POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [16.05.2019, 11:30:32] • Międzyzdroje

Ulica Okrągła z dofinansowaniem

Ulica Okrągła z dofinansowaniem

fot. Andrzej Ryfczyński

Czysta, dobra jakościowo woda jest bardzo ważna dla każdego z nas. Nie na darmo mówimy, że woda to życie. A dobra, smaczna woda to komfort w codzienności. Kolejni mieszkańcy naszej gminy będą mogli odczuć poprawę jakości swojego życia dzięki nowej inwestycji, którą jest budowa sieci wodociągowej z przyłączami ul. Okrągłej w Wapnicy.

Obecnie mieszkańcy i przedsiębiorcy zmuszeni są do zapewnienia na własny koszt filtrów polepszających jakość spożywanej wody oraz do korzystania z własnych ujęć wody.

,,Sieć wodociągowa, która powstanie w ramach projektu poprawi jakość wody pitnej a tym samym komfort życia mieszkańców, umożliwi zasilenie w wodę istniejących zabudowań mieszkalnych oraz terenów przyległych przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową" – powiedział Burmistrz Mateusz Bobek.

Dofinansowanie projektu zostało przyznane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 na wsparcie rozwoju sieci wodociągowych i wynosi 85% wydatków kwalifikowalnych. W dniu 10 maja ogłoszono przetarg, po rozstrzygnięciu którego podamy więcej szczegółów o planowanej inwestycji.

Joanna Ścigała Rzecznik Prasowy UM w Międzyzdrojach.


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Czwartek [16.05.2019, 21:42:22] • [IP: 94.134.89.***]

W szczególności na sołtysówce na lubiniu

Gość • Czwartek [16.05.2019, 20:27:15] • [IP: 37.30.6.***]

komu tam tą wodę ciągnęli? jeszcze tylko drogę wyasfaltować trzeba, a dzieci głodne chodzą na innych ulicach

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■