POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [07.06.2019, 19:54:46] • Szczecin

Bezpiecznie nad Morzem –briefing i szkolenie

Bezpiecznie nad Morzem –briefing i szkolenie

fot. Policja

W dniu 7 czerwca 2019r. o godz. 11:00 na terenie bazy szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Heyki nad Kanałem Zielonym, odbył się briefing prasowy dot. kampanii „Bezpiecznie nad Morzem” realizowanej przez Oddział Prewencji Policji w Szczecinie i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Po krótkim spotkaniu z mediami policjanci OPP w Szczecinie od razu przystąpili do szkolenia z ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy osobie tonącej.

Podczas piątkowego spotkania nastąpiła inauguracja tegorocznej edycji projektu „Bezpiecznie nad Morzem”. W spotkaniu udział wzięli:

Pan Mariusz Sikora – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego,

Pan Marek Jasztal – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie,

Pan Jacek Kleczaj – Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie oraz uczestniczący w szkoleniu funkcjonariusze OPP w Szczecinie.

W ramach kampanii policjanci Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, którzy podczas każdych wakacji dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających na zachodniopomorskim wybrzeżu, doposażeni zostali w 20 zestawów zawierających rzutkę i automatyczną kamizelkę ratunkową. Zakupiony sprzęt trafi do funkcjonariuszy, którzy podczas zbliżającego się sezonu letniego pełnić będą służbę w miejscowościach nadmorskich.

Bezpiecznie nad Morzem –briefing i szkolenie

fot. Policja

Projekt „Bezpiecznie nad Morzem” ma także wymiar edukacyjny. Kampania zakłada zakup mini zestawów pierwszej pomocy zawierających maseczkę do resuscytacji oraz rękawiczki jednorazowe, które przekazywane będą turystom oraz mieszkańcom naszego regionu. Podczas kampanii zorganizowany zostanie także piknik pod hasłem „Bezpiecznie nad Morzem”, w czasie którego policjanci OPP w Szczecinie prowadzić będą zajęcia z zakresu resuscytacji oraz zasad udzielania pomocy osobie tonącej. Tym samym projekt stanowić będzie kontynuację kampanii „Bezpiecznie nad Morzem” realizowanej przez Województwo Zachodniopomorskie i OPP w Szczecinie w 2018r.

Całkowity koszt dofinansowania projektu z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego to 10 000 złotych.

Bezpiecznie nad Morzem –briefing i szkolenie

fot. Policja

Podczas szkolenia, które odbyło się 7 czerwca br. przeprowadzono symulację akcji ratowniczej osoby tonącej w Odrze. Zademonstrowany został również sposób działania osobistej kamizelki ratunkowej, która pompuje się automatycznie w chwili wpadnięcia do wody. Zajęcia przeprowadzili doświadczeni i wykwalifikowani instruktorzy oraz ratownicy ze szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także funkcjonariusze z referatu wodnego KMP w Szczecinie.

W sumie w ramach projektu z ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy osobie tonącej przeszkolonych zostanie 100 policjantów Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

asp. A. Bierbasz - Krawczyk


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Sobota [08.06.2019, 01:10:07] • [IP: 37.248.109.***]

A gdzie R, , pa zaniemógł ?

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ We wtorek w pierwszj części dnia na północy kraju, następnie również na zachodzie oraz w centrum spodziewane są silne porywy wiatru wiejącego z północnego-zachodu i zachodu o prędkości maksymalnej do 70-80 km/h. ■ Prognozuje się wystąpienie na wybrzeżu silnego, północno-zachodniego wiatru osiągającego w porywach 70-75 km/h. ■ W dniu 16.09.2019 r. o godz. 12.30 odbedzie się podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji na drogach Powiatowych z funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym ■ Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne - 7 września godz. 14:00, Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim ■ 7 września na terenie podzamcza przy wieży zamkowej w Golczewie odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. W tym dniu Stowarzyszenie Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie jest również organizatorem imprezy pn. „Spotkajmy się na wzgórzu zamkowym w Golczewie” w ramach, której organizatorzy chcą zachęcić organizacje pozarządowe do wspólnej debaty związanej z wieżą zamkową. W programie wydarzenia znajdzie się także miejsce na wspólne czytanie jednej z nowel Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Akcja Narodowe Czytanie w Golczewie organizowana jest po raz pierwszy i została oficjalnie zgłoszona do ogólnopolskiego wydarzenia. Głównym promotorem całej akcji jest Prezydent RP. ■