POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [07.08.2019, 23:31:45] • Wapnica

Niebezpieczna droga powiatowa w Wapnicy

Niebezpieczna droga powiatowa w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Po burzy, która przeszła nad Wapnicą 7 sierpnia o godzinie 19.45, wezwano na pomoc Ochotniczą Straż Pożarną z Lubinia do udrożnienia drogi powiatowej, ulicy Turkusowej w Wapnicy.

Po przyjeździe strażaków okazało się, że gruby konar uschniętego drzewa oznaczony do usunięcia blokował drogę. Strażacy szybko usunęli przeszkodę. Pozostał jednak dylemat co dalej. Na pniu widniał napis "1" do usunięcia. Wszystko działo się na przeciw budynku, przy którym stali oburzeni mieszkańcy.

Niebezpieczna droga powiatowa w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

To oznakowanie jest już od bardzo dawna i nikt tego nie usunął. Po oględzinach drzewa, które było mocno spróchniałe i popękane, strażacy postanowili je powalić, by mieszkańcom nie stała się krzywda. Swoją drogą nasz portal już od dawna opisywał podobne sytuacje na tej ulicy i apelował do władz, do starostwa Kamienia Pomorskiego, by na ulicy Turkusowej usunięto wiele drzew, które zagrażają życiu i zdrowia mieszkańcom.

Niebezpieczna droga powiatowa w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Jakoś nie widać poprawy bezpieczeństwa na tej drodze. Tylko drzewa oznaczyli numerami farbą na pniach, ale piły do ich wycięcia jakoś nie ma. Pomimo ostatnio wprowadzenia dodatkowego podatku do paliwa, na fundusze dróg lokalnych pieniędzy więcej nie ma.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Piątek [09.08.2019, 07:24:29] • [IP: 31.0.65.***]

Jaki dyrektor taki porządek

Gość • Czwartek [08.08.2019, 08:55:08] • [IP: 83.13.48.***]

Kolejne suche drzewo jest na trasie Wicko- Wapnica, oby poleciało na pole nie na drogę. Proszę o zainteresowanie się wycięciem suchego drzewa.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 08:26:25] • [IP: 83.11.164.***]

Niech pozwolą wyciąć ludziom i będzie bez kosztów usunięte

keriru • Czwartek [08.08.2019, 07:40:27] • [IP: 80.245.177.***]

To jest Lubin nie Lubiń.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■