POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [12.07.2019, 20:41:01] • Międzyzdroje

Bezpieczniej na Drodze Wojewódzkiej nr 102

Bezpieczniej na Drodze Wojewódzkiej nr 102

Fot.A.Widorowski( fot. Organizator )

Zawsze z początkiem sezonu letniego i natężeniem ruchu turystycznego w Międzyzdrojach wzdłuż drogi nr 102 w stronę Wisełki parkował sznur samochodów. I ten krajobraz nie zmieniał się aż do zakończenia sezonu. Parkowanie przy drodze wojewódzkiej wzdłuż Wolińskiego Parku Narodowego wzbudzało wiele dyskusji. Jednak przede wszystkim postój bezpośrednio przy krawędzi jezdni, która jest intensywnie uczęszczana, stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników drogi, zarówno pieszych jak i kierowców.

„Nie mogliśmy bezczynnie czekać, aż dojdzie do tragedii. Dlatego pracownicy Referatu Infrastruktury naszego urzędu, podjęli stosowne działania - powiedział Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Patrząc z boku, zamontowanie słupków blokujących wydaje się zajęciem na kilka dni. Owszem, ale nie możemy stawiać w przestrzeni publicznej czegokolwiek bez uzgodnień i odpowiednich pozwoleń.” Dlatego montaż słupków blokujących wymagał przygotowania zmiany stałej organizacji ruchu odcinka drogi wojewódzkiej. Dokonano stosownych uzgodnień z Zachodniopomorską Dyrekcją Dróg Wojewódzkich w Koszalinie oraz Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie. Wynikiem tych działań, w dniu 27.06.2019 r. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, zatwierdził stałą organizację ruchu polegającą na umieszczeniu w ciągu ul. Zwycięstwa drogi nr W102 słupków blokujących od skrzyżowania z ul. Turystycznej do ul. Campingowej .

Bezpieczniej na Drodze Wojewódzkiej nr 102

Fot.A.Widorowski( fot. Organizator )

Montaż ok. 200 słupków blokujących potrwa jeszcze kilka dni, zajmują się nim pracownicy Zakładu Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach.

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy
Urząd Miejski


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 23:54:47] • [IP: 5.173.9.***]

Jak to zrobic jak wszedzie bezpodstawne zakazy postawione.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 14:56:14] • [IP: 46.76.154.**]

Proste rozumowanie to będzie jak nie zaparkujesz na zakazie.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 01:04:27] • [IP: 185.220.101.**]

Buraki w komentach. Mierza innych swoja miara piszac o jakims szpanowaniu i innych. 90% swiata szpanuje bo chce wygodnie zyc i ma samochod. Zalosne. Normalni ludzie zrobili by tam miejsca do parkowania, smietniki, pasy. Glupki stawiaja slupki. Polecam zaczac od slupkow u siebie pod domem. Kazde miejsce jest wazne w miejscowosci o malej wielkosci powierzchni wiec ich zabranianie to glupota. Zwlaszcza przy zwiekszajacej sie liczbie miejsc noclegowych. 2 klasa podstawowki ogarnia juz takie proste rozumowanie.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 12:34:02] • [IP: 95.160.159.**]

Lepiej by szalety w mieście wybudowano.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 09:56:42] • [IP: 37.248.154.**]

Należało by zacząć lansować przyjazd na wczasy, łykend pociągiem P.K.P., odpaka kłopot z parkowaniem, a tak z lenistwa to pod grajdołek się marzy zajechać furą aby jeszcze zaszpanowań, szkoda że gumy palić nieidzie. Miejście umiar, lenistwo waś od środka niszczy, więcej ruchu dla zdrowia a wszyscy będziem żyli dłużej.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 09:41:47] • [IP: 188.146.46.***]

Ciekawe czy był przetarg na ta inwestycję. A co z 3 kubkami, można zagrać?

Gość • Niedziela [14.07.2019, 09:02:23] • [IP: 83.20.234.***]

Brawo brawo!!

Gość • Niedziela [14.07.2019, 07:58:06] • [IP: 37.7.129.**]

Jak kogoś nie stać to może: parkować na zakazach, śmieci zostawiać w lesie, może jeszcze kraść i stwarzać zagrożenie dla innych - bo taki mamy klimat? Mają płacić tylko tych co stać? Zamiast stawiać słupki, lepiej wywoźić lawetą - będą pieniądze na np. budowę parkingu piętrowego.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 07:48:55] • [IP: 37.7.129.**]

Właśnie chodzi oto, że nie stać nas aby pozwalać na taki bałagan. To jest las nie parking - brak koszy na smieci, brak przejscia dla pieszych - oni z tych aut przebiegają na łuku drogi. Porządek ma być. Ja tam widzę wiele aut ludzi, których stać, ale niestety nie na kulturalne zachowanie. W dużym mieście służby pozwalają parkować w miejscach nie dozwolonych bo ich niestać postawić auto prawidłowo dalej i przejść się do celu?

Gość • Sobota [13.07.2019, 22:55:15] • [IP: 5.173.9.**]

Gdzie to pisze, ze to twoje miasto? Do grobu zabierzesz? W poznaniu, szczecinie czy wawie znajdzie sie miejsce by parkowac bez oplat. Tutaj sie nie znajdzie. Nie kazdego stac. Studenci maja 3 etety i studia by na pensje dla nierobow starczylo? Siedziec i pisac papierki na stawianie slupkow kazdy potrafi. Nie chce by moje podatki szly na takie glupoty.

Gość • Sobota [13.07.2019, 22:49:05] • [IP: 94.254.224.**]

Szkoda że jeszcze żaden tzw turysta nie napisał- bo u nas we Warszawie. ... Na prawdziwego turystę trzeba mieć wygląd i pieniądze. Coraz mniej przyjeżdżających ma to i to. U siebie peta nie rzuci bo się boi mandatu a tu potrafią nasrać komuś pod domem i jest OK.

Gość • Sobota [13.07.2019, 22:27:54] • [IP: 37.7.129.**]

Tam parkowali" turyści" - jednodniowi bez opłaty klimatycznej, zostawiali w mieście nie pieniądze tylko śmieci po kanapkach, pety i odchody po sobie i swoich psach. Nie chcę w moim mieście takich" turystów".

Gość • Sobota [13.07.2019, 21:58:39] • [IP: 37.30.51.***]

Bardzo dobrze, porządek musi być!! Powinni jeszcze ścieżkę rowerową do Wisełki zrobić(i to jak najprędzej!!

Gość • Sobota [13.07.2019, 21:37:29] • [IP: 5.174.122.**]

Tam parkowali" turyści" - jednodniowi bez opłaty klimatycznej, zostawiali w mieście nie pieniądze tylko śmieci po kanapkach, pety i odchody po sobie i swoich psach. Nie chcę w moim mieście takich" turystów".

Gość • Sobota [13.07.2019, 21:35:27] • [IP: 95.40.66.**]

My miejscowi zostawiamy niesmak ? Nie rozumie. Jadę do Szczecina płacę za parking, Warszawa, Poznań czy jakiekolwiek inne miasto muszę płacić za parking, więc dlaczego Ci co przyjeżdżają do nas mają stawiać auto na trawnikach, poboczach czy na granicy Parku Narodowego ? Czy Ci nas odwiedzający turyści mają d... ze złota by im na wszystko pozwalać? Miejsc parkingowych przybyło tylko po co iść 200 metrów dalej na plażę jak można stawiać samochód gdzie im się podoba ? W sezonie mieszkańcy też płacą za stawianie auta w strefie płatnego parkowania jak mają szansę gdzieś stanąć. Wielu przyjezdnych stawia samochody na parkingach przy ul.Kolejowej, Góra Filaretów a mieszkańcy bloków nie mają gdzie zaparkować. Parking przy ul.Komunalnej wcale nie jest drogi. Opłata za dobę to tylko 20 zł, ale świeci pustkami, bo za daleko do plaży. Przy Lidlu dochodzi do kolizji tylko i wyłącznie z winy kierowców, którzy nie zachowują odpowiedniej odległości od pojazdu przed nim, wyprzedzają przed przejściem dla pieszych itp. Słupki są OK.

Gość • Sobota [13.07.2019, 20:20:52] • [IP: 83.20.234.***]

Nareszcie przez kilka lat robili tam parking, sralnie, sypialnie, brawo !!

Gość • Sobota [13.07.2019, 20:17:40] • [IP: 83.20.249.***]

Do keriru • Sobota [13.07.2019, 06:56:31] • [IP: 80.245.177.***] Nie baranie jest tak gęsto abyś nie wjechał swoim złomem dlatego jest tak gęsto.

Gośćbodzio • Sobota [13.07.2019, 15:48:03] • [IP: 89.174.73.**]

To zakała WPN nawet zamknęli dla zwiedzających a nawet miejscowych Białą Górę z baterią łącznie.

Gość • Sobota [13.07.2019, 15:20:42] • [IP: 31.0.85.**]

Dokładnie to nasza Polska ziemia, i ktoś ze Szczecina czy Wrocławia też ma prawo ZA DARMO tu parkować. Turyści i tak kasę zostawia...a my miejscowi zostawiamy niesmak..taka prawda. Tam nigdy wypadku nie było. Za to pod lidlem juz nie jedna kolizja i co zrobiono aby poprawić tam bezpieczeństwo? Nic, bo tam słupki nic nie pomogą.

Gość • Sobota [13.07.2019, 12:03:00] • [IP: 5.173.9.**]

A co ludzie to niewolnicy? Godzina pracy 10zl, starczy na 2 godziny parkowania. A jedzenie, dojazd, oplaty, ubezpieczenie? Dla takiego z 10;34 oplaty za powietrze wprowadzic to mu doby zabraknie zeby zarobic.

Gość • Sobota [13.07.2019, 11:56:29] • [IP: 188.146.49.***]

Gdzie miejsca postojowe w tym rejonie

Gość • Sobota [13.07.2019, 11:41:37] • [IP: 185.90.158.***]

Dlaczego nie mozna zbudowac parkingow miejskich za 1 zi dziennie. Turysci i tak pieniadze przywioza i zostawia w miescie.Dlaczego sprawdza sie to w innych panstwach(tuz za miedza).Przeciez tu chodzi o skasowanie turysty na tych strefach, ma placic i koniec.Ja juz tam nie przyjade, ani nikt z moich znajomych.

Gość • Sobota [13.07.2019, 10:34:37] • [IP: 178.238.241.**]

Bardzo dobrze, że w końcu będą słupki. Janusze wszędzie chcieliby parkować za darmo. Nieważne czy to las czy park, ważne że darmowe.

Gość • Sobota [13.07.2019, 09:03:41] • [IP: 18.85.192.***]

Nie bylo strefy to ludzie tam nie parkowali. Gdzie maja parkowac? Na kolejnym bajerze taniego parkingu? Nabajerowali a parking poszedl w prywatne a tanio nie jest ani dowozu do miasta.

keriru • Sobota [13.07.2019, 06:56:31] • [IP: 80.245.177.***]

Tylko po co tak gęsto te słupki. Kasy trzeba więcej wydać?

Oglądasz 1-25 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■