POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Czwartek [17.01.2019, 17:39:29] • Region

Były wójt gminy Rewal przed sądem. „Gmina jest w doskonałej kondycji finansowej”

Były wójt gminy Rewal przed sądem. „Gmina jest w doskonałej kondycji finansowej”

fot. iswinoujscie.pl

Gmina Rewal jest w doskonałej sytuacji finansowej - powiedział w sądzie Robert Skraburski. Prokuratura oskarża byłego wójta Rewala o wielomilionowe zadłużenie gminy w parabankach i działanie na jej szkodę.

Przez kilkanaście lat rządów, Robert Skraburski zadłużył gminę na 150 milionów złotych.

Za działanie na szkodę Rewala prokuratura postawiła Robertowi Skraburskiemu i pięciu innym urzędnikom zarzuty wyrządzenia gminie szkody w wielkich rozmiarach. Długi Rewala za rządów Skraburskiego były trzy razy większe od wysokości budżetu gminy.

W czwartek na ławie oskarżonych w Sądzie Okręgowym w Szczecinie zasiadł były wójt, ale proces nie rozpoczął się. - Sąd postanowił odroczyć rozprawę - powiedziała sędzia.

Powodem było niedostarczenie w terminie aktu oskarżenia jednemu z oskarżonych. Po wyjściu z sali rozpraw Robert Skraburski powiedział, że nie przyznaje się do winy.

Były wójt gminy Rewal przed sądem. „Gmina jest w doskonałej kondycji finansowej”

fot. iswinoujscie.pl

- Gmina Rewal jest w doskonałej kondycji finansowej - powiedział Skraburski. - Odchodząc w czerwcu 2017 roku dostałem już dwie pozytywne opinie. Ostatni okres był bardzo pozytywny dla gminy, ponieważ kondycja finansowa radykalnie się zmieniła.

Inne zdanie na temat sytuacji gminy miała premier Beata Szydło, która odwołała Skraburskiego po postawieniu zarzutów przez prokuraturę. Premier uzasadniła decyzję naruszaniem przez wójta przepisów prawa - powtarzających się, mimo wezwań do zaprzestania - zaciągania zobowiązań finansowych w parabankach i nieprawidłowości związanych ze sprawozdawczością finansową gminy.

2019-01-17, 12:06
Tomasz Duklanowski


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Piątek [18.01.2019, 09:51:46] • [IP: 95.160.157.***]

Gmina jest w doskonałej kondycji finansowej dzięki temu, że Cię odspawali od koryta, chłopie.

Gość • Piątek [18.01.2019, 04:00:38] • [IP: 5.173.144.**]

Fajny człowiek, nagonka się nie uda a także odwracanie kota ogonem. Widać jak gmina jest zadbana. Instytucje finansujące jak już.

Gość • Czwartek [17.01.2019, 18:26:34] • [IP: 79.175.196.***]

jeszcze odszkodowanie dostanie za odwołanie ze stanowiska

Gość • Czwartek [17.01.2019, 18:23:44] • [IP: 37.47.152.***]

Czy warto było?

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■