POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [07.08.2019, 23:31:45] • Wapnica

Niebezpieczna droga powiatowa w Wapnicy

Niebezpieczna droga powiatowa w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Po burzy, która przeszła nad Wapnicą 7 sierpnia o godzinie 19.45, wezwano na pomoc Ochotniczą Straż Pożarną z Lubinia do udrożnienia drogi powiatowej, ulicy Turkusowej w Wapnicy.

Po przyjeździe strażaków okazało się, że gruby konar uschniętego drzewa oznaczony do usunięcia blokował drogę. Strażacy szybko usunęli przeszkodę. Pozostał jednak dylemat co dalej. Na pniu widniał napis "1" do usunięcia. Wszystko działo się na przeciw budynku, przy którym stali oburzeni mieszkańcy.

Niebezpieczna droga powiatowa w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

To oznakowanie jest już od bardzo dawna i nikt tego nie usunął. Po oględzinach drzewa, które było mocno spróchniałe i popękane, strażacy postanowili je powalić, by mieszkańcom nie stała się krzywda. Swoją drogą nasz portal już od dawna opisywał podobne sytuacje na tej ulicy i apelował do władz, do starostwa Kamienia Pomorskiego, by na ulicy Turkusowej usunięto wiele drzew, które zagrażają życiu i zdrowia mieszkańcom.

Niebezpieczna droga powiatowa w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Jakoś nie widać poprawy bezpieczeństwa na tej drodze. Tylko drzewa oznaczyli numerami farbą na pniach, ale piły do ich wycięcia jakoś nie ma. Pomimo ostatnio wprowadzenia dodatkowego podatku do paliwa, na fundusze dróg lokalnych pieniędzy więcej nie ma.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Piątek [09.08.2019, 07:24:29] • [IP: 31.0.65.***]

Jaki dyrektor taki porządek

Gość • Czwartek [08.08.2019, 08:55:08] • [IP: 83.13.48.***]

Kolejne suche drzewo jest na trasie Wicko- Wapnica, oby poleciało na pole nie na drogę. Proszę o zainteresowanie się wycięciem suchego drzewa.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 08:26:25] • [IP: 83.11.164.***]

Niech pozwolą wyciąć ludziom i będzie bez kosztów usunięte

keriru • Czwartek [08.08.2019, 07:40:27] • [IP: 80.245.177.***]

To jest Lubin nie Lubiń.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■