POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [04.04.2019, 17:18:58] • zachodniopomorskie

Ważny głos organizacji pozarządowych. Nabór do IV kadencji ZRDPP

Rozpoczął się nabór kandydatów i kandydatek reprezentujących organizacje pozarządowe do Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2019-2022. Zgłoszenia przyjmowane będą do 23 kwietnia 2019 r.

Zachodniopomorska Rada Działalności Pożytku Publicznego to organ konsultacyjny i opiniotwórczy powoływany przez marszałka. Jej głównym celem jest tworzenie oraz monitoring standardów współpracy administracji publicznej z organizacjami działającymi na terenie województwa. Rada wypowiada się w sprawach dotyczących m.in. programów współpracy z NGO’sami czy uchwał i aktów prawnych związanych ze sferą pożytku publicznego. Udziela także pomocy i wyraża opinie w przypadku sporów między organami administracji publicznej a organizacjami pozarządowymi.

ZRDPP liczy 20 członków. Składa się z 11 przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz z reprezentantów administracji publicznej – jeden przedstawiciel Wojewody Zachodniopomorskiego, czterech przedstawicieli organu stanowiącego samorządu województwa, tj. sejmiku województwa oraz czterech przedstawicieli organu wykonawczego, tj. marszałka. Dzięki temu na forum rady prezentowane są stanowiska i poglądy partnerów, uwzględniające racje i potrzeby wszystkich stron.

Termin zgłaszania kandydatów na członków Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego upływa 23 kwietnia 2019 r. O terminowości dokonania zgłoszenia decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Kandydatką lub kandydatem może być osoba, która: została zgłoszona przez organizację oraz posiada rekomendacje co najmniej dziesięciu organizacji, jest pełnoletnia, nie była karana za przestępstwo popełnione umyślnie i nie jest pozbawiona praw publicznych, wyraziła zgodę na kandydowanie, wyraziła zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb realizacji i dokumentacji powołania i funkcjonowania Rady, wyraziła zgodę na upublicznienie informacji zawartych w zgłoszeniu.

Uchwała w sprawie trybu powołania członków Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz określenia organizacji i trybu jej działania zamieszczona została w Biuletynie Informacji Publicznej: bip.rbip.wzp.pl/artykul/uchwala-nr-53019-zarzadu-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-z-dnia-29-marca-2019-r


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujscie: Rodzina poszukuje zaginionego Jana Łykusa. Zaginął Jan Łykus wiek 79 lat wzrost 168 cm. Wracał ze szpitala w stronę osiedla Warszów. Ubrany był kurtka skórzana koloru brązowego jasne spodnie jeans. Proszę wszystkich o jakiekolwiek informację na temat miejsca pobytu o kontakt z najbliższą komenda Policji w Świnoujściu lub pod nr tel 530303521 ■ Mieszkańcy Rybic doczekali się drogi asfaltowej w miejscowości. Zakres inwestycji dotyczy wykonania podbudowy, nakładki asfaltowej oraz utwardzenia poboczy na odcinku od początku miejscowości do rozjazdu na drodze powiatowej w kierunku Sulikowa ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■