POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [15.03.2019, 20:35:27] • Kamień Pomorski

Trwa wycinka drzew! Czy niezgodna z prawem?

Trwa wycinka drzew! Czy niezgodna z prawem?

fot. Czytelnik

Na ulicy Jedności Narodowej i Dworcowej w Kamieniu Pomorskim, pracownicy PGK, w czwartek od samego rana wycinali drzewa. Wszystko odbywa się w okresie ochronnym gdzie wycinka drzew od 1 marca do 15 października jest niedozwolona.

Z dniem 1 marca zaczął się okres lęgowy ptaków i wycinanie drzew w większości przypadków jest niezgodne z prawem. Zakazane jest także „niszczenie siedlisk lub ostoi, będących ich obszarem rozrodu, wychowu młodych, odpoczynku, migracji lub żerowania”. Nawet na własnej posesji! Na wycięcie drzewa z gniazdami chronionych gatunków trzeba mieć zgodę regionalnej dyrekcji ochrony środowiska.

Trwa wycinka drzew! Czy niezgodna z prawem?

fot. Czytelnik

Zgodnie z Rozporządzeniem ministra środowiska z dn. 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt 1 marca rozpoczyna się okres, w którym nie można usuwać gniazd ptasich. Ten moment traktowany jest jako początek sezonu lęgowego ptaków. W związku z tym do 16 października pod szczególną ochroną znajdują się więc także drzewa – zarówno te będące miejscem gniazdowania, jak i te, które są dla ptaków obszarem rozrodu, wychowu młodych, odpoczynku, migracji lub żerowania – czytamy na stronie Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Gmina Kamień Pomorski otrzymała zgodę na wycinkę 16 drzew z gatunku lipa drobnolistna oraz jarząb szwedzki w dniu 18 lutego 2019 roku. Wycinki drzew nie można przeprowadzić w terminie od 1 marca do 15 października. W zamian Gmina została zobowiązana do uzupełnienia miejsc po wyciętych drzewa nasadzeniami w ilości 33 sztuk.

Trwa wycinka drzew! Czy niezgodna z prawem?

fot. Czytelnik

W mediach społecznościowych ukazała się wypowiedź burmistrza Kamienia Pomorskiego Stanisława Kuryłły, który informuje, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

Zgodnie z listą rankingową wojewody, inwestycja wyceniana na 3,72 mln złotych otrzymała 1,86 mln złotych dofinansowania. W budżecie gminy na ten rok zagwarantowano kwotę 40.000 zł.

Czekamy na odpowiedz.


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 09:55:05] • [IP: 95.48.97.***]

same narzekania na burmistrza ale w końcu wygral wybory wiec w większości sa z niego zadowoleni

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 08:54:14] • [IP: 80.55.22.**]

ludzie xD Policja do wycinki? Dobre sobie xD Poza tym nie można wycinać drzew, na którym są gniazda, dzbany, a resztę można

Gość • Niedziela [17.03.2019, 20:24:15] • [IP: 37.47.132.***]

Dziwne jest to dla mnie że on tak wycina twierdzi że ma pozwolenia i nikt się tym nie interesuje? Dlaczego policja nie reaguje że jest wycinka w okresie zabronionym że lecą zdrowe drzewa! Gdzie pracownicy ze starostwa odpowiedzialni za ochronę środowiska gdzie prokuratura gdzie. U. T. W który tak go kocha! Gdzie ludzie z. Kamienia? Czy wy tego nie widzicie!!

Gość • Niedziela [17.03.2019, 18:49:46] • [IP: 83.8.164.***]

Rzeźnik drzew

Gość • Niedziela [17.03.2019, 12:37:08] • [IP: 31.0.85.**]

Chore i puste to póki co bylo jedno. Przy dworcu poszły wszystkie zdrowe, co widać po sciętych pniach. Moźna miec i piekne ulice i drzewa. Troche dobrej woli i wszystko da sie pogodzić. Zdecydowanie więcej jest pustych i chorych (umysłowo) ludzi niź drzew.

Gość • Niedziela [17.03.2019, 07:29:43] • [IP: 195.191.162.**]

Chore puste drzewa co sie ludzie czepiacie chcecie mieć ładne ulice to trzeba wyciąć stare drzewa dzięki p burmistrzu

Gość • Niedziela [17.03.2019, 07:27:31] • [IP: 5.172.236.***]

A po co w Kamieniu jakieś drzewa, wyciąć do imentu i posadzić krzaczki, taka zdaje się być polityka ratuszowych urzędników! Może wreszcie mieszkańcy zdobędą sie na protest przeciwko tępemu niszczeniu starych drzew

Gość • Niedziela [17.03.2019, 01:55:03] • [IP: 37.47.170.**]

Pan Burmistrz to porażka mieszkańców Kamieńia.Do wyborów wytnie wszystkie drzewa.Latem będziemy się truć spalinami.

Gość • Niedziela [17.03.2019, 00:52:00] • [IP: 83.21.55.***]

Tak dla obywateli RP jest prawo, dla urrzednikow RP jest bezprawie, wszystko w, temacie.

Gość • Sobota [16.03.2019, 21:06:00] • [IP: 83.8.109.***]

Poświadcza nieprawdę prokuratura umarza, wycina drzewa w okresie ochronnym nikt nie reaguje !! W jakim my kraju żyjemy albo jest prawo albo go nie ma. Odpowiada za drogi wewnątrz osiedlowe ale ich nie remontuje.Proponuję w ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego przestać płacić podatki gruntowe może zacznie coś robić z drogami, ale pewnie wtedy nasz wspaniały burmistrz naśle komornika na nieposłusznych obywateli. Kpina z ludzi i z prawa w Kamieniu...

Gość • Sobota [16.03.2019, 18:34:43] • [IP: 31.11.129.**]

A kto w tym kraju przestrzega prawo?

Gość • Sobota [16.03.2019, 13:43:55] • [IP: 83.8.164.***]

"Posadzi się drugie..." Chyba moje prawnuki sie bedą cieszyc z tych drzew.

Gość • Sobota [16.03.2019, 10:52:23] • [IP: 195.191.162.**]

Przecież ten co dał zgodę nawet nie wie jak te drzewa wyglądają drzewa, ile pszczół lipa potrafi wykarmić , ile cieniu daje jarząb czy też jarzębina ile ptaków zimowa pora ma pożywienie . B E Z M Y S L N O S C urzędników

Gośćas • Sobota [16.03.2019, 10:46:17] • [IP: 195.191.162.**]

Najlepiej wszystkie drzewa usunąć nawet te na chodnikach a potem latem chodzić po mieście jak po patelni. Zanim nowe drzewo urośnie trzeba czekać przynajmniej 50 lat a burmistrz niech sobie nasadzi na g łowie. Już park zrujnowany przetrzebiony z drzew , w parku rabaty jak kwatery na cmentarzu. Na Marinie drzewa jak miotły, w koło ratusza badziewiate kwiatki co rok te same zamiast krzaków ozdobnych Jeszcze co wymyśli ta nasza władza, nasze wnuki nie doczekają jak te nasadzone drzewa będą rosły i dawały cień

Gość • Sobota [16.03.2019, 10:15:47] • [IP: 83.21.53.**]

Jeżeli dostali zgodę na wycięcie drzew do końca lutego a wycięli w marcu powinni być ukarani zgodnie z przepisami. I nie ma co dyskutować na ten temat.

Gość • Sobota [16.03.2019, 08:58:33] • [IP: 37.47.182.***]

Puste ludziki, bezkrytycznie popierający poczynania burmistrza, skończycie z ręką w nocniku w ZADŁUŻONYM I ZABETONOWANYM KAMIENIU

Gość • Sobota [16.03.2019, 08:55:09] • [IP: 31.0.32.**]

Zgadzam się z komentarzem z godz. 8.34. Uciekac z Kamienia czym prędzej. uciekły już wszystkie wartościowe osoby. Kadek mokis marina gryf referat inwestycji. każdy kto cokolwiek potrafił chciał lub mógł został wypchnięty. Zostali sami klakierzy szwagry donosiciele miłośnicy %%% mierni bierni ale wierni. Bez własnego zdania pomysłu na jutro pozbawieni ambicji niemalze ubezwlasnowolnieni. Wszystko dzięki blondynie z ratusza która wykancza kolejne osoby

Gość • Sobota [16.03.2019, 08:34:00] • [IP: 79.175.196.***]

Zgłosić do prokuratury i tyle, a nie tu wypisywać. A dla tego pseudo burmistrza wszystko jest zgodne z prawem, nawet wiata widmo. Uciekajcie ludzie z kamienia bo to miasto nie przetrwa kolejnych 4 lat rządów tego pana.

miłośnik przyrody • Sobota [16.03.2019, 08:14:35] • [IP: 188.146.59.**]

Drzewa wszedzie wycinają, nie tylko te chore. W Świerznie też wycięto wspaniale lipy. Serce mnie boli, kiedy patrzę na stojace po nich kikuty i żal mnie ogarnia, ze nie usłyszę w nicch świergotu ptakòw.

Gość • Sobota [16.03.2019, 07:27:25] • [IP: 188.147.36.***]

Po co ta panika ? Wycina się jedne, posadzi drugie, w innym miejscu. Wszyscy podnoszą larum, gdy spadają gałęzie na ludzi i auta. Widać jakiś powód był, skoro wycinają. Kilka dni po 1 marca to żadna różnica. Akurat tej ulicy brak kilku drzew nie szkodzi.Odchody ptaków jej nie zdobiły.

Gość • Piątek [15.03.2019, 23:30:50] • [IP: 31.0.87.***]

Kaźda inwestycja w Kamieniu wiąźe sie z wycinką drzew. Aź strch się bać, bo za pięć lat moźe nie będzie juź ani jednego drzewa. Ludzie podejmujący zza biurka decyzje o wycince są pozbawieni jakichkolwiek warości.

Gość • Piątek [15.03.2019, 22:32:42] • [IP: 188.147.39.***]

już się kurna czepiacie.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W Gminie Międzyzdroje odbędą się wybory sołtysa i do Rady Sołeckiej dla sołectwa Wicko jutro tj. - 20 marca 2019 r. (środa) - godz. 17.00 w sali świetlicy wiejskiej "Wiklina" w Wapnicy ul. Turkusowa 26 ■ W tle już bez zboża, snopków czy pstrokatych kolorów, jest za to przejrzysty herb a dodatkowo napis Witamy w dwóch obcych językach. Tak wyglądają nowe witacze gminy Świerzno. Podobnie od kilku miesięcy wygląda strona internetowa gminy Świerzno z panoramą miejscowości w tle ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ Międzyzdroje: Urzędnicy mogą liczyć na nagrody także w tym roku ■ Dyrektor MDK Artur Duszyński serdecznie zaprasza na wiosenne wydarzenia kulturalne: koncert muzyki włoskiej w wykonaniu Luigi Pagano Trio 5 marca o godz.19.00. 8 marca w Dniu Kobiet zapraszamy na spektakl komediowy Teatru Kameralnego ze Szczecina pt.,,Modliszka” z udziałem Michała Janickiego i Olgi Adamskiej. Wybitni aktorzy zapewnią moc zabawy i śmiechu do łez ■ Uwaga na fałszywych strażników granicznych. Dwójka mężczyzn w średnim wieku, ubranych na czarno udaje strażników granicznych i wchodzą do domów mieszkańców Świnoujścia. Jedna z mieszkanek Przytoru ostrzega mieszkańców naszych wysp przed „przebierańcami” ■ Miał ulubiony motyw obrazów: kolorowy samolocik. Zaskakujące, kiedy wiemy, gdzie się urodził, co przeżył. Rankiem, 25 lutego zmarł artysta malarz z Kamienia Pomorskiego, Stefan Jędrzejewski. 25 lutego 2019 roku rano, zmarł nasz: Ojciec, Dziadek, Brat, Wujek i Przyjaciel : artysta malarz Stefan Jędrzejewski. Wspaniały Człowiek, z otwartym sercem dla świata – piszą najbliżsi ■ Zaginął Krzysztof Peczko. Szukają go bliscy. Krzysztof Peczko jest mieszkańcem Unina i od dłuższego czasu nikt nie ma z nim kontaktu. Mieszkał w Uninie i bardzo często bywał w Świnoujściu. Widziany był ostatni raz październik - listopad w Berlinie, Spandau okolice metra. Ostatni kontakt z nim miałem mniej więcej we wrześniu. Ma niebieskie oczy 70 cm wzrostu, ciemny szatyn, jest szczupły. Ma tatuaż na prawym przedramieniu. Lubił luźne ciuchy. Numer kontaktowy +48789364769 ■ Kontynuujemy cykl artykułów związanych z realizacją projektu „Międzyzdroje - Morze Zieleni”. Koncepcja projektu opracowanego przez pracownię ze Szczecina „Górski Chmielewska Architekci” zakłada zagospodarowanie części promenady, terenów zielonych przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Poprzecznej i Plażowej ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■