POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [27.06.2019, 08:07:10] • Międzyzdroje

3 miesiące aresztu za znęcanie się nad rodziną

3 miesiące aresztu za znęcanie się nad rodziną

fot. Andrzej Ryfczyński

40-letnia mieszkanka gminy Międzyzdroje była bita i zastraszana przez swojego partnera. Kobieta znosiła takie zachowanie przez kilka miesięcy, jednak z obawy o bezpieczeństwo własne i swoich dzieci, przerwała milczenie. O przemocy domowej poinformowała policjantów z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Mundurowi zatrzymali 38-letniego agresora. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna już od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką – wyzywał ją, bił i groził jej. Kobieta do tej pory milczała, jednak bojąc się o siebie i swoje dzieci, zgłosiła sprawę funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach.

Mundurowi od razu przystąpili do wyjaśniania sytuacji. 40-latka opowiedziała, co dokładnie działo się w jej domu. Na tej podstawie, podjęto decyzję o natychmiastowym odizolowaniu 38-latka od jego ofiary. Mężczyznę zatrzymano, a zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mu zrzutu znęcania się nad kobietą (art. 207§1 Kodeksu karnego).

Sąd Rejonowy w Świnoujściu, zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.
Jak długo będzie siedział w więzieniu okaże się po zakończeniu postępowania sądowego. Należy dodać, że za znęcanie się grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Art. 207. Kodeksu karnego
[Znęcanie się]
§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 1a. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 lub 1a połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1–2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

sierż. Aleksandra Berenda


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Sobota [29.06.2019, 13:04:15] • [IP: 176.10.99.***]

Sąd w tych czasach boi się, że jak kogos nie ukara co kojarzy mi się z biciem dzieci to dostanie dyscyplinarke więc obudzccie sie na wyborach. Każdy sie cieszy jak kogos zamykaja, to jest chore, każdego można w 5minut zamknac za nic więc każdego może to spotkac. Fałszowanie dokumentacji w tym wojewodztwie to codziennosc. Kto wejdzie na profil stonogi zobaczy, że nawet nikogo umierajacy człowiek na raka nie obchodzi bo fałszowanie dokumentacji i zemsta chorych na zemste ludzi jest ważniejsza. Sponsorowane przez spoleczenstwo służby maja niejedna krew na własnych rękach i nie przestają dalej. Nowa moda zamykac bezterminowo i niszczyć ludziom zdrowie chemicznymi środkami skracajacymi życie, niszczacymi mózg, gospodarkę hormonalna i inne. Dalej chcecie karac mając świadomość, że każdemu można takie coś zorganizować? Konflikty sie rozwiązuje zamiast z jednego problemu robic dziesięć następnych.

Gość • Piątek [28.06.2019, 10:36:17] • [IP: 83.20.236.***]

Policja często działa zbyt pochopnie. Może to wina kobiety. Chciała np mieć wolną chatę

Gość • Piątek [28.06.2019, 10:15:57] • [IP: 188.146.164.**]

Jak zwykle Polaczki obwiniają kobietę.

Gość • Czwartek [27.06.2019, 21:59:10] • [IP: 31.0.127.*]

kobieta jak zwykle aniolek tylko facet tyran.a znecanie sie psychiczne przez lata nikt nie wytrzyma.

Gość • Czwartek [27.06.2019, 21:58:27] • [IP: 83.11.92.**]

Może inne kobiety wezmą przykład od tej pani i uwolnia się od oprawców. Dla siebie i dzieci. One to widzą i słyszą. Powodzenia.

Gość • Czwartek [27.06.2019, 21:41:40] • [IP: 37.248.163.***]

Zakompleksiony frajer znęca się nad rodziną.Powinien dostać soczysty wpier... A dopiero potem na dołek

Gość • Czwartek [27.06.2019, 21:16:59] • [IP: 5.173.153.**]

Niech teraz oceni sąd.

Gość • Czwartek [27.06.2019, 15:28:41] • [IP: 37.47.136.**]

Zawsze w konflikcie są dwie strony no i nie pochopnie z ocenami.

Gość • Czwartek [27.06.2019, 15:08:55] • [IP: 83.21.51.**]

Ma zostawić własny dom. A wg ciebie gdzie ma pójść. Oprawca zostanie w mieszkaniu i będzie mieszkał jakby się nic nie stało. Dobrze zrobiła. Za kraty na 10 lat.

Gość • Czwartek [27.06.2019, 13:48:37] • [IP: 5.60.79.**]

Zakompleksiony frajer znęca się nad rodziną.Powinien dostać soczysty wpier... A dopiero potem na dołek

Gdo gośc z 12.01 • Czwartek [27.06.2019, 13:41:29] • [IP: 5.60.79.**]

Zanim coś napiszesz to pomyśl chyba że lubisz być bity/bita

Gość • Czwartek [27.06.2019, 13:25:29] • [IP: 5.173.153.**]

Co za głupi komentarz. Jakie wyjaśnienie sprawy? Skoro katowal rodzinę to niech się jak najszybciej od niego uwolni. Niech to przynajmniej zrobi dla dzieci. Bardzo dobrze postąpiła! A taki głupek powinien dostać dobrze wpiernicz od kogoś może by się nauczył innego postępowania.

Gość • Czwartek [27.06.2019, 12:01:52] • [IP: 185.220.101.**]

Czy ktoś spytał panią czy chce by kogoś zamknięto, w dodatku na tak długo, czy tylko dla premii lub statystyk odrazu zamykanie? Może pani potrzebowala wyjaśnienia sytuacji zamiast zabrania partnera na tak dlugo.

Gość • Czwartek [27.06.2019, 11:52:18] • [IP: 83.23.241.**]

Spokojnie tam już współwiężniowie będą znali powód jego zatrzymania - myślicie że łątwo mają tacy co katują swoją rodzinę ? domowy ninja / pedofil / konfident / itd. nie mają łatwego życia - dostanie nauczkę że będzie sikał pod siebie przed tym jak podniesie rękę

Gość • Czwartek [27.06.2019, 10:12:34] • [IP: 31.0.82.***]

Po pierwszej akcji powinna dać dyla

Gość • Czwartek [27.06.2019, 09:51:05] • [IP: 37.47.181.***]

Może chciał dobrze, tylko nie umiał. Jak posiedzi to przecież będzie jeszcze gorzej po" resocjalizacji". Tylko kolonia karna dożywotnia, albo psychuszki

Gość • Czwartek [27.06.2019, 09:20:24] • [IP: 31.0.82.**]

A który to taki ananas?

Gość • Czwartek [27.06.2019, 08:34:21] • [IP: 31.0.120.***]

I bardzo dobrze, niech posiedzi to może zrozumie że krzywdzil rodzinę.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujscie: Rodzina poszukuje zaginionego Jana Łykusa. Zaginął Jan Łykus wiek 79 lat wzrost 168 cm. Wracał ze szpitala w stronę osiedla Warszów. Ubrany był kurtka skórzana koloru brązowego jasne spodnie jeans. Proszę wszystkich o jakiekolwiek informację na temat miejsca pobytu o kontakt z najbliższą komenda Policji w Świnoujściu lub pod nr tel 530303521 ■ Mieszkańcy Rybic doczekali się drogi asfaltowej w miejscowości. Zakres inwestycji dotyczy wykonania podbudowy, nakładki asfaltowej oraz utwardzenia poboczy na odcinku od początku miejscowości do rozjazdu na drodze powiatowej w kierunku Sulikowa ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■