POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [04.04.2019, 17:18:58] • zachodniopomorskie

Ważny głos organizacji pozarządowych. Nabór do IV kadencji ZRDPP

Rozpoczął się nabór kandydatów i kandydatek reprezentujących organizacje pozarządowe do Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2019-2022. Zgłoszenia przyjmowane będą do 23 kwietnia 2019 r.

Zachodniopomorska Rada Działalności Pożytku Publicznego to organ konsultacyjny i opiniotwórczy powoływany przez marszałka. Jej głównym celem jest tworzenie oraz monitoring standardów współpracy administracji publicznej z organizacjami działającymi na terenie województwa. Rada wypowiada się w sprawach dotyczących m.in. programów współpracy z NGO’sami czy uchwał i aktów prawnych związanych ze sferą pożytku publicznego. Udziela także pomocy i wyraża opinie w przypadku sporów między organami administracji publicznej a organizacjami pozarządowymi.

ZRDPP liczy 20 członków. Składa się z 11 przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz z reprezentantów administracji publicznej – jeden przedstawiciel Wojewody Zachodniopomorskiego, czterech przedstawicieli organu stanowiącego samorządu województwa, tj. sejmiku województwa oraz czterech przedstawicieli organu wykonawczego, tj. marszałka. Dzięki temu na forum rady prezentowane są stanowiska i poglądy partnerów, uwzględniające racje i potrzeby wszystkich stron.

Termin zgłaszania kandydatów na członków Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego upływa 23 kwietnia 2019 r. O terminowości dokonania zgłoszenia decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Kandydatką lub kandydatem może być osoba, która: została zgłoszona przez organizację oraz posiada rekomendacje co najmniej dziesięciu organizacji, jest pełnoletnia, nie była karana za przestępstwo popełnione umyślnie i nie jest pozbawiona praw publicznych, wyraziła zgodę na kandydowanie, wyraziła zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb realizacji i dokumentacji powołania i funkcjonowania Rady, wyraziła zgodę na upublicznienie informacji zawartych w zgłoszeniu.

Uchwała w sprawie trybu powołania członków Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz określenia organizacji i trybu jej działania zamieszczona została w Biuletynie Informacji Publicznej: bip.rbip.wzp.pl/artykul/uchwala-nr-53019-zarzadu-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-z-dnia-29-marca-2019-r


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W piątek przed południem około godziny 11.00, jadąca autem kobieta jechała do Świnoujścia, kiedy minęła Dargobądz, zasnęła za kierownicą. Całe szczęście prędkość była mała to i lądowanie w rowie było łagodne ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■