POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [15.07.2019, 08:41:40] • Dziwnów

Jedźcie bez strachu

Jedźcie bez strachu

fot. ikamien.pl

Most w Dziwnowie jest bezpieczny. - Stan techniczny obiektu jest dobry i nie wymaga na dzień dzisiejszy napraw - zapewnia Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

W sierpniu ubiegłego roku w Genui, w północnej części Włoch, zawalił się wiadukt. Zginęły 43 osoby. Przyczyną tragedii był prawdopodobnie zły stan techniczny obiektu, m.in. korozja lin nośnych. Niedawno pozostałość wiaduktu wysadzono.

Postanowiliśmy zorientować się, w jakim stanie są najważniejsze mosty w naszej okolicy. Dziś - Dziwnów.

- Stan techniczny obiektu jest dobry i nie wymaga na dzień dzisiejszy napraw -zapewnia Bogdan Nowak, naczelnik Wydziału Mostów Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Zapytaliśmy, jak często jego stan techniczny jest sprawdzany.

- Most jest obiektem budowlanym, w związku z czym podlega kontroli okresowej przeprowadzanej raz do roku (przegląd podstawowy) oraz co 5 lat (przegląd rozszerzony), przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia budowlane, polegającej m.in. na sprawdzaniu stanu technicznego i przydatności do użytkowania obiektu budowlanego, w myśl ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz.U.2019.1186 tj.) Prawo Budowlane – informuje Bogdan Nowak. - Ponadto most podlega bieżącej konserwacji i kontroli dokonywanej przez obsługę mostu i pracownika technicznego Rejonu Dróg Wojewódzkich w Gryficach.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Wtorek [16.07.2019, 07:19:37] • [IP: 5.173.136.**]

Most w dobrym stanie bo Czosnek jest menagerem.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■