POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [12.05.2019, 19:02:07] • Kamień Pomorski

Czy coś jest nie tak z Kamieniem Pomorskim?

Czy coś jest nie tak z Kamieniem Pomorskim?

fot. ikamien.pl

Potencjalna likwidacja kolejnego oddziału szpitala w Kamieniu Pomorskim to nie jedyny problem stolicy Powiatu Kamieńskiego. Od lat w mieście zamykane są sklepy i lokale gastronomiczne. Zniknął Oddział Zewnętrzny Aresztu Śledczego w Buniewicach i sam Areszt Śledczy. Wraz z likwidacją jednego z dużych marketów przestał działać nawet paczkomat. Co dzieje się z Kamieniem?

Temperaturę debaty publicznej podnosi ostatnio sprawa zawieszenia działalności oddziału chirurgicznego kamieńskiego szpitala. Zaledwie kilka miesięcy temu zamknięto oddział położniczy. Oznacza to, że od 2019 żadne z urodzonych dzieci nie będzie już miało wpisane w akcie urodzenia: Kamień Pomorski. Przekroczony został kamień milowy w rozwoju czy raczej cofaniu się miasta. Teraz bój toczy się o kolejny oddział. Wielu mieszkańców obawia się nie tylko o losy chirurgii ale szpitala jako takiego.

Niepewna przyszłość lecznicy to jednak nie jedyny problem miasta. Na jego terenie znajduje się kilkanaście jak nie kilkadziesiąt pustych lokali do wynajęcia. Zniknęły firmy, które istniały wiele lat i wrosły w krajobraz Kamienia. Jako przykład można wskazać masarnię przy ul. Gryfitów. Po sąsiedzku na ul. Piastowej zlikwidowano sklep RTV. Obie firmy działały tu od dziesięcioleci. Obie nie istnieją. Zamknięto także położoną naprzeciw sklepu mięsnego księgarnię.

Od lat w Kamieniu znikają także lokale rozrywkowe czy gastronomiczne. Takie nazwy jak „Kleć”, „Steńka”, „Beczułka”, „Magellan”, „Admirał”, „Kamyk” pamiętają już nieliczni. W jednym z tych lokali znajduje się dziś salon pogrzebowy co chyba symbolicznie odzwierciedla kierunek zmian jakie zachodzą w Kamieniu. Uzdrowisko, dawniej jedna z gałęzi rozwoju miasta, dziś żyje swoim życiem.

Kuracjuszy do polubienia Kamienia z pewnością nie zachęca dworzec PKP. Podobno od lat trwają rozmowy o jego przejęciu przez gminę. Na razie bez widocznych efektów. Widoczny jest natomiast bałagan i brud panujący wokół dworca i koczujący tam bezdomni. Bez rozstrzygania czy do obowiązków gminy czy PKP powinno należeć utrzymanie czystości wkoło dworca namacalny jest brak dbałości o ten teren. Na „dzień dobry” podróżujący koleją otrzymują widok, który zachęca nie do zwiedzania miasta ale bardziej do tego by „wsiąść do pociągu byle jakiego” i odjechać jak najdalej.

Nie rozpoczęła działalności specjalna strefa ekonomiczna. Co prawda, w pierwszej kadencji burmistrz Kuryłło zapowiadał, że zamierza na poważnie ruszyć ten temat. Po pięciu latach rządów na obszarze strefy nie powstał żaden zakład pracy zatem albo burmistrz nadal zamierza ruszyć albo już przestał. Efekt jaki jest każdy widzi. Chyba, że jak w przypadku PKP trwają jakieś rozmowy.

Między bajki można włożyć ogłoszone jako oczekiwany sukces plany PGK powstania pralni przemysłowej, która miała dać nowe miejsca pracy i wykorzystywać potencjał OZ Buniewice. Pralnia miała powstać we współpracy ze Służbą Więzienną co jednak będzie trudne bo w Kamieniu nie ma już ani Aresztu Śledczego ani Oddziału w Buniewicach. Służba Więzienna porzuciła Kamień Pomorski. Kolejna instytucja i miejsca pracy uciekły z miasta. Wraz z nią umarł prawdopodobnie temat pralni, w której mieli pracować osadzeni.

W czasie gdy w okolicy powstaje szereg nowych supermarketów w małych miejscowościach (Świerzno, Dziwnówek, nowy punkt w Dziwnowie, Golczewo) Kamień jest bodaj jedynym i wyjątkowym miastem w okolicy, w którym duży supermarket zakończył swoją działalność. Wraz z zamknięciem sklepu na ul. Wysockiego przestał funkcjonować jedyny w Kamieniu paczkomat. Najbliższy znajduje się w sąsiedniej gminie, w 10-krotnie mniejszym od Kamienia, Dziwnówku.

Od pięciu lat mieszkańcy Kamienia są karmieni opowieściami o powołaniu żłobka. Była w tej sprawie nawet specjalna ankieta i losowanie nagrody. I to tyle w tym temacie. Żłobek to kolejny obok pralni i firm w strefie ekonomicznej miraż władzy.

Tematu kina nawet nie warto zaczynać.
Od kilku lat stoi pusty i niezagospodarowany budynek byłej szkoły podstawowej w Górkach. Nie dość, że zamknięto kolejną po Kukułowie i Trzebieszewie szkołę, to władzy brakuje pomysłu na to co zrobić z pustym obiektem. Stoi i czeka na lepsze czasy. Jako kolejny kapiszon można przyjąć deklarację o przekształceniu szkoły na mieszkania socjalne, które … nie powstaną bo włodarze miasta uznali, że to nieopłacalne. Czy opłacalnym jest doprowadzanie do ruiny do niedawna normalnie funkcjonującego budynku? Podobnie jak budynek po byłym GZOO przy ul. Wąskiej. Także od kilku lat władza nie znalazła dla niego zastosowania.

Już jako anegdotę można traktować odwołanie w Kamieniu Pomorskim obchodów majówki w dniu 2 maja 2019. Oficjalnie z powodu złej pogody. W tym samym czasie malutkie Międzywodzie organizowało majówkę z wielką kilkusetmetrową flagą. W imprezie brał udział Marszałek Województwa. Najwidoczniej w Międzywodziu pogoda była lepsza niż w Kamieniu.

Co jest nie tak z Kamieniem? Dlaczego inne miasta jak np. Gryfice uciekają do przodu i stać je na posiadanie kina czy galerii handlowej? Dlaczego kamieńska strefa nie gości żadnego przedsiębiorstwa? Dlaczego wiatraki powstają w Świerznie i Wolinie a nowe firmy w Golczewie? Na czym polega błąd czy problem tego powiatowego miasta?

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach. Sam artykuł należy traktować bardziej jako zachętę do rozmowy niż relację ze stanu miasta.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Weronika • Środa [29.05.2019, 15:39:12] • [IP: 83.20.251.***]

Warto również poruszyć temat nazwy Kamień Pomorski i jego genezy, legendy. Głaz Królewski to ważny element historii ziemi kamieńskiej ale...ale czy jest to praktykowane ? Jak by się władzy" chciało" wiadomo jest trudno, jest dużo wyzwań, papierów i rozmów ale można załatwić dofinansowanie z UE, można by było stworzyć naprawdę piękną wizytówkę naszego miasta. Nie wspominając o ścieżce rowerowej.

Gość • Sobota [18.05.2019, 06:37:44] • [IP: 89.216.125.***]

Oby kiełbasa kwiaty i arbuzy przed wyborami były za darmo. Cóż więcej trzeba.

Gość • Wtorek [14.05.2019, 17:38:01] • [IP: 31.0.82.***]

To że jest osobą bez pomysłu, ikry, manipulowanym, niedecyzyjnym, nie słuchającym ludzi, mającym gdzieś mieszkańców, radnym od wielu lat przed kadencją który negował rzeczy które jako burmistrz wprowadził tak, to wina Stasia!!

miszkaniec • Wtorek [14.05.2019, 16:04:58] • [IP: 37.47.165.***]

1.To że na przełomie lat 80/90 było 4 zawsze pełne dyskoteki a nie ma już nic od przynajmniej 15 lat - wina Stasia 2. To, że za czasów panowania LPR w Kamieniu posprzedawano co tylko można - wina j.w. 3. To, że za czasów B.K i A.J sprzedano m.in. Klecia, Beczułkę i plażę w Żółcinie - wina Stasia 4. To, że ogłoszono Strefę Ekonomiczną pod Kamieniem za czasów B.K. pomimo, że właścicielem ziemi nie była i nie jest gmina - wina j.w. 5. To, że jest teraz połowa maja i mamy tylko 11 stopni - wina Stasia Trochę rzetelności w przekazywaniu treści i zwykłego obiektywizmu. Mieszkam w Kamieniu do zawsze i pamiętam wspaniałe dla młodzieży lata 80/90, gdzie rzeczywiście było gdzie się pobawić, pójść do Ratuszowej na pierwsze czeskie piwo i lody. Też z rozrzewnieniem wspominam ten czas i widzę, że Kamień się zmienił. Przez ostatnie 20 lat zaszły zmiany dobre i złe. Wszyscy zastanówmy się jak sprawić aby było jak najlepiej i skończmy z tymi politycznymi wojenkami.

Gość • Wtorek [14.05.2019, 12:36:49] • [IP: 37.247.231.***]

Kamień to trumna

Gość • Wtorek [14.05.2019, 09:05:44] • [IP: 37.47.168.**]

Zgadzam się ze. Stefanem w 💯 procentach. Nasza młodzież to nasza przyszłość. Co oni mają robić w. Kamieniu? Ile można podziwiać kwiatki? Rządzący. Kamieniem nie są dla mieszkańców gminy lecz chyba przeciwko! Władza jest wybrana /bez względu na to jacy byli wyborcy /by służyć tak służyć nam obywatelom! Za to dostają co miesiąc grube pieniądze z naszych podatków! Burmistrz powinien spotykać się regularnie z mieszkańcami gminy i pytać co chcemy mieć? Co nam potrzebne? O jakie inwestycje się starać itd itp? Ale co go to obchodzi on już swoją inwestycje ma! Co miesiąc kasa napływa bez względu na to czy coś zrobi czy nie! Za wszystko co dzieje się w gminie odpowiada burmistrz i jego świta! Pchal się na stołek to niech teraz zasuwa dzień i noc na tym polega służba a nie na sadzenie kwiatków i pierdzenie w stołek!!

Gość • Wtorek [14.05.2019, 08:50:05] • [IP: 83.20.254.***]

MIASTO PIĘKNIEJE NAM TO WIDAC I NIE MA O CZY DYSKUTOWAĆ

Stefan • Poniedziałek [13.05.2019, 23:15:14] • [IP: 83.21.61.***]

Jacy wyborcy takie władze. Jakie władze takie miasto. ..

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 22:52:58] • [IP: 83.11.76.***]

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 21:03:18] • [IP: 188.146.168.**] wyloguję się z życia w sieci i nagle w Kamieniu powstanie 10 zakładów pracy, ulice zazielenią się cudownie odrośniętymi drzewami, wykąpię się na dzikiej plaży w błękitnej wodzie i odpocznę na złotym piasku. Wieczorkiem wpadnę do kina Fregata a potem na dyskotekę w jednym z 5 kamieńskich lokali. Cokolwiek bierzesz bierz połowę.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 21:32:55] • [IP: 78.133.169.*]

A co z plażą burmistrzu?

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 21:03:18] • [IP: 188.146.168.**]

Gównoburza... 😑 wylogujcie się życia w sieci, wyjdźcie do ludzi, zaczerpnijcie tlenu i zróbcie coś z waszą szarą rzeczywistością a odrazu świat wam ukaże się w bardziej kolorowych barwach. Jesteście kowalami własnego losu więc nie narzekajcie na władze bo jaka by nie była to i tak wam będzie źle, wystarczy chcieć coś zmienić

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 18:51:14] • [IP: 83.8.107.***]

Mam 19 lat, mieszkam w Kamieniu od urodzenia. Z opowieści taty wnioskuję, iż żył w czasach ciężkich to jednak gdzieś ludzie znajdowali tą radość, cieszyli się z najmniejszych rzeczy. Dziś w Kamieniu.. ani rozrywki, ani pracy, jak możemy liczyć na lepszą przyszłość. Młodzi ludzie dosłownie uciekają stąd jak tylko nadarzy się okazja i nie ma w tym nic dziwnego. Zamiast dramatyzować, malować ławeczki, sadzić drzewka czy kwiatki, wszyscy wielcy Panowie i Panie którzy są odpowiedzialni za cały tej bajzel powinni przejrzeć na oczy i posłuchać głosu ludzi, zapytać wprost jak człowiek człowieka" Co takiego Pani/Panu brakuje w Kamieniu Pomorskim" i nie mówię tutaj o emerytach czy osobach na wysokich stanowiskach. Mówię o szarych, młodych ludziach którzy codziennie przechodzą tymi nudnym ulicami. Dziwią się Państwo że MY, młodzież wieczorami przesiadujemy na ławkach pijąc alkohol czy puszczając muzykę, że popadamy w nałogi, że uciekamy. Powiem krótko, kto pyta nie błądzi. Tylko w młodym pokoleniu jest nadzieja na jutro

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 18:18:00] • [IP: 10.161.171.***]

Marudy to nie wina wladz ze strefa ekonomiczna nie dziala tylko agencji rolnej.Dla inwestora liczy sie przede wszystkim lokalizacja blisko szlakow komunikacyjnych co ma Goleniow.U nas tylko turystyke trzeba rozwijac.Nawet bliskosc morza tez jest minusem dla Kamienia z jednej strony.Nie rozumiem zachwalania Gryfic gdzie tez zlikwidowano zaklady pracy a w zamian buduje sie supermarkety.Nasze miasteczko jest przepiekne tylko trzeba doinwestowac ale z pustego i Salomon nie naleje.Tak jest w kazdym miasteczku ze mlodziez wyjezdza do wiekszych osrodkow.W Ameryce w podobnej wielkosci miescie co Kamien tez slyszalem narzekania ze mlodziez wyjezdza ze zostaja tylko starsi.Nie jest wina naszych wladz ze przedsiebiorcy chca jak najwiecej zarobic.To nie komuna ze cos jest za darmo.Marudzic tylko i marudzuc.Do roboty sie brac!Ja jestem 2 razy w roku w Kamieniu i widze zmiany na lepsze.Ze place niskie i Ukraincow duzo to tez wina naszych burmistrzow?Nasze miasto umiera- to slysze od mieszkancow nawet Miedzyzdrojow

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 18:09:41] • [IP: 83.20.250.***]

Miasto powiatowe. A syf jak w fawelach brazylijskich. Od kiedy pamiętam tak tam było. Więc co się działo przez wszystkie lata. Rondo zbudowali a obok dziury na ulicach. Porażka jakich mało. Żeby powiat nie walczył o jedyny szpital to śmiech na sali. A dojechać do miasta powiatowego jak się nie ma auta to trzeba cały dzien poświęcić. Bo problem z dojazdem, a jeszcze większy z powrotem.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 16:49:54] • [IP: 89.174.73.**]

nie powiem, że miasto się nie zmieniło, bo byłaby to nieprawda.czy na lepsze?nie wiem.jestem mieszkanką powiatu i stwierdzam tylko tyle, że Kamień nie wygląda na miasto powiatowe, niestety.wspominam wypady do Kamienia na dancig do, , Steńki", na wspaniałe lody.miasto tętniło życiem.latem nie jest żle, bo turyści przyjadą, ale potem marazm.ps.pozdrawiam miłe Panie z Biura Pracy, kilka lat temu okazały mi naprawdę dużo pomocy

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 16:42:16] • [IP: 5.173.170.***]

Jeżeli chodzi o" kosmetyczki " to ceny odpowiednie. Może jeździsz tam gdzie nie sterylizuja narzędzi, używają jednego pilnika na 20 klientek i mają kosmetyki z aliexpress.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 15:42:54] • [IP: 46.171.15.**]

Do fryzjera to jeżdżę do innego miasta, bo ceny za strzyżenie w Kamieniu są kosmiczne. Masakra. Tak samo z tymi wszystkimi pożal się Boże kosmetyczkami. Zmowa cenowa i tyle. Taniej w innch miastach, a tutaj to tylko chcą się szybko nachapać.

polak-mieszkaniec • Poniedziałek [13.05.2019, 15:03:38] • [IP: 37.47.137.***]

Niestety Kamień Pomorski nie jest dobrym miejscem dla ludzi młodych i w średnim wieku. Największym problemem jest brak miejsc pracy. I nie chodzi o małe firmy, choć też są ważne, lecz o większe zakłady pracy. Z tego wynika, że najpoważniejszym błędem rządzących jest nieuruchomienie parku przemysłowego. Zaniechania, brak konkretów, brak zachęt dla poważniejszych przedsiębiorców zaprzepaściło szanse Kamienia na zwiększenie ilości miejsc pracy a co za tym idzie zwiększeniem liczby mieszkańców i wzrostem zadowolenia. Nastroje w większości są pesymistyczne. " Uroki" i" atrakcje" naszego miasta nie są na tyle przekonujące, aby można było nazwać nasze miasto miastem turystycznym. Troszkę za daleko tez jest do pięknych, bałtyckich plaż, aby można było liczyć przynajmniej na letni napływ turystów. Nie ma turystów, nie ma pieniędzy. Nie ma mieszkańców, nie ma życia.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 13:37:36] • [IP: 188.47.108.***]

hah, coś dziać, ale co? Dyskoteki? Jaka rozrywka? Cyrk? Kino? A może imprezy co dzień do rana tak jak w sezonie w nadmorskich miejscowościach? 3 kubki? Tu się nic nie będzie dziać, bo tu się nic nie opłaca. Proste. Sklepy. Jeden raptem lepszy, bo sieciówka, a do reszty towary przypływają tym samym statkiem, w tych samych kontenerach, od tego samego projektanta. Tylko ceny jakby to był Gucci czy inny Hugo Boss.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 13:35:46] • [IP: 95.90.201.**]

oj boże jedna ruina z tego mpjego miasta KAMIEŃ POM. tak mi żal tam mieszkają dzieci i wnuki jaka przyszłość ich czeka w takiej ruinie gdzie co będą robić za kilka lat wiadomo mnie juz nie będzie ale będzie moje pokolenie czyli dzieci i wnuki

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 13:07:46] • [IP: 85.221.141.*]

Jako osoba po 20'stce mogę tylko powiedzieć, że poza zakupami i fryzjerem, nic w tym mieście więcej dla mnie nie ma, a okolice dworca są tak szpetne, że nadają się tylko do zaorania. Fajnie by było, gdyby w tym mieście wreszcie zaczęło się coś dziać, pojawiły się nowe obiekty do rozrywki, a sklepy nie zamykały się o 17 tylko jak w każdym normalnym mieście o 20-21. O 17 to niektórzy kończą pracę.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 13:07:38] • [IP: 188.146.26.***]

Nie mam nic przeciwko likwidacji naszego powiatu. Niech to się stanie.

Rafal • Poniedziałek [13.05.2019, 12:44:37] • [IP: 10.160.187.***]

Narzekac to kazdy potrafi ale wskazac kierunek zmian, za to ze mlodziez opuszcza miasto winic Burmistrza(òw).Mieszkam za granicą i slysze opinie ludzi z całej Polski na temat zycia w swoich miastach tych małych i duzych.Kazdy narzeka, nawet Warszawiak narzeka na Warszawe ze drozyzna i ludzie chamscy i nerwowi.Ja widze ze Kamien z roku na rok pieknieje.Owszem trzeba wladzy na rece patrzec, rozliczac ale jak narzekac to konstruktywnie.Areszt to nie wina wladz miasta, w Swinoujsciu tez do likwidacji jak i market Marche.Samorzad sam nie ma pieniedzy zeby cos zrobic bez pozyczek tak jest w calym kraju.Tez pamietam Kamien kiedys pelen lokali rozrywkowych ale to wytwory komuny.Wtedy ludzie byli inni bardziej towarzyscy.Narzekanie ze to wina lokalnej wladzy ze sklepy puste do wynajecia?Markety sa pelne, moze za to chwalic nasza wladze?!To nie komuna, wtedy dzieci sie rodzily a teraz bilans jest ujemny a ponoc mamy taki dobrobyt w Polsce.Prywatny szpital liczy tylko na zysk.Kamien nie bedzie miatem przemyslu tylko turystyki

Cygan • Poniedziałek [13.05.2019, 10:49:21] • [IP: 80.78.182.**]

Bardzo dobry i trafny artykuł !

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 10:46:36] • [IP: 31.0.42.**]

Ariel na to co miał wpływ to udało mu się doprowadzić do końca lub zrealizować np. droga Skarchowo - Dusin, gdy był radnym w gminie na wsiach powstały place zabaw które dziś za rządów kurylly rozpadają się i są niebezpieczne dla dzieci, rodziców i ich dziadków

Oglądasz 1-25 z 85
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielne popołudnie po godzinie 17.00 syreny strażackie dały znać mieszkańcom, że gdzieś się pali. Do gaszenia domu przyjechało aż 6 jednostek straży pożarnej. Najszybciej byli strażacy po sąsiedzku z Dargobądza. Zaczęło się od komina na poddaszu. Wąskie strome schody były największą przeszkodą. Trzeba dodać, że mieszkańcy i sąsiedzi podjęli próbę gaszenia ognia, jednak małe ciśnienie i cienki przewód nie dawały szansy na ugaszenie pożaru, ale na tyle było to skuteczne, że zostało obronione wejście na poddasze i strażacy mogli szybko dotrzeć do mocno płonącego dachu. Dzieci z domu wyprowadził sąsiad, a do podtrutego ofiarnie gaszącego mieszkańca przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Mężczyzna jadący w kierunku Świnoujścia, przysnął za kierownicą. Miało to miejsce koło Płocina, na wzniesieniu DK3. Samochód zjechał do rowu. W czwartek o godzinie 9.00, kierowca ze Świnoujścia, wracając do domu, zasnął za kierownicą. Miało to miejsce na wzniesieniu drogi krajowej nr.3, koło Płocina ■ Na parkurze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach odbyły się kolejne zawody jeździeckie. Rozgrywano je w siedmiu kategoriach. Pogoda dopisała, a organizatorzy zadbali o liczne dodatkowe atrakcje ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? Znaleziony na mieliźnie jacht z pewnością miał załogę. Nikogo na nim jednak nie ma. W akcję poszukiwawczą zaangażowały się służby SAR, WOPR i jednostka pływająca Straży Granicznej z Pomorskiego dywizjonu. Oprócz pontonu SAR do akcji zaangażowano policyjną łódź i drona. Na Zalewie Szczecińskim, niedaleko jeziora Wicko trwają poszukiwania osoby lub osób, które wczoraj wypłynęły jachtem na ten akwen ■ CBA składa zawiadomienie do prokuratury ws. nieprawidłowości w gminie Międzyzdroje ■ ENEA informuje: Ostromice bez prądu - sprawdź, kiedy 2019-06-07, w godzinach: 08:00-10:00, 15:00-17:00 w miejscowości Ostromice 58, 59, 60, maszt GSM ■ Pociąg relacji Świnoujście - Warszawa przejechał mężczyznę. Po godzinie 21.00 na wysokości Wysokiej Kamieńskiej doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna wpadł pod pociąg pośpieszny, który jechał w kierunku Szczecina. Ofiara wypadku straciła życie na miejscu ■ PIS w Kamieniu Pomorskim domaga się rzeczywistych działań w sprawie szpitala ■