POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [15.03.2019, 08:12:10] • Międzyzdroje

Ubywa mieszkańców Międzyzdrojów

Ubywa mieszkańców Międzyzdrojów

fot. Andrzej Ryfczyński

Taki smutny wniosek można wyciągnąć z analizy danych statystycznych, które otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Tylko w tym roku (do 12 marca) z gminy wymeldowały się 42 osoby. Zmarło 18 mieszkańców.

W ostatnim dniu grudnia 2010 r. w gminie Międzyzdroje na pobyt stały zameldowanych było 6536 osób. 6 lat później - 6245, o prawie 300 mniej. W 2017 r. jest to już 6192, a w ubiegłym roku - 6113.I jeszcze dane tegoroczne: do 12 marca w gminie zameldowanych na pobyt stały było 6077.

- Mieszkańców Międzyzdrojów ubywa – przyznaje Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów. – Wynika to z ruchu ludności (zameldowanie - wymeldowanie) i zgonów.

Coraz więcej mieszkańców gminy Międzyzdroje postanawia przenieść się w inne strony Polski lub świata. W 2010 r. wymeldowały się 83 osoby. W 2016 r. było to już 103 mieszkańców, w 2017 r. – 116, w ubiegłym roku – 125. Do 12 marca tego roku taką decyzję podjęły 42 osoby.
Zobaczmy jeszcze, ilu mieszkańców gminy w analizowanych latach przeniosło się… na tamten świat. W 2010 r. było 86 zgonów. 6 lat później - 76, w 2017 r. - 61, w 2018 r. - 83 zgony. W tym roku, do 12 marca, zmarło 18 osób.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Zenek • Poniedziałek [18.03.2019, 18:53:53] • [IP: 37.47.172.**]

Jak Burmistrz i rada nie zaczna myslec o miedzyzdrojach i zameldowanych mieszkancach to zostana tu tylko osoby z urzedu z rodzinami. Ludzi w ratuszu przybywa a zameldowanych ubywa. Burmistrz mysli o turystach zamiast zajac sie i sciagac ludzi na stale i poprawic warunki zycia dla ludzi mieszkajacych na stale, a nie 2 tygodnie w roku. Stawki w miescie minimalne, a utrzymanie drogie. Powstaja nowe betony ktore beda tylko straszyc zima jak ci wszyscy budowlancy wyjada. Jak tak dalej pojdzie to od pazdziernika do kwietnia Miedzyzdroje beda opustoszale ala Czarnobyl

BlackyBlack • Niedziela [17.03.2019, 21:00:24] • [IP: 79.190.247.**]

Międzyzdroje-brak życia po 31.08 i apartamenty-apartamentowce widmo. Ceny mieszkań z kosmosu, a standard z wczesnego PRL-u, oczywiście wynajem tylko do sezonu. Latem brak miejsca na cokolwiek, nawet na przejście chodnikiem, wszędzie niemieckie mordy z przedziałem wiekowym 70+, w sklepie kolejki jak za komuny. Nic tylko kupić mieszkanie i się meldować na stałe.

Gość • Niedziela [17.03.2019, 20:50:38] • [IP: 188.147.100.***]

Gmina - 6 tysięcy mieszkańców, a pani prezes wodociągów miała dochód 25 tysięcy miesięcznie. Czy ktoś rozliczy Dorosza za taki wynagrodzenie z kosmosu. To pewnie jakiś układ. To nie normalne. Dlaczego tego się nie ściga z urzędu. Nominacja była z PiS-u 12 lat temu. Teraz PiS rządzi 4 rok i nić. Ręce opadają.

Gość • Niedziela [17.03.2019, 09:38:51] • [IP: 85.219.172.***]

Żeby mieć, trzeba na to zapracować... ciężko w tych czasach. Przestańcie marudzić polaczki tylko żyjcie ;)Nic się nikomu nie należy. Na mieszkanie, dom, trzeba pracować :D jak wszędzie na tym świecie !!

Gość • Sobota [16.03.2019, 17:31:41] • [IP: 5.173.145.**]

To ze ktos wstapil do sekty kredytowej niech nie wciaga w to innych i jeszcze niby zachwala? Lol.

Gość • Sobota [16.03.2019, 13:36:51] • [IP: 185.210.36.***]

WSZYSTKO NA MINUSIE !

Gość • Sobota [16.03.2019, 10:15:41] • [IP: 80.245.177.***]

Niech dadzą? Ja kupiłem, kredyt na 30 lat

Gość • Sobota [16.03.2019, 09:46:19] • [IP: 83.21.56.***]

Do Gość • Sobota [16.03.2019, 08:42:30] • [IP: 188.146.56.***], nikt nie chce mieszkania za darmo, mieszkania czynszowe rozwiązałyby problem, byłby stały dochód do kasy Gminy z czynszu i podatków od dochodów tych mieszkańców. A jak nie będzie mieszkańców to kto utrzyma Gminę ? Nie podcina się gałęzi na której się siedzi.

Gośćjagódka • Sobota [16.03.2019, 08:50:44] • [IP: 89.174.73.**]

nasze miasto staje się powoli miastem ludzi starych.młodzi przyjadą na urlop, poszaleć latem i wracają do siebie, do miast z perspektywami.sama plaża nie wystarcza, apartamentowce zamieniają urokliwe nadmorskie miasteczko w maszkarona.nie ma kawiarni z prawdziwego zdarzenia, gdzie międzyzdrojskie dansingi?liczę, że obecna władza przemyśli to, co tu ludzie napisali.musimy iść do przodu, ale nie kosztem nas, mieszkańców.gdy zniszczymy zieleń, wydmy i tylko beton beton, to pies z kulawą nogą do nas nie zawita

Gość • Sobota [16.03.2019, 08:42:30] • [IP: 188.146.56.***]

Nikt nie daje mieszkanie. Dawanie mieszkania, to trzeba zabrać innym w podatkach i dać komuś, bo jest nieudacznikiem. Socjalizm w tej formie się skończył. Można pomagać losowo, ale nie tak po prostu, bo mi się należy.

Ed • Piątek [15.03.2019, 22:18:10] • [IP: 83.26.219.***]

Tęsknię do Międzyzdrojów z lat 80-tych... Bez betonu, apartamentowców dla bogaczy, z dziką plażą, z zapachem zieleni i przyrody. Kiedyś za wejście na wydmy był mandat, dzisiaj bez opamiętania wydmy są niszczone co widać przy molo. Zysk za wszelką cenę, reszta nie jest ważna.

Gość • Piątek [15.03.2019, 21:45:34] • [IP: 5.173.152.***]

Niech dadzą mieszkania

Gość • Piątek [15.03.2019, 21:44:46] • [IP: 94.254.194.*]

Brak pracy i tanich mieszkań dla młodych jak wszędzie pokolenie 30latkow zostało zmuszenie do emigracji i do zaciągania kredytów do końca życia żeby miec chodź swoje M1

Gość • Piątek [15.03.2019, 19:46:34] • [IP: 83.25.118.***]

nie ma pracy, jak nie chcesz być popychadłem któregoś z miejscowych -pożal się Boże - byznesmenów, musisz wyjechać. A będzie gorzej, bo mało kto marzy o karierze jako personel pomocniczy w kotelach i apartametach za najniższą krajową i umiew zlecenie bądź o pracę tylko na czas określony, gdzie nigdy na czas nieokreślony się nie doczekasz, zostaniesz wymieniony Zbyt dużo chętnych, niewykfalikowanych ludzi z całej Polski ściąga, by popracować trochę i chwilę w życiu pożyć nad morzem. Biznesu nie ma jakiego i dla kogo otwierać w tym mieście, trzy duże markety i rossman wybiły cały mniejszy handel. Kupno mieszkania? W cenie meszkań w Szciecinie, Poznaniu, Wrocławiu? Zostanie sama patola, urząd, markety i OPS. To już od dawna jest wieś, niedługo będzie głęboka wieś...

keriru • Piątek [15.03.2019, 17:50:01] • [IP: 80.245.177.***]

Tak naprawdę to jest nasz jeszcze mniej. Wiele osób mieszka gdzie indziej a są nadal zameldowane w Międzyzdrojach.

Gość • Piątek [15.03.2019, 17:31:32] • [IP: 89.174.73.**]

HAHAHA co za pirerdoły !

rys • Piątek [15.03.2019, 15:45:49] • [IP: 83.23.184.**]

to jest jest jakaś paranoja...zwróćcie uwagę ile jest pustych mieszkań np na Kawczej Górze, albo na starym rynku, oczywiście że są to mieszkania czyjeś tylko nie rodowitych mieszkańców, bo tych to albo nie stać na zakup albo z innych mniej lub bardziej ważnych powodów nie mogą i nie chcą zostać w naszym mieście bez perspektyw, kiedyś kilkanaście lat temu pisałem na ten temat że nie ma mieszkań dla naszych mieszkańców a buduje się dla komercji co w konsekwencji doprowadzi do tego że miasto nie będzie miało dochodów ponieważ podatki nie będą spływać dla miasta i tak się też stanie, poddaję to pod rozwagę naszym rajcom...

Gość • Piątek [15.03.2019, 15:01:14] • [IP: 5.172.235.**]

o to chodzi bezRADNYM od kilku kadencji i tak sie dzieje, plebs wyjzd, to miasto dla elity z pieniazkami

Gość • Piątek [15.03.2019, 14:48:50] • [IP: 5.173.152.***]

jaki biznes ze znajomosci? to ze jedna osoba z urzedu posiada kilka parkingow to sprawa do cba bo inni nie moga miec nawet jednego lub wejsc w spolke

6ix9ine Legenda:) • Piątek [15.03.2019, 14:23:38] • [IP: 188.147.40.***]

stwórzcie mieszkańcom godne perspektywy etatowe, mieszkania z normalnymi warunkami a nie klitki, i chyba przede wszystkim - unormowane godziny pracy i kompetentnych pracodawców... co do pensji - to raczej nie do przeskoczenia - ukraina się skończyła, a zaniżanie stawki i obiecanki cacanki schowały sie w nowym mercedesie prywaciarza... Pierw zacznijcie tu - od silnika ! a potem sie rozliczajcie z godnością..rotacja jest i będzie bo nie każdy sie chce godzić na niewolnicze stawki i prace po 15 godzin świątek piątek ludzie mają rodziny, dzieci, czynsz do płacenia do 10! każdego miesiąca - nie do 15 -20 kolejnego ! Panie Burmistrzu - Pozdrawiam Serdecznie i stara rada - Lepiej mieć z czym władać niż z próżnego w puste nalać ;) Międzyzdroje są były i będą ikoną Legendy ;)

Gość • Piątek [15.03.2019, 14:17:39] • [IP: 79.187.106.***]

No- Panie Burmistrzu - wykaż się. Koniec politykierstwa, czas zakasać rękawy i do roboty.

Gość • Piątek [15.03.2019, 13:50:18] • [IP: 37.7.178.***]

Nie dziwi mnie taka sytuacja. Brak mieszkań, praca za marne grosze, opieka lekarska na poziomie XIX wieku nie zatrzyma tu młodych. Zresztą co dużo mówić jak do naszej, , Perełki Bałtyku " żaden lekarz, stomatolog nie chce przyjść pracować, bo miasto nie zapewnia ani mieszkania, ani godziwej pensji. Jeszcze trochę, to nawet turyści zaczną nas omijać, bo drogo i poza plażą, morzem, Gabinetem Figur Woskowych, kina, muzeum i Żubrowiska nie ma nic !! Poprzednia władza zabetonowała promenadę, zezwoliła na budowę apartamentowców zapominając, że obiecała basen miejski, lodowisko zimą, ścieżki rowerowe. Cóż nabili nas jak zwykle w butelkę.Mieszkańcy byli ważni przed każdymi wyborami po wyborach liczył się tylko ten co miał gruby portfel. Tym wydano zgody na budowę na wydmach i terenach zielonych. takie piękne miasteczko zmieniło się w betonową dżunglę.

Gość • Piątek [15.03.2019, 12:45:00] • [IP: 83.20.242.**]

TAK RZĄDZICIE ZE MACIE EFEKTY!

Gość • Piątek [15.03.2019, 12:35:20] • [IP: 37.248.75.***]

i bardzo dobrze sprzedać Międzyzdroje Niemcom i będzoe spokój