POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [14.05.2019, 14:41:50] • Kamień Pomorski

Noc Muzeów w Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim

Noc Muzeów w Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim

fot. Organizator

Zwiedzałeś/aś już nocą XIV-wieczne zamczysko? Ciekawy pomysł, nieprawdaż? W Kamieniu Pomorskim zamczyska co prawda nie mamy, ale od 1308 roku stoi tu dumnie i niewzruszenie gotycka Baszta i Brama Wolińska, która swoim średniowiecznym urokiem niewiele mu ustępuje. 18 maja wypada Noc Muzeum i jak co roku mają Państwo możliwość zwiedzenia obiektu bez opłaty w godzinach między 19.00 a 24.00.

W Muzeum będą błąkać się rycerze, z którymi można będzie zrobić zdjęcie, przymierzyć hełm i wziąć broń do ręki.

O 19.00 przed Basztą przywitają Was jednorożce z balonikami i słodkościami.

O godzinie 20.00 w Sali z dinozaurami odbędzie się interesujący wykład na temat legend o kamieniach szlachetnych a także kamiennych przybyszach spoza naszej planety.

Nasz przewodnik całą noc będzie do Państwa dyspozycji i chętnie zabierze Was w świat niezwykłych, czarodziejskich kamieni.

Zabierzcie aparaty – zachód słońca i nocne widoki z Baszty warte są uwiecznienia.

Do Państwa dyspozycji będzie działał sklepik z biżuterią, minerałami, wyborami z kamieni i wieloma innymi pięknymi i niezwykłymi rzeczami.

Zapraszamy serdecznie!

Ewelina Sokołowska-Andrzejewska
Kierownik Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Bammbus • Wtorek [14.05.2019, 17:27:47] • [IP: 5.173.54.***]

Polecam obejrzec film dokumentalny Tomasza Sekielskiego.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■