POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [12.11.2018, 17:11:54] • Powiat Kamieński

Trzech 32 latków pokieruje gminami. Kim są?

Trzech 32 latków pokieruje gminami. Kim są?

Zdjęcie Macieja Zielińskiego, fot. Urząd Miejski w Golczewie.( fot. ikamien.pl )

Mateusz Bobek, Radosław Drozdowicz, Maciej Zieliński. Trzech 32 latków pokieruje przez najbliższe 5 lat gminami: Międzyzdroje, Świerzno i Golczewo.

Mateusz Bobek, nowy burmistrz Międzyzdrojów (32 lata) pokieruje najbardziej prestiżową gminą w powiecie kamieńskim. Z wykształcenia jest historykiem. Od 12 lat pełni funkcję radnego Międzyzdrojów. Zawodowo i z pasji jest ratownikiem na międzyzdrojskiej plaży. W wyborach na burmistrza pokonał w drugiej turze wyborów ustępującego przewodniczącego rady miejskiej Jana Magdę, zdobywając 1245 głosów (58.07%). Mateusz Bobek będzie najmłodszych w historii burmistrzem Międzyzdrojów. Nie znamy jeszcze dokładnej daty zaprzysiężenia nowego burmistrza, które musi się odbyć najpóźniej do 23 listopada.

Radosław Drozdowicz, nowy wójt Świerzna (32 lata) pokieruje gminą Świerzno. Z wykształcenia jest magistrem politologii, dodatkowo ukończył 3 kierunki studiów podyplomowych (przygotowanie i zarządzanie projektami unii europejskiej, przygotowanie i zarządzenie w oświacie oraz przygotowanie pedagogiczne). Z samorządem związany jest od 8 lat. W 2011 roku został najmłodszym wicestarostą powiatu w wieku niespełna 25 lat. Wyborach na wójta pokonał ustępującego wójta Krzysztofa Atrasa uzyskując 1299 głosów (67.13%). Radosław Drozdowicz będzie najmłodszym wójtem w historii Świerzna. Funkcję wójta obejmie we wtorek 20 listopada.

Maciej Zieliński, nowy burmistrz Golczewa (32 lata) pokieruje gminą Golczewo. Z wykształcenia jest ekonomistą, a kilka lat temu studiował również prawo. Zieliński nie posiada doświadczenia w pracy samorządowej, ale dał się poznać jako dobry menadżer restauracji Herbowa w Golczewie. Przez ostatnie lata mocno zaangażowany w życie społeczne gminy Golczewo. Przez lata wspiera wiele inicjatyw społecznych i sportowych. W wyborach pokonał w drugiej turze wyborów ustępującego burmistrza Andrzeja Danieluka zdobywając 1644 głosy (65.21%). Maciej Zieliński będzie najmłodszym burmistrzem w historii Golczewa. Funkcję burmistrza obejmie w sobotę 17 listopada.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Wtorek [20.11.2018, 23:10:26] • [IP: 95.129.225.**]

Brawo Panowie! Brawa też dla mieszkańców tych gmin za świeżość i odwagę w wyborze młodych, energicznych i odważnych. Tylko Świnoujście okazało się w regionie zabetonowaną wyspą i wiele na tym straci.

Gość • Środa [14.11.2018, 12:12:11] • [IP: 5.173.136.***]

co to prestiz? ciasnota, duchota i inne? kultura okej.

Gość • Wtorek [13.11.2018, 21:25:48] • [IP: 188.146.196.***]

Brakuje mi informacji gdzie kandydaci pracowali? Świerzno i Międzyzdroje. Coś mi się wydaje że doświadczenie mają niewielkie a ono jest niezbędne w dobrym zarządzaniu. Sama młodość nie wystarczy.

Gość gk • Wtorek [13.11.2018, 19:38:25] • [IP: 31.0.36.***]

Do gościa z godz.19.07 możesz jaśniej bo czytam 5 raz i nic z tego nie rozumiem😁

Gość • Wtorek [13.11.2018, 18:04:18] • [IP: 89.174.73.**]

Brawa!!

Gość • Wtorek [13.11.2018, 14:47:23] • [IP: 83.23.184.**]

''Z ładnej miski się nie najesz''

Gość • Wtorek [13.11.2018, 13:54:50] • [IP: 5.172.232.***]

Pan Drozdowicz obiecał nową drogę do Będzieszewa, ciekawe czy dotrzyma słowa

Gość • Wtorek [13.11.2018, 11:31:22] • [IP: 89.174.73.**]

Żadne" ciasteczka" - oni są nie do podobania tylko do roboty, a uroda to rzecz gustu, w tym przypadku nie mojego

Gość • Wtorek [13.11.2018, 11:30:52] • [IP: 78.133.244.**]

W Świnoujściu też 32 lata ale razy dwa :)

Gość • Wtorek [13.11.2018, 08:28:08] • [IP: 89.174.73.**]

Ale Ciasteczka! :)

Gość • Wtorek [13.11.2018, 00:24:42] • [IP: 176.221.123.**]

BRAWO NASTEPNI D

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 23:01:33] • [IP: 188.146.162.***]

Jakie społeczeństwo, taki Kamień Pomorski.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 22:33:39] • [IP: 5.172.233.***]

Powodzenia, bo zacznie się orka...

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 21:38:44] • [IP: 188.146.164.***]

Na razie zaczynają więc na zachwyt przyjdzie jeszcze pora, albo wręcz przeciwnie, czego się raczej spodziewam. Póki co nie widzę specjalnie powodu do aplauzu. W zarządzaniu i biznesie to tylko ten w środku ma doświadczenie, więc myślę że w Golczewie jest jakaś szansa.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 20:01:11] • [IP: 89.174.73.**]

, i bardzo dobrze.czas na takich, a nie tylko stare pryki

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 19:11:50] • [IP: 185.210.36.***]

SUPER

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 19:08:37] • [IP: 83.8.24.**]

W Kamieniu Kuryllo, wykształcenie średnie zawodowe, piłkarz amator, kiepski trener, nie posiada umiejętności podejmowania decyzji ale jest bardzo sterowany, najłatwiej przychodzi mu sklocanie ludzi i tworzenie swoich wrogów

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 19:07:51] • [IP: 5.60.74.***]

pionki na uslugach elyty, przynajmniej najbardziej opalony, deweloperka pojdzie na calego no i koryto dla glodnych przyjaciol bydzie wg tvn to nie sa reprezentanci spolecznosci bo tylko 1/4 mieszkancow oddala na niego swoj glos, oj bieda perle, a raczej teraz smierdzacemu sledziowi ktory bedzie sie teraz na calego puszczal kazdemu za pieniadze

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 18:59:29] • [IP: 5.172.239.**]

Drozdowicz mgr politologii, Bobek z wykształcenia jest historykiem, Zieliński z wykształcenia jest ekonomistą czy obaj mają tyt. mgr czy tylko ukończone studia? otrzymać tytuł mgr tzn. napisać pracę magisterską, przystąpić do obrony i zdać egzamin. Zieliński drugi kierunek studiował ale nie ukończył więc takich się nie wymienia bo to trochę obciach, liczy się efekt końcowy, co to za styl wymieniam coś czego nie ukończyłem.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 18:47:16] • [IP: 89.174.73.**]

?? 23% głosów ogólnej społeczności Międzyzdrojskiej. Czy dużo czy mało wg włsanego uznania

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 17:42:17] • [IP: 79.190.10.***]

W milionerach TVN, im więcej ma fakultetów, tym głupszy i szybko odpada.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 17:32:23] • [IP: 89.174.73.**]

Brawo młodzi.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 17:22:05] • [IP: 31.0.47.**]

Kim są?? Nadzieją!!

Oglądasz 1-23 z 23
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■