POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [02.03.2019, 18:30:38] • Kamień Pomorski

Wykład dla członków SUTW

Wykład dla członków SUTW

fot. Organizator

W ostatnim tygodniu lutego słuchacze kamieńskiego UTW w ramach swoich zajęć wysłuchali wykładu pod tytułem "Opieka nad osobą przewlekle chorą w domu". Temat był jak najbardziej na czasie, zwłaszcza w obliczu szybkiego starzenia się naszej populacji i przybywania w każdym środowisku osób w IV wieku.

Już teraz nie mówi się o III dekadzie życia seniorów, jako ostatecznej, lecz na skutek wydłużania się naszego życia, tą ostatnią jest IV dekada. Ludzie w podeszłym wieku potrzebują opieki od swoich dzieci, które mają nierzadko 60 lub 70 lat. Sami schorowani wymagają często pomocy, a tu trzeba zająć się starymi rodzicami. Wśród ponad stuosobowej grupie członków Uniwersytetu są tacy , których ten problem już nie dotyczy, którzy będą w takiej sytuacji i ci co obecnie borykają się z olbrzymim wysiłkiem fizycznym i psychicznym przy codziennej opiece świadczonej swoim bliskim. Na szczęście w jakimś małym ułamku tutaj w sukurs przychodzi nam współczesna medycyna i cały przemysł dotyczący akcesoriów dla leżących chorych osób. I właśnie ten temat nieodpłatnie przybliżyła nam prelegentka z Fundacji „Razem zmieniamy świat”- pani Katarzyna Czajkowska, która na fantomie i przy wykorzystaniu współcześnie skonstruowanego łóżka dla przewlekle chorych, praktycznie zademonstrowała uczestnikom wykładu zasady codziennej pielęgnacji oraz podstawowe chwyty osób leżących. Najważniejsze o czym należy pamiętać jest zasada aby pomagająca osoba sama się nie przeciążała. Otrzymaliśmy też specjalne poradniki dla opiekunów osób przewlekle chorych , w których można znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące opieki i pielęgnacji oraz informacje , w których instytucjach można szukać pomocy . Fundacja organizuje też bezpłatne warsztaty na których w sposób praktyczny można się uczyć prawidłowej pielęgnacji i opieki nad niesamodzielną osobą. Wykład dla UTW był nieodpłatny dzięki projektowi „Damy radę”, który stworzyła Fundacja.


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Niedziela [03.03.2019, 10:35:05] • [IP: 83.21.60.***]

No to teraz poddadzą się samo opiece a nach Deutschland pojadą na wycieczkę bez opiekunów. Wyk lad jak zwykle był nieodpłatny.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 07:46:33] • [IP: 5.174.50.***]

No to można ruszać do dojcz??, bo wiele pań wyjezdża dbać o starych n??.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Powiat Kamieński: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie zachodniopomorskim stan na dzień 08.04.2020, godz. 18:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w powiecie kamieńskim: 0 liczba osób objętych kwarantanną w powiecie kamieńskim: 145 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w powiecie kamieńskim: 9 ■