POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [05.01.2019, 17:10:30] • Ładzin

„Ze sztuką karate ku wartościom w życiu”

„Ze sztuką karate ku wartościom w życiu”

fot. Organizator

W dniu 3 01 2018 roku na zaproszenie Dyrektora Społecznej Szkoły Podstawowej w Ładzinie Pani Zofii Mimier przebywał w tej placówce trener Polskiego Związku Karate Andrzej Jędrzejewski. Celem wizyty było przeprowadzenie z wszystkimi dziećmi w szkole, w podziale na grupy wiekowe Warsztatów Rozwoju Osobistego pn. „Ze sztuką karate ku wartościom w życiu”.

Program warsztatów powstał przy udziale Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Uniwersytetu Humanistyczno - Społecznego SWPS w Poznaniu. Opiera się na założeniu rozmów z dziećmi na temat tego co jest dla nich ważne w życiu oraz podkreślenia priorytetowego w sztukach walki szacunku dla drugiego człowieka oraz umiejętności formułowania takiej hierarchii wartości która nie krzywdzi innych ludzi. Program warsztatów opiera się także na nauce kilku elementów sztuki karate, jiu- jitsu oraz chińskiego tai-chi. Ma zachęcić dzieci i młodzież do treningu w klubach specjalizujących się w sztukach walki, ze zwróceniem szczególnej uwagi na głęboko humanistyczne i wychowawcze wartości tradycyjnych sztuk walki.

„Ze sztuką karate ku wartościom w życiu”

fot. Organizator

„Mam okazję prowadzić warsztaty tego typu z uczniami z całego kraju, które przyjeżdżają do Domu Wczasów Dziecięcych zarówno do Międzyzdrojów jak i Wisełki. Dzieci które dziś uczestniczyły w zajęciach wykazały się odwagą w formułowaniu opinii własnych, potrzebą poznania innych oraz aktywnością. Cieszę się z dzisiejszego spotkania i możliwości przekazania dzieciom z Ładzina i okolic kilku, mam nadzieję przydatnych w życiu umiejętności” - powiedział po przeprowadzonych zajęciach trener Jędrzejewski.

„Ze sztuką karate ku wartościom w życiu”

fot. Organizator

Zaprosił grupy zorganizowane do placówki oświatowej jaką jest Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach i Wisełce. W programach pobytów zawsze są przygotowane zajęcia karate i innych sztuk walki. Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zadowoleni z uczestnictwa w zajęciach. Od zaraz zaczęli stosować omówione zasady np. nie poddawaj się, nie rezygnuj, okazuj szacunek drugiemu. Utrwalali pokazane ćwiczenia i już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.

„Ze sztuką karate ku wartościom w życiu”

fot. Organizator

Społeczna Szkoła Podstawowa w Ładzinie prowadzona jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Wiosek Wyspy Wolin którego prezesem jest Pani Teresa Krzyszczak -Wilkowiecka. Obecnie w szkole uczy się 60 uczniów w klasach I -VIII oraz 36 dzieci uczęszczających do Przedszkola „Zielony listek” oraz tzw „Zerówki” czyli dzieci 6 letnich.

„Ze sztuką karate ku wartościom w życiu”

fot. Organizator

Wiesława Rajnerowicz – wych. klasy VI


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 10:59:01] • [IP: 212.211.175.***]

fajne tablice do kosza:-) gdzie to tak ucza?

Gość • Niedziela [06.01.2019, 19:34:25] • [IP: 83.23.244.***]

Smiech na sali - rodzice sa zupelnie nie odpowiedzialni - to tak jakbyscie zaprowadzili je na pkp do tamtych panow karatek zyciowych ! Widzieliscie wystep owego bruca lee na hali ? Usuneli z youtube ten wspanialy pokaz - Boze czy w kamieniu sa sami idioci ? i tylko garstka znajomkow ktorzy tworza kamienska elite przedsiebiorczosci ?

Gość • Niedziela [06.01.2019, 11:24:12] • [IP: 83.23.247.**]

Dzieci bez butów a Bruce Lee w buciorach!! Trochę szacunku dla młodszych.

Gość • Niedziela [06.01.2019, 10:01:13] • [IP: 83.16.227.**]

czyż te dzieciaki nie zachwycają?Dzięki panie karateko.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■