POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [11.05.2019, 11:35:46] • Międzyzdroje

„Książki są jak cukierki” - spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

„Książki są jak cukierki” - spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

10 maja 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie pisarki, dziennikarki, autorki podręczników, Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby z uczniami klas I i II Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach i Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Była to niespodzianka dla dzieci z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek.

Małgorzata Strękowska-Zaremba przyjechała z Warszawy. Nasz gość pisze książki od ponad trzydziestu pięciu lat, do tej pory napisał ich ponad 30. To spod jej pióra wyszła seria o przygodach detektywa Kefirka czy cykl przezabawnych książek o okropnym Maciusiu. Ostatnio serca jej młodych fanów podbijają pełne humoru opowiadania o Filipku, jego rodzinie i paczce przyjaciół. Jej książki, jak sama przyznała, bawią, uczą, a nawet straszą młodego czytelnika. Są jak cukierki o różnych smakach. Musimy je próbować, tak jak cukierki, kryminały, książki przygodowe, biograficzne, aż znajdziemy te, które idealnie wpasują się w nasz gust. Wtedy czytanie książek nie będzie nudnym obowiązkiem, tylko przyjemnością. Po krótkim wprowadzeniu Małgorzata Strękowska-Zaremba zapytała dzieci, gdzie czują się bezpiecznie? Prawie jednogłośnie stwierdzono, że poczucie bezpieczeństwa daje dom, bliskość rodziców, rodziny, przyjaciół i domowych zwierzaków. Był to wstęp do rozmowy o książce „Dom nie z tej ziemi". Dzieci próbowały wyobrazić sobie ten niezwykły dom. Padały odpowiedzi: latający, do góry nogami, z czekolady, z papieru. Autorka zaprezentowała fragmenty książki poświęcone tytułowemu domowi. Okazało się, że jest to dom pełen tajemnic, miejsce, gdzie krzywdzone są dzieci. Mali czytelnicy wiedzieli, że złe tajemnice, gdy komuś dzieje się krzywda, trzeba niezwłocznie wyjawić: policji, rodzicom, starszemu rodzeństwu, nauczycielowi. Autorka opowiedziała o Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży oraz o Rzeczniku Praw Dziecka. Wiele emocji wzbudziły fotografie niezwykłych domów: np. dom koszyk znajdujący się w Stanach Zjednoczonych, hiszpański dom z jajami na dachu, dom w kształcie czajnika, żółwia, psa, czy poruszający się dzięki panelom słonecznych dom na nogach...

Dla międzyzdrojskich fanów Pani Małgorzata przygotowała zagadki związane z literaturą oraz zaprosiła młodych czytelników do zabawy ruchowej z wykorzystaniem rapów Antosia – jednego z bohaterów książki „Filipek i rodzina". Przeczytała także zabawne fragmenty o miłości Antka do Krysi, która „wkręciła się w jego życie, jak sznurowadło w szprychy od roweru”.

„Książki są jak cukierki” - spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

Po spotkaniu młodzi czytelnicy otrzymali dedykacje do zakupionych książek oraz autografy na zakładkach. Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach, w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2019 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach za co serdecznie dziękujemy.

„Książki są jak cukierki” - spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

Dziękujemy również Villi Martini za pomoc w organizacji spotkania. Najnowsza książka, nad którą obecnie pracuje pisarka, opowiadać będzie o Syrence Warszawskiej, która uciekła z Warszawy, a za nią czmychnęły inne pomniki.

„Książki są jak cukierki” - spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

Na najbliższych Warszawskich Targach Książki premierę będzie miał pierwszy komiks Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby opowiadający na wesoło o królewskim życiu polskich królów. Obiecujemy, jak najszybciej wprowadzić je do księgozbioru wypożyczalni. Już dziś zapraszany do biblioteki, by odnaleźć ulubiony „smak” książki.

Bibliotekarze


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ We wtorek w pierwszj części dnia na północy kraju, następnie również na zachodzie oraz w centrum spodziewane są silne porywy wiatru wiejącego z północnego-zachodu i zachodu o prędkości maksymalnej do 70-80 km/h. ■ Prognozuje się wystąpienie na wybrzeżu silnego, północno-zachodniego wiatru osiągającego w porywach 70-75 km/h. ■ W dniu 16.09.2019 r. o godz. 12.30 odbedzie się podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji na drogach Powiatowych z funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym ■ Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne - 7 września godz. 14:00, Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim ■ 7 września na terenie podzamcza przy wieży zamkowej w Golczewie odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. W tym dniu Stowarzyszenie Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie jest również organizatorem imprezy pn. „Spotkajmy się na wzgórzu zamkowym w Golczewie” w ramach, której organizatorzy chcą zachęcić organizacje pozarządowe do wspólnej debaty związanej z wieżą zamkową. W programie wydarzenia znajdzie się także miejsce na wspólne czytanie jednej z nowel Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Akcja Narodowe Czytanie w Golczewie organizowana jest po raz pierwszy i została oficjalnie zgłoszona do ogólnopolskiego wydarzenia. Głównym promotorem całej akcji jest Prezydent RP. ■