POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.06.2019, 18:15:49] • Międzyzdroje

Międzyzdroje z dofinansowaniem

Międzyzdroje z dofinansowaniem

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Miło jest wychodząc z plaży obmyć się po morskiej kąpieli. Już w następnym roku będzie to możliwe na międzyzdrojskiej plaży.

Gmina otrzymała bowiem dofinansowanie na wykonanie prysznicy plażowych. Zostaną one zainstalowane przy 3 zejściach na plażę - C,F,H. Wraz z prysznicami wykonane zostaną przyłącza wodno – kanalizacyjne do ich zasilania, które posłużą w przyszłości do budowy ogólnodostępnych toalet. Inwestycje te przyczynią się do większego komfortu korzystających z plaży użytkowników, ale co ważne będą mieć również wpływ na ochronę przyrody, przed zbyt dużą ingerencją człowieka w teren wydm.
Projekt jest możliwy do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014 -2020, Infrastruktura turystyczno – rekreacyjna Zalewu Szczecińskiego i okolic, LGR Zalew Szczeciński. Koszt całego projektu to 317 496,92 zł brutto, wartość przyznanej dotacji to aż 219 693,00 zł.

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy
UM w Międzyzdrojach


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

nick 2 • Poniedziałek [17.06.2019, 21:40:31] • [IP: 83.8.107.**]

Plotki o groźbie braku wody w Międzyzdrojach są jak najbardziej prawdziwe Planowany od 20 lat import z okolic Kodrąbka ale to już nieaktualne. W Świnoujściu już od 1 czerwca br obowiązuje zakaz podlewania czegokolwiek... Zasoby wodne na wyspach są zasilane opadem atmosferycznym, które ostatnio cyklicznie nie dopisują a pobór się zwiększa w tempie kosmicznym.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 13:17:14] • [IP: 31.31.77.***]

Co to za plotki, że niby ma wody brakować? Jakieś badania na to są?

Gość • Niedziela [16.06.2019, 08:49:58] • [IP: 85.219.172.***]

Brawo.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 06:19:47] • [IP: 185.210.36.***]

Oczyszczalnię trzeba budować, bo nieczystości nas zaleją A kąpać się w morzu należy.

nick 2 • Sobota [15.06.2019, 17:09:55] • [IP: 83.8.167.**]

To dobra wiadomość pod warunkiem, że będzie to woda morska. Przy grożącej suszy w kranach z powodu licznych wieżowców i zbyt małej oczyszczalni nie dopuszczalny jest pobór z ujęcia miejskiego. Dlaczego wydano zgody na tak dużą rozbudowę nie inwestując w nowe źródła wody ….?

Gość • Sobota [15.06.2019, 16:53:03] • [IP: 83.20.234.***]

dobra wiadomość!

Gość • Sobota [15.06.2019, 13:14:15] • [IP: 37.47.165.**]

dlaczego miasto zezwala na parawany gdzie polowę plaży ogradzają 2 parawany, za którymi leżą 2 osoby. Proponuję opłaty to ukruci się bezczelność niektórych turystów

Gość • Sobota [15.06.2019, 09:42:24] • [IP: 89.174.73.**]

Cudowna wiadomość że znów plaża będzie dana w dzierżawę. Brawo nowej władzy.

Gość • Sobota [15.06.2019, 09:32:55] • [IP: 93.94.186.**]

,. ,. ,. a będzie mozna prysznic ogrodzić parawanem. .. przeciez na tej plazy juz się nawet ni mozna połozyć a gdzie dopiero mówimy o prysznicu...moze na wydmach. ..to blądynek z kibli się zdenerwuje...

Gość • Sobota [15.06.2019, 09:17:27] • [IP: 83.20.234.***]

Ty to chyba zagrałeś i przegrałeś bo klepiesz ! a głupich nie sieją tylko się rodzą i robią to dobrowolnie!!

Gość XXX • Sobota [15.06.2019, 07:48:14] • [IP: 46.76.165.***]

Coś portal nie pisze o szczęśliwcach na promenadzie w Międzyzdrojach jakie kwoty co poniektórzy wygrywają w grę hazardową" W TRZY KUBANKI"...I jacy zadowoleni z wygranej wracają z wczasów do swych domków w głębi Kraju...Tak że wypoczynek nad możem i zadowolenie z wygranej długo zapamiętają jak pięknie i słodko było nad morzem...

Alicja • Piątek [14.06.2019, 23:16:11] • [IP: 83.23.171.**]

To jest bardzo dobra wiadomość. Kiedyś były prysznice na plaży, przebieralnie, ach.. było cudownie:))))

Gość • Piątek [14.06.2019, 18:35:58] • [IP: 83.20.234.***]

cudny widok, i dobra wiadomość.

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne - 7 września godz.14:00, Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim ■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■