POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [20.12.2018, 20:23:50] • Golczewo

Wigilijne spotkanie dla potrzebujących

Wigilijne spotkanie dla potrzebujących

fot. Organizator

Samotne święta są bardzo trudnym okresem dla tych, którzy je przeżywają - w końcu Boże Narodzenie jest najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt. Ten przedświąteczny okres to dla większości Polaków czas przygotowań, prezentów, spotkań... Niestety, dla niektórych Boże Narodzenie jest czasem trudnym, smutnym. Tymi osobami są ludzie samotni, starsi i schorowani.

W tych wyjątkowych przedświątecznych dniach o tych wszystkich osobach pamiętał Burmistrz Golczewa, który wspólnie z miejscowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizował (18.12.) dla potrzebujących wigilijne spotkanie.

Burmistrz Maciej Zieliński złożył wszystkim świąteczne życzenia. Wieczerzę wigilijną rozpoczął ks. Jacek Fabiszak proboszcz Parafii Golczewo, składając również życzenia świąteczne. Zgodnie z tradycją wszyscy zebrani łamali się opłatkiem i wspólnie składali sobie życzenia. Cieszymy się, że tym prostym gestem mogliśmy dostarczyć wielu wzruszeń i radości osobom samotnym.

Miłym akcentem wigilijnego spotkania było również wspólne kolędowanie, do którego przygrywała pani Krystyna Pięta – za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy za organizacje wieczerzy miejscowemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Terenowe w Golczewie oraz za wsparcie rzeczowe – Wiesławowi Żelkowi (Ciastkarnia Piekarnia „Żelek” w Kamieniu Pomorskim).

źródło: www.golczewo.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [21.12.2018, 09:39:26] • [IP: 87.205.3.**]

A w Kamieniu to jakieś takie spotkanie będzie czy władze zapomniały o potrzebujących?

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■