POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [11.07.2019, 08:33:59] • Międzyzdroje

Beton zalewa Świnoujście i Międzyzdroje

Beton zalewa Świnoujście i Międzyzdroje

fot. ikamien.pl

„Morze betonu” to tytuł artykułu w najnowszym wydaniu tygodnika „Polityka”. Poświęcono go między innymi architekturze Świnoujścia i Międzyzdrojów. Wspomniano też o Dziwnówku i Wolińskim Parku Narodowym.

O betonowaniu Świnoujścia, zabudowie wydm czy powstawaniu budynków znacznie wyższych niż zakładano piszemy na portalach iswinoujscie i ikamien od lat. Tym razem tematem zajął się tygodnik „Polityka”.

Beton zalewa Świnoujście i Międzyzdroje

fot. ikamien.pl

„Bałtyk tonie w betonie” - takim hasłem gazeta zapowiada na okładce artykuł poświęcony architekturze miejscowości nad Bałtykiem. Przeczytacie w nim między innymi, jak zmieniały się założenia architektoniczne Międzyzdrojów i Świnoujścia, o niepokojach mieszkańców, podejściu do inwestorów samorządów. Polecamy!

Beton zalewa Świnoujście i Międzyzdroje

fot. ikamien.pl

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Sobota [13.07.2019, 16:24:09] • [IP: 178.238.243.***]

I bardzo dobrze. Świat idzie do przodu a my mamy stać i się przyglądać? Jak ktoś chce drzew to do lasu a nie do miasta. A poza tym jak kupuję nieruchomość to mam prawo zrobić z nią to co chcę i nie będzie mi jakiś ekopedryl mówił co mam z nią robić.

Gośćbodzio • Sobota [13.07.2019, 15:40:03] • [IP: 89.174.73.**]

''Grupa ludzi'' a kto to ?

Gość • Piątek [12.07.2019, 21:09:46] • [IP: 188.147.42.***]

Do pana Rafała. Niestety nie jesteśmy Hiszpanią a tym bardziej Florydą. Sezon to niecałe dwa miesiące. To właśnie przyroda przyciąga do nas prawdziwych turystów. Do betonu przyjeżdżają ludzie, którzy spodziewają się w 100 % słońca, gdy go nie ma widać efekt, widać napisów wolne pokoje masa. Co do zabytkowych willi to są burzone i będą. Nie ważne, że to zabytek, ciekawa architektura. Przykład Dziwnówek. Została ostatnia willa Meduza, zaniedbana, zapomniana, czeka. Na remont ? Wątpliwe, najpewniej czeka ją smutny koniec.

Rafał • Piątek [12.07.2019, 12:25:59] • [IP: 10.160.83.***]

A gdzie mają nocować coraz wieksze rzesze turystòw?Voraz lepsze drogi, wiecej aut, gdzies stonke upchać trzeba.Budować małe pensjonaciki?Nikt juz dzis nie buduje ładnie bo sie to nie opłaca.Mamy i tak tyle zieleni jak nigdzie indziej.Floryda czy Hiszpania to sam beton a mimo to masa ludzi.Zabytkowych willi u nas nikt nie bedzie burzył.Ale brakuje pietrowych parkingòw.

byron • Czwartek [11.07.2019, 23:11:10] • [IP: 80.245.177.***]

Od tego betonowania i wszedobylskiego kurzu powietrze nadmorskie niczym nie rozni sie od gornoslaskiego

Gość • Czwartek [11.07.2019, 22:33:38] • [IP: 37.248.159.**]

Przez takie artykuły o kontrowersyjnym tytule to tracimy turystów. Włodarze nadmorskich miast powinni pozwać Politykę. Jak tylko sezon to pismaki zaczynają obrzydzac nasze wybrzeże.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 21:05:32] • [IP: 37.47.24.***]

Tak na prawdę to szkoda pisać jakikolwiek komentarz. Napiszę krótko: MASAKRA, Zniszczone klimatyczne Międzyzdroje przez garstkę ludzi w imię KASY. Trzeba się nachapać bo nic nie trwa wiecznie...

Gość • Czwartek [11.07.2019, 14:32:06] • [IP: 31.0.86.***]

Betony rządzą a raczej robią co deweloperzy chcą i tyle, zniszczyli takie piękne miasta...

Gość • Czwartek [11.07.2019, 10:27:40] • [IP: 83.21.50.***]

Zobaczcie jak wygląda Ahlbeck czy Heringsdorf - stara zabudowa idealnie odrestaurowana i praktycznie zero betonowych molochów. Ciężko było brać przykład od zachodnich sąsiadów? No to jest co jest. Nawet architekt miasta w tym momencie jest niepotrzebny bo wszystkie znaczące działki sprzedane pod" betonowce".

Gość • Czwartek [11.07.2019, 08:56:22] • [IP: 31.0.43.**]

Gołębiewski w Pobierowie :)))

Oglądasz 1-10 z 10
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ We wtorek w pierwszj części dnia na północy kraju, następnie również na zachodzie oraz w centrum spodziewane są silne porywy wiatru wiejącego z północnego-zachodu i zachodu o prędkości maksymalnej do 70-80 km/h. ■ Prognozuje się wystąpienie na wybrzeżu silnego, północno-zachodniego wiatru osiągającego w porywach 70-75 km/h. ■ W dniu 16.09.2019 r. o godz. 12.30 odbedzie się podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji na drogach Powiatowych z funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym ■ Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne - 7 września godz. 14:00, Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim ■ 7 września na terenie podzamcza przy wieży zamkowej w Golczewie odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. W tym dniu Stowarzyszenie Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie jest również organizatorem imprezy pn. „Spotkajmy się na wzgórzu zamkowym w Golczewie” w ramach, której organizatorzy chcą zachęcić organizacje pozarządowe do wspólnej debaty związanej z wieżą zamkową. W programie wydarzenia znajdzie się także miejsce na wspólne czytanie jednej z nowel Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Akcja Narodowe Czytanie w Golczewie organizowana jest po raz pierwszy i została oficjalnie zgłoszona do ogólnopolskiego wydarzenia. Głównym promotorem całej akcji jest Prezydent RP. ■