POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [21.08.2019, 15:38:43] • Region

Międzynarodowe manewry pożarnicze w Chojnie

Międzynarodowe manewry pożarnicze w Chojnie

fot. internet

Jak ratować ludzi z pożarów w budynkach mieszkalnych? Jakie scenariusze mogą spotkać służby ratunkowe pomagające poszkodowanym w wypadkach drogowych? Jak ocenić sytuację zagrożenia i dobrać odpowiednią taktykę działania? 31 sierpnia 2019 r. dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego blisko 150 strażaków ratowników weźmie udział w „Międzynarodowych manewrach pożarniczych Chojna 2019”.

Strażacy-ochotnicy wykonują wielką pracę dla systemu bezpieczeństwa w regionie. Im lepszym sprzętem dysponują, im wyższe są ich umiejętności, tym bardziej bezpieczni są mieszkańcy Pomorza Zachodniego. Jako Samorząd Województwa pomagamy jednostkom OSP w dofinansowaniu zakupu nowych wozów strażackich i sprzętu niezbędnego w ich codziennej pracy. Pomagamy również w podnoszeniu umiejętności. Wierzę, że Międzynarodowe manewry pożarnicze Chojna 2019 przyniosą spodziewane efekty. – mówi Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

Kilka etapów ćwiczeń, różne scenariusze, a wszystko na terenie dawnego lotniska wojsk radzieckich, gdzie dziś mieści się plac ćwiczebny OSP w Chojnie. W sumie stu pięćdziesięciu strażaków-ochotników z 13 jednostek z Polski (Chojna, Nawodna, Brwice, Krajnik Dolny, Trzcińsko Zdrój, Mieszkowice, Stare Łysogórki, Cedynia, Czachów oraz JRG Gryfino), Niemiec (Schwedt), Czech (Susice) i Ukrainy (Młynów) będzie ćwiczyć umiejętności gaszenia budynków, udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, oraz postępowania w ratownictwie drogowym. Międzynarodowy charakter wydarzenia pozwoli na porównanie stosowanych procedur oraz cenną wymianę doświadczeń.

Zaplanowane na 31 sierpnia 2019 r. manewry zostały wsparte przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego. Organizatorem Wydarzenia jest Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnie. Jednostka powstała w 1945r. i jest jedną z OSP z powiatu gryfińskiego o strategicznym znaczeniu dla zabezpieczenia przeciwpożarowego. Tylko w 2018 r. strażacy-ochotnicy z Chojny odnotowali 216 wyjazdów. Jednostka liczy 32 czynnych członków. Przy OSP działa młodzieżowa i dziecięca drużyna pożarnicza.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■