POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.06.2019, 18:15:49] • Międzyzdroje

Międzyzdroje z dofinansowaniem

Międzyzdroje z dofinansowaniem

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Miło jest wychodząc z plaży obmyć się po morskiej kąpieli. Już w następnym roku będzie to możliwe na międzyzdrojskiej plaży.

Gmina otrzymała bowiem dofinansowanie na wykonanie prysznicy plażowych. Zostaną one zainstalowane przy 3 zejściach na plażę - C,F,H. Wraz z prysznicami wykonane zostaną przyłącza wodno – kanalizacyjne do ich zasilania, które posłużą w przyszłości do budowy ogólnodostępnych toalet. Inwestycje te przyczynią się do większego komfortu korzystających z plaży użytkowników, ale co ważne będą mieć również wpływ na ochronę przyrody, przed zbyt dużą ingerencją człowieka w teren wydm.
Projekt jest możliwy do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014 -2020, Infrastruktura turystyczno – rekreacyjna Zalewu Szczecińskiego i okolic, LGR Zalew Szczeciński. Koszt całego projektu to 317 496,92 zł brutto, wartość przyznanej dotacji to aż 219 693,00 zł.

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy
UM w Międzyzdrojach


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

nick 2 • Poniedziałek [17.06.2019, 21:40:31] • [IP: 83.8.107.**]

Plotki o groźbie braku wody w Międzyzdrojach są jak najbardziej prawdziwe Planowany od 20 lat import z okolic Kodrąbka ale to już nieaktualne. W Świnoujściu już od 1 czerwca br obowiązuje zakaz podlewania czegokolwiek... Zasoby wodne na wyspach są zasilane opadem atmosferycznym, które ostatnio cyklicznie nie dopisują a pobór się zwiększa w tempie kosmicznym.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 13:17:14] • [IP: 31.31.77.***]

Co to za plotki, że niby ma wody brakować? Jakieś badania na to są?

Gość • Niedziela [16.06.2019, 08:49:58] • [IP: 85.219.172.***]

Brawo.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 06:19:47] • [IP: 185.210.36.***]

Oczyszczalnię trzeba budować, bo nieczystości nas zaleją A kąpać się w morzu należy.

nick 2 • Sobota [15.06.2019, 17:09:55] • [IP: 83.8.167.**]

To dobra wiadomość pod warunkiem, że będzie to woda morska. Przy grożącej suszy w kranach z powodu licznych wieżowców i zbyt małej oczyszczalni nie dopuszczalny jest pobór z ujęcia miejskiego. Dlaczego wydano zgody na tak dużą rozbudowę nie inwestując w nowe źródła wody ….?

Gość • Sobota [15.06.2019, 16:53:03] • [IP: 83.20.234.***]

dobra wiadomość!

Gość • Sobota [15.06.2019, 13:14:15] • [IP: 37.47.165.**]

dlaczego miasto zezwala na parawany gdzie polowę plaży ogradzają 2 parawany, za którymi leżą 2 osoby. Proponuję opłaty to ukruci się bezczelność niektórych turystów

Gość • Sobota [15.06.2019, 09:42:24] • [IP: 89.174.73.**]

Cudowna wiadomość że znów plaża będzie dana w dzierżawę. Brawo nowej władzy.

Gość • Sobota [15.06.2019, 09:32:55] • [IP: 93.94.186.**]

,. ,. ,. a będzie mozna prysznic ogrodzić parawanem. .. przeciez na tej plazy juz się nawet ni mozna połozyć a gdzie dopiero mówimy o prysznicu...moze na wydmach. ..to blądynek z kibli się zdenerwuje...

Gość • Sobota [15.06.2019, 09:17:27] • [IP: 83.20.234.***]

Ty to chyba zagrałeś i przegrałeś bo klepiesz ! a głupich nie sieją tylko się rodzą i robią to dobrowolnie!!

Gość XXX • Sobota [15.06.2019, 07:48:14] • [IP: 46.76.165.***]

Coś portal nie pisze o szczęśliwcach na promenadzie w Międzyzdrojach jakie kwoty co poniektórzy wygrywają w grę hazardową" W TRZY KUBANKI"...I jacy zadowoleni z wygranej wracają z wczasów do swych domków w głębi Kraju...Tak że wypoczynek nad możem i zadowolenie z wygranej długo zapamiętają jak pięknie i słodko było nad morzem...

Alicja • Piątek [14.06.2019, 23:16:11] • [IP: 83.23.171.**]

To jest bardzo dobra wiadomość. Kiedyś były prysznice na plaży, przebieralnie, ach.. było cudownie:))))

Gość • Piątek [14.06.2019, 18:35:58] • [IP: 83.20.234.***]

cudny widok, i dobra wiadomość.

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dziś rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Mężczyzna jadący w kierunku Świnoujścia, przysnął za kierownicą. Miało to miejsce koło Płocina, na wzniesieniu DK3. Samochód zjechał do rowu. W czwartek o godzinie 9.00, kierowca ze Świnoujścia, wracając do domu, zasnął za kierownicą. Miało to miejsce na wzniesieniu drogi krajowej nr.3, koło Płocina ■ Na parkurze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach odbyły się kolejne zawody jeździeckie. Rozgrywano je w siedmiu kategoriach. Pogoda dopisała, a organizatorzy zadbali o liczne dodatkowe atrakcje ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? Znaleziony na mieliźnie jacht z pewnością miał załogę. Nikogo na nim jednak nie ma. W akcję poszukiwawczą zaangażowały się służby SAR, WOPR i jednostka pływająca Straży Granicznej z Pomorskiego dywizjonu. Oprócz pontonu SAR do akcji zaangażowano policyjną łódź i drona. Na Zalewie Szczecińskim, niedaleko jeziora Wicko trwają poszukiwania osoby lub osób, które wczoraj wypłynęły jachtem na ten akwen ■ CBA składa zawiadomienie do prokuratury ws. nieprawidłowości w gminie Międzyzdroje ■ ENEA informuje: Ostromice bez prądu - sprawdź, kiedy 2019-06-07, w godzinach: 08:00-10:00, 15:00-17:00 w miejscowości Ostromice 58, 59, 60, maszt GSM ■ Pociąg relacji Świnoujście - Warszawa przejechał mężczyznę. Po godzinie 21.00 na wysokości Wysokiej Kamieńskiej doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna wpadł pod pociąg pośpieszny, który jechał w kierunku Szczecina. Ofiara wypadku straciła życie na miejscu ■ PIS w Kamieniu Pomorskim domaga się rzeczywistych działań w sprawie szpitala ■