POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [11.08.2019, 20:34:09] • Gmina Międzyzdroje

Nie wszyscy to mają

Nie wszyscy to mają

Wapnica( fot. Andrzej Ryfczyński )

Mieszkańcom gminy Międzyzdroje, którzy od lat korzystają z dostępu do wszystkich sieci, pewno nawet do głowy nie przyjdzie, że nieopodal żyją ludzie, którzy o takim luksusie mogą na razie pomarzyć.

Dostęp do sieci gazowej powinni mieć mieszkańcy nie tylko dużych miejscowości – mówił niedawno minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Wspomniał też o dostępie małych miejscowości do sieci wodociągowej czy kanalizacji. Wystąpienie ministra natchnęło nas do sprawdzenia, jak ten dostęp wygląda w poszczególnych gminach powiatu kamieńskiego. Dziś - Międzyzdroje.

Według informacji międzyzdrojskiego magistratu, bez stałego podłączenia do sieci wodociągowej muszą dziś żyć mieszkańcy ul. Nowomyśliwskiej (odcinek od ul. Polnej do ul. Wolińskiej) oraz Niepodległosci (od Nadleśnictwa do Orlenu) w Międzyzdrojach oraz ul. Bocznej (od nr 37 do końca ulicy) w Lubinie. Budowy sieci w tych lokalizacjach nie przewidziano w planie inwestycyjnym. Na ten rok zaplanowano za to wybudowanie wodociągu na ulicy Okrągłej w Wapnicy.

- Jesteśmy w trakcie wyłaniania generalnego wykonawcy – informuje Joanna Ścigała, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach.

Stałym dostępem do sieci wodociągowej cieszą się za to mieszkańcy Wicka.

Sieć kanalizacji sanitarnej jest natomiast na wszystkich ulicach Wicka i Wapnicy. Nie mają jej za to mieszkańcy ul. Gryfa Pomorskiego (Las), na odcinku od Ośrodka Darz Bór do granicy gminy, w Międzyzdrojach. Według informacji Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach, zaplanowano, że sieć powstanie do końca 2021 r. Nie planuje się natomiast budowy sieci na ul. Skarpowej, od ul. Głównej do końca ul. Skarpowej, w Lubinie.

A jak jest z gazem, o którym mówił minister? Stałym podłączeniem do sieci cieszą się dziś wszyscy mieszkańcy Międzyzdrojów, Wicka i Lubina. W Wapnicy nie ma sieci na ul. Okrągłej.

- Operator sieci nie planuje inwestycji z uwagi na uwarunkowania ekonomiczne – wyjaśnia Joanna Ścigała, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 13:32:24] • [IP: 83.12.47.**]

A JA PORZUCIŁEM ŚWINOUJŚCIE Z GAZEM, KANALIZĄ ITP.TERAZ MAM GAZ Z BUTLI CIEPŁA WODA JAK W PIECU NAPALĘ I ZAPACH SZAMBA DROGA JAK ZŁOŚLIWI SĄSIEDZI SZYBCIEJ PRZEJADĄ TO TYDZIEŃ SIĘ KURZY ALE W ŻYCIU BYM NIE CHCIAŁ ŚWINOUJŚCIA CHOĆ MAM TAM MIESZKANIE. TU SĄ NORMALNI LUDZIE ŻYCZLIWI WSZYSCY SIĘ ZNAJĄ NIKT MI NIE PIERDZI ZA ŚCIANĄ KAWA CZY OBIAD PRZED DOMEM WŁASNE WARZYWA I C I S Z A W OKÓŁ. POZDRAWIAM ZADUPIA I PRECZ ZA STONKĄ

Gość • Niedziela [11.08.2019, 21:54:11] • [IP: 46.77.91.***]

Wykopanie studni tansze od podlaczenia do sieci i comiesiecznych rachunkow. Szambo- problem tylko z pilnowaniem zawczasu wywozu. Gaz-no spoko, chyba tajtansza ciepla woda z junkersa.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■