POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [14.02.2019, 09:47:47] • Międzyzdroje

V sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

V sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

W dniu 12 lutego 2019 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach miała miejsce V sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad zawierał prawie 40 punktów, wykreślono z niego 2 punkty dotyczące statutu Gminy Międzyzdroje i opłat z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego, celem dalszej analizy w komisjach. Do porządku obrad wprowadzono 3 uchwały dotyczące zmian w budżecie na rok 2019 oraz w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Międzyzdroje na lata 2019-2035.

Nowym punktem wprowadzonym przez przewodniczącego Rady Miejskiej J. Węglorza do porządku sesji jest – informacja sołtysów w zakresie spraw związanych z sołectwami. Obecni na sesji sołtysi mieli okazję do zaprezentowania problemów z jakimi borykają się na co dzień mieszkańcy sołectw – brak oświetlenia ulic, niewystarczająca komunikacja publiczna, dziurawe drogi.

Wśród uchwał przyjętych podczas tej sesji przeważały te, dotyczące dzierżaw lub sprzedaży nieruchomości. Przy okazji tych uchwał radni zgłaszali potrzebę uporządkowania przestrzeni miasta z nadmiernych reklam i potykaczy. Poruszono również następujące tematy: plany budowy przez MTBS kolejnego budynku przy ul. Kolejowej, omówiono zmianę harmonogramu dotyczącego realizacji projektu ,,Morze zieleni".

V sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Jednym z punktów było udzielenie przez Radę Miejską zgody na zwiększenie dofinansowania projektu inwestycyjnego pn. "Uporządkowanie gospodarki ściekowej oraz modernizacja oczyszczalni ścieków na terenie aglomeracji Międzyzdroje" realizowanego przez ZWiK sp. z o.o. w Międzyzdrojach. Zakończenie projektu jest przewidziane na koniec 2020 roku, dzięki temu nie tylko poprawi się stan techniczny międzyzdrojskiej oczyszczalni, ale także zwiększy się jej przepustowość.

Radni przyjęli także ważne uchwały dotyczące podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania nieodpłatnie pomocy w ramach programu ,,Posiłek w domu i szkole", która pozwoli by większa ilość osób skorzystała z pomocy. Kolejną uchwałą przyjęto program osłonowy w zakresie dożywiania ,,Pomoc Gminy w zakresie dożywiania" na lata 2019 -2023, która umożliwi w szczególnych przypadkach skorzystanie z posiłku dzieci szkolnych oraz uchwałę w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do Przedszkola ,,Morskie Skarby".

V sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Radni zajmowali się także uchwałą dotyczącą wysokości diet. Będą one wypłacane w formie miesięcznego ryczałtu. Uchwała ta została zmieniona po ponad 10 latach, wysokość ryczałtu wynosi obecnie od 650 zł dla radnych, 850 zł dla radnych będących członkiem więcej niż 1 komisji, 1000 zł dla przewodniczących stałych komicji, komisji rewizyjnej i komisji skarg, wniosków i petycji oraz po 1100 zł dla wiceprzewodniczących Rady Miejskiej i 1340 zł dla przewodniczącego rady miejskiej. Warto zauważyć, że zmiany w uchwale dotyczyły także potrąceń dla tych radnych, którzy są nieobecni na posiedzeniach komisji lub sesji. Dotyczy to nieobecności całkowitej i częściowej w przypadku spóźnienia radnego.

Burmistrz zapoznał radnych ze sprawozdaniem z zakresu pracy, którą wykonał pomiędzy sesjami. Udzielił także informacji na temat 24.edycji Festiwalu Gwiazd, który poświęcony będzie Stanisławowi Barei. Podczas tegorocznej edycji powrócić ma tradycja prezentacji filmów na plaży a publiczność będzie mogła podziwiać zespół Lady Pank.

Uchwały publikowane są na bipmiedzyzdroje.pl oraz w Informatorze Samorządowym Gminy Międzyzdroje. Następna sesja planowana jest na dzień 21 marca 2019 roku.

V sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Joanna Ścigała
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Piątek [15.02.2019, 11:00:26] • [IP: 89.174.73.**]

Kiedyś miałem sen i poloneza!

Gość • Piątek [15.02.2019, 10:57:46] • [IP: 83.21.55.**]

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Magdę na Węglorza.

Gość • Piątek [15.02.2019, 10:30:37] • [IP: 83.23.187.***]

Dieta radnego to rekompensata za utracony zarobek to dla mnie zrozumiałe gdy dotyczy osób pracujących w różnych zakładach pracy. A co w odniesieniu do emerytów? Przecież oni będąc na sesji nie tracą wynagrodzenia tzn emerytury.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 21:06:10] • [IP: 37.248.215.***]

Kiedyś miałem przyjemność rozmowy z Panią radną Iwaszczyszyn która mówiła że trzeba skupić się na wpływach bieżących, a zmniejszyć wydatki bieżące? To jak to się ma do Pani poglądów głosując za wyższymi kwotami diet, a nie proponowanym niższymi?? Policzyłem, że w przypadku samych przewodniczacych komisji to oszczędność rzędu 4.800 w ciągu roku. Licząc różnice to całkiem pokaźna kwota po roku rozliczeniowym. Reasumując to czy przepisy nie powinny uszczegolowic konkretne kwoty diet a, nie radni podejmują uchwałę sami dla siebie.?

Wyborca • Czwartek [14.02.2019, 18:19:18] • [IP: 89.174.73.**]

Na bip M-je przedstawiono wyniki głosowania po, których widać jak nowa energia głosuje za zwiększoną wielkością diet. Niezależni radni zaproponowali ich zmniejszenie dla: - przewodniczącego RM z 1340zł na 1.100 zł / Pan Węglorz/ - wice przewodniczącego RM z 1.100 zł na 900 zł / Pan Sutyła, Pan Samołyk/ - przewodniczących komisji : Rewizyjnej, Budżetowej Społecznej, Skarg, wniosków i petycji z 1.00 zł na 900 zł / Pani Iwaszczyszyn, Pan Krystian Mazur, Szlaski/ - radych uczestniczących w pracach więcej niż jednej komisji z 850 zł na dotychczasowych zasadach ? Radny Szerszeń, Natkańska, Jakubowska, Poskart, Czyż, Klucha/ Podsumowaniem entuzjazmu przyjętego projektu uchwały / 10 osób głosowało za, 3 przeciw, jeden wstrzymujący/były słowa prowadzącego sesję " i po co to wam było".

Gość • Czwartek [14.02.2019, 13:42:21] • [IP: 89.204.139.***]

Akurat ten skazany i to z łańcuchem na pierwszym planie. Takie to kumoterstwo

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne - 7 września godz.14:00, Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim ■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■