POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [01.12.2018, 14:27:55] • Gmina Międzyzdroje

Nadeszła gołoledź! Kierowco zwolnij!

Nadeszła gołoledź! Kierowco zwolnij!

fot. Andrzej Ryfczyński

W naszym regionie doszło do kilkunastu kolizji drogowych. Przyczyną była wyjątkowo duża gołoledź. Od godzin nocnych, a szczególnie wcześnie porannych co kilka kilometrów, mogliśmy ujrzeć, że to zazwyczaj kierowcy tirów tracili panowanie nad swoimi pojazdami.

W tym roku andrzejki przywitały nas marznącym deszczem przez co powstała gołoledź. To najgorsza aura dla kierowców i pieszych. Ta pogoda oszczędziła Świnoujście, bo tam oblodzenie było minimalne. Natomiast od Międzyzdrojów warunki były coraz gorsze. Pierwsza, tak groźna kolizja była o godzinie 7:00 rano na wiadukcie trójki koło Międzyzdrojów. Ciągnik siodłowy wpadł w poślizg. Kabina uderzyła w zagłębienie rowu odprowadzającego wodę i barierkę. Naczepa siłą energii kinetycznej spowodowała złożenie się tych części pojazdu jak nożyce.

Nadeszła gołoledź! Kierowco zwolnij!

fot. Andrzej Ryfczyński

Na miejsce musiał przyjechać dźwig do rozczepienia ciągnika od naczepy. Po 4 godzinach kiedy robiliśmy zdjęcia naczepa była już zabrana, a ciągnik siodłowy jeszcze blokował drogę. Ruchem wahadłowym kierowali strażacy z OSP Międzyzdroje.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Poniedziałek [03.12.2018, 16:22:01] • [IP: 94.254.224.***]

Czlowieku syp solom albo daj innym to robic,

Gość • Niedziela [02.12.2018, 13:39:14] • [IP: 188.47.67.***]

Ci przekręceni przez PO i rudego, tudzież kopacz woleli by dawać 500+ i grubo więcej na utrzymanie niby uchodźców (najeźdźców muzułmańskich). Patologia zmanipulowana przez ti-wi n 24.

Gość • Niedziela [02.12.2018, 03:20:32] • [IP: 185.220.101.**]

:-)

Gość • Sobota [01.12.2018, 23:28:05] • [IP: 188.146.109.***]

Dajcie jeszcze jedno 500 plus i rozwalcie całą Polskę. Teraz brakuje na wszystko. Jest dziadostwo. Tak głosowaliście to i tak macie. Od nowego roku jeszcze prąd podrożeje, to dopiero będzie lament.

Gość • Sobota [01.12.2018, 20:00:58] • [IP: 188.146.163.***]

W krajach zachodnich jak są fatalne warunki atmosferyczne to Policja zpowalnua ruch jadąc środkiem drogi i spowalnia ruch tworząc konwoje, sprowadzają w ten sposób użytkowników drogi z niebezpiecznych odcinków drogi. Wprowadzają korytarze życia a sami śpią i przyjarzdzaja wlepiac mandaty

Gość • Sobota [01.12.2018, 18:55:36] • [IP: 83.20.246.**]

Ludzie o czym wy piszecie co by tu sól dała ?? Tutaj trzeba 24h wcześnie sypać chlorek magnezu z solą. Jak pada deszcz i marznie to trzeba min. 4 takie wyjazdy zrobić na S3 przy odcinkach jakie firmy obsługują to jakieś 120 t chlorku plus ciut więcej soli w ciągu 24h i kto im za to zapłaci ?? Zobaczcie jak przetargi były organizowane i za co mają płacone.

Gość • Sobota [01.12.2018, 16:56:17] • [IP: 77.15.183.***]

Stoją pod wiatami bo świeżo malowane.

Gość • Sobota [01.12.2018, 16:30:38] • [IP: 83.8.109.***]

DROGA KOLCZEWO M-JE lodowisko

Gość • Sobota [01.12.2018, 16:15:02] • [IP: 37.248.214.**]

Po godz. 7.00?? Rzetelne inforrmacje... Wypadek miał miejsce przed godziną 6.00

Gość • Sobota [01.12.2018, 15:52:57] • [IP: 79.186.208.**]

Nastepny z okularami

Gość • Sobota [01.12.2018, 15:30:34] • [IP: 94.254.128.***]

Na takim lodowisku nie trzeba szybko jechać by wpasc w poslizg a drogowcy maja to w. ...

Gość • Sobota [01.12.2018, 15:23:31] • [IP: 37.248.210.**]

Godzina 5 rano droga od Wolina do M-jow istna masakra... maja wolne weekendy

Gość + Kot • Sobota [01.12.2018, 15:17:19] • [IP: 77.115.99.***]

A gdzie była logika myślenia przygłupa prowadzącego tira? Oto jest pytanie...Inni jakoś przejechali i pojechali dalej, a cwaniaczek sam się załatwił dzięki pustej inteligencji...

Gość • Sobota [01.12.2018, 15:01:49] • [IP: 37.47.181.***]

Pan redaktor chyba Noe w temacie i trochę godziny pomylił bo wypadek był do zo wcześniej nie o 7 rano..

Gość • Sobota [01.12.2018, 14:48:48] • [IP: 83.16.227.**]

a po co to kosztuje

Gość • Sobota [01.12.2018, 14:40:55] • [IP: 188.146.109.***]

Przyszła lepsza zmiana. Zaskoczenie totalne. Brakuje wszystkiego, piasku tez. A tak obiecywali. O takiej sytuacji wszystkie telewizje trąbiły od trzech dni i co g... Gonić dziadostwo i wytykać, bo się rozpanoszyli i są bezkarni.

Gość • Sobota [01.12.2018, 14:39:25] • [IP: 83.23.249.**]

Po jakiej 7? Jechałam przed 6 chwilę i widziałam! Masakra, żadna" solniczka" nie raczyła wyjecha

Gość • Sobota [01.12.2018, 14:38:59] • [IP: 5.172.235.***]

Miedzyzdroje to osp??

Gość • Sobota [01.12.2018, 14:33:49] • [IP: 37.47.163.***]

A gdzie piaskarki ??pytam??

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■