POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [10.06.2019, 11:13:44] • Kamień Pomorski

Wycieczka do Niemieckiej Wenecji

Wycieczka do Niemieckiej Wenecji

fot. Organizator

Urokliwe tereny Brandenburgii u naszych zachodnich sąsiadów, pocięte labiryntem kanałów rzeki Szprewy zaliczane są do jednego z najpiękniejszych krajobrazów środkowej Europy. Jest to teren często nazywany Niemiecką Wenecją. I właśnie tam grupa członków kamieńskiego UTW pojechała na jedno dniową wycieczkę aby zakosztować przygody pływając na dużych łodziach po szprewalskich kanałach.

Podczas dwugodzinnego spływu łódką w jedną i drugą stronę, nadzorowanego przez flisaka, oglądaliśmy bajkowe domki w ślicznych i zadbanych kolorowych ogródkach usadowionych wzdłuż naszej wodnej trasy.

Wycieczka do Niemieckiej Wenecji

fot. Organizator

Nie wychodząc z łodzi na trasie można było posmakować miejscowego słynnego przysmaku, którym są kiszone ogórki w różnych smakach wraz z kromką chleba ze smalcem, a ukoronowaniem rejsu było zwiedzenie najstarszego Skansenu w Brandenburgii, miejsce dworów i zagród Szprewaldzkich z XIX wieku.

Wycieczka do Niemieckiej Wenecji

fot. Organizator

Po spacerze przez bardzo zadbane miasteczko Lubbenau, autokarem pojechaliśmy w stronę Cottbus aby pospacerować po rozległym parku wokół bardzo urokliwego Pałacu w Branitz, a zwiedzanie zakończyło się w klimatycznym centrum Cottbus - na Starym Rynku.


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Wtorek [11.06.2019, 19:49:41] • [IP: 37.47.141.**]

Każdy płaci za siebie.

Gość • Poniedziałek [10.06.2019, 18:58:29] • [IP: 188.147.99.***]

Kto płaci ?

Gość • Poniedziałek [10.06.2019, 17:46:25] • [IP: 37.47.141.**]

Nikt nikogo nie zmuszał do kupna pajdy ze smalcem i ogórkiem. Ale widoki przepiękne. Gościu IP;83.21.56 możesz zazdrościć.

Gość • Poniedziałek [10.06.2019, 11:25:44] • [IP: 83.21.56.**]

Niemiecki smalec i ogórek był lepszy od naszego?

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■