POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [17.09.2019, 12:44:15] • Kamień Pomorski

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

fot. Organizator

7 września w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie wybranych nowel polskich. Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku. Została zapoczątkowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego oraz „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

W tym roku Narodowe Czytanie w Kamieniu Pomorskim, zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną, odbyło się tydzień później, czyli 13 września. Przeczytaliśmy 5 wybranych nowel: „Sawę” Henryka Rzewuskiego, „Orkę” Władysława Stanisława Reymonta, „Katarynkę” Bolesława Prusa, „Dym” Marii Konopnickiej oraz „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza.

Narodowe Czytanie 2019

fot. Organizator

Czytanie polskich nowel rozpoczął pan Burmistrz Leszek Szefliński wraz z osobami pełniącymi funkcje publiczne. Do akcji włączyli się także nauczyciele, młodzież z kamieńskich szkół oraz chętni mieszkańcy naszego miasta. Z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zapraszamy do udziału w następnej edycji Narodowego Czytania.

Bibliotekarze
PiMBP w Kamieniu Pomorskim


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Wtorek [17.09.2019, 21:24:08] • [IP: 83.8.12.***]

Czyżby pani sekretarz zaschło w gardle od tego czytania i śledzenia komentarzy na portalach?

Gość • Wtorek [17.09.2019, 19:19:28] • [IP: 79.186.205.**]

radna Kowalska powinna zdać mandat radnej; tak walczy z bezrobociem w Kamieniu że pół rodziny z mężem na czele pracuje w PGK i to na kierowniczych stanowiskach !!?!?!?!?! pierwsza w Kościele a tu taka nieuczciwa!?!?!

Gość • Wtorek [17.09.2019, 13:19:50] • [IP: 83.11.173.***]

Nie widać słuchaczy. Zamknięci w auli, szkoda, że nie w otwartej przestrzeni

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■