POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [07.08.2019, 23:31:45] • Wapnica

Niebezpieczna droga powiatowa w Wapnicy

Niebezpieczna droga powiatowa w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Po burzy, która przeszła nad Wapnicą 7 sierpnia o godzinie 19.45, wezwano na pomoc Ochotniczą Straż Pożarną z Lubinia do udrożnienia drogi powiatowej, ulicy Turkusowej w Wapnicy.

Po przyjeździe strażaków okazało się, że gruby konar uschniętego drzewa oznaczony do usunięcia blokował drogę. Strażacy szybko usunęli przeszkodę. Pozostał jednak dylemat co dalej. Na pniu widniał napis "1" do usunięcia. Wszystko działo się na przeciw budynku, przy którym stali oburzeni mieszkańcy.

Niebezpieczna droga powiatowa w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

To oznakowanie jest już od bardzo dawna i nikt tego nie usunął. Po oględzinach drzewa, które było mocno spróchniałe i popękane, strażacy postanowili je powalić, by mieszkańcom nie stała się krzywda. Swoją drogą nasz portal już od dawna opisywał podobne sytuacje na tej ulicy i apelował do władz, do starostwa Kamienia Pomorskiego, by na ulicy Turkusowej usunięto wiele drzew, które zagrażają życiu i zdrowia mieszkańcom.

Niebezpieczna droga powiatowa w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Jakoś nie widać poprawy bezpieczeństwa na tej drodze. Tylko drzewa oznaczyli numerami farbą na pniach, ale piły do ich wycięcia jakoś nie ma. Pomimo ostatnio wprowadzenia dodatkowego podatku do paliwa, na fundusze dróg lokalnych pieniędzy więcej nie ma.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Piątek [09.08.2019, 07:24:29] • [IP: 31.0.65.***]

Jaki dyrektor taki porządek

Gość • Czwartek [08.08.2019, 08:55:08] • [IP: 83.13.48.***]

Kolejne suche drzewo jest na trasie Wicko- Wapnica, oby poleciało na pole nie na drogę. Proszę o zainteresowanie się wycięciem suchego drzewa.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 08:26:25] • [IP: 83.11.164.***]

Niech pozwolą wyciąć ludziom i będzie bez kosztów usunięte

keriru • Czwartek [08.08.2019, 07:40:27] • [IP: 80.245.177.***]

To jest Lubin nie Lubiń.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■