POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [16.05.2019, 15:11:51] • Wapnica

Ulica Okrągła ma szanse być najpiękniejszą ulicą w Wapnicy

Ulica Okrągła ma szanse być najpiękniejszą ulicą w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Mieszkańcy ulicy Okrągłej będą mieli nowy wodociąg i czystą zdrową wodę. Po zakończeniu inwestycji, ten fragment Wapnicy ma szanse być najpiękniejszym miejscem w gminie Międzyzdroje.

Dwadzieścia lat temu kiedy były inwestycje wodociągowe w sołectwach Międzyzdrojów pewnie z brakiem funduszy mało zaludniona ulica Okrągła w Wapnicy nie załapała się na sieć wodociągową. Pomijając całą historię obietnic, tym razem otrzymaliśmy świetny komunikat o dofinansowaniu budowy nowej instalacji wodociągowej.

Ulica Okrągła ma szanse być najpiękniejszą ulicą w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Jak widać na zdjęciach, ten fragment Wapnicy i cała ulica Okrągła mają dobrą i równą nawierzchnię szutrową. Położenie jest świetne, otoczone pięknymi wzgórzami Wolińskiego Parku Narodowego. Widać jadących turystów na rowerach. Obok nowych domów można zobaczyć strzechy kryte trzciną z naszych wysp. Po wybudowaniu instalacji trzeba nieco poszerzyć jezdnię, ponieważ w wielu miejscach jest za wąska, ale i bez tego jest tam ładnie.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Piątek [17.05.2019, 11:32:20] • [IP: 188.112.63.**]

A co musi się wydarzyć, by droga Trzciągowo - Wapnica była naprawiona, odnowiona? By była alternatywą. ... By załatano dziury w drodze. ... ?

Gość • Piątek [17.05.2019, 09:37:06] • [IP: 83.13.48.***]

Przepięknie usytuowana jest Wapnica, Lubin i Wicko. To sama czysta natura z pięknymi widokami i naszymi płucami. Dbajmy o tą przyrodę to jest najcenniejszy skarb.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Imprezowy kurczak hitem tego lata. Tańczy, śpiewa, bawi - to nowa maskotka tegorocznych wakacji. Jego pełna nazwa brzmi: Kurczak Imprezowy Happy Man, co doskonale oddaje typ rozrywki, jakiej możemy się spodziewać dając się ponieść "kurczakowym" rytmom ■ W piątek przed południem około godziny 11.00, jadąca autem kobieta jechała do Świnoujścia, kiedy minęła Dargobądz, zasnęła za kierownicą. Całe szczęście prędkość była mała to i lądowanie w rowie było łagodne ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■