POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [09.03.2019, 08:59:29] • Gmina Golczewo

Mieszkańcy nie chcą fermy w Mechowie. Będą spotkania z radnymi i inwestorem

Mieszkańcy nie chcą fermy w Mechowie. Będą  spotkania z radnymi i inwestorem

Autor: picsfive( fot. Fotolia.com )

5 marca w Mechowie (gmina Golczewo), zorganizowano wybory sołtysa oraz rady sołeckiej. Przyszły tłumy. Powodem tak licznej obecności mieszkańców były jednak nie tylko wybory reprezentantów. We wsi planowana jest budowa przemysłowej fermy tuczu drobiu.

Spora część mieszkańców Mechowa jest przeciwna tej inwestycji – podkreślano podczas dyskusji mieszkańców Mechowa z burmistrzem Golczewa Maciejem Zielińskim. Mówi się, że przeważają negatywne skutki budowy przemysłowej fermy tuczu drobiu. Smród z fermy nie tylko utrudni życie mieszkańcom, ale też zniechęci do odwiedzania miejscowości. Będzie można zapomnieć o agroturystyce. Wśród negatywów wymieniana jest też kwestia odpadów, większy ruch samochodów. Ewentualną korzyścią, na jaką prawdopodobnie mogliby liczyć mieszkańcy, jest możliwość znalezienia pracy przy ponad 300 tysiącach kur.

Burmistrz Golczewa zaproponował kolejne spotkanie w Mechowie. Mieliby w nim uczestniczyć także radni i urzędnicy, pracujący nad sprawą budzącej emocje inwestycji, oraz potencjalny inwestor Jarosław Romańczuk. Mieszkańcy chętnie zgodzili się na takie spotkanie z zastrzeżeniem, że chcą się spotkać z burmistrzem, radnymi i urzędnikami z Golczewa. Nie chcą natomiast, aby w spotkaniu tym brał udział Jarosław Romańczuk. Ich zdaniem, nie powinno się stwarzać sytuacji, kiedy mieszkańcy muszą bezpośrednio konfrontować się z inwestorem. Od tego mają swoich reprezentantów. Ze strony mieszkańców padły słowa, jakoby po podobnym spotkaniu w Ciesławiu, osoby, które nie zgadzały się z lokalizacją budowy silosów w Ciesławiu, miały ponieść tego konsekwencje.

Ostatecznie burmistrz po konsultacji z mieszkańcami zadecydował, że odbędą się dwa oddzielne spotkania. Pierwsze - mieszkańców z przedstawicielami Urzędu Gminy Golczewo i drugie, na którym potencjalny inwestor będzie mógł przedstawić swoje stanowisko mieszkańcom.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Środa [13.03.2019, 10:25:06] • [IP: 5.173.192.**]

SAMI WEGETARIANI W MECHOWIE

Gość • Wtorek [12.03.2019, 11:53:16] • [IP: 46.169.171.**]

No i właśnie to jest rola gminy, żeby ożywić lokalną przedsiębiorczość. Agroturystyka w Mechowie jest możliwa, tylko należy sporządzić plan działań ją promujących, zamiast niszczyć ten potencjał i stawiać kurniki, z których nikt (oprócz inwestora) nic nie będzie miał (ani gmina ani ludzie). Do tej pory nic się nie działo w tym zakresie i należy się zastanowić kto jest za to odpowiedzialny. Bliskość uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim stwarza możliwości w tym zakresie. I należy to wykorzystać.

Gość • Wtorek [12.03.2019, 10:53:48] • [IP: 37.248.152.***]

dobre agroturystyka w Mechowie brawo prosze jeszcze napisac ilu turystow odwiedzilo w latach poprzednich te przepiekna miejscowosc gdzie byli zakwaterowani, prowiantowani, z ktorego parkingu najczesciej korzystano, co najchetniej zwiedzano i gdzie najchetniej odpoczywano.Pozdrawiam Mechowo i zycze powodzenia w agroturystyce.

Gość • Poniedziałek [11.03.2019, 10:49:17] • [IP: 83.11.61.***]

TYM LUDZIOM TO JUŻ NA MÓZG SIADA GŁUPOTA, NIC NIE CHCĄ A ŻREC TO CHCĄ, , SAMI NIC NIE ROBIĄ TYLKO NARZEKAJĄ I INNYM ZAZDROSZCZĄ, A WZIĄC SIE ZA ROBOTĘ I DZIĘKOWAC BOGU ŻE MACIE PRACE I CO JESC NIE JEŻDŻĄC DALEKO.

Gość • Niedziela [10.03.2019, 11:05:32] • [IP: 46.169.171.**]

Jakie podatki dla gminy?? Budynki gospodarskie zajęte pod tzw. działy specjalne produkcji rolnej, w tym fermowej produkcji i chowu drobiu, są zwolnione od podatku od nieruchomości. Samorządy z tego typu działalności uzyskują niemal tylko symboliczne wpływy podatkowe. Czyli podatki będą symboliczne, praca dla trzech zootechników a smród na całą wieś.

Gość • Niedziela [10.03.2019, 11:04:00] • [IP: 37.47.187.***]

Każdy kto uważa, że tam będą stanowiska pracy dla mieszkańców to się z k...sem na głowy pozamieniał. W pełni zautomatyzowana ferma, 2, 3 osoby do roboty i to pewnie Ukraińcy za 1500 zł będą i tak to będzie wyglądało. Filtry powietrza, ta, jasne :) Smród jak sk...syn będzie, bo filtry to na kwitach tylko będą. A jak zrobią tam wietrzenie to całkiem cacy będzie :)

Gość • Sobota [09.03.2019, 22:22:39] • [IP: 83.20.253.***]

Art 216 KK zniewaga-znieważenie są karalne- durnie, debile

Gość • Sobota [09.03.2019, 21:55:22] • [IP: 83.8.121.**]

Brawo nie miałam pojęcia że Burmistrz Golczewa ma na imię MICHAŁ ZIELIŃSKI. Brawo dla autora tekstu.

Gość • Sobota [09.03.2019, 21:50:27] • [IP: 5.173.136.***]

Debile!! Tylko zyskacie praca, regionalny produkt w końcu taka moda gmina podatku się dorobi ale najlepiej siedzieć w domu i narzekać parowy

Gość • Sobota [09.03.2019, 21:48:10] • [IP: 83.23.248.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [09.03.2019, 19:06:19] • [IP: 83.20.249.***]

Mowa o fermie drobiu a zdjęcia z ubojni.

Gość • Sobota [09.03.2019, 18:33:49] • [IP: 46.169.171.**]

Komu znowu przeszkadza sklep w Mechowie?? Całe szczęście, że jest. Nikt tam nikogo nie rozpija i na zeszyt też nie dają. No ale... zawsze są tacy co im wszystko przeszkadza.

Winnetou • Sobota [09.03.2019, 18:29:35] • [IP: 46.169.171.**]

Jaki związek ma ferma z pracą? Kpiny. To całkowicie zautomatyzowana ferma wielkoprzemysłowa, która zatrudnia w porywach do trzech osób (dla porównania: aktualnie pole golfowe w Grębowie oferuje pracę dla trzech osób). Fermy zatrudniają ludzi z kwalifikacjami takimi jak zootechnik. W takich fermach miejscowi na prace się nie łapią.

Gość • Sobota [09.03.2019, 18:13:30] • [IP: 37.47.184.**]

Po prostu BURMISTRZ GOLCZEWA TO MACIEK ZIELIŃSKI

Gość • Sobota [09.03.2019, 14:23:23] • [IP: 5.173.209.***]

Skończyć rozdawnictwo to nie będzie smrodu z fermy, do pracy się niech biorą.

Gość • Sobota [09.03.2019, 10:22:54] • [IP: 83.23.244.***]

Ta Ferma jest tam potrzebna = Ludzie są tam biedni nie mają pracy - piją tylko alkohol w sklepie gdzie zacierają ręce sprzedawcy i dają im wmuszają nawet na zeszyt bez jakichkolwiek problemów - właściciele sklepu powinni się wstydzić za zarabianie na rozpijaniu ludzi

rys • Sobota [09.03.2019, 10:04:43] • [IP: 83.21.49.***]

a po co im praca, skoro mozna skorzystać z 500+ a tak jest atut nie ma pracy to się należy jak psu kość a teraz poważnie, przecież to jest teren typowo rolniczy no i w czym rzecz...

Gość 🐞 • Sobota [09.03.2019, 09:45:02] • [IP: 46.76.146.***]

To tylko wina rządzącego PiS-u, że wieśniacy nie chcą żadnej firmy gdzie jest praca...Oni wolą rozdawnictwo Jarka takie jak 500+/500+1/1100/ za dwa koty 😹😹1500, za bumelanctwo 1800 /za wstąpienie do partii 2000 zeta i tak to idzie ku lepszemu -brawo PiS...Więc po co pracować?

Gość • Sobota [09.03.2019, 09:32:42] • [IP: 5.173.201.***]

Jaka agroturystyka w Mechowie??

Gość • Sobota [09.03.2019, 09:03:19] • [IP: 188.146.193.***]

jacy oni sa durni ci ludzie region sie rozwija powsttaja nowe miejsca pracy wplywy z podatku a oni nie najlepiej niech maja studnie i siedza przy swiecach , fermy teraz nie smierdza sa filtrowane powietrze klimatyzacja itp wiec jaki problem polacy cebulacy

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielne popołudnie po godzinie 17.00 syreny strażackie dały znać mieszkańcom, że gdzieś się pali. Do gaszenia domu przyjechało aż 6 jednostek straży pożarnej. Najszybciej byli strażacy po sąsiedzku z Dargobądza. Zaczęło się od komina na poddaszu. Wąskie strome schody były największą przeszkodą. Trzeba dodać, że mieszkańcy i sąsiedzi podjęli próbę gaszenia ognia, jednak małe ciśnienie i cienki przewód nie dawały szansy na ugaszenie pożaru, ale na tyle było to skuteczne, że zostało obronione wejście na poddasze i strażacy mogli szybko dotrzeć do mocno płonącego dachu. Dzieci z domu wyprowadził sąsiad, a do podtrutego ofiarnie gaszącego mieszkańca przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Mężczyzna jadący w kierunku Świnoujścia, przysnął za kierownicą. Miało to miejsce koło Płocina, na wzniesieniu DK3. Samochód zjechał do rowu. W czwartek o godzinie 9.00, kierowca ze Świnoujścia, wracając do domu, zasnął za kierownicą. Miało to miejsce na wzniesieniu drogi krajowej nr.3, koło Płocina ■ Na parkurze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach odbyły się kolejne zawody jeździeckie. Rozgrywano je w siedmiu kategoriach. Pogoda dopisała, a organizatorzy zadbali o liczne dodatkowe atrakcje ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? Znaleziony na mieliźnie jacht z pewnością miał załogę. Nikogo na nim jednak nie ma. W akcję poszukiwawczą zaangażowały się służby SAR, WOPR i jednostka pływająca Straży Granicznej z Pomorskiego dywizjonu. Oprócz pontonu SAR do akcji zaangażowano policyjną łódź i drona. Na Zalewie Szczecińskim, niedaleko jeziora Wicko trwają poszukiwania osoby lub osób, które wczoraj wypłynęły jachtem na ten akwen ■ CBA składa zawiadomienie do prokuratury ws. nieprawidłowości w gminie Międzyzdroje ■ ENEA informuje: Ostromice bez prądu - sprawdź, kiedy 2019-06-07, w godzinach: 08:00-10:00, 15:00-17:00 w miejscowości Ostromice 58, 59, 60, maszt GSM ■ Pociąg relacji Świnoujście - Warszawa przejechał mężczyznę. Po godzinie 21.00 na wysokości Wysokiej Kamieńskiej doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna wpadł pod pociąg pośpieszny, który jechał w kierunku Szczecina. Ofiara wypadku straciła życie na miejscu ■ PIS w Kamieniu Pomorskim domaga się rzeczywistych działań w sprawie szpitala ■