POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [24.04.2019, 13:10:57] • zachodniopomorskie

Pomorze Zachodnie odcięte od Warszawy. Mniej lotów, mało pociągów

Tylko jeden samolot na trasie Warszawa - Szczecin w poszczególne dni dysponuje przewoźnik narodowy LOT. Po rezygnacji przez zagranicznego operatora lotniczego Szczecin został zmarginalizowany w połączeniach lotniczych ze stolicą Polski.

Słabo przedstawia się także oferta PKP InterCity dla mieszkańców Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego. Do tego dochodzi brak skomunikowania pociągów dalekobieżnych z narodowym operatorem kolejowym POLREGIO. Mieszkańcy Goleniowa nie mogą wrócić do domu pociągiem InterCity Chrobry z Warszawy, bo przewoźnik nie doszedł do porozumienia z POLREGIO w celu zapewnienia skomunikowania.

- Minister Infrastruktury w piśmie skierowanym do mnie twierdzi, że nie ma wpływy na LOT, gdyż nie podlega on rządowi. Przewoźnicy kolejowi otrzymują dotację i nie martwią się o pasażerów. Tak dalej być nie może, składam w tej sprawie oficjalne pismo do Premiera Morawieckiego. On twierdzi, że Pomorze Zachodnie jest ważne dla Polski - mówi senator RP Grzegorz Napieralski.
Grzegorz Napieralski, senator RP, twierdzi, że systematycznie dostaje informacje od samorządowców, mieszkańców i przedsiębiorców informacje o kłopotach w transporcie na Pomorzu Zachodnim.

- Jednym ze sposobów na przybliżenie Szczecina do Warszawy jest budowa s10. Liczę, że stowarzyszenie zarejestrowane przez samorządy będzie dobrą formą nacisku na rząd w tej sprawie. Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj jest w zarządzie tej organizacji i to dowód, że jest ważna spraw dla regionu - przekonuje Napieralski.

Niezrozumiała jest praktyka PKP IC, że nocny pociąg relacji Świnoujscie - Szczecin - Warszawa nie zatrzymuje się w Wolinie, Chojnie i Mieszkowicach. Podróżni muszą dojeżdżać do innych miast, a ich są wykluczone transportowo.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Imprezowy kurczak hitem tego lata. Tańczy, śpiewa, bawi - to nowa maskotka tegorocznych wakacji. Jego pełna nazwa brzmi: Kurczak Imprezowy Happy Man, co doskonale oddaje typ rozrywki, jakiej możemy się spodziewać dając się ponieść "kurczakowym" rytmom ■ W piątek przed południem około godziny 11.00, jadąca autem kobieta jechała do Świnoujścia, kiedy minęła Dargobądz, zasnęła za kierownicą. Całe szczęście prędkość była mała to i lądowanie w rowie było łagodne ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■