POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [17.05.2019, 18:20:39] • Kamień Pomorski

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED - bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w czerwcu - Kamień Pomorski

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED - bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w czerwcu - Kamień Pomorski

fot. Organizator

Jedynie 38 % uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom z nich – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wykonywane jest przez wyspecjalizowany, doświadczony personel medyczny. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie czekała na Panie w miejscowości:

Kamień Pomorski – 25 czerwca 2019 w godzinach od 9.00 do 15.00 na Rynku, ul. Stary Rynek

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

· nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

· lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Sobota [18.05.2019, 21:25:36] • [IP: 83.11.178.**]

Nie jestem przeciwna badaniu, ale miejsce jest niefortunne. Ta moda stawiania na samym rynku zaczęła się od panowania Kuryłły. Zawsze stawiano tego tira obok przychodni. Osobiście wolę Gryfice i stacjonarny mammograf, a nie budę, która wciąż trzęsie się po dziurawych polskich drogach.

Gość • Sobota [18.05.2019, 19:28:02] • [IP: 83.11.178.**]

Dlaczego przed ratuszem? Jest tyle innych miejsc w Kamieniu. Chociaż z tyłu niech staną. Nikt tu nie myśli.

Gość • Sobota [18.05.2019, 18:41:10] • [IP: 83.20.254.***]

NA SERIO ALE PROBLEM Z ZAKRYCIEM RATUSZA A TU O LUDZKIE ŻYCIE CHODZI NIE DAJE WIARY NIEJEDNOKROTNIE CO TU CZYTAM MASAKRA

Gość • Sobota [18.05.2019, 16:26:56] • [IP: 95.160.158.***]

Panie po 69 roku życia proszone są o rezerwowanie miejsca na Szczecińskiej, ponieważ dla nich nie ma bezpłatnych badań mammograficznych. Tak zdecydowało ministerstwo. Mogą za to dzwonić do Gryfic. Dojechać autobusem. Następnie taxi do szpitala i z powrotem po badaniu za 80 zł. Po 4 godzinach czekania na autobus do Kamienia mogą nareszcie wrócić do domu. Trwa kampania wyborcza, a żadne biuro poselskie nie reaguje na zawiadomienie w tej sprawie. NFZ w Szczecinie ma jedną odpowiedź, to sprawa ministerstwa. Oczywiście pisowskiego ! To samo z cytologią. Tylko prywatnie !

Gość • Sobota [18.05.2019, 13:56:34] • [IP: 83.21.51.**]

Proszę napisać a kiedy miedzyzdrojach będą badania

Gość • Sobota [18.05.2019, 10:30:39] • [IP: 83.11.144.**]

Do gościa z 21.29 Widocznie Ty nie myślisz albo jesteś chłopem kobietki badajcie się to nie boli

Gość • Piątek [17.05.2019, 21:29:45] • [IP: 83.11.240.*]

Znowu zakryją cały ratusz. Czy w Kamieniu naprawdę nie ma innego miejsca? Turyści nie mogą robić zdjęć, wycieczki nie mogą obejrzeć rynku w całej krasie, bo wielka buda stoi czasami przez kilka dni. Czy ktoś tu myśli?

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Imprezowy kurczak hitem tego lata. Tańczy, śpiewa, bawi - to nowa maskotka tegorocznych wakacji. Jego pełna nazwa brzmi: Kurczak Imprezowy Happy Man, co doskonale oddaje typ rozrywki, jakiej możemy się spodziewać dając się ponieść "kurczakowym" rytmom ■ W piątek przed południem około godziny 11.00, jadąca autem kobieta jechała do Świnoujścia, kiedy minęła Dargobądz, zasnęła za kierownicą. Całe szczęście prędkość była mała to i lądowanie w rowie było łagodne ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■