POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [23.02.2011, 07:37:08] • Kamień Pomorski

Kamień Pomorski: Wzrosną rachunki za wodę i ścieki

Kamień Pomorski: Wzrosną rachunki za wodę i ścieki

fot. Wojtek Basałygo

Już wkrótce mieszkańcy Gminy Kamień Pomorski zapłacą więcej za wodę i ścieki. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej szykuje ok. 5% podwyżkę. Mniejsza podwyżka czeka mieszkańców terenów wiejskich.

Plan nowej podwyżki trafi pod głosowanie na piątkowej Sesji Rady Miejskiej. Na obszarach wiejskich woda pójdzie w górę o 20 groszy za metr sześcienny. Koszt ścieków będzie niższy o 1 grosz, natomiast na terenie Kamienia Pomorskiego woda zdrożeje o 10 groszy za metr, a ścieki o 16 groszy.

źródło: www.iikamien.pl


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Czwartek [24.03.2011, 14:12:52] • [IP: 83.21.223.***]

jak tak dalej pójdzie to w Kamieniu zostaną sami emeryci i renciści (ci z wysoką)

Gość • Niedziela [27.02.2011, 21:06:51] • [IP: 83.11.73.***]

komuna też podwyższała i głupoty pisała

Gość • Niedziela [27.02.2011, 19:14:24] • [IP: 83.168.86.**]

Cena wody, zależy od jej zasobów i stanu infrastruktury. Mieszanie w to polityki nic nie zmieni. Jeżeli chodzi o Kamień to zacznijcie pomału łapać deszczówkę i odsalać łzy, które tutaj wylewacie nad 20-ma groszami.

Gość • Niedziela [27.02.2011, 14:20:18] • [IP: 83.23.111.**]

Może zrobimy składkę na te parę groszy dla tego pana co ma mieszkanie w Warszawie i w Kamieniu biedactwo tak mi go szkoda.:) Dalej głosujcie na PO będzie lepiej. ps nie jestem żadnym pisowcem.

Gość • Sobota [26.02.2011, 20:16:57] • [IP: 83.25.251.***]

typowy proceder złodziejski, bez podania powodu widocznie w związku z wzrostem wynagrodzenia burmistrza aż do udławienia się.

Gość • Sobota [26.02.2011, 10:46:47] • [IP: 109.243.241.***]

Podobnie jak z PKS, będzie z UZDROWISKIEM. Jak wieść gminna niesie, zainteresowani szykują sobie wybrane obiekty.Wstawia się nowe okna, modernizuje się niektóre gabinety itp. za państwowe pieniążki, mimo że uzdrowisko jest już wycenione na śmieszną sumę i wystawione na sprzedaż.Ktoś przejmie za friko gotowe obiekty, pozwalnia ludzi przyjmie swoich i tak zakończy się etap pod nazwą [Kamień Pom. miasto uzdrowiskowe] ps.Obym się mylił.Pozdrawiam pracowników PPU Kamień

Gość • Sobota [26.02.2011, 10:06:27] • [IP: 83.21.98.***]

Bo jest taki przepis który S.A pozwala przemienić w z o.o.

Gość • Sobota [26.02.2011, 08:05:43] • [IP: 83.21.74.***]

wq tej DEMOKRACJI to tylko podwyżki nam zaserwowoli prezesi wybierani z klucza partyjnego nie mają pojęcia o jakimkolwiek kierowaniu zakładami ale DBAJĄ BARDZO SWOJE WYNAGRODZENIE Że nie mają pojęcia o kierowaniu niech będzie przykładem PKS. A swoją drogą może ktoś z internałtów wie jak przekształcił się PKS w spółkę z oo ILE ZA MAJĄTEK PANSTWOWY ZAPŁACILI PODSTAWOWI UDZIAŁOWCY.Skoro założycielem jest WOJEWODA To tak można sobie firmę wziaść za darmo.powołując Sp.z omo ?

Gość • Czwartek [24.02.2011, 20:05:31] • [IP: 83.25.156.*]

masakra

Gość • Czwartek [24.02.2011, 14:14:33] • [IP: 83.21.206.***]

Projekt na sesje o podwyżce wody dla Kamienia Pomorskiego to 3, 07zł + 8% = 3, 32 zł, abonament 5, 41+8% = 5, 84 zł no i jak to sie ma w poruwnaniu z Nowogardzka spólką zaopatrującą w wode wsie Gminy Kamień Pomorski. Tym wsiom tą firmę zafundował Urząd gminy obiecując, że będzie taniej tylko taniej dla kogo.

Gość • Czwartek [24.02.2011, 13:53:48] • [IP: 83.21.206.***]

Abonament jest za to, że przychodzi inkasent robi odczyt z wodomierza i wystawia fakture to nie jest cena wody.

Gość • Czwartek [24.02.2011, 13:45:19] • [IP: 83.21.201.***]

musi se podnieść wypłate bo by nie miał na rachunek za wode

Gość • Czwartek [24.02.2011, 13:11:25] • [IP: 80.52.151.**]

czy są jednakowe przepisy co do abonamentu, w gminie Międzyzdroje nie pobiera się abonamentu za wodę a m3 wody kosztuje 3, 16 zł - w ryczałcie abonament x 2

Gość • Czwartek [24.02.2011, 12:06:19] • [IP: 83.21.206.***]

P.U.WiS Sp z o.o. w Nowogardzie - odbirocy na terenie Gminy Kamien Pomorski od 01 stycznia do 31 grudnia 2011 r za 1 m3 wody 3, 63 zł + 8% = 3, 92 zł, opłata abonamentowa 6, 61 + 8% = 7, 14 za m-c ; Tak mają na wsiach a w Kamieniu jak ma być.

Gość • Czwartek [24.02.2011, 11:47:46] • [IP: 83.23.186.**]

niech se jeszcze wypłate prezes podniesie

Gość • Czwartek [24.02.2011, 10:48:49] • [IP: 87.205.173.**]

Woda i ścieki w Kamieniu są droższe niż w Warszawie wiem bo mam tam drugie mieszkanie.Kamieński PGK JEST najdroższą instytucją w Polsce

Gość • Czwartek [24.02.2011, 09:55:19] • [IP: 83.21.204.***]

do 83.168.86 oj widać widać ze pracujesz w PGK , pozdrowienia z Wrzosowa

Gość • Czwartek [24.02.2011, 09:13:28] • [IP: 83.168.86.**]

Mam dość już tych podwyżek w tym roku! Jeszcze woda? Jak tu nadal normalnie żyć i nie zwariować?

Gość • Czwartek [24.02.2011, 05:46:24] • [IP: 62.152.156.***]

Czy ktoś może mi powiedzieć: KIEDY BYŁY OBNIŻKI ?? Czegokolwiek?? Cały czas atakuje się rządzących, że podwyższają, a ja podam przykład jednej OBNIŻKI. Podatek w Gminie Świerzno za psa OBNIŻONO z 30 zł do 15 !! Tak trzymać, szkoda, że płacą go tylko ci, co się do pieska. .. przyznają.

Gość • Czwartek [24.02.2011, 01:09:27] • [IP: 83.168.86.**]

I jeszcze jedna ważna perspektywiczna nowinka : wiadomosci.wp.pl/kat, 1342, title, Za-kilka-lat-cena-wody-bedzie-czterokrotnie-wyzsza, wid, 10311799, wiadomosc_prasa.html?ticaid=1bd61

Gość • Czwartek [24.02.2011, 01:01:24] • [IP: 83.168.86.**]

''szlak mnie trafia'' że, mamy chyba najwyższą stawkę za wodę jak nie w Polsce to w zachodniopomorskiem." Proponuję trochę faktów a nie wymysłów: www.cena-wody.pl/

Gość • Środa [23.02.2011, 22:30:35] • [IP: 83.9.118.***]

i tak się olewa radnych

Gość • Środa [23.02.2011, 21:48:26] • [IP: 83.21.221.***]

To prawda Rada Gminy nie ma nic do podwyżek, mogą się nie zgadzać a podwyżki i tak wejdą w życie po określonym terminie

Gość • Środa [23.02.2011, 20:57:44] • [IP: 83.21.193.**]

jak zwykle

Gość • Środa [23.02.2011, 19:44:40] • [IP: 83.23.246.***]

masakra znowu podwyzka

Oglądasz 1-25 z 67
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burmistrz Dziwnowa będzie kandydował w kolejnych wyborach. Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak ogłosił, że będzie kandydował na kolejna kadencje. Podsumował też ostatnie 7 lat rządów. Na inwestycje wydano 100 milionów zł, ze środków zewnętrznych pozyskano 60 milionów. Zadłużenie gminy jest tak małe,że roczne wydatki na inwestycje są większe niż cały dług gminy ■ Spotkanie Burmistrza z mieszkańcami Mechowa. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk w piątek 16 lutego spotkał się z mieszkańcami Mechowa. Na spotkaniu mieszkańcy przekazali Burmistrzowi Golczewa swoje najważniejsze potrzeby. Na pierwszy plan wysunął się temat budowy świetlicy wiejskiej. Burmistrz Danieluk przedstawił projekt powstania tejże świetlicy w podziale na kolejne etapy prac. W dalszej części spotkania prowadzono ożywioną dyskusję na pozostałe tematy interesujące mieszkańców m.in. na temat doposażenia placu zabaw czy naliczania tzw. podatku od deszczówki • Wysoka Kamieńska Próbowali obrabować dom, ale wpadli na gorącym uczynku! Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu kamieńskiego! ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Ostromic poruszony brakiem dbałości tamtejszych władz o czystość miasta i jego okolic. Czytelnik zwraca uwagę na stos styropianu, wyrzucony prawdopodobnie po jakiejś budowie. Kawałki tego materiału są rozrzucone bezładnie, szpecąc okolicę. Dodaje też, że na terenie pobliskich nieczynnych żwirowni mieszkańcy urządzili sobie dzikie wysypiska śmieci ■ Wyjątkowa i odważna decyzja burmistrza. Co na to mieszkańcy? Dziś Środa Popielcowa. Dla katolików czas pokuty, posypania głowy popiołem. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk także zrobił rachunek sumienia i jak widać, chce zmienić swoje życie. Pan burmistrz opublikował na swoim Facebooku post, w którym pokazał zaświadczenie medyczne o przyjęciu Esperalu. Czyli powszechnie znanego leku, który wszywa się osobom z problemami alkoholowymi ■ Prawo i Sprawiedliwość zwiększa swoje wpływy w powiecie kamieńskim ■ Zarząd Dróg Powiatowych energicznie zaczął wycinkę niebezpiecznych i starych drzew przy drogach powiatowych. Do wycięcia w całym powiecie takich drzew jest nie dziesiątki, ale tysiące. Sami by tego nie dali rady, dlatego zlecenia wycinki drzew będą wykonywać też inne podmioty gospodarcze. Od 8 lutego zaczęto wycinać drzewa na fragmencie drogi powiatowej w Wapnicy, gmina Międzyzdroje ■ Przed kamieński Ratusz wróci flaga Unii Europejskiej. a jeden z trzech masztów stojących przed kamieńskim Ratuszem już niebawem powróci flaga Unii Europejskiej. Stanie się to za sprawą radnej Jadwigi Cuber ■ W piątek około godziny 17:30 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim zaalarmowane zostało o pożarze mieszkania na drugim piętrze w budynku przy ulicy Szpitalnej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Dzięki dzielności strażaków pożar szybko zlokalizowano i zgaszono. Nikt w pożarze nie ucierpiał ■ Od 01 lutego 2018 r. Gmina Wolin ma nowego zastępcę Burmistrza, którym została pani Małgorzata Wójcik, dotychczasowa kierownik referatu Budownictwa, Infrastruktury i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Wolinie ■ W sali odpraw kamieńskiej komendy odbyła się odprawa, podsumowująca pracę funkcjonariuszy naszego powiatu w 2017 roku. Udział w niej wzięli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosław Pasterski, Starosta Kamieński Józef Malec, burmistrzowie gmin powiatu kamieńskiego, a także przedstawiciele organów i instytucji współpracujących z Policją. ■ Rada Miejska Kamienia Pomorskiego podjęła w dniu 24 listopada 2017 roku Uchwałę Nr XL/365/17 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Kamień Pomorski porozumień w sprawie powierzenia Gminie Kamień Pomorski zadania publicznego w zakresie prowadzenia i kierowania do Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamieniu Pomorskim uczestników z terenu gmin: Dziwnów, Świerzno, Golczewo ■ Miłym akcentem zakończył się pierwszy semestr nauki w Szkole Podstawowej w Dziwnowie, ponieważ aż 6 naszych uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie ■ 43 - letni mieszkaniec gminy Wolin znieważył policjantów! Był pijany, miał ponad 3 promile! ■ Głębokie, że wpada całe koło samochodu. Mieszkańcy wysypują gruz i popiół, ale i to już nie pomaga przy tak częstych opadach deszczu. Tak wygląda od zeszłego lata droga na osiedle i cmentarz komunalny w Świerznie. Wąska droga o bardzo małej nośności bywała też nadużywana przez transporty rolnicze, o czym w czasie żniw alarmowali mieszkańcy ■ Urząd Miasta Kamień Pomorski podejmuje kolejną próbę wyłonienia wykonawcy na budowę świetlicy w Miłachowie. To już trzeci przetarg na to zadanie. Poprzednie dwa unieważniono gdyż oferty wykonawców były wyższe niż kwota zabezpieczona w budżecie. Gmina przeznaczyła na ten cel 200.000 zł a wykonawcy oczekiwali od 239.000 zł do 320.000 zł. Oferty w drugim przetargu były wyższe niż oferty w pierwszym przetargu ■ Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina ■ W związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Wolin na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kościelnej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Wolina, Płocina i Unina. Pracownicy Zakładu czynią starania w celu szybkiego usunięcia ww. awarii. Odbiorców usług za powstałe utrudnienia przepraszam. p.o. Dyrektor Bogdan Wilkowski" ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Do redakcji ikamien.pl zwrócił się Czytelnik, któremu skradziono dwie piły spalinowe. Wierzy, że za pośrednictwem portalu, uda się odnaleźć złodzieja i zostanie on ukarany. - W nocy z 31grudnia 2017 na 01stycznia 2018,z prywatnej posesji w Grębowie zostały skradzione dwie piły spalinowe Sztilh: MS170 i MS:211. Mój numer telefonu 513629647 - napisał okradziony Czytelnik. ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Kamienia Pomorskiego poruszony problemem braku miejsc postojowych. Z jego listu wypływa jednoczenie apel i prośba do wszystkich użytkowników dróg ■ Dwie ofiary śmiertelne, jedna osoba wciąż walczy o życie. Jak wynika z informacji uzyskanych przez naszą redakcję, 16- letnia pasażerka zmarła w drodze do szpitala, zaś kolejna - 17-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śmierć obu pasażerek nastąpiła prawdopodobnie w wyniku obrażeń wewnętrznych. 18- letni kierowca opla calibry znajduje się w stanie ciężkim, walczy o życie ■ Dokładnie o godzinie 00:00 mieszkańcy Kamienia Pomorskiego witali Nowy Rok 2018 razem ze swoim burmistrzem Stanisławem Kuryłło w kamieńskim Amfiteatrze, przed kamieńskim Ratuszem, podczas imprezy Sylwester pod Gwiazdami ■ Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego z Międzyzdrojów w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców tego regionu oraz ze środków własnych Policji, zakupiony został i w dniu 29 grudnia br. uroczyście przekazany nowy radiowóz ISUZU D-MAX. Auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach do służby patrolowo-interwencyjnej ■ Zadłużenie gminy Świerzno to zaciągnięte kredyty i wyemitowane obligacje – o czym można przeczytać w informacji o sytuacji finansowej gminy Świerzno z uwzględnieniem stanu zadłużenia ■ Podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności w Szczecinie i okolicach wolontariusze zebrali 12 636 kg produktów spożywczych. Olej, zboża, cukier, przetwory i konserwy warzywne, owocowe, mięsne oraz słodycze i mleka w kartonach Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia rozdzielił pomiędzy pomocowe instytucje i organizacje w regionie ■ Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi, Coco i Kraina lodu. Przygody Olafa w kinie Eva. Do 4 stycznia znamy już cały repertuar w kinie ■ Kilkanaście dni ciężkiej pracy,wsparcie wielu ludzi,nieprzespane noce i ponad 2 tys przejechanych kilometrów- a to wszystko aby pomoc drugiemu człowiekowi. Ponad 25 wolontariuszy którzy poświecili swój cenny czas! Efekt? Zebraliśmy artykuły spożywcze na ponad 18 tys zł. ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■