POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [11.11.2018, 21:06:11] • Świnoujście

Kolejny bielik uratowany

Kolejny bielik uratowany

fot. Andrzej Ryfczyński

Było deszczowo i szaro o godzinie 13-tej, kiedy to uratowany przez rybaków bielik poszybował ku wolności.

Mamy dobrą nowinę. Kolejny bielik uratowany tydzień temu, dzisiaj 11 listopada w południe został wypuszczony na wolność. Jak to się stało, że bielik znalazł się w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Warnowie u Państwa Bożeny i Piotra Barańskich. Tydzień temu 4 listopada rybacy z Karsibora znaleźli przy drugiej bramie toru wodnego do Szczecina zmoczonego, wyziębniętego bielika, który nie potrafił poderwać się z wody. Rybak z kutra Krs 2 Pan Jarosław Czapski przywiózł nieszczęśnika do swojej bazy rybackiej w Kasiborze, gdzie Pan Piotr Barański przewiózł ptaka do swojej lecznicy w Warnowie.

Kolejny bielik uratowany

fot. Andrzej Ryfczyński

Okazało się, że to dorodny 4 letni samiec. Miał mocno przemoczone pióra, był wychłodzony i osłabiony. Po wysuszeniu okazało się, że nie chce jeść. Tym zajęła się Pani Bożena. Ma swoje sposoby.

Kolejny bielik uratowany

fot. Andrzej Ryfczyński

Bielik nabrał sił i po tygodniu z pomostu w bazie rybackiej w Karsiborzu wystartował na wolność. Zrobił to pięknie, ku uciesze obecnych tam ludzi. W oddali widać było kołysanie się pięknie rozłożonych skrzydeł, niczym pilotów myśliwców po udanej akcji.

Kolejny bielik uratowany

fot. Andrzej Ryfczyński

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 15:58:32] • [IP: 79.175.196.***]

Ciekawe czy sobie poradzi na wolności

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 10:38:28] • [IP: 83.23.172.***]

Wielkie gratulacje dla rybaka pana Jarosława Czapskiego oraz Lecznicy prowadzonej przez państwa Barańskich.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 10:15:45] • [IP: 188.146.162.***]

Ale robią to z sercem, nie tak jak to się często zdarza z innymi osobnikami. Super!

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 09:27:28] • [IP: 89.174.73.**]

Co za cudowni ludzie! Oby wszyscy mieli tak dobre serca.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 08:37:48] • [IP: 79.186.203.***]

największy szacunek dla rybaka który się nie bał i orlika odłowił. Pozostali za darmo tego nie robią

Jagoda • Niedziela [11.11.2018, 22:11:01] • [IP: 88.156.138.**]

Brawo ! Szacunek !

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■