POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [14.07.2019, 16:34:06] • Międzyzdroje

Od chińskiego lampionu zapalił się dach

Od chińskiego lampionu zapalił się dach

fot. Andrzej Ryfczyński

W Międzyzdrojach na budynku przy Gryfa Pomorskiego spłonął dach. Wszystkiemu winna była modna zabawa chińskimi lampionami na plaży.

Sezon się zaczął. Młodzi zakochani od kilku dni na plaży w Międzyzdrojach puszczają na szczęście chińskie lampiony. A mamy wielką suszę.

Od chińskiego lampionu zapalił się dach

fot. Andrzej Ryfczyński

Ostatnio kierunek wiatru zmienił się i wieje od morza w stronę lądu. Właśnie w sobotę około godziny 23.00 wszystkie płonące lampiony spadły na miasto i okoliczne lasy. Szczęście jednych zakochanych stworzyło nieszczęście nowemu inwestorowi budynku.

Od chińskiego lampionu zapalił się dach

fot. Andrzej Ryfczyński

Spadł tam na dach płonący lampion i spowodował pożar. Wszystko co na dachu było łatwopalne, spłonęło. Ponieważ obiekt był w stanie surowym, gołe mury nie zapaliły się, powstały jednak znaczne szkody.

Od chińskiego lampionu zapalił się dach

fot. Andrzej Ryfczyński

Przyczyna zdarzenia to kompletny brak wyobraźni, kiedy widać, że wiatr jest w stronę lądu, a jest tak potworna susza. Ta zabawa przypomina mi zabawę dzieci zapałkami w stogu siana. Należy zabronić puszczania płonących lampionów, zwłaszcza kiedy wiatr wieje w kierunku lądu, a nie w stronę morza.


Andrzej Ryfczyński

Od chińskiego lampionu zapalił się dach

fot. Andrzej Ryfczyński

Od chińskiego lampionu zapalił się dach

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Środa [17.07.2019, 19:27:49] • [IP: 37.248.154.**]

Tyle naszej roboty poszło na marne

Gość • Wtorek [16.07.2019, 00:41:05] • [IP: 83.8.113.***]

Kto pozwala sprzedawać ten szajs??

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 21:28:10] • [IP: 5.173.144.**]

Międzyzdroje mają tzw" gospodarza", czyli burmistrza. To jego obowiązek dbać o bezpieczeństwo miasta. Tak ślubował. No to do roboty!! W krytycznych sytuacjach trzeba wydać specjalne zakazy. A nie tylko lansik z artystami.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 12:47:22] • [IP: 83.0.172.***]

Czy naprawdę żaden głąb nie pomyśli, że wypuszcza w powietrze śmieci, które na dodatek mogą spowodować poważne zagrożenie ?

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 09:58:26] • [IP: 5.173.184.***]

Obciążyć wszystkich co winni

Gość • Niedziela [14.07.2019, 23:24:57] • [IP: 37.30.18.**]

Cholerna dobra zmiana! mszczą się na poprzednikach, a rządzić nie potrafią.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 21:38:11] • [IP: 37.248.215.***]

Myslalam ze juz dawno tego zabronili, serio. Te lampiony sa zagrozeniem dla flory fauny no i pozarow

Gość • Niedziela [14.07.2019, 20:31:30] • [IP: 46.77.203.***]

w koncu mamy wolnosc, demokracje, co to, niech wiatr zaplaci, gospodarka wolorunkowa ludzie tego chcą więc czemu mamy im zabraniac, jak dwoch panow chce sie w kakao zabawic to nikt im nie zabrania a nawet pozwalamy zeby tego nasze dzieci uczyli, ze jest dobre więc czemu sie czepiacie lampionów??!!

Gość • Niedziela [14.07.2019, 20:29:34] • [IP: 37.248.162.***]

Współczuję... świeża budowa..

Gość • Niedziela [14.07.2019, 20:05:03] • [IP: 188.146.64.***]

Powinny być surowe kary za puszczanie tego badziewia, z kwalifikacją jak dla podpalaczy

Gość • Niedziela [14.07.2019, 19:57:42] • [IP: 83.20.234.***]

W lesie tego pełno! tylko czekać jak zacznie się jarać!

Gość • Niedziela [14.07.2019, 18:19:12] • [IP: 31.0.46.***]

Niech więcej tego gówna sprzedają teraz nie ma winnego niech koszty pokryja ci co to sprzedają może wtedy Przemyśla co sprzedaja