POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [10.05.2019, 14:03:12] • Kamień Pomorski

Nowy operator kamieńskiego szpitala?

Nowy operator kamieńskiego szpitala?

fot. Andrzej Ryfczyński

Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim poszukuje nowego operatora do prowadzenia szpitala w Kamieniu Pomorskim.

Obecnie szpital im. Św. Jerzego od 2005 prowadzi spółka EMC. Od tygodni trwają rozmowy pomiędzy Spółką a Powiatem odnośnie przyszłości poszczególnych oddziałów, zakresu świadczonych usług medycznych czy ogólniej przyszłości szpitala jako całości.

W ostatnim okresie zawieszono działalność oddziału położniczego i chirurgicznego. Negocjacje pomiędzy Powiatem czyli właścicielem budynku a EMC czyli operatorem szpitala nie posuwają się do przodu.
Ogłoszenie, że Zarząd szuka nowego operatora może oznaczać rozwiązanie umowy z obecnym operatorem i wprowadzenie do Kamienia nowej firmy, która będzie prowadzić szpital.

Oświadczenie EMC IM SA
Dzień dobry, poniżej oświadczenie EMC IM SA ws ogłoszenia Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim opublikowanego na stronie: powiatkamienski.pl/aktualnosci/pokaz/2960.dhtml

Odnosząc się do komunikatu Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim o poszukiwaniu nowego operatora szpitala, wyjaśniamy iż EMC Instytut Medyczny SA posiada prawnie wiążącą umowę dzierżawy szpitala i, o czym wielokrotnie informowaliśmy Starostwo, brak jest podstaw prawych do jej przedterminowego wypowiedzenia.

Decyzje, które podejmujemy, co do zakresu usług świadczonych pacjentom, zapadają we współpracy i w porozumieniu z władzami województwa i Narodowym Funduszem Zdrowia oraz przy merytorycznym wsparciu odpowiednich konsultantów wojewódzkich.

Sugestie o rzekomej niechęci EMC Instytutu Medycznego SA do rozmów ze Starostwem Powiatowym w Kamieniu Pomorskim są nieprawdziwe o czym świadczą spotkania i rozmowy, które odbyły się w ostatnim czasie. I tak, dyrektor szpitala spotkał się ze Starostą 12 kwietnia. Następnie 26 kwietnia członek zarządu EMC IM SA i dyrektor szpitala rozmawiali z Zarządem Powiatu. Niestety na wczorajsze spotkanie w oddziale NFZ nie stawił się przedstawiciel starostwa, jako jedyny z zaproszonych uczestników, co uniemożliwiło prowadzenie dalszych rozmów w zaplanowanym terminie. Niezależnie jednak od tego, wyrażamy wolę dalszego dialogu na temat aktualnej sytuacji i przyszłości szpitala
- informuje Anna Szewczuk-Łebska Rzecznik prasowy.

Do tematu z pewnością wrócimy.

Poniżej link do informacji Starostwa : powiatkamienski.pl/aktualnosci/pokaz/2960.dhtml

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Środa [15.05.2019, 20:55:39] • [IP: 178.37.143.*]

To jest tragedia żeby przez nieudolność, lekceważenie sobie zdrowia i życia ludzkiego doprowadzić do takiego stanu likwidacji szpitala.Żebyśmy musieli być transportowani karetkami pogotowia ratunkowego przez prawie godzinę po okropnych wertepach na drodze z Dziwnowa do Gryfic.Żeby odwiedzić bliskich w szpitalu musimy przebyć tyle kilometrów, a przecież i tak wystarczająco przeżywamy chorobę osoby bliskiej.Wiem że szpital w Gryficach jest na wysokim poziomie fachowym to dlaczego u nas w Kamieniu również tak nie może być przecież mamy dużo lekarzy i pielęgniarek którzy by chętnie pracowali w naszym kamieńskim szpitalu na godnych warunkach finansowych a przede wszystkim żeby ten szpital był odpowiednio wyposażony.Niestety ktoś zaspał i przyzwolił aby kamieński szpital powiem wprost został okradzono z wyposażenia i fachowej obsługi a tylko po to żeby zrobić wielką kasę dla siebie a nie dla mieszkańców służąc pomocą w ratowaniu zdrowia i życia.Ktoś powinien być rozliczony za to że doprowadził do takiego stanu.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 13:12:40] • [IP: 188.146.26.***]

Nieudolność Zarządu Starostwa i tyle. Radni tez nie lepsi co było widać w relacji z protestu mieszkańców i na sesji. Żadnych konkretów, sama czcza gadanina. Działania konkretne trzeba było podjąć jak pierwszy oddział, noworodków szedł do likwidacji. Brak reakcji spowodowął to, co teraz jest. Powiat bez szpitala? Do likwidacji!

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 10:01:15] • [IP: 37.248.37.***]

Pierwszą likwidację szpitala publicznego przeprowadził Oleszczuk. Były protesty pod starostwem, nieudana próba referendum o odwołanie starosty i Rady Powiatu i jakoś się wszystko rozmyło...

Gość • Niedziela [12.05.2019, 17:51:30] • [IP: 83.21.56.***]

Nowy operator szpitala Starosta i Burmistrz-BRAWO ! będzie lepiej wszystkie oddziały będą czynne mają KASĘ !

Gość • Niedziela [12.05.2019, 14:55:58] • [IP: 188.146.54.***]

A na chirurgii leżą już płatni pacjenci długoterminowi... szybko idą jak po swoje państwo z emc

Gość • Sobota [11.05.2019, 21:40:21] • [IP: 37.248.167.**]

Masakra co się dzieje z tym szpitalem. ...przepracowałam tam 16 lat i takiegoooo dziadostwo nie było jak teraz...Szpitale powinny być państwowe a nie dać się sprzedawać nieudacznikom, którzy na rzeczy się nie znają i tylko na kasie do portfelu...szkoda słów...powiat do koszaaaa

Gość • Sobota [11.05.2019, 17:35:58] • [IP: 92.220.9.***]

Szpital powiatowy dziala dla pacjentow. Kazdy szpital prywatny dazy tylko do zyskow. Pacjent, to jak dojna krowa i tylko te dojne sie utrzymuje. Reszta sie nie liczy.

Gość • Sobota [11.05.2019, 17:16:19] • [IP: 84.205.26.**]

Mają chęć do spotkań, tylko nie mają chęci prowadzić normalnego szpitala. Pani rzecznik - wieczorem trzeba spojrzeć w lustro i wypis setkę wódki, bo na trzeźwo chyba wstyd patrzeć sobie samej w oczy. Zabierzcie już tego Michalaka do Wrocławia. należy mu się awans w firmie, bo to wierny i bezwzględny żołnierz emc. A kto przełożył spotkanie z poniedziałku na czwartek i wprowadził w błąd dyrektora nfz co do miejsca spotkania?? Czemu nie było nikogo z zarządu emc, choc bylo to obiecane?? Więc nie tylko starosta nie stawił się na spotkanie, pan Piorunek też nie! To była ustawka... Panie Michalak miał być chirurg na majówkę. Nie było. Poradnia 6x w tyg do 18tej, nie ma. Widać chęci... do rozmów o niczym... a na chirurgii leżą już płatni pacjenci długoterminowi!! Oto prawdziwa twarz EMC

Gość • Sobota [11.05.2019, 09:15:22] • [IP: 83.23.185.**]

Kamieński szpital powinien być perełką powiatu. Dlaczego szpital oddaje się jakiejś tam nieudolnej spółce. Szpitalem powinien podlegać pod powiat i łożyć na jego utrzymanie chociażby częściowo z naszych emeryckich podatków. Nie bo pan Kuryłło wspiera finansowo tylko UTW. Możę sam sie szykue być tam słuchaczem.

ewa • Sobota [11.05.2019, 06:32:01] • [IP: 195.191.162.***]

Co to za zamiana profilu zlikwiduja szpital zrobia umieralnie i tylko ciagnac kase

Stefan • Piątek [10.05.2019, 23:24:17] • [IP: 83.21.61.***]

To fatalnie wybierani samorządowcy kamieńscy; w tym wypadku powiatowi są winni takiemu stanowi rzeczy. Fatalne zarządzanie powiatem i jego mieniem. To Anatol Kołoszuk jako pierwszy zgodził się na dewastację szpitala oddając go w ręce prywatne, tzn spółce EMC. Potem panowie Czapkin i Malec. Nie wiem czy w ogóle wiedzieli, że opieka szpitalna w Kamieniu coraz bardziej upada. Kompletny brak zainteresowania, zero nadzoru. No, ale tych" samorządowców" przecież ktoś wybierał, prawda? Społeczeństwo kamieńskie też się tą sprawą prawie w ogóle nie interesowało. No i teraz wszyscy obudzili się z ręką w nocniku. ..

Gość • Piątek [10.05.2019, 21:32:53] • [IP: 83.8.23.**]

Dlaczego milczy Stanaszek Kaczor szefową komitetu Nasza Gmina Nasz Powiat?? Nieudolny Kuryllo schowany w szafie jak Macierewicz przed wyborami a naszej gminie powinno zależeć na utrzymaniu i zmianach jeśli chodzi o szpital!! To też miejsca pracy!!

Gość • Piątek [10.05.2019, 21:02:06] • [IP: 83.8.117.***]

zwolnić wszystkie z recepcji leniwe nieuprzejme i nic nigdy nie wiedzą.

Gość • Piątek [10.05.2019, 19:56:27] • [IP: 5.60.0.***]

Takim ciągłym picowaniem zbliżają się do końca działalnosci szpitala. Dla nich człowiek niema żadnej wartości.

Gość • Piątek [10.05.2019, 19:45:17] • [IP: 83.11.76.***]

Dlaczego w bodaj najważniejszej sprawie dotyczącej Kamienia od tygodni milczy burmistrz tego miasteczka Stanisław Kuryłło? To jest zadanie także dla burmistrza miasta, w którym jest szpital. Trzeba dać z siebie coś więcej niż gra w piłkę i tańce na hali.

Gosc • Piątek [10.05.2019, 19:43:27] • [IP: 80.211.250.***]

Burmistrz Nasza Gmina Nasz Powiat Starosta Nasza Gmina Nasz Powiat Szpital do widzenia.

Gość • Piątek [10.05.2019, 17:59:45] • [IP: 77.112.18.**]

A, dlaczego tak się dzieje?? Bo Sejm zrobił ustawę o likwidacji łóżek szpitalnych!! Teraz w Gorzowie idą łóżka do likwidacji. Wszystko, za sprawą braku pielęgniarek. To natomiast wydłuży kolejkę do specjalistów!! PIS cały czas trąbił, że poprzedni Rząd zamykał szpitale, ale oni są lepsi, bo... wyrzucają łóżka!! A, w kampanii wyborczej było tak ładnie -- długie kolejki znikną, nie będziemy zamykać - tylko otwierać, etc.etc. No, i eldorado lecznicze szlag trafił. Ale, nie martwcie się Polacy - już PIS znowu zaczął prać mózgi piękną wizją Polski -- znów będzie eldorado, ale w PIS-iorskich obiecankach!!

Gość • Piątek [10.05.2019, 17:29:41] • [IP: 2.247.240.***]

Pogonić *... I pierwsze co przy nowym operatorze zwolnić panie z recepcji hotelowoszpitalnej

Gość • Piątek [10.05.2019, 17:16:37] • [IP: 83.21.56.***]

kto rządzi w Kamieniu Burmistrz-trener, starosta z wyboru kolegi ! wszystkich do zalewu wrzucić tak dbają o mieszkańców. dla nich tylko kasa się liczy.

Gość • Piątek [10.05.2019, 17:16:07] • [IP: 83.8.165.***]

Ten kamieński szpital to tragedia, ludzie nieuprzejmi, panie z recepcji leniwe, nie ma prawdziwego zarządcy

Gość • Piątek [10.05.2019, 16:46:33] • [IP: 37.47.146.**]

Jak z tego wynika Starostwo Powiatowe jest zbędne skoro na takie rzeczy pozwala i nic w tym kierunku nie robi czy też nie może zrobić.

kamienianka • Piątek [10.05.2019, 15:40:35] • [IP: 195.191.162.***]

Dawno ich powinni pogonić a wszyscy tylko przymykali oko

Gość • Piątek [10.05.2019, 14:43:30] • [IP: 83.11.154.***]

To w końcu jaka jest prawda z tym szpitalem?? Jak czuja się mieszkańcy Kamienia Panie Starosto, co Pan naprawdę robi dla dobra mieszkańców??

Gość • Piątek [10.05.2019, 14:42:56] • [IP: 188.146.233.**]

Zarząd powinien rozmawiać z Wojewoda i NFZ, którzy pozwalają dla EMC zmieniać profil szpitala, zamykać ważne dla mieszkańców powiatu oddziały bez zgody Zarządu Powiatu.

Loozak • Piątek [10.05.2019, 14:24:14] • [IP: 37.47.134.***]

Pogonić ich w CH !! jeden wielki bajzel

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W czwartek ćwiczenia służb ratowniczych na obwodnicy Dargobądza na DK3 - utrudnienia. W dniu 21.11.2019 r., na obwodnicy Dargobądza na DK3 (między Wolinem i Międzyzdrojami) zostaną przeprowadzone ćwiczenia służb ratowniczych. Z tego powodu w godzinach 07.00-14.00 obwodnica Dargobądza będzie zamknięta, a ruch pojazdów będzie się odbywał przez miejscowość. Organizatorem ćwiczeń jest Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. W ćwiczeniach wezmą udział: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego, siły i środki Oddziału GDDKiA w Szczecinie oraz inne jednostki organizacyjne Wojewódzkiego Systemu Zarządzania Kryzysowego ■ Awaria jest możliwa w każdej oczyszczalni. Czasem przez mieszkańców. Z kanalizacji wyciągaliśmy już chyba wszystko - przyznaje Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie. Pracownicy Zakładu znajdowali w niej między innymi pojemniki, ubrania, 100 m kwadratowych siatki rybackiej, folie, podpaski czy prezerwatywy. Czy podobna awaria oczyszczalni ścieków jak ta w Warszawie mogłaby się zdarzyć w Waszym Zakładzie? Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie: Tak. Taka awaria może wystąpić praktycznie w każdej oczyszczalni ścieków w Polsce ■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■