POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [16.05.2019, 15:11:51] • Wapnica

Ulica Okrągła ma szanse być najpiękniejszą ulicą w Wapnicy

Ulica Okrągła ma szanse być najpiękniejszą ulicą w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Mieszkańcy ulicy Okrągłej będą mieli nowy wodociąg i czystą zdrową wodę. Po zakończeniu inwestycji, ten fragment Wapnicy ma szanse być najpiękniejszym miejscem w gminie Międzyzdroje.

Dwadzieścia lat temu kiedy były inwestycje wodociągowe w sołectwach Międzyzdrojów pewnie z brakiem funduszy mało zaludniona ulica Okrągła w Wapnicy nie załapała się na sieć wodociągową. Pomijając całą historię obietnic, tym razem otrzymaliśmy świetny komunikat o dofinansowaniu budowy nowej instalacji wodociągowej.

Ulica Okrągła ma szanse być najpiękniejszą ulicą w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Jak widać na zdjęciach, ten fragment Wapnicy i cała ulica Okrągła mają dobrą i równą nawierzchnię szutrową. Położenie jest świetne, otoczone pięknymi wzgórzami Wolińskiego Parku Narodowego. Widać jadących turystów na rowerach. Obok nowych domów można zobaczyć strzechy kryte trzciną z naszych wysp. Po wybudowaniu instalacji trzeba nieco poszerzyć jezdnię, ponieważ w wielu miejscach jest za wąska, ale i bez tego jest tam ładnie.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Piątek [17.05.2019, 11:32:20] • [IP: 188.112.63.**]

A co musi się wydarzyć, by droga Trzciągowo - Wapnica była naprawiona, odnowiona? By była alternatywą. ... By załatano dziury w drodze. ... ?

Gość • Piątek [17.05.2019, 09:37:06] • [IP: 83.13.48.***]

Przepięknie usytuowana jest Wapnica, Lubin i Wicko. To sama czysta natura z pięknymi widokami i naszymi płucami. Dbajmy o tą przyrodę to jest najcenniejszy skarb.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■