POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [12.06.2019, 17:05:53] • Kamień Pomorski

Do czwartku można podziwiać aranżacje stołów w ramach V edycji konkursu „Stół Okolicznościowy”

Do czwartku można podziwiać aranżacje stołów w ramach V edycji konkursu „Stół Okolicznościowy”

fot. Organizator

Jeszcze tylko do czwartku w sali gastronomicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim oglądać można przepiękne aranżacje stołów okolicznościowych, które przygotowali uczniowie klas gastronomicznych. Aranżacje te powstały we wtorek 11 czerwca podczas V edycji konkursu "Stół Okolicznościowy". Tegorocznym tematem przewodnim był "Stół weselny". Uczestnicy mogli wykazać się pomysłowością, kreatywnością i zdobytą wiedzą. Była to okazja do zaprezentowania umiejętności i predyspozycji zawodowych- kelnerskich.

Konkursowi przyglądali się zaproszeni goście: wicestarosta powiatu kamieńskiego Joanna Piwińska, wiceburmistrz Kamienia Pomorskiego Leszek Szefliński, panie wizytatorki Kuratorium Oświaty Jolanta Smagalska i Małgorzata Gucz, przedstawicielka pracodawców- Wiesława Mioduchowska, przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Czesnowicz oraz koledzy z klasy I TŻ.

Do czwartku można podziwiać aranżacje stołów w ramach V edycji konkursu „Stół Okolicznościowy”

fot. Organizator

Do pracy w jury zaproszone zostały wybitne znawczynie zagadnień gastronomicznych, panie Janina Mańczak- wieloletnia dyrektor naszej szkoły, sprawująca również funkcję kierownika warsztatów gastronomicznych oraz ucząca przedmiotów zawodowych, obecnie na emeryturze i Beata Kurkiewicz- menager Hotelu i Restauracji "Pod Muzami". Starostwo kamieńskie reprezentował w jury Marek Szymański- starszy inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Uczestnicy mieli 50 minut na przygotowanie stołów. Rywalizacja była bardzo zacięta i towarzyszyły jej duże emocje. A oto werdykt:
I miejsce: Klaudia Przybysz
II miejsce: Oliwia Frydrych
III miejsce: Kamil Kubicki

Do czwartku można podziwiać aranżacje stołów w ramach V edycji konkursu „Stół Okolicznościowy”

fot. Organizator

Pozostałe uczestniczki- Jesika Włodarczyk, Julia Igielska, Wiktoria Polewczyńska i Adrianna Sabat, otrzymały wyróżnienia. Fundatorami nagród byli: dyrektor ZSP Jacek Golusda, Wiesława Mioduchowska- właścicielka Zakładu Jubilerskiego, Anastazja Lenkowska- właścicielka Hotelu i Restauracji "Pod Muzami".


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■