POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [17.01.2019, 10:55:41] • Międzyzdroje

Projekt „Międzyzdroje – Morze Zieleni”

Projekt „Międzyzdroje – Morze Zieleni”

fot. Organizator

Wraz z rozpoczęciem 2019 r. kontynuujemy działania związane z realizacją projektu „Międzyzdroje - Morze Zieleni”. Przypomnijmy: projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego pn.: „Zagospodarowanie terenów zieleni w Międzyzdrojach”. Projekt ten jako jedyny w województwie zachodniopomorskim i jako jeden z siedmiu w Polsce, uzyskał dofinansowanie w wysokości 5.142.338,16 zł. Wartość projektu wynosi 6.049.809,60 zł. Umowa na jego realizację została podpisana 31 marca 2017roku. Obecnie trwają prace nad zmianą harmonogramu realizacji projektu na lata 2019 – 2020 oraz zmianą, zwiększeniem wartości dofinansowania.

Projekt „Międzyzdroje – Morze Zieleni” zakłada stworzenie atrakcyjnych terenów do rekreacji i spędzania wolnego czasu w mieście. Tereny objęte projektem mają powierzchnię 8,8053 ha, i podzielone zostały na 8 obszarów (Zielona Brama, Plac Przyrodniczy, Park Rzeźb, Park Leśny, Park Zdrojowy, Plac Gwiazd, Park Aktywności, Park Popołudniowy), z których każdy zaprojektowany został w sposób umożliwiający zarówno wypoczynek jak i rekreację. Projekt zakłada także nasadzenia drzew przyulicznych i pnączy.

W I etapie harmonogramu realizacji projektu, obejmującym I kwartał 2019 roku zaplanowano zagospodarowanie obszaru pn. „Zielona Brama”, obejmującego teren wjazdowy do Międzyzdrojów o powierzchni 0,1930 ha, tj. skarpę wzdłuż ul. Niepodległości. Zagospodarowanie tego terenu obejmie: remont istniejących schodów oraz murku oporowego, wykonanie siedzisk w istniejącym murku oraz kwietnych bram stanowiących konstrukcję nośną dla projektowanej zieleni. Kwietne bramy zostaną nasadzone pnącymi odmianami róż oraz wiciokrzewów. Niewątpliwą zaletą będzie ich długie kwitnienie. Wśród projektowanej zieleni nie zabraknie jaśminu nagokwiatowego, pnącej hortensji czy milinu czepnego. Wysokie drzewa na skarpie zostaną zachowane, a teren wokół nich nasadzony kilkoma gatunkami bluszczu. Istniejący płot z siatki będzie zlikwidowany, a przy koronie murku planowane są nasadzenia krzewów o płożących pędach np. trzmielina.

O kolejnych pracach i planowanych działaniach związanych z realizacją projektu „Międzyzdroje - Morze Zieleni” będziemy Państwa na bieżąco informować.

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Niedziela [27.01.2019, 10:47:17] • [IP: 80.245.188.***]

super pomysł będzie pięknie czekamy na realizajcę

Gość bodzio • Poniedziałek [21.01.2019, 12:29:50] • [IP: 89.174.73.**]

Schody i skarpa nie należą do poszczególnych posesji? Siedziska Schody i skarpa nie należą do poszczególnych posesji ? Siedziska w murku przy głównym ciągu komunikacyjnym, gratuluję pomysłu. A jak Międzyzdroje mają tonąć w zieleni i być dla ludzi to proponuję wyprowadzić tranzyt z miasta. Przy okazji budowy S 3 wjazd na wysokości Zalesia tam jest stara droga do Nadleśnictwa i dalej cmentarza a wyjazd na Kwasowie, wiadukt nad torami.

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:39:42] • [IP: 83.23.168.**]

Powinno się zacząć od Promenady. Widać, że znowu miasto chce wydzierżawiać teren pod badziewia. Kasy brakuje. Przecież Promenada jest najważniejsza a nie skarpa.

Gość • Sobota [19.01.2019, 14:58:24] • [IP: 89.174.73.**]

morze syfu kiły i mogiły - zieleń to już była. ..

Gość • Piątek [18.01.2019, 16:36:35] • [IP: 89.174.73.**]

zacznijcie od swoich podwórek! bo niektóre to wysypiska śmieci!

Gość • Piątek [18.01.2019, 15:32:01] • [IP: 31.0.46.**]

Dlaczego nie zaczynamy od promenady? Jakiś problem?

Gość • Piątek [18.01.2019, 13:31:33] • [IP: 188.146.13.***]

Może zieleni przybędzie i niby co te róże i wiciokrzewy mają zastąpić drzewa które wycięliście. Tylko betony i asfalt. Morze zielenie to tylko Woliński Park który was otacza. Uszanujcie to!

Gość • Piątek [18.01.2019, 12:03:56] • [IP: 31.0.45.***]

To od dawna jest nieoboektuwny i noedemokratyczny portal który nie zamieszcza komentarzy przeciwko władzy na której podczas wyborów samorządowych na reklamach płatnych swoje zarobili i dalej ciągną, wolne media hipokryci pismaki nieobiektywni

Gość • Piątek [18.01.2019, 01:48:04] • [IP: 188.146.229.***]

jeszcze są sukcesy z poprzednich rządów, ciekawe co będzie jak skończą się takie kraniki

Gość • Czwartek [17.01.2019, 21:30:43] • [IP: 188.146.167.***]

Super, tylko tak dalej !!

Gość • Czwartek [17.01.2019, 20:58:58] • [IP: 188.146.36.**]

Trzeba wygrać w totolotka i zbudować infrastrukturę koło Turkusowego. Nic nie stoi na przeszkodzie. Zresztą to tereny Wolińskiego Parku.

Gość • Czwartek [17.01.2019, 20:05:17] • [IP: 83.11.176.**]

Przydałaby się kasa na zagospodarowanie terenu wokół jeziorka Turkusowego wieczorem ciemnica i nie ma gdzie pójść na spacer, oświetlenie pilnie potrzebne, ścieżki i ławeczki