POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [10.06.2019, 11:13:44] • Kamień Pomorski

Wycieczka do Niemieckiej Wenecji

Wycieczka do Niemieckiej Wenecji

fot. Organizator

Urokliwe tereny Brandenburgii u naszych zachodnich sąsiadów, pocięte labiryntem kanałów rzeki Szprewy zaliczane są do jednego z najpiękniejszych krajobrazów środkowej Europy. Jest to teren często nazywany Niemiecką Wenecją. I właśnie tam grupa członków kamieńskiego UTW pojechała na jedno dniową wycieczkę aby zakosztować przygody pływając na dużych łodziach po szprewalskich kanałach.

Podczas dwugodzinnego spływu łódką w jedną i drugą stronę, nadzorowanego przez flisaka, oglądaliśmy bajkowe domki w ślicznych i zadbanych kolorowych ogródkach usadowionych wzdłuż naszej wodnej trasy.

Wycieczka do Niemieckiej Wenecji

fot. Organizator

Nie wychodząc z łodzi na trasie można było posmakować miejscowego słynnego przysmaku, którym są kiszone ogórki w różnych smakach wraz z kromką chleba ze smalcem, a ukoronowaniem rejsu było zwiedzenie najstarszego Skansenu w Brandenburgii, miejsce dworów i zagród Szprewaldzkich z XIX wieku.

Wycieczka do Niemieckiej Wenecji

fot. Organizator

Po spacerze przez bardzo zadbane miasteczko Lubbenau, autokarem pojechaliśmy w stronę Cottbus aby pospacerować po rozległym parku wokół bardzo urokliwego Pałacu w Branitz, a zwiedzanie zakończyło się w klimatycznym centrum Cottbus - na Starym Rynku.


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Wtorek [11.06.2019, 19:49:41] • [IP: 37.47.141.**]

Każdy płaci za siebie.

Gość • Poniedziałek [10.06.2019, 18:58:29] • [IP: 188.147.99.***]

Kto płaci ?

Gość • Poniedziałek [10.06.2019, 17:46:25] • [IP: 37.47.141.**]

Nikt nikogo nie zmuszał do kupna pajdy ze smalcem i ogórkiem. Ale widoki przepiękne. Gościu IP;83.21.56 możesz zazdrościć.

Gość • Poniedziałek [10.06.2019, 11:25:44] • [IP: 83.21.56.**]

Niemiecki smalec i ogórek był lepszy od naszego?

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dziś rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Mężczyzna jadący w kierunku Świnoujścia, przysnął za kierownicą. Miało to miejsce koło Płocina, na wzniesieniu DK3. Samochód zjechał do rowu. W czwartek o godzinie 9.00, kierowca ze Świnoujścia, wracając do domu, zasnął za kierownicą. Miało to miejsce na wzniesieniu drogi krajowej nr.3, koło Płocina ■ Na parkurze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach odbyły się kolejne zawody jeździeckie. Rozgrywano je w siedmiu kategoriach. Pogoda dopisała, a organizatorzy zadbali o liczne dodatkowe atrakcje ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? Znaleziony na mieliźnie jacht z pewnością miał załogę. Nikogo na nim jednak nie ma. W akcję poszukiwawczą zaangażowały się służby SAR, WOPR i jednostka pływająca Straży Granicznej z Pomorskiego dywizjonu. Oprócz pontonu SAR do akcji zaangażowano policyjną łódź i drona. Na Zalewie Szczecińskim, niedaleko jeziora Wicko trwają poszukiwania osoby lub osób, które wczoraj wypłynęły jachtem na ten akwen ■ CBA składa zawiadomienie do prokuratury ws. nieprawidłowości w gminie Międzyzdroje ■ ENEA informuje: Ostromice bez prądu - sprawdź, kiedy 2019-06-07, w godzinach: 08:00-10:00, 15:00-17:00 w miejscowości Ostromice 58, 59, 60, maszt GSM ■ Pociąg relacji Świnoujście - Warszawa przejechał mężczyznę. Po godzinie 21.00 na wysokości Wysokiej Kamieńskiej doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna wpadł pod pociąg pośpieszny, który jechał w kierunku Szczecina. Ofiara wypadku straciła życie na miejscu ■ PIS w Kamieniu Pomorskim domaga się rzeczywistych działań w sprawie szpitala ■