POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [18.05.2019, 09:15:53] • Gmina Świerzno

Drzewa „mówią” coś dzieciom

Drzewa „mówią” coś dzieciom

fot. Organizator

Pełnia wiosny w przyrodzie. Zakwitają krzewy: jaśminy, głogi i różne odmiany lilaków. Wystarczy wyjść do starych parków, żeby spotkać dziko rosnącą konwalię lub złoć żółtą. Pamiętajmy, aby tylko nacieszyć oczy i nie zrywać roślin chronionych.

W parku w Gostyniu wypuszczają liście i zakwitają ogromne kasztanowce, dęby, graby, jesiony, buki i wiązy. Dzieci ze świetlicy postanowiły poznać gatunki rosnących tu starych drzew, ich nazwy łacińskie, spisać ilość i zmierzyć obwody pni. Rozmowy pod ogromnymi koronami, spostrzeżenia, wyjaśnienia lepiej utrwalą się w ich pamięci, a uporządkowana wiedza da satysfakcję, że najbliższe środowisko jest im dobrze znane.

Drzewa „mówią” coś dzieciom

fot. Organizator

Najstarszym i największym drzewem w parku jest jesion wyniosły (Fraxinus) o obwodzie pnia 6.50 m i wieku ok.300 lat.

Drzewa „mówią” coś dzieciom

fot. Organizator

Opiekunka świetlicy.


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Sobota [18.05.2019, 14:09:39] • [IP: 37.248.162.***]

Cieszcie się dzieci tymi drzewami, bo niedługo nie będzie z czego. W całej Polsce trwa masowa wycinka drzew. Nigdy nie wiadomo które będą następne.

Gośćz Kamienia • Sobota [18.05.2019, 10:18:18] • [IP: 83.23.253.**]

Delektujmy się urokami wiosny. Wybierzmy się na spacer. Poznajmy najbliższą okolicę. Zobaczmy to, czego dotąd nie dostrzegaliśmy. Pozdrawiam urocze Dzieciaki i Opiekunkę świetlicy.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Imprezowy kurczak hitem tego lata. Tańczy, śpiewa, bawi - to nowa maskotka tegorocznych wakacji. Jego pełna nazwa brzmi: Kurczak Imprezowy Happy Man, co doskonale oddaje typ rozrywki, jakiej możemy się spodziewać dając się ponieść "kurczakowym" rytmom ■ W piątek przed południem około godziny 11.00, jadąca autem kobieta jechała do Świnoujścia, kiedy minęła Dargobądz, zasnęła za kierownicą. Całe szczęście prędkość była mała to i lądowanie w rowie było łagodne ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■