POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [24.04.2019, 13:10:57] • zachodniopomorskie

Pomorze Zachodnie odcięte od Warszawy. Mniej lotów, mało pociągów

Tylko jeden samolot na trasie Warszawa - Szczecin w poszczególne dni dysponuje przewoźnik narodowy LOT. Po rezygnacji przez zagranicznego operatora lotniczego Szczecin został zmarginalizowany w połączeniach lotniczych ze stolicą Polski.

Słabo przedstawia się także oferta PKP InterCity dla mieszkańców Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego. Do tego dochodzi brak skomunikowania pociągów dalekobieżnych z narodowym operatorem kolejowym POLREGIO. Mieszkańcy Goleniowa nie mogą wrócić do domu pociągiem InterCity Chrobry z Warszawy, bo przewoźnik nie doszedł do porozumienia z POLREGIO w celu zapewnienia skomunikowania.

- Minister Infrastruktury w piśmie skierowanym do mnie twierdzi, że nie ma wpływy na LOT, gdyż nie podlega on rządowi. Przewoźnicy kolejowi otrzymują dotację i nie martwią się o pasażerów. Tak dalej być nie może, składam w tej sprawie oficjalne pismo do Premiera Morawieckiego. On twierdzi, że Pomorze Zachodnie jest ważne dla Polski - mówi senator RP Grzegorz Napieralski.
Grzegorz Napieralski, senator RP, twierdzi, że systematycznie dostaje informacje od samorządowców, mieszkańców i przedsiębiorców informacje o kłopotach w transporcie na Pomorzu Zachodnim.

- Jednym ze sposobów na przybliżenie Szczecina do Warszawy jest budowa s10. Liczę, że stowarzyszenie zarejestrowane przez samorządy będzie dobrą formą nacisku na rząd w tej sprawie. Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj jest w zarządzie tej organizacji i to dowód, że jest ważna spraw dla regionu - przekonuje Napieralski.

Niezrozumiała jest praktyka PKP IC, że nocny pociąg relacji Świnoujscie - Szczecin - Warszawa nie zatrzymuje się w Wolinie, Chojnie i Mieszkowicach. Podróżni muszą dojeżdżać do innych miast, a ich są wykluczone transportowo.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■