POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [09.01.2019, 10:18:03] • Międzyzdroje

Adam Szczodry Sekretarz Gminy Międzyzdroje odniósł się do artykułu pt. „Promenadę Gwiazd spowijają ciemności”

Adam Szczodry Sekretarz Gminy Międzyzdroje odniósł się do artykułu pt. „Promenadę Gwiazd spowijają ciemności”

fot. Andrzej Ryfczyński

- Istniejące oświetlenie uliczne ul. Promenady Gwiazd na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do zjazdu na bazę rybacką jest własnością Enea Oświetlenie Sp. z o.o., pomimo tego. że pas drogowy, w którym zlokalizowane jest wadliwe oświetlenie jest własnością Gminy Międzyzdroje. Jednostką, która zajmuje się bieżącą eksploatacją i usuwaniem awarii jest firma wyłoniona przez Właściciela i jest nim Zakład Instalatorstwa Elektroenergetycznego E. Brzostek. Wg informacji przekazywanych przez firmę usuwającą awarie jak i Właściciela, zarówno okablowanie, słupy oświetleniowe oraz oprawy są w stanie technicznym wymagającym kapitalnego remontu. To samo dotyczy istniejącego ciągu pieszego z betonowych płytek chodnikowych - pisze Sekretarz Gminy Międzyzdroje.

"Referat Infrastruktury Technicznej i Inwestycji Urzędu Miejskiego na bieżąco przekazuje wszystkie uwagi związane z usterkami oświetlenia na tym odcinku do Enea Oświetlenie Sp. z o.o. Problem jednak polega na tym, że bez kompleksowej przebudowy tego fragmentu drogi podejmowane działania naprawcze nie mogą być skuteczne. Ze względu na wysokie koszty przebudowy takie zadanie nie jest ujęte budżecie Gminy Międzyzdroje na 2019 rok. Rozwiązaniem mogłaby być również modernizacja samej sieci oświetleniowej przez ENEA Oświetlenie Sp.z o.o z którą prowadzone były rozmowy wielokrotnie - również w ostatnim czasie - przez przedstawicieli Urzędu. Niestety przedstawiciele Spółki na ostatnim spotkaniu w grudniu 2018 roku poinformowali o braku środków na ten cel w roku 2019. Taka odpowiedź nie satysfakcjonuje przedstawicieli Urzędu i nadal będą poszukiwane metody rozwiązania tego problemu. O powyższym będziemy Państwa informować na bieżąco.

Co do poprawy stanu ciągu pieszego jest on również uzależniony od uporządkowania terenu sąsiedniego na którym zlokalizowane są bardzo nieestetyczne obiekty. Niestety jak do tej pory, podejmowane przez Służby Gminy i Powiatowego Nadzoru Budowlanego działania nie okazały się skuteczne. Działania będą kontynuowane.

Pomimo tego pracownicy ZOŚ w ramach bieżącego utrzymania dróg i ulic, likwidują ubytki oraz wymieniają uszkodzone elementy w nawierzchni jezdni i chodnika."

Z kolei Antoni Łozowski z UM Międzyzdroje dodaje:

"Istniejące oświetlenie uliczne ul. Promenady Gwiazd na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do zjazdu na bazę rybacką jest własnością Enea Oświetlenie Sp. z o.o. chociaż pas drogowy , w którym zlokalizowane jest wadliwe oświetlenie jest własnością Gminy Międzyzdroje.

Remonty przedmiotowego oświetlenia podpowiada Enea Oświetlenie. Wg informacji przekazywanych przez firmę usuwającą awarie jak i operatora, zarówno okablowanie jak i słupy oświetleniowe oraz oprawy są w stanie technicznym wymagającym kapitalnego remontu. Jednostką, która zajmuje się bieżącą eksploatacją i usuwaniem ewentualnych awarii jest firma wyłoniona przez właściciela – Zakład Instalatorstwa Elektroenergetycznego E. Brzostek. Nasz referat Infrastruktury Technicznej i Inwestycji na bieżąco przekazuje wszystkie uwagi związane z usterkami tego odcinka na aplikację zgłoszeniową do Enea Oświetlenie Sp. z o.o. Tak samo postąpiono i w tym przypadku, przekazując stosowną aplikację do ENEA. . Problem jednak polega na tym, że bez kompleksowej przebudowy tego fragmentu drogi podejmowane działania naprawcze nie mogą być skuteczne. Rozwiązaniem mogłoby być również modernizacja samej sieci oświetleniowej przez ENEA o czym prowadzone były rozmowy wielokrotnie, również w ostatnim czasie przez przedstawicieli Urzędu. Niestety przedstawiciele Spółki poinformowali o braku środków na rok 2019. Nie satysfakcjonuje to i będziemy nadal kontynuować rozmowy w tym temacie. O powyższym będziemy informować na bieżąco.

Jednostką, która zajmuje się bieżącą eksploatacją i usuwaniem ewentualnych awarii jest firma wyłoniona przez właściciela – Zakład Instalatorstwa Elektroenergetycznego E. Brzostek. Nasz referat na bieżąco przekazuje wszystkie uwagi związane z usterkami na aplikację zgłoszeniową do Enea Oświetlenie Sp. z o.o. Wszystkie awarie usuwane są na bieżąco w terminach przewidzianych umową.

Istniejący ciąg pieszy z betonowych płytek chodnikowych na ul. Promenada Gwiazd na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Pomorską jest w stanie technicznym wymagającym kapitalnego remontu. Na bieżąco pracownicy ZOŚ w ramach bieżącego utrzymania dróg i ulic na terenie Gminy Międzyzdroje, likwidują ubytki oraz wymieniają uszkodzone elementy w nawierzchniach jezdni, chodników, miejsc parkingowych."

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Środa [09.01.2019, 23:58:38] • [IP: 80.245.177.***]

Na całej promenadzie płacimy podatek od nieruchomości taki sam... ale ulice i oświetlenie i infrastruktura częsciwo nie działa. Może zatem zrobić projekt że każdy właściciel kiedy pokryje koszty przy swojej działce wymiany tej infrastruktury zapłaci mniejszy podatek zgodnie z ustalonym projektem? Zabrać podatek jest możliwe, ale wywiązać się z obowiązku utrzymania przez Gminę już jest ciężko.

Gość • Środa [09.01.2019, 23:21:29] • [IP: 31.0.35.***]

Do Gościa 15.47 to nie wina byłego burmistrza, a rady która podejmowała takie a nie inne decyzję wydając zgodę na budowę oceanarium, przebudowę alei gwiazd itp. Dziś jeden z tych radnych jest burmistrzem więc nie wiem skąd zarzuty do byłego burmistrza proszę pytać aktualnego był i jest.

Gość • Środa [09.01.2019, 22:46:15] • [IP: 188.147.41.***]

Dajcie spokój z tym Doroszem.

Gość • Środa [09.01.2019, 19:15:39] • [IP: 94.254.233.**]

Jakby tego nikt nie opisał to po tym jednym głębszym Pani by leżała rozkrakiem na chodniku

Gość • Środa [09.01.2019, 19:12:59] • [IP: 80.245.177.***]

Panie DOROSZ - wróć. ...

Gość • Środa [09.01.2019, 18:16:55] • [IP: 89.174.73.**]

TO MOŻE PAN SIĘ ZATOCZYŁ I WPADŁ DO ROWU STĄD TA CIEMNOŚĆ!PRZED CHWILĄ WRÓCIŁAM ZE SPACERU Z PSEM LAMPY SIĘ ŚWIECĄ !JEST OK.

Gość • Środa [09.01.2019, 18:01:20] • [IP: 94.254.233.**]

Może Pani za dużo wypiła i się Pani zrobiło jasno przed oczami. Zawsze jest tam ciemność egipska.

Gość • Środa [09.01.2019, 15:20:03] • [IP: 89.174.73.**]

Wczoraj szłam tym odcinkiem Promenady lampy się świeciły na całym odcinku tej ulicy więc o co ten krzyk !

Gość • Środa [09.01.2019, 15:07:49] • [IP: 46.169.192.**]

Wychodzą błędy p.Dorosza. Zamiast przebudowywać po raz enty skwerek przy Hotelu Amber Baltic i wyrzucić na to ponad 3 mln mógł wyremontować wschodnią część aż po bazę rybacką. Ale po co ? Lepiej było wywalać nasze pieniądze na betonowanie skwerów przy molo !! Dorosz zapomniał, że Międzyzdroje nie kończą się na kilometrowym odcinku promenady i kwiatkach w parkach.Władował miliony w środkowy odcinek zapominając o zachodniej i wschodniej części promenady. Wiele ulic wymaga kapitalnych remontów !! Dąbrowskiej, Cmentarna, Bukowa, Lipowa, Gintera. Łata łatę przykrywa, gdzie nie gdzie spod asfaltu kostkę brukową widać, o chodnikach nie wspominając.Dorosz przejął Międzyzdroje zielone, a zostawił betonową dżunglę z wszechobecnymi apartamentowcami, które wyrastały jak grzyby po deszczu. Mieliśmy korty tenisowe puf i nie ma. Miało być wszystko, basen, lodowisko i nie ma nic !! Nawet koszy na śmieci jest w mieście jak na lekarstwo, , więc nic dziwnego, że wszędzie brud i smród !!

Gość • Środa [09.01.2019, 14:42:11] • [IP: 80.245.177.***]

Dziękuję za trafną ocenę !- Tez jestem zatroskany tym podejściem naszych władz / TKM/ do problemu promenady, oświetlenia, chodników it.itd Szanowni włodarze miasta ! Wybraliśmy was do zarzadzania tym miastem, nie prowadzeniu polityki- szczególnie zabudowy i tzw. " negocjacji" z deweloperami Handwitt na działce po WDW miał budowac 8 pięter- wybudował to co jest - CISZA ! Winny Dorosz ! Handwit na działce na Turystycznej miałł budować mniejszy obiekt, naraz się okazuje że będzie to obiekt " od krawężnika- do krawężnika" Szybko ktoś zmienił projekt Znowu winny Dorosz ! Co tu się w tym mieście wyrabia ??

Gość • Środa [09.01.2019, 14:23:21] • [IP: 31.0.66.***]

Burmistrz nie wiedział o problemie? Około 10 lat był w radzie i przez ten okres nic nie zarządził? Przecież większość radnych była od byłego burmistrza w tym obecny zarządzający. Problem nie od dziś!

Gość • Środa [09.01.2019, 14:16:12] • [IP: 77.253.139.***]

Na spieprzenie Alei Gwiazd wydano ogromne pieniądze a problem oswietlenia ciągnie sie od lat. Dorosz i służby gminne nie dawały rady z brakiem oświetlenia a Nogala kłamał mieszkańców jak tylko mógł byle temat oddalić w czasie aż ucichnie. Czas zmienić zasiedziałych i odpowiedzialnych za sprawy techniczne od lat nic nie robiących urzędników wysoko wynagradzanych z naszej kasy. To jest ta Nowa Energia a problemy od lat znane i nie rozwiązane.

Gość • Środa [09.01.2019, 12:44:28] • [IP: 83.23.169.**]

Co mnie obchodzi, że jest do remontu lu kto dzierżawi od miasta ten kawałek.Wy, jako rządzący tym przybytkiem powinniście zadbać, by tak ważne miejsce jak promenada było oświetlone!!Nie obchodzą mnie wasze przepychanki kto co powinien zrobić.Te latarni nie świecą już od długiego czasu, w sezonie ulicę oświetlają budy ale już po lecie gdy wszystko jest zamknięte to ciemno tam jak w d...To samo od molo do Feniksa(już byłego), i tak samo wejście na nowy deptak przy Gromadzie.Ciemno ciemno ciemno!!Do niedawna ciemnica była też między budami a nowo budowanym" Łoceanarium". Tylko dzięki oświetlonemu placowi budowy było widać po czym się idzie.Co za wiocha, jak rządzicie tym pożal się boże miastem??!!

Gość • Środa [09.01.2019, 12:44:26] • [IP: 188.147.41.***]

Pozostałości po Doroszu. Nie ujęte w budżecie. Czarno widzę. Hotelarze niech się zrzucą na modernizację, bo remont chyba nie wchodzi w rachubę.

Gość • Środa [09.01.2019, 12:39:47] • [IP: 5.173.152.***]

Oj oj takie doswiadczenie i co tego w zakresie obowiazkow brak. KTO TO KONTROLOWAL to nie ja to oni. To oni są odpowiedzialni my to sam sól tej gminy. My to się znamy w końcu NOWA energia. Ps. Ktoś kiedyś powiedział TKM.

Gość • Środa [09.01.2019, 11:46:20] • [IP: 83.11.156.**]

Potrzebny koniecznie Patron do powołania przez radnych, który by czuwał nad jasnością.

Gość • Środa [09.01.2019, 11:15:01] • [IP: 94.254.232.**]

Całą zimę jest tam ciemno. W dzień można się przewrócić a co dopiero wieczorem. Na prawdę, powinno się z tym zrobić porządek.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ OSTRZEŻENIE NUMER 64/I/2021 OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ Stopień zagrożenia: 1 Ważność: od godz. 16:00 dnia 18-01-2021 do godz. 04:00 dnia 19-01-2021 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Prognozuje się występowanie opadów mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, które w kontakcie z wychłodzonym gruntem spowodują pojawienie się gołoledzi. ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■ Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest śliskość nawierzchni dróg spowodowana marznącą wilgocią oraz szronem - szczególnie nad ranem ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■