POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [06.02.2019, 23:00:58] • Kamień Pomorski

„Świat może być dobry”- powstanie fundacja „Zosia”

„Świat może być dobry”- powstanie fundacja „Zosia”

fot. Organizator

Na pomysł utworzenia fundacji wpadli rodzice 15-letniej Zosi. Dziewczyna straciła życie, lecz jej bliscy chcą kontynuować to, co było dla niej najważniejsze. Zosia pomagała ludziom, kochała zwierzęta. Fundacja jej imienia ma nieść dobro, którego dla świata chciała dziewczyna.

"Nazywam się Dorota Jędrzejewska-Motyka, jestem pedagogiem, artystą plastykiem i przyjacielem młodzieży. Mam męża Stanisława (rzeźbiarz, pedagog) i (do niedawna) dwoje dzieci - Antka (21 lat) i Zosię(15 lat)...tu wytłumaczę skąd zwrot(do niedawna)-Zosia straciła życie, płynąc z przyjaciółmi łódką... Zosi życie skończyło się tu na Ziemi , ale wiemy, że skądś tam na nas patrzy i chce żebyśmy kontynuowali jej chęć niesienia pomocy młodym ludziom w ich problemach. Zosia została w pamięci rodziny i przyjaciół jako charyzmatyczna i radosna dziewczyna, na którą można było liczyć o każdej porze dnia i nocy, wysłuchała, pomogła, wsparła rozmową, uśmiechem. Miała dar łączenia i godzenia ludzi, kochała zwierzęta, zwłaszcza konie. Kochała świat. Postanowiliśmy wraz z mężem i synem założyć fundację "Zosia", ta fundacja będzie niosła to dobro, którego dla świata chciała Zosia, pamiętam jak mówiła:"Mamuś, świat może być dobry!" . Fundacja przede wszystkim zwrócona będzie do młodych ludzi, będą mogli brać udział w warsztatach rzeźbiarskich, malarskich, muzycznych, edukacyjnych (bezpieczeństwo podczas czasu wolnego) będą mogli porozmawiać o swoich problemach z psychoterapeutami, spędzić czas wśród ludzi, którzy ich rozumieją, będą brać udział w międzynarodowych wymianach młodzieżowych. Młodzi ludzie, którzy wejdą na złą drogę będą mogli z niej zejść, damy im szansę na rozwijanie pasji, szansę na bycie dobrym, mądrym i pewnym siebie człowiekiem. Tak jak nasza Zosia dawała szansę każdemu kto się do niej zwrócił, tak jak Ona wyciągała pomocną dłoń do przyjaciół, tak my chcemy to kontynuować. Młodość często nie jest łatwa... Chcemy przyciągnąć też starsze grupy wiekowe, tak aby połączyć pokolenia. Oczywiście z założeniem fundacji wiążą się koszty, akt notarialny, inne opłaty typu: wynajęcie pomieszczenia na warsztaty, zakup samochodu żeby dojeżdżać do tych, którzy nie będą mieli możliwości przyjechać do nas np. osoby chore. Koszty będą zapewne większe niż 10 000, takie są fakty, ale to co chcemy zrobić jest tego warte, mamy nadzieję, że resztę uda nam się zdobyć podczas działania. Młodzież, dzieci to nasza przyszłość, dużo ludzi ich krytykuje, my chcemy im pomóc w imieniu naszej córki Zosi, która z pewnością nam będzie pomagać całą swoją dobrą energią. Zosiu - kochamy Cię, my i Twoi przyjaciele, którzy wspierają naszą ideę - Świat może być dobry... Dla wszystkich. Wszyscy darczyńcy, (którzy się na to zgodzą) zostaną wpisani na tablicę fundacyjną, dzięki Wam powstanie coś pięknego i dobrego."


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 10:14:23] • [IP: 80.245.177.**]

Drodzy Rodzice Zosi, ludzie wypisują tu takie głupoty i pewnie jeszcze długo będą pisać ale Wy się tym nie przejmujcie. Róbcie swoje, jesteście dobrymi ludźmi. Jestem mamą też Zosi i bardzo Was popieram i mnóstwo osób z mojego otoczenia również. To że tu kilka osób wypowie się w prosta ki i i głupi sposób o niczym nie świadczy. To znaczy świadczy, o nich samych...

Gość • Niedziela [17.02.2019, 22:49:15] • [IP: 83.11.88.***]

Tu nie chodzi o to, czy ktoś popiera, czy nie, ale o wpłaty!

Marek B. • Wtorek [12.02.2019, 07:34:44] • [IP: 188.147.42.**]

Ludzie z Kamienia, zależy wam na tej młodzieży czy nie? Bo dużo mówicie, że nic się dla młodych nie robi, a jak ktoś wyciąga do nich rękę to albo nie pomagacie(na szczęście są tacy też co pomagają) albo najeżdżacie na tego kogoś. Podziwiam, że rodzice Zosi potrafią mieć tyle siły w sobie. Szacunek, naprawdę. Nie biadolą, nie załamują się tylko działają i to nie dla siebie tylko dla naszej młodzieży.

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 20:21:42] • [IP: 83.16.227.**]

Razem można więcej. Zosia łączy!

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 10:04:48] • [IP: 83.23.191.***]

TRZEBA POMÓC TO SZCZYTNY CEL A LUDZIE WSPANIALI I NIECH ROBIA Z NASZA POMOCA TO CO CHCĄ NIE MA PRAWA NIKT ICH OCENIAC JUZ OD POCZATKU POWODZENIA

Gość • Niedziela [10.02.2019, 15:59:35] • [IP: 188.147.99.***]

Znałem Zosię, często mi pomogła jak miałem doła, mówiła tak, że wszystko mi się wydawało lepsze.

Gość • Piątek [08.02.2019, 20:42:51] • [IP: 83.23.187.***]

Ta fundacja to bardzo dobry pomysł dzieci mają mało wsparcia od nas dorosłych.Ile dzieci i młodzieźy ma depresje niektórym z nich niezdąrzył nikt pomóc Prosze o wsparcie bo warto pomagać WARTO

Gość • Piątek [08.02.2019, 14:04:58] • [IP: 188.147.105.**]

RedaktorTakt - współczuję Ci wiary w ludzi. Rydzyk ma chyba więcej wspólnego z Tobą, każdy sądzi wedle siebie. Biedny jesteś, żal mi Ciebie.

Gość • Piątek [08.02.2019, 11:01:07] • [IP: 188.147.105.**]

Ci co piszą głupoty, zazdroszczą siły tym ludziom, siły która bierze się z miłości do córki. A swoją drogą syna mają też wspaniałego i wiem (bo znam), że jest bardzo zaangażowany w fundację, bo kochał siostrę bardzo, modelowe rodzeństwo. A ja na Zosię zawsze mogłam liczyć, zawsze znalazła czas żeby mnie wysłuchać i wspomóc dobra radą. Miała dar zmniejszania problemów do minimum, zawsze czułam się po rozmowie z nią pewna siebie i świat stawał się jakiś lepszy. Więc odczepcie się zazdrośnicy.

Gość • Piątek [08.02.2019, 00:12:25] • [IP: 188.147.100.**]

Ci co piszą głupoty, zazdroszczą siły tym ludziom, siły która bierze się z miłości do córki. A swoją drogą syna mają też wspaniałego i wiem (bo znam), że jest bardzo zaangażowany w fundację, bo kochał siostrę bardzo, modelowe rodzeństwo. A ja na Zosię zawsze mogłam liczyć, zawsze znalazła czas żeby mnie wysłuchać i wspomóc dobra radą. Miała dar zmniejszania problemów do minimum, zawsze czułam się po rozmowie z nią pewna siebie i świat stawał się jakiś lepszy. Więc odczepcie się zazdrośnicy.

• Czwartek [07.02.2019, 22:30:59] • [IP: 178.37.110.**]

Jestem na Tak !

Elżbieta Czajkowska • Czwartek [07.02.2019, 22:01:20] • [IP: 83.20.241.***]

>Redaktor Takt> ?? czyżby? może a raczej " brak taktu". ..… nie będę się rozwodzić nad Twoim wpisem, ponieważ prawdopodobnie o to Ci chodzi, zacytuję jedynie frazę z filmu " gdyby głupota mogła unosić, fruwałabyś jak gołębica"...

Gość • Czwartek [07.02.2019, 21:22:16] • [IP: 83.11.164.**]

RedaktorTakt co ty za bzdury pleciesz" nie istnieje dobro bez zła", gdzie ty się naczytałaś takich głupot?

Gość • Czwartek [07.02.2019, 20:57:09] • [IP: 83.8.115.**]

Brawo !! W końcu ktoś robi coś dla młodzieży z sercem !! A jak komuś przeszkadza niech sam coś zrobi i narzeka!! Ludziom nigdy nie dogodzi robić swoje A resztę mieć daleko gdzieś!!@@

Gość • Czwartek [07.02.2019, 20:06:40] • [IP: 83.23.253.***]

Świetny pomysł. W tym naszym szarym Kamieniu dzieci, młodzież i nie tylko, zyskają szansę na ciekawe i rozwijające zajęcia. Nie rozumiem czemu bojkotuje się ludzi z pasją. Najczęściej czynią to ci, którzy sami palcem nie ruszą. Ból po stracie dziecka jest niewyobrażalny i to, że z tego rodzi się coś twórczego jest niesamowite. Podziwiam i życzę powodzenia i wytrwałości.

Gość • Czwartek [07.02.2019, 19:40:37] • [IP: 31.0.68.***]

Bardzo dobrze że rodzina chce wesprzeć inne dzieci i młodzież. Jestem tylko z tego dumna co w tym momencie się dzieje w Kamieniu. Resztę puszczę bez komentarza. Miło że myślicie o innych pomimo straty swojego dziecka. Szacunek

Gość • Czwartek [07.02.2019, 19:35:43] • [IP: 83.20.253.***]

nie ma przymusu - nie lubię, nie uważam za słuszne, nie chcę, nie pomagam - najważniejsze... nie dobijam głupimi komentarzami. Świat dzięki Bogu musi być różnorodny i przyjmijcie dołujący to do wiadomości - żyj i daj innym żyć tak jak chcą- dziękuję za uwagę sts

Gość • Czwartek [07.02.2019, 19:20:31] • [IP: 83.16.227.**]

Do gościa 07.02.2019, 15:58:53] • [IP: 188.146.224.***] Dziwne?, słabe?, na pokaz?. Ty chyba jesteś dziwny i słaby. Najlepiej by było dla ciebie chyba żeby ludzie po stracie najbliższej osoby zaszywali się w ciemnym kącie i cierpieli - a nie myślisz, że takie cierpiętnictwo jest właśnie bardziej na pokaz? Patrzcie - ja cierpię i nic nie mogę robić bo... tak bardzo cierpię. Ci ludzie przeszli wielką tragedię, Ci co ich znają wiedzą jak bardzo cierpią, ale nie obnoszą się z tym, bo to jest ich prywatna sprawa i... chwała im za to, że chcą swoją miłość do córki przełożyć na działanie z naszą młodzieżą. I każdy z was kto uważa, że to jest na pokaz jest w wielkim błędzie i po prostu sądzicie według siebie. Prawdę mówiąc to " podziwiam" Cię człowieku - ja można w sobie pielęgnować tyle żółci.

Gość • Czwartek [07.02.2019, 18:40:08] • [IP: 77.252.61.***]

RedaktorTakt, czy życie polega tylko na narzekaniu, oszczerstwach? Jeśli ktoś chce coś robić fajnego, to znaczy że jest złodziejem? Puknij się Pan/Pani w czoło i też coś zrób pożytecznego, a będziesz człowieku szczęśliwszy i zdrowszy. Pozdrawiam

Gość • Czwartek [07.02.2019, 15:58:53] • [IP: 188.146.224.***]

Dla mnie to dziwne. Rozumiem żal po stracie dziecka ale rodzice od tej pory duzo robią na pokaz.. . słabo.. .

Gość • Czwartek [07.02.2019, 15:36:10] • [IP: 188.147.111.***]

Do RedaktorTakt, wystarczy właśnie myśleć tak jak Pan/Pani i nic nie będzie dobrego się działo. Fundacje są dokładnie rozliczane i dlaczego nie wesprzeć ludzi, którzy chcą żeby nasza młodzież wreszcie mogła się realizować?To co piszesz pokazuje tylko jakie masz podejście do świata. Współczuję Ci Panu/Pani(?) RedaktorTakt

RedaktorTakt • Czwartek [07.02.2019, 14:14:44] • [IP: 83.23.244.***]

Proszę Pamiętać że dobro nie istnieje bez zła - To właśnie to przesadne dobro do którego tak przecie prowadzi do zła - Nieopodatkowana Fundacja to Wspaniały Biznes ! Sama zrobię jakąś fundacje też - tylko czekam na jakieś wydarzenie by usprawiedliwić mój pomysł -typu NAPRAWMY ZłO albo Ogrody Dobroci Ludzkiej - Oczywiście pomoc wszystkim i wszystkiemu aby dobroczyńców nachapać ze wszystkich stron i ciągle wałkować jeden i ten sam temat i mieć zawsze jedną odpowiedż na pytanie CZemu ? DLaczego ? - Dużo sie można nauczyć od Księdza Rydzyka - on ma w tej kategorii CZARNY PAS

Gość • Czwartek [07.02.2019, 09:54:55] • [IP: 83.8.168.**]

Wspaniały pomysł.

Gość • Czwartek [07.02.2019, 09:19:12] • [IP: 83.11.89.***]

Uważam, że dobry pomysł, należałoby uruchomić napływ pieniążków również poprzez sms-y.

Gość • Czwartek [07.02.2019, 09:18:02] • [IP: 178.37.89.***]

świetny pomysł. Powodzenia

Oglądasz 1-25 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zaginiony! Dariusz Trychta, 57 lat, zam. gmina Dziwnów. Ww. w dniu 5 grudnia 2019 r. (czwartek), około godziny 6:30 wyszedł z domu w miejscowości Międzywodzie i udał się na przystanek autobusowy z zamiarem wyjazdu do Szczecina. Od tamtej pory nie ma z nim kontaktu.Jeśli posiadają Państwo informację na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Na Pomorzu Zachodnim: Kołobrzeg, Świnoujście, Kamień Pomorski, Połczyn-Zdrój i Dąbki. Gminy przeznaczają te środki na inwestycje, które są konieczne do utrzymania statusu uzdrowiska, inwestują w infrastrukturę turystyczną - promenady czy parki zdrojowe.- Uważam tą decyzję za przejęzyczenie i proszę rządzących aby się powstrzymali od tego typu działań – apelował Stanisław Kuryłło, burmistrz Kamienia Pomorskiego ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Czy podobne sceny jak te ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim mogą się rozgrywać w innych szkołach? Do eskalacji konfliktów dochodzi poprzez zaniedbanie – słyszymy głosy z innych gmin powiatu. Zobaczcie, jak z agresją uczniów walczą w gminach Dziwnów i Wolin ■ Zakończyła się akcja podniesienia i wywozu brytyjskiej lotniczej miny morskiej. Waży 900 kg, a samego materiału wybuchowego ma ponad 400 g. Okręt z tym niebezpiecznym obiektem jest już poza główkami świnoujskiego portu w drodze na poligon morski, gdzie mina zostanie zneutralizowana ■ Awaria jest możliwa w każdej oczyszczalni. Czasem przez mieszkańców. Z kanalizacji wyciągaliśmy już chyba wszystko - przyznaje Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie. Pracownicy Zakładu znajdowali w niej między innymi pojemniki, ubrania, 100 m kwadratowych siatki rybackiej, folie, podpaski czy prezerwatywy. Czy podobna awaria oczyszczalni ścieków jak ta w Warszawie mogłaby się zdarzyć w Waszym Zakładzie? Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie: Tak. Taka awaria może wystąpić praktycznie w każdej oczyszczalni ścieków w Polsce ■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■