprogramowanie, hardware oraz szkolących klientów z dziedziny pomiarów. Przez te wszystkie lata staraliśmy się zachować niekorporacyjny model pracy i współpracy z naszymi pracownikami ceniąc sobie dobre relacje.


Głównym produktem stał się system RATMON wraz z urządzeniami RAT do monitoringu sieci preizolowanych /System kontroli i sygnalizacji stanów awaryjnych rur preizolowanych (tzw. "system alarmowy" umożliwia ciągły nadzór i monitoring rurociągów ciepłowniczych. Jego zalety są widoczne we wszystkich fazach: montażu, odbiorów i eksploatacji rurociągów preizolowanych. /, który od 2015 roku z sukcesem wdrażany jest w kolejnych przedsiębiorstwach w kraju i na świecie.

XXIII Forum Ciepłowników Polskich za nami

fot. Andrzej Ryfczyński

Drugą osobą jest Menadżer Produktu Mariola Smakulska z Poznania. Wiodącym produktem firmy EFAR są zawory kulowe pełnoprzelotowe, które mamy w swoich domach:

- Firma EFAR W. Narożny E.Pukacka-Mruk sp.j. To producent zaworów kulowych działający na rynku od 1991 roku, jako wyłączny dystrybutor polskiego producenta zaworów kulowych firmy EFAWA.

Zarówno EFAR jak i EFAWA to rodzinne przedsiębiorstwa, które utworzyli ci sami właściciele, którzy zatrudniali na początku kilkanaście osób. Dzisiaj firma EFAR jest jednym z czołowych producentów zaworów kulowych na rynku polskim.

EFAR jest rodzinną firmą ze 100% polskim kapitałem, jest firmą średniej wielkości. Oferuje przyjazne środowisku urządzenia. Działania firmy EFAR obejmują; produkcję, doradztwo techniczne, dystrybucję i kompletacje urządzeń oraz serwis dostarczanej armatury przemysłowej.

Rodzinna firma EFAR to nazwiska właścicieli nierozerwalnie połączone z nazwą firmy, to bardzo ważne, gdyż czyni to firmę godną zaufania, anonimowość nie jest dobra w businessie. W firmach rodzinnych zawarty jest nie tylko potencjał wizerunkowy, firmy zarządzane przez rodzinę są postrzegane jako bardziej wiarygodne, autentyczne i zdeterminowane do dostarczania dóbr i są ukierunkowane na długi czas działania. Firmy rodzinne mają też szansę lepiej się przygotować do zmiany pokoleniowej.

Podstawową funkcją firmy EFAR jest produkcja i dystrybucja do sektorów ciepłowniczych, gazowniczych, budowlanych, wodno–kanalizacyjnych oraz innych. W branży, w której działa, zapewnia kompleksową ofertę. Koncepcje zarówno częściowych jak i kompletnych rozwiązań dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów. Dzięki własnej produkcji zachowuje elastyczność w stosunku do wymagań odbiorców i jest gotowa rozwiązywać zarówno nietypowe, skomplikowane problemy, jak i zaproponować armaturę tańszą, zapewniając jednocześnie odpowiedni standard techniczny. Tak szerokie spektrum rozwiązań umożliwia ścisła współpraca z renomowanymi dostawcami najnowocześniejszych technologii z kraju i zagranicy. Działania opierane są na ścisłej współpracy z klientami.

Przez cały okres działalności firmę wyróżnia wysoka dynamika rozwoju. Znacznie został powiększony potencjał techniczny i kadrowy. Wprowadzono zaawansowane technologie produkcji i nowoczesne metody zarządzania, z roku na rok poprawiając efektywność na wszystkich płaszczyznach działania i uzyskując coraz lepsze wyniki ekonomiczne. Dzięki konsekwencji w działaniu i jasno sprecyzowanym celom, zapewnia firmie stały rozwój i ugruntowanie pozycji na rynku, zbudowała prestiż wśród partnerów i klientów oraz wypracowała swój indywidualny styl.

XXIII Forum Ciepłowników Polskich za nami

Zdjęcie z 1999 rku( fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum )


Nagrody i wyróżnienia

Trzykrotnie zdobyła tytuł Gazeli Biznesu, w rankingu organizowanym przez Puls Biznesu. Klub Gazel Biznesu skupia grono najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Tytuł Gazeli Biznesu to ważna i uznana na polskim rynku rekomendacja.

Firma EFAR jest corocznie nagradzana certyfikatem „Przedsiębiorstwa Fair Play".

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Fundacja Perspektywa zaprasza serdecznie na mały koncert oraz wspomnienie wizualne Meksykańskiego Weekendu ■ Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że do Sądu Okręgowego w Szczecinie skierowano akt oskarżenia wobec prezesa kamieńskiego PGK Adriana G. Wraz z nim aktem oskarżenia objęto 3 inne osoby. Zarzuty w sprawie dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy, wyrządzenia szkody majątkowej znacznych rozmiarów spółce PGK, wprowadzania w błąd PFRON ■ Na terenie całego kraju od 1 września do 30 listopada br. prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny (PSR 2020). PSR jest badaniem statystycznym realizowanym (przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami) raz na 10 lat obejmującym wszystkie gospodarstwa rolne. Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unia Europejska. Krajową podstawą prawną realizacji spisu rolnego jest ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. Spis jest obowiązkowy to znaczy, że wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych zobligowani są do udziału w tym badaniu. Rolnicy będą mogli udzielić informacji poprzez: • samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl/, • odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego, • odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, służby statystyki publicznej mają opracowane różne rozwiązania organizacyjne, które pozwolą na realizację PSR w zależności od panującej sytuacji w kraju ■ W dniu 4 września 2020 r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskiego odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Sesja będzie prowadzona z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania) Pliki do pobrania na stronie: www.kamienpomorski.pl/pl/news/xix-sesja-rady-miejskiej-w-kamieniu-pomorskim-0 ■ Meklemburgia-Pomorze Przednie otwiera granice dla jednodniowych turystów. Rząd niemieckiego Kraju Związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o zniesieniu rygorystycznych obostrzeń dla tzw. jednodniowych turystów. Swobodne poruszanie będzie możliwe od 3 lub 4 września br. Jako pierwszy apelował o to marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■