POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [19.08.2019, 09:04:01] • Dziwnów

„Cztery mile Jarka” – XXI edycja

„Cztery mile Jarka” – XXI edycja

fot. Organizator

Tadeusz Zblewski z Bytowa zwyciężył w biegu memoriałowym XXI edycji „Cztery mile Jarka. Zawodnik LKB im. Braci Pekt Lębork uzyskał bardzo dobry czas -32,41 min. Drugie miejsce zajął Adam Marysiak z Kożuchowa, reprezentujący klub MKST Astra Nowa Sól – 33,31 min., trzecie Jakub Wawrzykowski -– 33,57 min. Wśród kobiet wygrała Sandra Nowak (MKST Astra Nowa Sól) – 38,27 min., druga była Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.) -44,16 min., trzecia Ela Musiał (Wysoka Kamieńska) -44,30 min. Najszybszą zawodniczką Gminy Dziwnów została Katarzyna Sypiańska (Dziwnówek), a zawodnikiem Marcin Zych (LUKS „Bałtyk” Dziwnów). W klasyfikacji powiatowej zwyciężyli: Dorota Kowalska i Arkadiusz Borysiuk reprezentujący KB Kamień Pom. Specjalne puchary – figurki wykonane przez Katarzynę Sypiańską z Pracowni Ceramicznej Janowczarnia, otrzymali uczestniczy wszystkich edycji biegu: Jarosław Kosoń i Krzysztof Pieczyński.

Najstarszym uczestnikiem biegu był 81 leni Józef Wrona z Wielenia (Dzieci Wojny), najmłodszym – Kuba Kowalczyk z Recza (Valiant Gold Team). Specjalny Puchar dla zawodnika, który przyjechał na bieg z najdalszego zakątka Polski otrzymał krakowianin Kamil Mroczkowski Po raz pierwszy w historii biegu nagrodziliśmy zawodników w biegu rodzinnym. Team rodzinny stanowiły 2 osoby z najbliższej rodziny (suma czasów decydowała o miejscu w klasyfikacji). Atrakcyjne nagrody w tej klasyfikacji ufundował producent sprzętu AGD Amica.

Zwycięzcami biegu rodzinnego zostali: Grzegorz i Krzysztof Stępień z Opoczna, w nagrodę otrzymali dużą lodówkę; drugie miejsce wywalczyli Alicja i Grzegorz Terlikowscy z Zieleniewa – w nagrodę otrzymali kuchenką mikrofalową; trzecie miejsce zajęli Dorota i Zdzisław Kowalscy z Kamienia Pom. –mikser.

„Cztery mile Jarka” – XXI edycja

fot. Organizator

Przed biegiem memoriałowym odbył się bieg Vipów, o Wielką Muszlę Burmistrza Dziwnowa. Zwyciężył w nim Tomasz Majewski (dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą), przed Bartłomiejem Bonkiem (brązowy medalista IO – podnoszenie ciężarów) i Łukaszem Kadziewiczem (srebrny medalista mistrzostw świata – siatkówka).

W rywalizacji dzieci i młodzieży zwyciężyli:
100 m Lea Miroszak – Bydgoszcz i Rafał Grzegrzółka –Luban
300m Aleksandra Meller- Pęgów i Jakub Kryciński –Ścinawa
500 m Maja Szondelmajer – Myślibórz i Franciszek Komas – Ząbkowice
800 m Jagoda Wawrzykowska – Nowa Sól i Igor Dabkowski – Dziwnów
2000 m Liliana Młynarczyk – Nowa Sól i Emil Malinowski – Nowa Sól
W imprezie udział wzięło ponad 300 osób, w tym 166 w biegu memoriałowy.

„Cztery mile Jarka” – XXI edycja

fot. Organizator

Pełne wyniki zamieszczone są na stronie : www.maratonczykpomiarczasu.pl/wyniki

Organizator XXI biegu „Cztery mile Jarka” – LUKS „Bałtyk” Dziwnów, składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy służyli pomocą organizacyjną. Szczególnie dziękuję strażakom OSP Dziwnów, OSP Międzywodzie i Wojskowej Straży Pożarnej, policji, straży miejskiej, pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury, koleżankom i kolegom pracującym w biurze zawodów, sędziom, sponsorom i wolontariuszom.

„Cztery mile Jarka” – XXI edycja

fot. Organizator

Dziękuję olimpijczykom, którzy swoją obecnością uświetnili biegi dzieci i młodzieży, naszym paniom radnym i władzom Dziwnowa za pomoc organizacyjną. Wszystkim, którzy służyli pomocą w organizacji tej sportowej imprezy. Impreza została zorganizowana ze środków Gminy Dziwnów.

Jerzy Janawa


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ 25 września 2019 r. na godz. 16.00 zapraszamy do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim na spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher. Pisarka jest autorką poczytnych i lubianych powieści obyczajowych i obyczajowo-historycznych, w których porusza bardzo ważne problemy społeczne. W swoich książkach nie omija trudnych tematów z naszej historii ■ W dniu 16.09.2019 r. o godz. 12.30 odbedzie się podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji na drogach Powiatowych z funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym ■ Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne - 7 września godz. 14:00, Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim ■ 7 września na terenie podzamcza przy wieży zamkowej w Golczewie odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. W tym dniu Stowarzyszenie Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie jest również organizatorem imprezy pn. „Spotkajmy się na wzgórzu zamkowym w Golczewie” w ramach, której organizatorzy chcą zachęcić organizacje pozarządowe do wspólnej debaty związanej z wieżą zamkową. W programie wydarzenia znajdzie się także miejsce na wspólne czytanie jednej z nowel Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Akcja Narodowe Czytanie w Golczewie organizowana jest po raz pierwszy i została oficjalnie zgłoszona do ogólnopolskiego wydarzenia. Głównym promotorem całej akcji jest Prezydent RP. ■