POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [05.01.2019, 21:26:28] • Świnoujście

Ten błąd mógł dużo kosztować. Teraz demontując suwnice dmuchają na zimne?

Ten błąd mógł dużo kosztować. Teraz demontując suwnice dmuchają na zimne?

23.10.2017 rok( fot. Andrzej Ryfczyński )

Jak udało nam się dowiedzieć, w ostatnim czasie została zdemontowana suwnica na zbiorniku LNG na terenie gazoportu. Jak twierdzi Zespół ds. PR i Komunikacji - Spółka Polskie LNG, suwnica zostanie wymieniona na inną o lepszych parametrach. Spowodowane jest to zapewne groźną awarią z końca 2017 roku, o której gazoport chciałby jak najszybciej zapomnieć.

- 23 października 2017 roku na terenie Gazoportu w Świnoujściu odbyła się konferencja prasowa dla ogólnopolskich mediów. Dziennikarzy wpuszczono na teren Gazoportu i zaprezentowano część urządzeń. Pokazano też slajdy z których dowiedzieliśmy się o dobrej kondycji firmy i możliwości rozbudowy, choć na razie moc regazyfikacyjna terminala wynosi 5 mld m. sześc. rocznie, czyli tyle, ile wynosi jedna trzecia polskiego zapotrzebowania, to stwierdzono że jest konieczności rozbudowy do 7,5 mld m. sześc.

Ten błąd mógł dużo kosztować. Teraz demontując suwnice dmuchają na zimne?

29.10.2017 rok( fot. Andrzej Ryfczyński )

Gazoport jest zresztą zbudowany w taki sposób, że w razie potrzeby można będzie powiększyć jego moc regazyfikacyjną nawet do 10 mld. m. sześc. rocznie. Po niespełna sześciu dniach od tej konferencji przyszedł orkan. Prędkość wiatru oscylowała w granicach 130 km/h. Wtedy na zbiorniku od strony wschodniej wiatr zdmuchnął z kopuły zbiornika suwnicę.

Ten błąd mógł dużo kosztować. Teraz demontując suwnice dmuchają na zimne?

29.10.2017 rok( fot. Andrzej Ryfczyński )

Doszło do awarii. Została uszkodzona instalacja, a czysty gaz jak para buchał z rur na zbiorniku i wieży spalania gazu. Gdyby gaz się zapalił, konsekwencje byłyby opłakane. Wyższa temperatura powodowała by nagrzewanie i coraz większe wydobywanie się gazu.

Ten błąd mógł dużo kosztować. Teraz demontując suwnice dmuchają na zimne?

29.10.2017 rok( fot. Andrzej Ryfczyński )

Dzielna załoga w asyście strażaków opanowała awarię. Skończyło się na małych stratach. Gazoport powrócił do eksploatacji. Miejmy nadzieję,że to pierwsza i ostatnia taka awaria. Jak nas poinformowano, wątpliwej konstrukcji suwnicę z drugiego zbiornika niedawno usunięto.

Ten błąd mógł dużo kosztować. Teraz demontując suwnice dmuchają na zimne?

29.10.2017 rok( fot. Andrzej Ryfczyński )

- W odpowiedzi na pytanie informujemy, że suwnica została wycofana z eksploatacji.

Ten błąd mógł dużo kosztować. Teraz demontując suwnice dmuchają na zimne?

04.01.2019 rok( fot. Andrzej Ryfczyński )

Planowana jest wymiana obu suwnic na nowe - o lepszych parametrach technicznych – informuje Zespół ds. PR i Komunikacji - Spółka Polskie LNG

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość bodzio • Niedziela [06.01.2019, 18:33:31] • [IP: 89.174.73.**]

Włosi to lowelasy nie dopuszczać do żadnego sprzętu. Przykładem może być, , kapitan'' KRETINO

Gość • Niedziela [06.01.2019, 15:50:33] • [IP: 46.215.32.**]

Nic tutaj więcej się nie stanie! Po upadku suwnicy wszystko zostało poświęcone, oraz jest strzeżone Bożą Opatrznością. W końcu to jest Kraj katolicki a czart nie ma prawa bytu.

Gość • Niedziela [06.01.2019, 06:45:08] • [IP: 188.147.39.***]

Te suwnice mają wadliwą konstrukcję. Ich podpory stoją pionowo, a powinny być w rozkroku. Nigdzie nie widziałem tak wadliwej konstrukcji. Przy każdym większym wietrze zawsze się przewróci. To jakieś szaleństwo braku nadzoru budowlanego i później po odbiorze. Ten co to projektował powinien ponieść pełną odpowiedzialność za taki bubel. Po tamtej katastrofie trzeba było czekać cały rok, by ten bubel, taką minę zdemontować. Dobrze że już tego bubla nie ma.

Gość • Sobota [05.01.2019, 23:37:23] • [IP: 83.21.56.***]

Druga suwnice zdemontowano bo, jak postawia trzeci zbiornik, wlosi zamontuja wtedy trzy, takie same nowe suwnice.moze nie zjada, lepsze hamulce beda mialy, albo trzeba je lepiej zakotwiczyc.

Gość • Sobota [05.01.2019, 22:17:29] • [IP: 188.146.224.***]

"W ostatnim czasie". Nawet nie chce mi się tego komentować.

Gość • Sobota [05.01.2019, 22:09:51] • [IP: 188.146.106.***]

No i co z tego ? Chyba ważniejsze jest ze jest

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dziś rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Mężczyzna jadący w kierunku Świnoujścia, przysnął za kierownicą. Miało to miejsce koło Płocina, na wzniesieniu DK3. Samochód zjechał do rowu. W czwartek o godzinie 9.00, kierowca ze Świnoujścia, wracając do domu, zasnął za kierownicą. Miało to miejsce na wzniesieniu drogi krajowej nr.3, koło Płocina ■ Na parkurze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach odbyły się kolejne zawody jeździeckie. Rozgrywano je w siedmiu kategoriach. Pogoda dopisała, a organizatorzy zadbali o liczne dodatkowe atrakcje ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? Znaleziony na mieliźnie jacht z pewnością miał załogę. Nikogo na nim jednak nie ma. W akcję poszukiwawczą zaangażowały się służby SAR, WOPR i jednostka pływająca Straży Granicznej z Pomorskiego dywizjonu. Oprócz pontonu SAR do akcji zaangażowano policyjną łódź i drona. Na Zalewie Szczecińskim, niedaleko jeziora Wicko trwają poszukiwania osoby lub osób, które wczoraj wypłynęły jachtem na ten akwen ■ CBA składa zawiadomienie do prokuratury ws. nieprawidłowości w gminie Międzyzdroje ■ ENEA informuje: Ostromice bez prądu - sprawdź, kiedy 2019-06-07, w godzinach: 08:00-10:00, 15:00-17:00 w miejscowości Ostromice 58, 59, 60, maszt GSM ■ Pociąg relacji Świnoujście - Warszawa przejechał mężczyznę. Po godzinie 21.00 na wysokości Wysokiej Kamieńskiej doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna wpadł pod pociąg pośpieszny, który jechał w kierunku Szczecina. Ofiara wypadku straciła życie na miejscu ■ PIS w Kamieniu Pomorskim domaga się rzeczywistych działań w sprawie szpitala ■