POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [01.12.2018, 14:27:55] • Gmina Międzyzdroje

Nadeszła gołoledź! Kierowco zwolnij!

Nadeszła gołoledź! Kierowco zwolnij!

fot. Andrzej Ryfczyński

W naszym regionie doszło do kilkunastu kolizji drogowych. Przyczyną była wyjątkowo duża gołoledź. Od godzin nocnych, a szczególnie wcześnie porannych co kilka kilometrów, mogliśmy ujrzeć, że to zazwyczaj kierowcy tirów tracili panowanie nad swoimi pojazdami.

W tym roku andrzejki przywitały nas marznącym deszczem przez co powstała gołoledź. To najgorsza aura dla kierowców i pieszych. Ta pogoda oszczędziła Świnoujście, bo tam oblodzenie było minimalne. Natomiast od Międzyzdrojów warunki były coraz gorsze. Pierwsza, tak groźna kolizja była o godzinie 7:00 rano na wiadukcie trójki koło Międzyzdrojów. Ciągnik siodłowy wpadł w poślizg. Kabina uderzyła w zagłębienie rowu odprowadzającego wodę i barierkę. Naczepa siłą energii kinetycznej spowodowała złożenie się tych części pojazdu jak nożyce.

Nadeszła gołoledź! Kierowco zwolnij!

fot. Andrzej Ryfczyński

Na miejsce musiał przyjechać dźwig do rozczepienia ciągnika od naczepy. Po 4 godzinach kiedy robiliśmy zdjęcia naczepa była już zabrana, a ciągnik siodłowy jeszcze blokował drogę. Ruchem wahadłowym kierowali strażacy z OSP Międzyzdroje.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Poniedziałek [03.12.2018, 16:22:01] • [IP: 94.254.224.***]

Czlowieku syp solom albo daj innym to robic,

Gość • Niedziela [02.12.2018, 13:39:14] • [IP: 188.47.67.***]

Ci przekręceni przez PO i rudego, tudzież kopacz woleli by dawać 500+ i grubo więcej na utrzymanie niby uchodźców (najeźdźców muzułmańskich). Patologia zmanipulowana przez ti-wi n 24.

Gość • Niedziela [02.12.2018, 03:20:32] • [IP: 185.220.101.**]

:-)

Gość • Sobota [01.12.2018, 23:28:05] • [IP: 188.146.109.***]

Dajcie jeszcze jedno 500 plus i rozwalcie całą Polskę. Teraz brakuje na wszystko. Jest dziadostwo. Tak głosowaliście to i tak macie. Od nowego roku jeszcze prąd podrożeje, to dopiero będzie lament.

Gość • Sobota [01.12.2018, 20:00:58] • [IP: 188.146.163.***]

W krajach zachodnich jak są fatalne warunki atmosferyczne to Policja zpowalnua ruch jadąc środkiem drogi i spowalnia ruch tworząc konwoje, sprowadzają w ten sposób użytkowników drogi z niebezpiecznych odcinków drogi. Wprowadzają korytarze życia a sami śpią i przyjarzdzaja wlepiac mandaty

Gość • Sobota [01.12.2018, 18:55:36] • [IP: 83.20.246.**]

Ludzie o czym wy piszecie co by tu sól dała ?? Tutaj trzeba 24h wcześnie sypać chlorek magnezu z solą. Jak pada deszcz i marznie to trzeba min. 4 takie wyjazdy zrobić na S3 przy odcinkach jakie firmy obsługują to jakieś 120 t chlorku plus ciut więcej soli w ciągu 24h i kto im za to zapłaci ?? Zobaczcie jak przetargi były organizowane i za co mają płacone.

Gość • Sobota [01.12.2018, 16:56:17] • [IP: 77.15.183.***]

Stoją pod wiatami bo świeżo malowane.

Gość • Sobota [01.12.2018, 16:30:38] • [IP: 83.8.109.***]

DROGA KOLCZEWO M-JE lodowisko

Gość • Sobota [01.12.2018, 16:15:02] • [IP: 37.248.214.**]

Po godz. 7.00?? Rzetelne inforrmacje... Wypadek miał miejsce przed godziną 6.00

Gość • Sobota [01.12.2018, 15:52:57] • [IP: 79.186.208.**]

Nastepny z okularami

Gość • Sobota [01.12.2018, 15:30:34] • [IP: 94.254.128.***]

Na takim lodowisku nie trzeba szybko jechać by wpasc w poslizg a drogowcy maja to w. ...

Gość • Sobota [01.12.2018, 15:23:31] • [IP: 37.248.210.**]

Godzina 5 rano droga od Wolina do M-jow istna masakra... maja wolne weekendy

Gość + Kot • Sobota [01.12.2018, 15:17:19] • [IP: 77.115.99.***]

A gdzie była logika myślenia przygłupa prowadzącego tira? Oto jest pytanie...Inni jakoś przejechali i pojechali dalej, a cwaniaczek sam się załatwił dzięki pustej inteligencji...

Gość • Sobota [01.12.2018, 15:01:49] • [IP: 37.47.181.***]

Pan redaktor chyba Noe w temacie i trochę godziny pomylił bo wypadek był do zo wcześniej nie o 7 rano..

Gość • Sobota [01.12.2018, 14:48:48] • [IP: 83.16.227.**]

a po co to kosztuje

Gość • Sobota [01.12.2018, 14:40:55] • [IP: 188.146.109.***]

Przyszła lepsza zmiana. Zaskoczenie totalne. Brakuje wszystkiego, piasku tez. A tak obiecywali. O takiej sytuacji wszystkie telewizje trąbiły od trzech dni i co g... Gonić dziadostwo i wytykać, bo się rozpanoszyli i są bezkarni.

Gość • Sobota [01.12.2018, 14:39:25] • [IP: 83.23.249.**]

Po jakiej 7? Jechałam przed 6 chwilę i widziałam! Masakra, żadna" solniczka" nie raczyła wyjecha

Gość • Sobota [01.12.2018, 14:38:59] • [IP: 5.172.235.***]

Miedzyzdroje to osp??

Gość • Sobota [01.12.2018, 14:33:49] • [IP: 37.47.163.***]

A gdzie piaskarki ??pytam??

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach. ■ W sobotę 8 grudnia 2018 roku włamano się do mieszkania w Wysokiej Kamieńskiej, zamieszczamy opis zdarzenia według poszkodowanego. Jednocześnie ostrzegamy przed kupnem przedmiotów, po tak zwanej okazyjnej cenie. Mogą one bowiem pochodzić z kradzieży. Ostrzegamy przed kupnem „fantów” pochodzących z kradzieży ■ Bus w rowie na „trójce”. Kierowca, by uniknąć czołowego zderzenia, ratował się ucieczką na pobocze ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ ENEA informuje o wyłączeniach prądu 2018-11-29, w godzinach: 13:30 -18:00 Kołczewo ul. Zwycięstwa 30 ■ 2018-11-30, w godzinach: 09:30 - 14:30 w miejscowości Kunowo, Mokrawica, Grabowo 1, 2, 3, 5, 8, 9,10 ■ 2018-11-30, w godzinach: 30 lis 09:30 - 30 lis 14:30 w miejscowości Mierzęcin 14, 15, 16, 17, 18 ■ Uczniowie rywalizowali w konkursie kulinarnym „Polska Kuchnia Regionalna”. W czwartek 15 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbył się konkurs kulinarny „Polska Kuchnia Regionalna”, który był skierowany do uczniów biorących udział w projekcie „Kamień w zmysłach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach Działania 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 ■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■