POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [01.09.2019, 09:44:18] • Kamień Pomorski

Młodzi piłkarze AP Gryf wrócili z obozu piłkarskiego

Młodzi piłkarze AP Gryf wrócili z obozu piłkarskiego

fot. Organizator

W piątek (30.08) niemal punktualnie o godzinie 17.00 młodzi Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski wrócili z Obozu Sportowego, który to po raz kolejny odbył był się w mieście partnerskim Kamienia Pomorskiego – Kowarach.

Młodzi adepci piłkarstwa z trzech najstarszych roczników w asyście czterech trenerów: Stanisława Kuryłły, Remigiusza Pęcaka, Dawida Sandzewicza, Ireneusza Benedyczaka oraz wychowawców udali się na Dolny Śląsk 23 sierpnia.

Po długiej podróży cała grupa w Ośrodku Wypoczynkowym Wojków zameldowała się wieczorem. Na przybyłych gości czekało integracyjne ognisko oraz pieczone kiełbaski. Na długie biesiadowanie nie było jednak czasu bowiem już następnego dnia odbyły się pierwsze treningi.

Młodzi piłkarze AP Gryf wrócili z obozu piłkarskiego

fot. Organizator

Piłkarze spod znaku Gryfa w większość dni trenowali dwa razy dziennie (rano po śniadaniu oraz po obiedzie) na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Kowarach.

Wieczorem mieli czas wolny, który najczęściej spędzali na grze w piłkę na salce gimnastycznej oraz ośrodkowym boisku. Była też okazja do zwiedzania Jeleniej Góry, gry w tenisa stołowego, czy też wspólne oglądanie meczów Pogoni Szczecin, eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz Mistrzostw Europy w siatkówce kobiet.

We wtorek (27.08) zespół złożony z piłkarzy urodzonych w 2005, 2006 i 2007 roku rozegrał sparing z trampkarzami Olimpii Kamienna Góra. Mecz ten zakończył się minimalną porażką AP Gryf 3:4. Gole dla niebiesko-biało-czerwonych zdobywali: Marcel Brzęczkowski oraz dwa Tobiasz Maciejewski.

Młodzi piłkarze AP Gryf wrócili z obozu piłkarskiego

fot. Organizator

Początkowo nasz zespół miał spore problemy w odnalezieniu się w eksperymentalnym ustawieniu złożonym z zawodników juniorów młodszych i trampkarzy, przez co przez większość pojedynku musiał gonić wynik. Mimo przewagi w końcówce, rywala dognić się już nie udało.

Po zakończeniu tego starcia na tym samym boisku zameldował się zespół rocznika 2008/2009, który zmierzył się z o rok starszym rywalem. Tutaj też minimalnie o jedną bramkę lepsza okazała się Olimpia, która zwycięskiego gola na 2:1 zdobyła w końcówce spotkania. Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Oliwier Stangrycki.

W środę (28.08) dwa najmłodsze roczniki miały dzień wolny od treningów. Dzięki gościnności Burmistrza Kowar Elżbiety Zakrzewskiej nasi zawodnicy mieli okazję do poznania historii tego miasta, odwiedzili kowarską starówkę, miejscowy Ratusz, Muzeum Ziemi Kowarskiej oraz wcielić się w rolę górników w miejscowej Sztolni.

Młodzi piłkarze AP Gryf wrócili z obozu piłkarskiego

fot. Organizator

Młodych zwiedzających przed Urzędem Miasta oprócz Pani Burmistrz powitali Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło oraz Skarbnik Miasta Kowary Agata Młodawska. Wieczorem na zwiedzających czekała jeszcze jedna niespodzianka od Burmistrza Stanisława Kuryłło, tym razem wraz ze starszymi kolegami mogli się

popluskać na odkrytym basenie w Jeleniej Górze.
W czwartek (29.08) na zakończenie obozu sportowego w Kowarach roczniki 2004/2005 oraz 2008/2009 zagrały gry kontrolne z Olimpią Kamienna Góra oraz Akademią Krzeszów.

Młodzi piłkarze AP Gryf wrócili z obozu piłkarskiego

fot. Organizator

Podopieczni Stanisława Kuryłły zmierzyli się z drużyną złożoną z zawodników urodzonych w latach 2001-2004.

Rywal dysponując starszymi piłkarzami mocno postawił na fizyczną formę gry o czym przekonał się m. in. Kuba Nowacki i Tobiasz Maciejewski, którzy z powodu urazów musieli wcześniej opuścić boisko... Mimo tych strat, różnicy wieku nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony i kto wie, gdyby nie lepsza skuteczność wynik mógłby być inny niż 2:3. Gole dla AP Gryf zdobyli: Tomasz Rosal oraz Mateusz Jacewicz z rzutu karnego.

W tym samym czasie podopieczni trenera Remigiusza Pęcaka rywalizowali w Krzeszowie z tamtejszą Akademią Piłkarską. Rywal wystawił zespół złożony z zawodników urodzonych w latach 2007-2009. Nasi gracze mieli spory problem w odnalezieniu się na boisku trawiastym, na którym długość trawy pozostawiała sporo do życzenia. Domowe boisko było atutem dla gospodarzy, którzy wygrali 5:4. Gole dla AP Gryf zdobyli po dwie Maksymilian Szpakowski oraz Mateusz Pszczółkowski.

Następnego dnia tuż po śniadaniu po siedmiu dniach poza domem młodzi piłkarze udali się w podróż powrotną do Kamienia Pomorskiego.

Młodzi piłkarze AP Gryf wrócili z obozu piłkarskiego

fot. Organizator

Stowarzyszenie Akademia Piłkarska - Gryf Kamień Pomorski informuje, że realizuje zadanie publiczne "Prowadzenie szkolenia sportowego ze specjalnością piłka nożna wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Gminy Kamień Pomorski, promocja zdrowego stylu życia, w tym realizacja działań profilaktycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych". Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Kamień Pomorski.


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Niedziela [01.09.2019, 10:24:02] • [IP: 79.186.203.***]

Burmistrz kuryllo daje kasę na klub w którym trenuje przecież to prokurator!?!

Gość • Niedziela [01.09.2019, 09:49:38] • [IP: 5.173.178.***]

A zajęcia z układania grzywki były??

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ 25 września 2019 r. na godz. 16.00 zapraszamy do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim na spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher. Pisarka jest autorką poczytnych i lubianych powieści obyczajowych i obyczajowo-historycznych, w których porusza bardzo ważne problemy społeczne. W swoich książkach nie omija trudnych tematów z naszej historii ■ W dniu 16.09.2019 r. o godz. 12.30 odbedzie się podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji na drogach Powiatowych z funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym ■ Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne - 7 września godz. 14:00, Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim ■ 7 września na terenie podzamcza przy wieży zamkowej w Golczewie odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. W tym dniu Stowarzyszenie Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie jest również organizatorem imprezy pn. „Spotkajmy się na wzgórzu zamkowym w Golczewie” w ramach, której organizatorzy chcą zachęcić organizacje pozarządowe do wspólnej debaty związanej z wieżą zamkową. W programie wydarzenia znajdzie się także miejsce na wspólne czytanie jednej z nowel Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Akcja Narodowe Czytanie w Golczewie organizowana jest po raz pierwszy i została oficjalnie zgłoszona do ogólnopolskiego wydarzenia. Głównym promotorem całej akcji jest Prezydent RP. ■