POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [11.11.2018, 15:23:38] • Dziwnów

Gminne obchody 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie. Zobacz film!

Gminne obchody 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie. Zobacz film!

fot. kam

W gminnych obchodach 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie obok mieszkańców gminy, udział wzięła Kompania Honorowa z pocztem sztandarowym 8. Kołobrzeskiego Batalionu Saperów Marynarki Wojennej oraz orkiestra 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia.Główne, oficjalne obchody gminne w Dziwnowie, związane ze 100-leciem Niepodległości odbyły się 10. listopada, w przeddzień Święta Niepodległości. Rozpoczęła je Msza Święta, w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, którą koncelebrowali ks. kanonik Andrzej Miś oraz kapelan Garnizonu Dziwnów komandor ppor. Paweł Wójcik.

Gminne obchody 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie. Zobacz film!

fot. kam

Podczas mszy w kościele, przy ołtarzu wartę trzymały poczty sztandarowe: 8. Kołobrzeskiego Batalionu Saperów Marynarki Wojennej; III Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy; Ochotniczej Straży Pożarnej Dziwnów-Międzywodzie; Zespołu Szkół Społecznych im. Piotra Zaremby; Szkoły Podstawowej im 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty oraz 63. Drużyny Harcerskiej „Szare Szeregi” im. Henryka Kończykowskiego ps. „Halicz”.

Gminne obchody 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie. Zobacz film!

fot. kam

Po Mszy Świętej przy dźwiękach marszowej muzyki w wykonaniu orkiestry 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia uczestnicy uroczystości 100-lecia Niepodległości przemaszerowali pod Pomnik Zwycięstwa.

Gminne obchody 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie. Zobacz film!

fot. kam

Po odegraniu hymnu państwowego, okolicznościowym wystąpieniu Burmistrza Dziwnowa oraz Apelu Poległych i oddaniu trzykrotnej salwy honorowej u stóp Pomnika Zwycięstwa, poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Gminne obchody 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie. Zobacz film!

fot. kam

W oficjalnej części gminnych obchodów 100-lecia Niepodległości, obok mieszkańców gminy udział wzięli: władze samorządowe, dowódca Garnizonu Dziwnów oraz księża obu parafii, przedstawiciele organizacji społecznych i instytucji.

Gminne obchody 100-lecia Niepodległości w Dziwnowie. Zobacz film!

fot. kam

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

patriota • Poniedziałek [12.11.2018, 10:35:57] • [IP: 37.248.152.***]

Cześć i chwała bohaterom, cześć i chwała komandosom, marynarzom, harcerzom i nam wszystkim niepodległej...

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■