POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [16.05.2019, 11:30:32] • Międzyzdroje

Ulica Okrągła z dofinansowaniem

Ulica Okrągła z dofinansowaniem

fot. Andrzej Ryfczyński

Czysta, dobra jakościowo woda jest bardzo ważna dla każdego z nas. Nie na darmo mówimy, że woda to życie. A dobra, smaczna woda to komfort w codzienności. Kolejni mieszkańcy naszej gminy będą mogli odczuć poprawę jakości swojego życia dzięki nowej inwestycji, którą jest budowa sieci wodociągowej z przyłączami ul. Okrągłej w Wapnicy.

Obecnie mieszkańcy i przedsiębiorcy zmuszeni są do zapewnienia na własny koszt filtrów polepszających jakość spożywanej wody oraz do korzystania z własnych ujęć wody.

,,Sieć wodociągowa, która powstanie w ramach projektu poprawi jakość wody pitnej a tym samym komfort życia mieszkańców, umożliwi zasilenie w wodę istniejących zabudowań mieszkalnych oraz terenów przyległych przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową" – powiedział Burmistrz Mateusz Bobek.

Dofinansowanie projektu zostało przyznane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 na wsparcie rozwoju sieci wodociągowych i wynosi 85% wydatków kwalifikowalnych. W dniu 10 maja ogłoszono przetarg, po rozstrzygnięciu którego podamy więcej szczegółów o planowanej inwestycji.

Joanna Ścigała Rzecznik Prasowy UM w Międzyzdrojach.


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Czwartek [16.05.2019, 21:42:22] • [IP: 94.134.89.***]

W szczególności na sołtysówce na lubiniu

Gość • Czwartek [16.05.2019, 20:27:15] • [IP: 37.30.6.***]

komu tam tą wodę ciągnęli? jeszcze tylko drogę wyasfaltować trzeba, a dzieci głodne chodzą na innych ulicach

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Imprezowy kurczak hitem tego lata. Tańczy, śpiewa, bawi - to nowa maskotka tegorocznych wakacji. Jego pełna nazwa brzmi: Kurczak Imprezowy Happy Man, co doskonale oddaje typ rozrywki, jakiej możemy się spodziewać dając się ponieść "kurczakowym" rytmom ■ W piątek przed południem około godziny 11.00, jadąca autem kobieta jechała do Świnoujścia, kiedy minęła Dargobądz, zasnęła za kierownicą. Całe szczęście prędkość była mała to i lądowanie w rowie było łagodne ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■