POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [13.01.2019, 22:59:54] • Kamień Pomorski

Czytelnik: Po remoncie dróg w centrum Kamienia Pomorskiego chodnik zmienia się w rzekę

Czytelnik: Po remoncie dróg w centrum Kamienia Pomorskiego chodnik zmienia się w rzekę

fot. Czytelnik

Niedawny remont dróg w centrum Kamienia Pomorskiego zdecydowanie nie polepszył ich stanu. Władze miasta najwyraźniej nie dopilnowały odbioru technicznego i efekt jest jak na załączonym zdjęciu. O problemie poinformowała mieszkanka.

Proszę o opublikowanie zdjęć, na których widać co się dzieje przy delikatnym deszczu po przebudowie dróg i chodników ulic Kopernika i Kilińskiego. Dosłownie płynąca rzeka chodnikiem, przecież to pomyłka! Jak zostało to odebrane?" - pisze oburzona Czytelniczka.

Czytelnik: Po remoncie dróg w centrum Kamienia Pomorskiego chodnik zmienia się w rzekę

fot. Czytelnik

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Sobota [19.01.2019, 15:17:04] • [IP: 79.175.196.***]

ogólnie nie jest źle, tylko włazy kanalizacji podczas inwestycji powinny być wymienione na nowe (np. pływające) i równiutko osadzone z niweletą drogi. Tu się nie popisali i bardzo psuje całokształt inwestycji bo dalej samochodem trzeba włazy omijać.

Gość • Środa [16.01.2019, 23:17:46] • [IP: 178.37.115.***]

Kasę wzięli szybko za robotę A tu co lipa jak wszędzie z drugiej strony ważne że zrobione bo ładniej się robi w tym Kamieniu naszym

Gość • Środa [16.01.2019, 23:15:41] • [IP: 178.37.115.***]

Ależ na nowo wyremontowanej Ul.nowoogrodowej jest to samo zapraszamy po deszczu póki jest gwarancja

mark • Środa [16.01.2019, 07:00:22] • [IP: 178.37.68.**]

Woda wlewa się na chodnik..wiec coś tu z rzędnymi, wysokośćiami może nie tak..podnieść kraweznik nie bardzo bo to przejście dla pieszych...a może powinien być zaprojektowany z tej strony ściek przy krawęzniku az na kilińskiego odprowadziłby wodę i po kłopocie... Ogólnie inwestycja bardzo zmieniła i upiększyła tę część miasta..takie jest moje zdanie a poprawki jak świat światem były i będą /zawsze jest gwarancja/...jestesmy tylko ludżmi nie robotami.Jeszcze jedno...pamiętam jak krytykowano budowę Mariny..i co wyszło?...można się cieszyć?..tłumy ludzi latem..pięknie zagospodarowany teren...a kiedyś...

Gość • Środa [16.01.2019, 06:19:49] • [IP: 213.238.91.**]

A co to za fajniutka laseczka na zdjęciu

Jaś Fasola • Wtorek [15.01.2019, 21:12:11] • [IP: 83.23.246.**]

Zmarnowane pieniądze społeczne.Jest instytucja do której można to zgłosić, proponuje interweniować, nie tylko pisać.

Gość • Wtorek [15.01.2019, 19:29:05] • [IP: 77.113.49.***]

Wykonawca uważa, że jest o.k. Pomyślał, że macie marinę, to jak autem nie da rady, to można łajbą. Robili, robili, aż spartolili.

Gość • Wtorek [15.01.2019, 08:27:09] • [IP: 83.13.50.***]

Jak zwykle wydane pieniądze i istna fuszerka! To oblicze Kamienia Pomorskiego przy obecnych rządach. ..

Gość • Wtorek [15.01.2019, 06:27:07] • [IP: 37.47.142.***]

Prace od samego początku były wykonywane nie zgodnie ze sztuka budowlana. Ja sama zgłaszałam kierownikowi budowy o nieprawidłowościach ale mnie zignorował i nie chciał słuchać. Odwrócił się i poszedł. Ludzie wciąż się skarżyli do burmistrza. źle wykonane podjazdy, złe spadki, chodniki falujące, nierówne, włazy źle obmurowane, że można się potknąć. Przed moim domem syn wziął z podwórka piasek i wyrównywał oraz uzupełniał szczeliny w polbruku. Obcasy wpadają w szczeliny. Obserwowałam odśnieżanie chodników. Mają problemy z dojazdem a niedługo powyrywają włazy ściekowe przy chodniku dla rowerzystów.Poprzez źle wypoziomowany teren i inne nieprawidłowości będą zalewane fundamenty budynków przy" remontowanej drodze". szczeliny. Znaki drogowe które mogły posłużyć dalej, (kilka lat temu były zakładane wraz z nazwami ulic) zostały zniszczone, można było je spotkać wszędzie na całej remontowanej drodze. Podczas budowy robiłam zdjęcia i mam potwierdzenie jak to wyglądało. Partactwo.

Gość • Wtorek [15.01.2019, 06:03:43] • [IP: 83.20.238.**]

ZAPRASZAM DO WOLINĄ ul..SŁOWIANSKA PO REMONCIE MASAKRA PODEJŻEWAM ŻĘ TO TEN SAM PROJEKTANT RYSOWAŁ PLANY nie czepjajcje sie wykonawców SPADKI BURZOWE DO POSWSJJJJ BRAWO, . ...

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 22:48:23] • [IP: 46.76.239.***]

No i jeszcze przy baszcie betonowy słupek ogrodzeniowy w chodniku-mistrzostwo świata.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 21:44:48] • [IP: 31.0.71.***]

Jeśli chodzi o komfort jazdy na całym odcinku inwestycji to jadąc samochodem tłuczemy o włazy do studzienek i to o każdą napotkaną po drodze...Coś chyba nie tak?? To jest ewidentnie do poprawki...Poza tym jest ok.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 17:09:40] • [IP: 83.21.52.***]

A jakie piękne drzewa posadzili ludziom pod samymi oknami na ul. Kilińskiego mistrzostwo świata studzienki każda jedna zapadnieta na Kopernika jak można taki bubel robić i co będą pruc asfalt? 😜

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 16:41:04] • [IP: 83.23.251.***]

Przetarg to pół problemu, każdy wie jaki jest, ale jakby umowa była solidnie zabezpieczona to firma wykonująca remont teraz by płaciła odszkodowanie miastu. A tak d... pieniądze poszły, a remont zaraz też sobie popłynie, a my zostaniemy z gorszym syfem niż był przed remontem.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 16:18:13] • [IP: 5.173.216.**]

SP nr 2 też ma pełno kałuży 👎👎👎👎

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 15:47:29] • [IP: 188.146.192.***]

To kup se kajak jak masz problem wiosla i gumowe tez

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 13:53:33] • [IP: 83.20.234.***]

Proszę spróbować przejechać ścieżką rowerową z ulicy Mieszka I-go na ul. Kilińskiego. Przejście-przejazd usytuowano niemal na skrzyżowaniu z ul. Kopernika i na niebezpiecznie pochyłej części jezdni, co grozi wywrotką nawet przy dobrej pogodzie (o mokrej nawierzchni nie wspomnę). W tym miejscu należy dość solidnie hamować i jednocześnie sygnalizować ręką zamiar skrętu. To bardzo karkołomne i bardzo niebezpieczne. Z tym może poradzić sobie tylko sportowiec specjalizujący się w kolarstwie górskim. Tym bardziej, że ścieżka wzdłuż ul. Kilińskiego prowadzi mocno z górki. Przejeżdżałam tą trasą dwa razy, za drugim razem (na wszelki wypadek) zeszłam z roweru... I pomyśleć, że ścieżką chciałyby pojechać również dzieci...

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 13:44:22] • [IP: 188.146.113.***]

Jak można odpływ zrobić za niecką którą płynie woda. Wyżej ul Rejtana woda płynie drugą stroną niż są odpływy a wodny będzie dużo przy ulewach bo z parku woda też leci na ul Rejtana a potem na Kilińskiego

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 13:00:59] • [IP: 37.47.138.**]

Takie miasto takie drogi macie przetargi za grosze nie było by tego grzyby zrobili to odpowiednie firmy ale po co gmina za oszczędzi ale nie na tym co trzeba

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 12:55:25] • [IP: 83.23.244.***]

Trzeba znowu wszystko zdzierac i robic od zera - nic tylko robic drogi - dochodowy interes - poczekajcie jak bedzie modernizacja muzeum - wtedy pan k pokaze POWER !

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 12:50:38] • [IP: 83.11.169.**]

Sorry, ale taki mamy chory system, tak jest i bedzie w przyszłości jeszcze gorzej - takie są efekty poronionej najtańszej procedury przetargowej.

maruda • Poniedziałek [14.01.2019, 12:05:15] • [IP: 5.174.237.***]

O co macie pretensje, jeżeli przetarg i wykonawstwo wygrywa i wykonuje firma" Paprak" to nie ma się co dziwić ale za to jest ścieżka rowerowa i kawałek chodnika (teraz zalanego).

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 12:02:34] • [IP: 188.147.97.***]

A co ma Burmistrz do tego chyba tylko to że zgodził się zatrudnić ekipę partaczy do roboty

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 11:37:16] • [IP: 83.11.241.**]

komisja i burmistrz wie lepiej jak ma lecieć woda:) nawet jakby miała lecieć pod górkę to tak powiedział burmistrz i tak ma być :)

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 11:30:39] • [IP: 80.53.77.**]

Park po" rewitalizacji" (tfu) - chała, ul. Kopernika - szkoda słów, wiata w Jarszewie - wykonanie: styczeń 2019, opisana jako istniejąca w X 2018. Co by tu jeszcze spieprzyć, panowie? Jedności Narodowej?

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ DZIWNÓW: W sobotę 25 maja 70 szybkich morskich łodzi motorowych z niemieckiego PokerRunsGermany z Berlina przez Trzebież - Zalew Szczeciński – Kanał Piastowski – Świnoujście – Morze Bałtyckie – ok. godziny 12 przypłynie do Dziwnowa. Jest to finał wyścigu bolidów na trasie morskiej Świnoujście – Dziwnów. W marinie sezonowej Dziwnów / ul. Wybrzeże Kościuszkowskie/ wszystkie jednostki będą cumować przez około 3 godziny. W czasie postoju będzie można z bliska zobaczyć superszybkie łodzie o mocy silników /1500 KM/. W wyścigu uczestniczą dwie polskie jednostki wyścigowe. Ok. godziny 15 łodzie wyścigowe wracają przez Wolin i Zalew Szczeciński do Niemiec ■ Kierownika Referatu Inwestycji oraz głównego specjalisty - architekta w Referacie Infrastruktury przyjmie do pracy Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Ogłoszony został nabór na 2 wolne stanowiska ■ Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa zakończyła poszukiwania zaginionego na Bałtyku na wysokości Mrzeżyna kutra ŚWI 82. Na pokładzie były cztery osoby ■ Biblioteka serdecznie zaprasza na Wystawę z okazji 70- lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziwnowie. Można obejrzeć mundury, dokumenty, zdjęcia i akcesoria strażackie od momentu powstania OSP w Dziwnowie używanych do chwili obecnej. Wystawę będzie można odwiedzać do 24.05. 2019 r. Zapraszamy od poniedziałku do soboty 8.00 – 19.00. Alina C.S. ■ Jak udało się dowiedzieć naszej reakcji w czwartek CBA wizytowało kilka miejsc w Kamieniu Pomorskim. Wśród miejsc odwiedzonych przez CBA znalazł się urząd Starostwa Powiatowego, jedna z gminnych spółek miejskich oraz hurtownia materiałów budowlanych. CBA działa na polecenie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Sprawa dotyczyć ma przetargów, które wygrywała niewielka lokalna firma budowlana ■ O 30 kwietnia do dzisiejszego poranka w Zachodniopomorskiem odnotowaliśmy 9 wypadków drogowych, 2 osoby zginęły, 8 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 86 nietrzeźwych kierowców, 29 po spożyciu alkoholu oraz 8 po narkotykach. Trwają powroty z majówki apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze ■ Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim gościła panią Cecylię Judek z Książnicy Pomorskiej, która przyjechała 24 kwietnia z wykładem dla członków SUTW w Kamieniu Pomorskim. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali bardzo ciekawego wykładu o Joannie Kulmowej, najpopularniejszej poetce zachodniopomorskiego regionu, która przez 35 lat mieszkała wraz z mężem w Strumianach ■ Kiła, rzeżączka. Na choroby weneryczne najczęściej zapadają młodzi ■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu ikamien.pl ■ Wydaje się, że wszystko jest już jasne; był mrok śmierci, jest blask zmartwychwstania. To co wydawało się niemożliwym, stało się! Słowa Chrystusa, którym zwykłemu śmiertelnikowi trudno było dać wiarę stały się cudem wcielonym, po prostu - prawdą! A wszystko to dziś - nas, w pięknych okolicznościach budzącej się do życia przyrody. Mamy od dziś szansę korzystać z jednych i drugich przywilejów czasu Wielkiej Nocy ■ Do muzeum za złotówkę. Wydarzenia w Książnicy i na Zamku. Trwa strajk nauczycieli w Polsce i w naszym regionie. Instytucje kultury Województwa Zachodniopomorskiego przedłużyły ofertę przygotowaną specjalnie w związku z tą wyjątkową sytuację ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ W lasach gminy Golczewo grasują wilki! Zdjęcie rozszarpanego zwierzęcia przysłała do redakcji Czytelniczka. Martwe, rozszarpane zwierzę leżało w lesie między Sosnowicami a Samlinem. Czytelniczka, która natknęła się na taki widok, twierdzi, że zwierzę padło ofiara grasujących wilków, które porzuciły niedojedzoną ofiarę. "W gminie Golczewo między Sosnowicami a Samlinen grasują wilki.Oto ich zdobycz,którą porzuciły gdy jechałam autem."- pisze Czytelniczka ■ Leczenie po wypadkach w rolnictwie - bez kolejek do lekarza oraz z wyższym odszkodowaniem, dzięki szczegółowej diagnozie ■ Burmistrz pracowity niczym mrówka? A może to element treningu siłowego?Nasz fotoreporter miał okazję przyjrzeć się jak poza oficjalnym protokołem zachowuje się burmistrz Międzyzdrojów Matusz Bobek ■ W tle już bez zboża, snopków czy pstrokatych kolorów, jest za to przejrzysty herb a dodatkowo napis Witamy w dwóch obcych językach. Tak wyglądają nowe witacze gminy Świerzno. Podobnie od kilku miesięcy wygląda strona internetowa gminy Świerzno z panoramą miejscowości w tle ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ Międzyzdroje: Urzędnicy mogą liczyć na nagrody także w tym roku ■ Dyrektor MDK Artur Duszyński serdecznie zaprasza na wiosenne wydarzenia kulturalne: koncert muzyki włoskiej w wykonaniu Luigi Pagano Trio 5 marca o godz.19.00. 8 marca w Dniu Kobiet zapraszamy na spektakl komediowy Teatru Kameralnego ze Szczecina pt.,,Modliszka” z udziałem Michała Janickiego i Olgi Adamskiej. Wybitni aktorzy zapewnią moc zabawy i śmiechu do łez ■ Uwaga na fałszywych strażników granicznych. Dwójka mężczyzn w średnim wieku, ubranych na czarno udaje strażników granicznych i wchodzą do domów mieszkańców Świnoujścia. Jedna z mieszkanek Przytoru ostrzega mieszkańców naszych wysp przed „przebierańcami” ■ Miał ulubiony motyw obrazów: kolorowy samolocik. Zaskakujące, kiedy wiemy, gdzie się urodził, co przeżył. Rankiem, 25 lutego zmarł artysta malarz z Kamienia Pomorskiego, Stefan Jędrzejewski. 25 lutego 2019 roku rano, zmarł nasz: Ojciec, Dziadek, Brat, Wujek i Przyjaciel : artysta malarz Stefan Jędrzejewski. Wspaniały Człowiek, z otwartym sercem dla świata – piszą najbliżsi ■ Zaginął Krzysztof Peczko. Szukają go bliscy. Krzysztof Peczko jest mieszkańcem Unina i od dłuższego czasu nikt nie ma z nim kontaktu. Mieszkał w Uninie i bardzo często bywał w Świnoujściu. Widziany był ostatni raz październik - listopad w Berlinie, Spandau okolice metra. Ostatni kontakt z nim miałem mniej więcej we wrześniu. Ma niebieskie oczy 70 cm wzrostu, ciemny szatyn, jest szczupły. Ma tatuaż na prawym przedramieniu. Lubił luźne ciuchy. Numer kontaktowy +48789364769 ■ Kontynuujemy cykl artykułów związanych z realizacją projektu „Międzyzdroje - Morze Zieleni”. Koncepcja projektu opracowanego przez pracownię ze Szczecina „Górski Chmielewska Architekci” zakłada zagospodarowanie części promenady, terenów zielonych przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Poprzecznej i Plażowej ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■