POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [14.05.2019, 14:41:50] • Kamień Pomorski

Noc Muzeów w Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim

Noc Muzeów w Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim

fot. Organizator

Zwiedzałeś/aś już nocą XIV-wieczne zamczysko? Ciekawy pomysł, nieprawdaż? W Kamieniu Pomorskim zamczyska co prawda nie mamy, ale od 1308 roku stoi tu dumnie i niewzruszenie gotycka Baszta i Brama Wolińska, która swoim średniowiecznym urokiem niewiele mu ustępuje. 18 maja wypada Noc Muzeum i jak co roku mają Państwo możliwość zwiedzenia obiektu bez opłaty w godzinach między 19.00 a 24.00.

W Muzeum będą błąkać się rycerze, z którymi można będzie zrobić zdjęcie, przymierzyć hełm i wziąć broń do ręki.

O 19.00 przed Basztą przywitają Was jednorożce z balonikami i słodkościami.

O godzinie 20.00 w Sali z dinozaurami odbędzie się interesujący wykład na temat legend o kamieniach szlachetnych a także kamiennych przybyszach spoza naszej planety.

Nasz przewodnik całą noc będzie do Państwa dyspozycji i chętnie zabierze Was w świat niezwykłych, czarodziejskich kamieni.

Zabierzcie aparaty – zachód słońca i nocne widoki z Baszty warte są uwiecznienia.

Do Państwa dyspozycji będzie działał sklepik z biżuterią, minerałami, wyborami z kamieni i wieloma innymi pięknymi i niezwykłymi rzeczami.

Zapraszamy serdecznie!

Ewelina Sokołowska-Andrzejewska
Kierownik Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Bammbus • Wtorek [14.05.2019, 17:27:47] • [IP: 5.173.54.***]

Polecam obejrzec film dokumentalny Tomasza Sekielskiego.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Imprezowy kurczak hitem tego lata. Tańczy, śpiewa, bawi - to nowa maskotka tegorocznych wakacji. Jego pełna nazwa brzmi: Kurczak Imprezowy Happy Man, co doskonale oddaje typ rozrywki, jakiej możemy się spodziewać dając się ponieść "kurczakowym" rytmom ■ W piątek przed południem około godziny 11.00, jadąca autem kobieta jechała do Świnoujścia, kiedy minęła Dargobądz, zasnęła za kierownicą. Całe szczęście prędkość była mała to i lądowanie w rowie było łagodne ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■