POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [18.05.2019, 09:15:53] • Gmina Świerzno

Drzewa „mówią” coś dzieciom

Drzewa „mówią” coś dzieciom

fot. Organizator

Pełnia wiosny w przyrodzie. Zakwitają krzewy: jaśminy, głogi i różne odmiany lilaków. Wystarczy wyjść do starych parków, żeby spotkać dziko rosnącą konwalię lub złoć żółtą. Pamiętajmy, aby tylko nacieszyć oczy i nie zrywać roślin chronionych.

W parku w Gostyniu wypuszczają liście i zakwitają ogromne kasztanowce, dęby, graby, jesiony, buki i wiązy. Dzieci ze świetlicy postanowiły poznać gatunki rosnących tu starych drzew, ich nazwy łacińskie, spisać ilość i zmierzyć obwody pni. Rozmowy pod ogromnymi koronami, spostrzeżenia, wyjaśnienia lepiej utrwalą się w ich pamięci, a uporządkowana wiedza da satysfakcję, że najbliższe środowisko jest im dobrze znane.

Drzewa „mówią” coś dzieciom

fot. Organizator

Najstarszym i największym drzewem w parku jest jesion wyniosły (Fraxinus) o obwodzie pnia 6.50 m i wieku ok.300 lat.

Drzewa „mówią” coś dzieciom

fot. Organizator

Opiekunka świetlicy.


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Sobota [18.05.2019, 14:09:39] • [IP: 37.248.162.***]

Cieszcie się dzieci tymi drzewami, bo niedługo nie będzie z czego. W całej Polsce trwa masowa wycinka drzew. Nigdy nie wiadomo które będą następne.

Gośćz Kamienia • Sobota [18.05.2019, 10:18:18] • [IP: 83.23.253.**]

Delektujmy się urokami wiosny. Wybierzmy się na spacer. Poznajmy najbliższą okolicę. Zobaczmy to, czego dotąd nie dostrzegaliśmy. Pozdrawiam urocze Dzieciaki i Opiekunkę świetlicy.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■