POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [09.03.2019, 08:59:29] • Gmina Golczewo

Mieszkańcy nie chcą fermy w Mechowie. Będą spotkania z radnymi i inwestorem

Mieszkańcy nie chcą fermy w Mechowie. Będą  spotkania z radnymi i inwestorem

Autor: picsfive( fot. Fotolia.com )

5 marca w Mechowie (gmina Golczewo), zorganizowano wybory sołtysa oraz rady sołeckiej. Przyszły tłumy. Powodem tak licznej obecności mieszkańców były jednak nie tylko wybory reprezentantów. We wsi planowana jest budowa przemysłowej fermy tuczu drobiu.

Spora część mieszkańców Mechowa jest przeciwna tej inwestycji – podkreślano podczas dyskusji mieszkańców Mechowa z burmistrzem Golczewa Maciejem Zielińskim. Mówi się, że przeważają negatywne skutki budowy przemysłowej fermy tuczu drobiu. Smród z fermy nie tylko utrudni życie mieszkańcom, ale też zniechęci do odwiedzania miejscowości. Będzie można zapomnieć o agroturystyce. Wśród negatywów wymieniana jest też kwestia odpadów, większy ruch samochodów. Ewentualną korzyścią, na jaką prawdopodobnie mogliby liczyć mieszkańcy, jest możliwość znalezienia pracy przy ponad 300 tysiącach kur.

Burmistrz Golczewa zaproponował kolejne spotkanie w Mechowie. Mieliby w nim uczestniczyć także radni i urzędnicy, pracujący nad sprawą budzącej emocje inwestycji, oraz potencjalny inwestor Jarosław Romańczuk. Mieszkańcy chętnie zgodzili się na takie spotkanie z zastrzeżeniem, że chcą się spotkać z burmistrzem, radnymi i urzędnikami z Golczewa. Nie chcą natomiast, aby w spotkaniu tym brał udział Jarosław Romańczuk. Ich zdaniem, nie powinno się stwarzać sytuacji, kiedy mieszkańcy muszą bezpośrednio konfrontować się z inwestorem. Od tego mają swoich reprezentantów. Ze strony mieszkańców padły słowa, jakoby po podobnym spotkaniu w Ciesławiu, osoby, które nie zgadzały się z lokalizacją budowy silosów w Ciesławiu, miały ponieść tego konsekwencje.

Ostatecznie burmistrz po konsultacji z mieszkańcami zadecydował, że odbędą się dwa oddzielne spotkania. Pierwsze - mieszkańców z przedstawicielami Urzędu Gminy Golczewo i drugie, na którym potencjalny inwestor będzie mógł przedstawić swoje stanowisko mieszkańcom.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Środa [13.03.2019, 10:25:06] • [IP: 5.173.192.**]

SAMI WEGETARIANI W MECHOWIE

Gość • Wtorek [12.03.2019, 11:53:16] • [IP: 46.169.171.**]

No i właśnie to jest rola gminy, żeby ożywić lokalną przedsiębiorczość. Agroturystyka w Mechowie jest możliwa, tylko należy sporządzić plan działań ją promujących, zamiast niszczyć ten potencjał i stawiać kurniki, z których nikt (oprócz inwestora) nic nie będzie miał (ani gmina ani ludzie). Do tej pory nic się nie działo w tym zakresie i należy się zastanowić kto jest za to odpowiedzialny. Bliskość uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim stwarza możliwości w tym zakresie. I należy to wykorzystać.

Gość • Wtorek [12.03.2019, 10:53:48] • [IP: 37.248.152.***]

dobre agroturystyka w Mechowie brawo prosze jeszcze napisac ilu turystow odwiedzilo w latach poprzednich te przepiekna miejscowosc gdzie byli zakwaterowani, prowiantowani, z ktorego parkingu najczesciej korzystano, co najchetniej zwiedzano i gdzie najchetniej odpoczywano.Pozdrawiam Mechowo i zycze powodzenia w agroturystyce.

Gość • Poniedziałek [11.03.2019, 10:49:17] • [IP: 83.11.61.***]

TYM LUDZIOM TO JUŻ NA MÓZG SIADA GŁUPOTA, NIC NIE CHCĄ A ŻREC TO CHCĄ, , SAMI NIC NIE ROBIĄ TYLKO NARZEKAJĄ I INNYM ZAZDROSZCZĄ, A WZIĄC SIE ZA ROBOTĘ I DZIĘKOWAC BOGU ŻE MACIE PRACE I CO JESC NIE JEŻDŻĄC DALEKO.

Gość • Niedziela [10.03.2019, 11:05:32] • [IP: 46.169.171.**]

Jakie podatki dla gminy?? Budynki gospodarskie zajęte pod tzw. działy specjalne produkcji rolnej, w tym fermowej produkcji i chowu drobiu, są zwolnione od podatku od nieruchomości. Samorządy z tego typu działalności uzyskują niemal tylko symboliczne wpływy podatkowe. Czyli podatki będą symboliczne, praca dla trzech zootechników a smród na całą wieś.

Gość • Niedziela [10.03.2019, 11:04:00] • [IP: 37.47.187.***]

Każdy kto uważa, że tam będą stanowiska pracy dla mieszkańców to się z k...sem na głowy pozamieniał. W pełni zautomatyzowana ferma, 2, 3 osoby do roboty i to pewnie Ukraińcy za 1500 zł będą i tak to będzie wyglądało. Filtry powietrza, ta, jasne :) Smród jak sk...syn będzie, bo filtry to na kwitach tylko będą. A jak zrobią tam wietrzenie to całkiem cacy będzie :)

Gość • Sobota [09.03.2019, 22:22:39] • [IP: 83.20.253.***]

Art 216 KK zniewaga-znieważenie są karalne- durnie, debile

Gość • Sobota [09.03.2019, 21:55:22] • [IP: 83.8.121.**]

Brawo nie miałam pojęcia że Burmistrz Golczewa ma na imię MICHAŁ ZIELIŃSKI. Brawo dla autora tekstu.

Gość • Sobota [09.03.2019, 21:50:27] • [IP: 5.173.136.***]

Debile!! Tylko zyskacie praca, regionalny produkt w końcu taka moda gmina podatku się dorobi ale najlepiej siedzieć w domu i narzekać parowy

Gość • Sobota [09.03.2019, 21:48:10] • [IP: 83.23.248.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [09.03.2019, 19:06:19] • [IP: 83.20.249.***]

Mowa o fermie drobiu a zdjęcia z ubojni.

Gość • Sobota [09.03.2019, 18:33:49] • [IP: 46.169.171.**]

Komu znowu przeszkadza sklep w Mechowie?? Całe szczęście, że jest. Nikt tam nikogo nie rozpija i na zeszyt też nie dają. No ale... zawsze są tacy co im wszystko przeszkadza.

Winnetou • Sobota [09.03.2019, 18:29:35] • [IP: 46.169.171.**]

Jaki związek ma ferma z pracą? Kpiny. To całkowicie zautomatyzowana ferma wielkoprzemysłowa, która zatrudnia w porywach do trzech osób (dla porównania: aktualnie pole golfowe w Grębowie oferuje pracę dla trzech osób). Fermy zatrudniają ludzi z kwalifikacjami takimi jak zootechnik. W takich fermach miejscowi na prace się nie łapią.

Gość • Sobota [09.03.2019, 18:13:30] • [IP: 37.47.184.**]

Po prostu BURMISTRZ GOLCZEWA TO MACIEK ZIELIŃSKI

Gość • Sobota [09.03.2019, 14:23:23] • [IP: 5.173.209.***]

Skończyć rozdawnictwo to nie będzie smrodu z fermy, do pracy się niech biorą.

Gość • Sobota [09.03.2019, 10:22:54] • [IP: 83.23.244.***]

Ta Ferma jest tam potrzebna = Ludzie są tam biedni nie mają pracy - piją tylko alkohol w sklepie gdzie zacierają ręce sprzedawcy i dają im wmuszają nawet na zeszyt bez jakichkolwiek problemów - właściciele sklepu powinni się wstydzić za zarabianie na rozpijaniu ludzi

rys • Sobota [09.03.2019, 10:04:43] • [IP: 83.21.49.***]

a po co im praca, skoro mozna skorzystać z 500+ a tak jest atut nie ma pracy to się należy jak psu kość a teraz poważnie, przecież to jest teren typowo rolniczy no i w czym rzecz...

Gość 🐞 • Sobota [09.03.2019, 09:45:02] • [IP: 46.76.146.***]

To tylko wina rządzącego PiS-u, że wieśniacy nie chcą żadnej firmy gdzie jest praca...Oni wolą rozdawnictwo Jarka takie jak 500+/500+1/1100/ za dwa koty 😹😹1500, za bumelanctwo 1800 /za wstąpienie do partii 2000 zeta i tak to idzie ku lepszemu -brawo PiS...Więc po co pracować?

Gość • Sobota [09.03.2019, 09:32:42] • [IP: 5.173.201.***]

Jaka agroturystyka w Mechowie??

Gość • Sobota [09.03.2019, 09:03:19] • [IP: 188.146.193.***]

jacy oni sa durni ci ludzie region sie rozwija powsttaja nowe miejsca pracy wplywy z podatku a oni nie najlepiej niech maja studnie i siedza przy swiecach , fermy teraz nie smierdza sa filtrowane powietrze klimatyzacja itp wiec jaki problem polacy cebulacy

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Gmin z najmniejszą frekwencją gm. Świerzno - 51,85%. Gminy z największą frekwencją gm. Dziwnów 80,85% ■ Powiat kamieński: Frekwencja 62,76% Liczba kart ważnych 26 450 Liczba uprawnionych 42 147 ■ OSTRZEŻENIE NUMER 122/I/2020 BURZE Stopień zagrożenia: 1 Ważność: dnia 29-06-2020 do godz. 20:00 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Wraz z przemieszczającym się płytkim ośrodkiem niskiego ciśnienia nad naszym krajem, prognozuje się występowanie burz z umiarkowanym opadem deszczu o wydajności od 10 do 30 mm/m2 oraz wiatr wiejący w porywach do 70-80 km/h z kierunków południowo-zachodnich ■ Wczasowicze z regionów ryzyka wyrugowani z Heringsdorfu! Jak poinformował serwis niemieckiej telewizji NDR, turyści, którzy przyjechali na wakacje do Heringsdorfu na Uznamie zostali zmuszeni do opuszczenia wyspy uznam. Takie sankcje dotknęły 14 osób – gości z tak zwanych obszarów wysokiego ryzyka czyli terenów Niemiec zagrożonych koronawirusem. Usunięcie gości to wynik czujności właścicieli kwater prywatnych. Jeden z nich miał sprawdzić pochodzenie gości. Gdy okazało się, że przyjechali z rejonu objętego epidemią, mieszkaniec odmówił ich przyjęcia. Dodatkowo powiadomił urząd powiatowy i Ordnungsamt. Jak poinformował rzecznik powiatu Achima Froitzheima, ta „sytuacja pokazuje, że wynajmujący kwatery i hotelarze są bardzo uważni i dobrze działa przepływ informacji. Przemysł turystyczny nad Morzem Bałtyckim cieszy się z rozpoczęcia sezonu. „Chcemy jednak, aby nasi mieszkańcy pozostali zdrowi, a nasi goście mogli także zdrowi po urlopie opuścić ten region”. Według aktualnie obowiązujących przepisów turyści nie mogą wjeżdżać do Meklemburgii-Pomorza Przedniego, jeśli pochodzą z okręgu lub miasta, w którym liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców była większa niż 50 w ciągu ostatnich siedmiu dni przed wjazdem ■ W efekcie nieodpowiedzialnego zachowania turystów z południa Polski kilkadziesiąt osób w Rewalu zostaje na kwarantannie w hotelu ■ 27-latek zabił swoją babcię. Zadał jej kilka ciosów nożem. Do tragedii doszło w Stuchowie, wsi położonej na terenie gminy Świerzno w powiecie kamieńskim. Mężczyzna, będący pod wpływem narkotyków zabił nożem swoją babcię. W postępowaniu przygotowawczym sąd dzisiaj zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy ■ Informujemy, że w Porcie Rybackim (Dziwnów, ul. Osiedle Rybackie 16K) rozpoczął swoją regularną działalność handlową Sklep Rybny „Miruna”. Można go znaleźć na parterze budynku Zarządu Portu tj. w specjalnym miejscu, które projektanci tego obiektu, przewidywali właśnie na tego typu sklep. W ofercie są ryby świeże ■ Urokliwe i widokowe klify, lecz niedostępne dla turysty na rowerach ■ Mateusz Stodulski – radny Gminy Kamień Pomorski z Klubu „Ziemia Kamieńska” składa mandat W gminie Kamień Pomorski w okręgu wyborczym nr 9 w Kamieniu Pomorskim prawdopodobnie na jesieni tego roku odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Kamień Pomorski. Mateusz Stodulski w Wyborach Samorządowych w 2018 roku wybrany został w skład Rady Miejskiej Kamień Pomorski z listy „Nasza Gmina Nasz Powiat” w Okręgu Wyborczym nr 9 w Kamieniu Pomorskim. Radny składa mandat z uwagi na zmianę miejsca zamieszkania ■ W Międzyzdrojach sieć Plusa uruchamia nowoczesną czwartą generację telefonii komórkowej ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 8:00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ Szczecin – starszy mężczyzna. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 554/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie ■ Głowa piosenkarza z gabinetu Figur Woskowych w Międzyzdrojach, powróciła na swoje miejsce ■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■