POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [11.11.2018, 15:23:38] • Dziwnów

Gminne obchody 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie. Zobacz film!

Gminne obchody 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie. Zobacz film!

fot. kam

W gminnych obchodach 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie obok mieszkańców gminy, udział wzięła Kompania Honorowa z pocztem sztandarowym 8. Kołobrzeskiego Batalionu Saperów Marynarki Wojennej oraz orkiestra 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia.Główne, oficjalne obchody gminne w Dziwnowie, związane ze 100-leciem Niepodległości odbyły się 10. listopada, w przeddzień Święta Niepodległości. Rozpoczęła je Msza Święta, w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, którą koncelebrowali ks. kanonik Andrzej Miś oraz kapelan Garnizonu Dziwnów komandor ppor. Paweł Wójcik.

Gminne obchody 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie. Zobacz film!

fot. kam

Podczas mszy w kościele, przy ołtarzu wartę trzymały poczty sztandarowe: 8. Kołobrzeskiego Batalionu Saperów Marynarki Wojennej; III Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy; Ochotniczej Straży Pożarnej Dziwnów-Międzywodzie; Zespołu Szkół Społecznych im. Piotra Zaremby; Szkoły Podstawowej im 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty oraz 63. Drużyny Harcerskiej „Szare Szeregi” im. Henryka Kończykowskiego ps. „Halicz”.

Gminne obchody 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie. Zobacz film!

fot. kam

Po Mszy Świętej przy dźwiękach marszowej muzyki w wykonaniu orkiestry 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia uczestnicy uroczystości 100-lecia Niepodległości przemaszerowali pod Pomnik Zwycięstwa.

Gminne obchody 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie. Zobacz film!

fot. kam

Po odegraniu hymnu państwowego, okolicznościowym wystąpieniu Burmistrza Dziwnowa oraz Apelu Poległych i oddaniu trzykrotnej salwy honorowej u stóp Pomnika Zwycięstwa, poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Gminne obchody 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie. Zobacz film!

fot. kam

W oficjalnej części gminnych obchodów 100-lecia Niepodległości, obok mieszkańców gminy udział wzięli: władze samorządowe, dowódca Garnizonu Dziwnów oraz księża obu parafii, przedstawiciele organizacji społecznych i instytucji.

Gminne obchody 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie. Zobacz film!

fot. kam

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

patriota • Poniedziałek [12.11.2018, 10:35:57] • [IP: 37.248.152.***]

Cześć i chwała bohaterom, cześć i chwała komandosom, marynarzom, harcerzom i nam wszystkim niepodległej...

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach. ■ W sobotę 8 grudnia 2018 roku włamano się do mieszkania w Wysokiej Kamieńskiej, zamieszczamy opis zdarzenia według poszkodowanego. Jednocześnie ostrzegamy przed kupnem przedmiotów, po tak zwanej okazyjnej cenie. Mogą one bowiem pochodzić z kradzieży. Ostrzegamy przed kupnem „fantów” pochodzących z kradzieży ■ Bus w rowie na „trójce”. Kierowca, by uniknąć czołowego zderzenia, ratował się ucieczką na pobocze ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ ENEA informuje o wyłączeniach prądu 2018-11-29, w godzinach: 13:30 -18:00 Kołczewo ul. Zwycięstwa 30 ■ 2018-11-30, w godzinach: 09:30 - 14:30 w miejscowości Kunowo, Mokrawica, Grabowo 1, 2, 3, 5, 8, 9,10 ■ 2018-11-30, w godzinach: 30 lis 09:30 - 30 lis 14:30 w miejscowości Mierzęcin 14, 15, 16, 17, 18 ■ Uczniowie rywalizowali w konkursie kulinarnym „Polska Kuchnia Regionalna”. W czwartek 15 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbył się konkurs kulinarny „Polska Kuchnia Regionalna”, który był skierowany do uczniów biorących udział w projekcie „Kamień w zmysłach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach Działania 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 ■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■