POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [12.11.2018, 17:11:54] • Powiat Kamieński

Trzech 32 latków pokieruje gminami. Kim są?

Trzech 32 latków pokieruje gminami. Kim są?

Zdjęcie Macieja Zielińskiego, fot. Urząd Miejski w Golczewie.( fot. ikamien.pl )

Mateusz Bobek, Radosław Drozdowicz, Maciej Zieliński. Trzech 32 latków pokieruje przez najbliższe 5 lat gminami: Międzyzdroje, Świerzno i Golczewo.

Mateusz Bobek, nowy burmistrz Międzyzdrojów (32 lata) pokieruje najbardziej prestiżową gminą w powiecie kamieńskim. Z wykształcenia jest historykiem. Od 12 lat pełni funkcję radnego Międzyzdrojów. Zawodowo i z pasji jest ratownikiem na międzyzdrojskiej plaży. W wyborach na burmistrza pokonał w drugiej turze wyborów ustępującego przewodniczącego rady miejskiej Jana Magdę, zdobywając 1245 głosów (58.07%). Mateusz Bobek będzie najmłodszych w historii burmistrzem Międzyzdrojów. Nie znamy jeszcze dokładnej daty zaprzysiężenia nowego burmistrza, które musi się odbyć najpóźniej do 23 listopada.

Radosław Drozdowicz, nowy wójt Świerzna (32 lata) pokieruje gminą Świerzno. Z wykształcenia jest magistrem politologii, dodatkowo ukończył 3 kierunki studiów podyplomowych (przygotowanie i zarządzanie projektami unii europejskiej, przygotowanie i zarządzenie w oświacie oraz przygotowanie pedagogiczne). Z samorządem związany jest od 8 lat. W 2011 roku został najmłodszym wicestarostą powiatu w wieku niespełna 25 lat. Wyborach na wójta pokonał ustępującego wójta Krzysztofa Atrasa uzyskując 1299 głosów (67.13%). Radosław Drozdowicz będzie najmłodszym wójtem w historii Świerzna. Funkcję wójta obejmie we wtorek 20 listopada.

Maciej Zieliński, nowy burmistrz Golczewa (32 lata) pokieruje gminą Golczewo. Z wykształcenia jest ekonomistą, a kilka lat temu studiował również prawo. Zieliński nie posiada doświadczenia w pracy samorządowej, ale dał się poznać jako dobry menadżer restauracji Herbowa w Golczewie. Przez ostatnie lata mocno zaangażowany w życie społeczne gminy Golczewo. Przez lata wspiera wiele inicjatyw społecznych i sportowych. W wyborach pokonał w drugiej turze wyborów ustępującego burmistrza Andrzeja Danieluka zdobywając 1644 głosy (65.21%). Maciej Zieliński będzie najmłodszym burmistrzem w historii Golczewa. Funkcję burmistrza obejmie w sobotę 17 listopada.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Wtorek [20.11.2018, 23:10:26] • [IP: 95.129.225.**]

Brawo Panowie! Brawa też dla mieszkańców tych gmin za świeżość i odwagę w wyborze młodych, energicznych i odważnych. Tylko Świnoujście okazało się w regionie zabetonowaną wyspą i wiele na tym straci.

Gość • Środa [14.11.2018, 12:12:11] • [IP: 5.173.136.***]

co to prestiz? ciasnota, duchota i inne? kultura okej.

Gość • Wtorek [13.11.2018, 21:25:48] • [IP: 188.146.196.***]

Brakuje mi informacji gdzie kandydaci pracowali? Świerzno i Międzyzdroje. Coś mi się wydaje że doświadczenie mają niewielkie a ono jest niezbędne w dobrym zarządzaniu. Sama młodość nie wystarczy.

Gość gk • Wtorek [13.11.2018, 19:38:25] • [IP: 31.0.36.***]

Do gościa z godz.19.07 możesz jaśniej bo czytam 5 raz i nic z tego nie rozumiem😁

Gość • Wtorek [13.11.2018, 18:04:18] • [IP: 89.174.73.**]

Brawa!!

Gość • Wtorek [13.11.2018, 14:47:23] • [IP: 83.23.184.**]

''Z ładnej miski się nie najesz''

Gość • Wtorek [13.11.2018, 13:54:50] • [IP: 5.172.232.***]

Pan Drozdowicz obiecał nową drogę do Będzieszewa, ciekawe czy dotrzyma słowa

Gość • Wtorek [13.11.2018, 11:31:22] • [IP: 89.174.73.**]

Żadne" ciasteczka" - oni są nie do podobania tylko do roboty, a uroda to rzecz gustu, w tym przypadku nie mojego

Gość • Wtorek [13.11.2018, 11:30:52] • [IP: 78.133.244.**]

W Świnoujściu też 32 lata ale razy dwa :)

Gość • Wtorek [13.11.2018, 08:28:08] • [IP: 89.174.73.**]

Ale Ciasteczka! :)

Gość • Wtorek [13.11.2018, 00:24:42] • [IP: 176.221.123.**]

BRAWO NASTEPNI D

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 23:01:33] • [IP: 188.146.162.***]

Jakie społeczeństwo, taki Kamień Pomorski.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 22:33:39] • [IP: 5.172.233.***]

Powodzenia, bo zacznie się orka...

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 21:38:44] • [IP: 188.146.164.***]

Na razie zaczynają więc na zachwyt przyjdzie jeszcze pora, albo wręcz przeciwnie, czego się raczej spodziewam. Póki co nie widzę specjalnie powodu do aplauzu. W zarządzaniu i biznesie to tylko ten w środku ma doświadczenie, więc myślę że w Golczewie jest jakaś szansa.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 20:01:11] • [IP: 89.174.73.**]

, i bardzo dobrze.czas na takich, a nie tylko stare pryki

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 19:11:50] • [IP: 185.210.36.***]

SUPER

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 19:08:37] • [IP: 83.8.24.**]

W Kamieniu Kuryllo, wykształcenie średnie zawodowe, piłkarz amator, kiepski trener, nie posiada umiejętności podejmowania decyzji ale jest bardzo sterowany, najłatwiej przychodzi mu sklocanie ludzi i tworzenie swoich wrogów

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 19:07:51] • [IP: 5.60.74.***]

pionki na uslugach elyty, przynajmniej najbardziej opalony, deweloperka pojdzie na calego no i koryto dla glodnych przyjaciol bydzie wg tvn to nie sa reprezentanci spolecznosci bo tylko 1/4 mieszkancow oddala na niego swoj glos, oj bieda perle, a raczej teraz smierdzacemu sledziowi ktory bedzie sie teraz na calego puszczal kazdemu za pieniadze

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 18:59:29] • [IP: 5.172.239.**]

Drozdowicz mgr politologii, Bobek z wykształcenia jest historykiem, Zieliński z wykształcenia jest ekonomistą czy obaj mają tyt. mgr czy tylko ukończone studia? otrzymać tytuł mgr tzn. napisać pracę magisterską, przystąpić do obrony i zdać egzamin. Zieliński drugi kierunek studiował ale nie ukończył więc takich się nie wymienia bo to trochę obciach, liczy się efekt końcowy, co to za styl wymieniam coś czego nie ukończyłem.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 18:47:16] • [IP: 89.174.73.**]

?? 23% głosów ogólnej społeczności Międzyzdrojskiej. Czy dużo czy mało wg włsanego uznania

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 17:42:17] • [IP: 79.190.10.***]

W milionerach TVN, im więcej ma fakultetów, tym głupszy i szybko odpada.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 17:32:23] • [IP: 89.174.73.**]

Brawo młodzi.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 17:22:05] • [IP: 31.0.47.**]

Kim są?? Nadzieją!!

Oglądasz 1-23 z 23
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach. ■ W sobotę 8 grudnia 2018 roku włamano się do mieszkania w Wysokiej Kamieńskiej, zamieszczamy opis zdarzenia według poszkodowanego. Jednocześnie ostrzegamy przed kupnem przedmiotów, po tak zwanej okazyjnej cenie. Mogą one bowiem pochodzić z kradzieży. Ostrzegamy przed kupnem „fantów” pochodzących z kradzieży ■ Bus w rowie na „trójce”. Kierowca, by uniknąć czołowego zderzenia, ratował się ucieczką na pobocze ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ ENEA informuje o wyłączeniach prądu 2018-11-29, w godzinach: 13:30 -18:00 Kołczewo ul. Zwycięstwa 30 ■ 2018-11-30, w godzinach: 09:30 - 14:30 w miejscowości Kunowo, Mokrawica, Grabowo 1, 2, 3, 5, 8, 9,10 ■ 2018-11-30, w godzinach: 30 lis 09:30 - 30 lis 14:30 w miejscowości Mierzęcin 14, 15, 16, 17, 18 ■ Uczniowie rywalizowali w konkursie kulinarnym „Polska Kuchnia Regionalna”. W czwartek 15 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbył się konkurs kulinarny „Polska Kuchnia Regionalna”, który był skierowany do uczniów biorących udział w projekcie „Kamień w zmysłach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach Działania 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 ■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■