POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [16.08.2019, 09:24:57] • Dziwnów

Podsumowanie pierwszego dnia XVIII Festiwalu Gwiazd Sportu

Podsumowanie pierwszego dnia XVIII Festiwalu Gwiazd Sportu

fot. Organizator

XVIII edycja Festiwalu Gwiazd Sportu rozpoczęta, a to oznacza jedno – do Dziwnowa (kolejny już raz) przyjechało grono znamienitych sportowców, którzy podobnie jak w latach minionych – opowiedzą o swoich karierach oraz kulisach zdobywania medali i tytułów. Co jednak szczególnie istotne – będą zachęcali do uprawiania sportu i z pewnością nie odmówią wspólnej fotografii czy autografu. Tym samym wszyscy, którzy emocjonowali się podczas telewizyjnych transmisji czy ze „ściśniętym gardłem”, oglądali medalowe wyczyny naszych reprezentantów, powinni przybyć do Dziwnowa, uczestnicząc we wszystkich przygotowanych aktywnościach.

Wielu z bohaterów tych relacji, będzie można zobaczyć podczas tegorocznej edycji. Części sportowej wydarzenia, towarzyszy też część muzyczna. Pamiętać bowiem należy, że obok wspólnych treningów czy możliwości udziału w organizowanych aktywnościach (dla dorosłych i dzieci), uwagę zwracają także festiwalowe wieczory, wypełnione zróżnicowaną, przebojową muzyką. Pierwszym punktem w programie XVIII odsłony festiwalu, były zajęcia prowadzone przez Oktawię Nowacką i Janusza Gerarda Peciaka. Przez pryzmat strzelectwa, opowiadali o pięcioboju nowoczesnym – dyscyplinie, która będąc bardzo wymagającą (składa się z pięciu konkurencji), pozwoliła polskim reprezentacjom wywalczyć wiele olimpijskich medali i tytułów.

Podsumowanie pierwszego dnia XVIII Festiwalu Gwiazd Sportu

fot. Organizator

Niemal równolegle na spotkanie „pod żaglem” zaprosił Marcin Rudawski, który przybliżając swoje sportowe (bardzo bogate) dokonania, zachęcał do uprawiania żeglarstwa. Na najmłodszych zaś, czekała „Przedszkoliada”, której animatorzy proponowali szereg zabaw i gier dla dzieci. Wszystko pod hasłem – „Drużyna Kangura”, czyli jak poprzez zabawę, zachęcić do aktywności fizycznej. Krótko po godzinie 11.00, na przywitanie sportowych gości, zaprosił do plażowego namiotu prowadzący festiwal – Artur Szulc (dziennikarz i komentator sportowy). Przedstawiając każdego z już obecnych sportowców (w piątek i sobotę są spodziewani kolejni), w kilku zdaniach opowiedział o ich karierze, przybliżając jednocześnie medalowe oraz mistrzowskie osiągnięcia.

Podsumowanie pierwszego dnia XVIII Festiwalu Gwiazd Sportu

fot. Organizator

Szczególnie głośno były witane te osoby, które w festiwalowym gronie pojawiły się pierwszy raz: Antoni Piechniczek, Krzysztof Bielecki, Bartłomiej Bonk, Łukasz Kadziewicz. Jako ostatni w gronie uczestników pojawił się Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, który przywitał sportowe grono oraz licznie obecnych widzów. A tych rzeczywiście nie brakowało i co szczególnie godne podkreślenia – wielu z nich było bardzo dobrze przygotowanych na spotkanie ze swoimi sportowymi idolami. Liczne zdjęcia, broszury czy albumy, dość szybko powędrowały w sportowe dłonie, które zostawiały na nich pisemny ślad.

Podsumowanie pierwszego dnia XVIII Festiwalu Gwiazd Sportu

fot. Organizator

Niedługo potem, na spotkanie z „Wiosłami w Blasku Złota” zaprosili: Natalia Madaj, Tomasz Kucharski, Konrad Wasielewski, Marek Łbik. Przygotowana przez nich konkurencja, składała się z dwóch części. Pierwsza odbywała się na wodzie (wyścig łodzi), druga zaś na lądzie (z wykorzystaniem ergometru). Chętnych do uczestnictwa nie brakowało, a wśród próbujących swoich sił, pojawił m.in. jeden z widzów, który był na każdej z festiwalowych edycji, a który pomimo zaawansowanego wieku, prezentował doskonałą kondycję.

Z uwagi na warunki pogodowe (padający deszcz), będący w planie blok zajęć z piłki ręcznej, został przełożony na piątek (16 sierpnia). To zaś spowodowało, że można było nieco szybciej zacząć bokserski pokaz treningu, przygotowany przez zawodników z BKS „Olimp” Szczecin.

Podsumowanie pierwszego dnia XVIII Festiwalu Gwiazd Sportu

fot. Organizator

Druga część dnia, miała już miejsce w STREFIE KONCERTOWEJ. Od godziny 18.30 do wspólnej zabawy zagrzewał DJ Ref, natomiast pierwszą z muzycznych gwiazd, która zaprezentowała się przed dziwnowską publicznością był Luki. Jednak nim na scenie wybrzmiały typowo disco-polowe rytmy, miało miejsce oficjalne otwarcie tegorocznego Festiwalu Gwiazd Sportu, którego dokonał (w otoczeniu zaproszonych sportowców) Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak. Następnie na scenie pojawił się BajorekD, a zaraz po nim, przed licznie zgromadzoną publicznością, pojawiła się gwiazda wieczoru – Grupa Boys.

Podsumowanie pierwszego dnia XVIII Festiwalu Gwiazd Sportu

fot. Organizator

Jutro kolejny dzień wydarzenia. Galeria zdjęć z pierwszego dnia festiwalu, znajduje się poniżej. Na XVIII edycję Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie, zaprasza #Pomorze Zachodnie.

Krzysztof Zawiliński / www.dziwnow.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [16.08.2019, 14:06:42] • [IP: 37.248.161.***]

Tymczasem u Kurylly festiwal muzyki organowej i biba dla dzikusow

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■