POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [03.06.2019, 21:04:28] • Międzyzdroje

Za nami 10. edycja Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach!

Za nami 10. edycja Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach!

fot. Andrzej Ryfczyński

Jaki może być najlepszy prezent na Dzień Dziecka w 2019r.? Taki, który daje dużo dobrej zabawy, a przy okazji rozwija wyobraźnię czy kreatywność młodego człowieka. Tak, to udział naszych dzieci i młodzieży w tegorocznym Najlepszym Dniu Dziecka na Wyspach!

1 czerwca 2019 r. na promenadzie oraz w międzyzdrojskim Amfiteatrze setki dzieci obchodziły swoje święto. Punktualnie o godzinie 12:00 imprezę otworzył Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek oraz Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach Artur Duszyński.

Za nami 10. edycja Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach!

fot. Andrzej Ryfczyński

W ramach programu artystycznego na scenie amfiteatru w Międzyzdrojach można było zobaczyć występy młodych wokalistów i tancerzy z Łotwy, Niemiec, Białorusi i Polski – uczestników XV Międzynarodowego konkursu-festiwalu „Karawana Kultury - Baltic Music Race”. W między czasie „Ekipa Wesołej Konewki” rozbawiała ze sceny wszystkich do łez i zabierała wszystkie dzieci do zabawy. Odbywały się wszelkiego rodzaju konkursy. Dzieciom malowano buzie oraz wręczano dmuchane baloniki. Najmłodsi chętnie brali udział w konkursach z nagrodami. Wata cukrowa, kukurydza, grochówka, deserki danio rozdawane przez ekipę Małego Głoda, dmuchany plac zabaw,– i to wszystko za darmo dla dzieci oraz ich opiekunów w prezencie na Dzień Dziecka!

Za nami 10. edycja Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach!

fot. Andrzej Ryfczyński

Tradycyjnie w czasie imprezy odbył się konkurs plastyczny „ Na dwóch kołach”, tematem którego były „Moje wymarzone wakacje”. Dla zwycięzców konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: do 6 lat i do 16 lat główną nagrodą były dwa rowery ufundowane przez Hotel „Aurora Family & Spa” oraz Berlin Doner Kebap.
Na skwerze rekreacyjnym Komenda Powiatowa Policji z Kamienia Pomorskiego oraz Żołnierze z 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa udostępnili dzieciom do zabawy swój sprzęt. Można było też pojeździć na konikach i kucykach.

Za nami 10. edycja Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach!

fot. Andrzej Ryfczyński

Międzyzdrojscy harcerze z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP także przygotowali mnóstwo wrażeń dla najmłodszych i tej starszej młodzieży. Na Alei Gwiazd zorganizowali wyścig o „Białego Orzełka ” na hulajnogach i rolkach. W wyścigu według kategorii wiekowej od 2 do 5 lat wzięło udział 20 maluchów, w kategorii 6-11 lat wystartowało 33 dzieci, a w kategorii od 12 do 16 lat aż 8 nastolatków.
O godzinie 15:45 odbyło się losowanie ufundowanych nagród przez: dwóch tabletów - Bistro i Pub Nemo oraz Krzysztofa Koczorowski, przenośnych głośników - Krzysztof Koczorowski, dużych pluszowych maskotek - Lunapark Komar, karnetów na basen - Golden Tulip Międzyzdroje Residence oraz głównej nagrody Xboxa 360 Kinect z 10 grami przekazanej przez Dominika Myszę.

Również wręczane były nagrody za I miejsca w wyścigu na hulajnogach i rolkach. Nagrody wręczała Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów Beata Kiryluk.

Za nami 10. edycja Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach!

fot. Andrzej Ryfczyński

Po godzinie 16:00 około półtora tysiąca kolorowych baloników marzeń odleciało w niebo. To właśnie marzenia w wspaniały sposób umilają nam życie i pozwalają oderwać się od rzeczywistości. To był wspaniały Dzień Dziecka, czego dowodem są setki uśmiechniętych, szczęśliwych dziecięcych twarzy.

Organizatorzy „Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach” składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy: wolontariuszom, gminnym jednostkom organizacyjnym, 8 Dywizjonowi Przeciwlotniczemu z Dziwnowa, Policji, Harcerzom z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP, Lasom Państwowym oraz Zakładowi Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach.

Wielkie podziękowania należą się sponsorom:
Bistro i Pub Nemo, Berlin Doner Kebap, Bałtycki Park Miniatur Międzyzdroje, Hotel Aurora Spa&Welness, Danon, Mumu, Krzysztof Koczorowski, Restauracja Dolce Vita, Restauracja Neptun, Dystrybucja Gazu Wójcik, Lunapark Komar, Parking Międzyzdroje 24h ul. Komunalna, Bagiński & Chabinka Spa Międzyzdroje, Kostek Usługi Wykończeniowe, Robert Gałczyński i Rafał Deja, Golden Tulip Międzyzdroje Residence, Centrum Wolontariatu, Solmar, Willa Słowiańska, Wielka Wystawa Klocków Lego, Avril Nieruchomości, Oceanarium w Międzyzdrojach, Stadnina Koni Huculskich "Hucuł" Robert Stokowski, Unity Line, Park Linowy „Bluszcz”.

Za nami 10. edycja Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach!

fot. Andrzej Ryfczyński

Najlepszy Dzień Dziecka na Wyspach współfinansowany był ze środków pochodzących z budżetu Gminy Międzyzdroje. Dziękujemy serdecznie i zapraszamy już za rok na 11. edycję Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach!

Organizatorzy:
Gmina Międzyzdroje
Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
KukuCorn
Hufiec Ziemi Wolińskiej ZHP
Fundacja Benefis


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Czwartek [06.06.2019, 10:28:10] • [IP: 81.219.200.***]

Pani Sołtys z Wapnicy znowu podpięta pod kogoś a gdzie Sołtys Marian jego nie zabieracie, chciałby też błysnąć medialnie.

Gość • Wtorek [04.06.2019, 14:33:28] • [IP: 80.245.177.***]

Piękna impreza, ładne zdjęcia.

Gość • Wtorek [04.06.2019, 10:09:43] • [IP: 83.20.234.***]

pięknie dziękujemy było bardzo fajnie dzieci zadowolone ja też ! i oto tu chodzi!

Gość • Wtorek [04.06.2019, 07:04:34] • [IP: 5.173.168.***]

Piękna idea. Impreza udana a malkontenci w naszym kraju są tak pewni jak grzyby jesienią. Zawsze jak coś jest za darmo to są kolejki. Jeśli ktoś niechciał korzystać z darmowych atrakcji lub darmowej kukurydzy mógł przecież odpłatnie na promenadzie kupić to co chciał bez kolejki.

Gość • Poniedziałek [03.06.2019, 22:06:26] • [IP: 176.221.122.***]

Po godzinie 16:00 około półtora tysiąca kolorowych baloników marzeń odleciało w niebo!! I kto ten plastik będzie sprzątał i ile zwierząt ten plastik zabije? Głupota roku

Gość • Poniedziałek [03.06.2019, 22:00:12] • [IP: 79.190.14.***]

WSZYSTKO PIĘKNIE ALE CO ROKU TO SAMO DZIECI W KOLEJKACH STOJĄ BO STARSI PAŃSTWO BIORĄ PO PARĘ SZTUK NA RAZ, W TAMTYM ROKU DZIECI WYSTĘPUJĄCE NA DUŻO RZECZY SIĘ NIE ZAŁAPAŁY NAWET NIE BYŁO JAK DO SKLEPU WYJŚĆ PO PICIE BO NA MIEJSCU NIE BYŁO BO TRZEBA BYŁO KOLEJKI Z WYSTĘPAMI PILNOWAĆ BO MIELI ROZBITE, WYSTĘPOWALI NA PRZYKŁAD 9, 15 I 30,

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■