POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [07.11.2018, 17:55:39] • Kamień Pomorski

Pan Marcin proponuje: Lodowisko w fosie miejskiej

Pan Marcin proponuje: Lodowisko w fosie miejskiej

fot. Organizator

Jeśli dopisze zima, mieszkańcy z pewnością ucieszyliby się z lodowiska miejskiego. Ostatnim razem zorganizowano miniaturowych rozmiarów lodowisko tworzące jeden baner reklamowy. Dobrze, że znajdują się w naszym mieście przedsiębiorcy chętni dzielić się swoimi środkami, może i teraz pomogą.

Pomysł utworzenia lodowiska w fosie, nie jest nowy i oryginalny. Fosy w przeszłości mogły być mokre (wypełnione wodą) lub suche (jedynie podmokłe). Obecnie obie kamieńskie fosy są raczej tymi drugimi. W przeszłości fosa okalała również osiedle katedralne, biegła mniej więcej przez środek pobliskiego szkolnego boiska.

Najdogodniejszym miejscem dla lodowiska wydaje się okolica plebanii, owego boiska i dawnego kina ''Fregata''.

Jednym z najbardziej znanych lodowisk w fosie, jest londyńskie lodowisko w zamku Tower, na załączonym zdjęciu z tej strony:
topmejt.co.uk/jazda-najlepsze-lodowiska-londynie-ceny-atrakcje-adresy/

Pozdrawiam

Pan Marcin
lepszykamien.wordpress.com/


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Sobota [10.11.2018, 10:20:06] • [IP: 83.23.249.***]

Pan Marcin niech się za robotę weźmie.

Gość • Piątek [09.11.2018, 21:26:24] • [IP: 31.0.80.***]

POMYSŁ IDEALNY TYLKO CZY KTOŚ GO ZREALIZUJE? BYŁOBY SUPER DZIECI BYŁYBY ZADOWOLONE

Gość • Piątek [09.11.2018, 15:30:16] • [IP: 37.248.152.***]

Super pomysł mam nadzieję, że się ziści dzieciaki miały by tam sporo miejsca. Gratulacje

Robot • Piątek [09.11.2018, 14:19:36] • [IP: 37.248.154.***]

Obiecales wyjechać i przestać pisać banialuki.

Gość • Piątek [09.11.2018, 12:59:49] • [IP: 83.8.111.***]

Jak znam życie nowy (stary) burmistrz po niesłychanie wyczerpujących fizycznie wyborach przez co najmniej dwa lata będzie odpoczywał. A poza tym p. Marcin może się spodziewać pozwu sądowego ze strony burmistrza za kradzież pomysłu.

Gość • Piątek [09.11.2018, 00:02:50] • [IP: 83.23.246.***]

lat temu ze 40 na stadionie miejskim w miejscu gdzie stoją pachołki nauki jazdy straż wylała wodę i było lodowisko jak ta lala. ;Bandy;były usypane ze śniegu na wysokość ok 15 cm i było. W grzybku była nawet wypożyczalnia łyżew /kilku par ale była/Można ? Można! i to tanim kosztem. A i w fosie strażacy też wylewali wodę. ...i było

Gość • Czwartek [08.11.2018, 17:50:36] • [IP: 83.11.66.***]

Witam Pana Marcina, dobrze, że Pan jest:-) może te trafne spostrzeżenia zmobilizują nowych radnych do realizacji.Jest szansa, że mogą dostrzec poruszane sprawy- niech Pan to robi nadal.Pozdrawiam

Gość • Czwartek [08.11.2018, 11:04:35] • [IP: 37.248.209.***]

Świetnie że przypomniał Pan jak jeździło się w fosie. Pamiętam jak straż wylewala wodę i jeździło się i było pięknie wesoło. A teraz same marudy. Wolę lodowisko w fosie niz to skladane w tamtym roku. Mam nadzieję że ktoś to zrobi. Tani koszt . można zejść koło szkoły a bhp? czy wychodząc z domu przestrzega się bhp przesada. P. Marcinie fajnie ze Pan jest.😀

Gość • Czwartek [08.11.2018, 11:03:30] • [IP: 37.228.224.**]

Panie Marcinie czekamy na wiecej

Gość • Czwartek [08.11.2018, 10:53:09] • [IP: 80.53.77.**]

a ja pamiętam jak niestety nadal obecny burmistrz w swoim niespełnionym w jednej kadencji programie wyborczym obiecywał zagospodarowanie fos. jak zawsze były to gruszki na wierzbie dla naiwnych. teraz z zadowoloną miną jeździ po rozwalonym, zatkanym korkami brudnym zapuszczonym miasteczku i udaje, że wszystko ok. tak jak z fosami biedny człowieczku - nic nie jest ok

Gość • Czwartek [08.11.2018, 10:16:57] • [IP: 145.237.2.***]

doskonały pomysł.bo w tamtym roku nie dało się jeździć po tej sztucznej atrapie.

Gość • Czwartek [08.11.2018, 09:21:08] • [IP: 78.11.124.**]

A ja mam narty i chciałbym Panie Marcinie żeby Pan skocznie załatwił w fosie (taką jak w Wiśle). Jak byłem mały to zjeżdżaliśmy na nartach do fosy. Jak byłem mały to gile miałem pod nosem a teraz mam wąsy.

Gość • Czwartek [08.11.2018, 07:34:35] • [IP: 37.47.142.***]

Hehe marzenia ściętej głowy. Ale zeby niebylo jestem za. Jestem za jakim kolwiek lodowiskiem byle nie tym co w tamtym roku. Mam swoje łyżwy klasyczne i chetnie podjeżdżę ma nich w miejscowości gdzie mieszkam a nie jsk co roku musze gnać auto i tracić paliwo na dojazd do dziwnowskiego lodowiska.Panie burmistrzu łyżwiarstwo to dziedzina sportu a Pan lubi gdy dzieci sport uprawiają więc prosze zrobic" dobrze" swoim mieszkańcom

Gość • Czwartek [08.11.2018, 07:24:21] • [IP: 78.11.124.**]

Marcin nikt Cię tu nie lubi, wróciłeś i jakoś mroźno się zrobiło. Pomyślcie tylko o :szatni, oświetleniu, zejściu, bhp, ochronie, i wielu innych przepisach.W dzisiejszych roszczeniowych czasach jest to niemożliwe.W razie wypadku dopiero by się zaczęło - pozwy o odszkodowania za niedopełnienie obowiązków. Na takiej" ślizgawce"? To na zalewie można pośmigać - będzie to samo.

Gość • Środa [07.11.2018, 22:18:29] • [IP: 188.47.61.***]

A gdzje mój pies bedzie wtedy srał? Wrócił Marcin i się mądrzy. Mądrali nikt nie lubi.

Gość • Środa [07.11.2018, 21:50:34] • [IP: 46.76.179.***]

Zalać fosę wodą i będzie pływalnia!

Tubylec • Środa [07.11.2018, 21:18:17] • [IP: 5.172.233.**]

Jakieś 60lat temu w fosie na przeciwko byłego kina Fregata, była woda(stawek).Jako bardzo młody chłopak, gdy w zimie ów stawek zamarzał jeździłem na poniemieckich(tzw.śniegówkach).To była frajda, przychodziły tam dzieciaki z połowy miasta, było wesoło.

Gość • Środa [07.11.2018, 19:36:40] • [IP: 83.23.171.**]

Daleko nie odchodził. Sulikowo ?

Ancymom • Środa [07.11.2018, 19:04:14] • [IP: 77.20.254.***]

Pan Marcin na Burmistrza!!

Gość • Środa [07.11.2018, 18:44:04] • [IP: 83.21.48.***]

Jestem za sama l7bie jeździć na łyżwach i moja córka też i jeździmy do Dziwnowa by sobie pojeździć...Ale przydałaby się wypożyczalnia łyżew

Gość • Środa [07.11.2018, 18:12:12] • [IP: 83.11.79.***]

Dobra myśl aby w tym miejscu było lodowisko 😁

Gość • Środa [07.11.2018, 18:11:32] • [IP: 83.11.187.***]

Np i Syn marnotrawny powrócił :(

Gość • Środa [07.11.2018, 18:03:54] • [IP: 83.23.184.***]

Wrócił nasz Marcinek.

Oglądasz 1-23 z 23
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od zachodu będą występować początkowo słabe, a następnie umiarkowane, oraz krótkimi chwilami intensywne opady śniegu i deszczu. Dodatkowo podczas opadów śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne ■ Centrum kryzysowe ostrzega przed silnym wiatrem dziś 13 stycznia od godziny 20.00 do godziny 8.00 we wtorek 15 stycznia. Wzrost siły wiatru do średniej prędkości od 40 do 55 km/h, w poniedziałek porywach do 90 km/h. Jeszcze mocniej ma wiać w nocy z poniedziałku na wtorek - w porywach do 100 km/h. Kierunek wiatru: północno – zachodni. Takie prognozy oznaczają 2 stopień zagrożenia w 3-stopniowej skali ■ „Śledź po Międzyzdrojsku na kanale YouTube”. Czy lubicie potrawy ze śledzia? Czy chcielibyście odkryć nowe smaki, a może zaskoczyć przyjaciół na imprezie? Zapraszamy na kanał YouTube - UM Międzyzdroje, gdzie przedstawiamy przepisy na „Śledzia po Międzyzdrojsku” ■ Dnia 31.12.2018 r zaginęły klucze. Mieszkaniec zgubił je na ul. Zwycięstwa w Golczewie. Prawdopodobnie znalazła je starsza Pani, jednak sama nie jestem w stanie jej znaleźć. Proszę o pomoc Uczciwego znalazce kluczy nagrodzę kwotą 100 zł. Telefon: 605872202 lub 785257965 ■ Psy ze schroniska mogą dostać nowoczesne budy - organizatorzy akcji liczą na wsparcie ze strony Czytelników. "Na podstawie umowy o współpracy z naszym partnerem, Schroniskiem w Sosnowicach i przy wsparciu organizacyjnym Fundacji Psia Kość, postanowiliśmy postawić nowoczesne budy dla psów. Zamierzamy wybudować „domki" wysokiej klasy, tak aby służyły psom przez długie lata W związku z tym mamy kilka ważnych wytycznych: płaski, zdejmowany dach, okucie wejścia, styropian min. 4 cm, drewno w środku i na zewnątrz, w środku płyta impregnowana." ■ W gminie Kamień Pomorski przyznawane przez Urząd Marszałkowski granty sołeckie nie będą budzić dobrych wspomnień. We Wrzosowie trzeba było oddać 10.000 zl z odsetkami, sprawa budowy wiaty widmo w Jarszewie wylądowała w prokuraturze a koniec końców przez to wszystko radny Moskiewicz trafił do szpitala ■ Mężczyzna zasłabł podczas jazdy i uderzył w samochód dostawczy. Wypadek miał miejsce dzisiaj po godzinie 9.00 w okolicy Jarzysławia. 28-latek jechał oplem Zafirą i, jak nieoficjalnie dowiedział się nasz dziennikarz, w pewnym momencie zasłabł ■ W niedzielę 30 grudnia, na niedawno ochrzczonym placu, Placem Niepodległości Polski w Kamieniu Pomorskim (zbieg ulic Strzeleckiej i Gryfitów), w obecności władz samorządowych, wojewódzkich, a także licznych pocztów sztandarowych oraz bardzo wielu mieszkańców miasta oraz powstała na początku tego dziesięciolecia, Grupy Rekonstrukcji Historycznej (GRH) „Nałęcz” z Trzebiatowa, która zaprezentowała się w mundurach z lat dwudziestych minionego stulecia, w ramach obchodów jubileuszowej setnej rocznicy niepodległości Polski, odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, dar społeczności nie tylko Gminy Kamień Pomorski ■ Czytelnik: Dworzec w Kamieniu Pomorskim to melina i noclegownia dla bezdomnych. Konkretnie chodzi tu o poczekalnię dla podróżnych, którą objęli we władanie kloszardzi. Pomieszczenie przypomina melinę pijacką. O sprawie poinformował nas Czytelnik. "Poczekalnia ma dworcu kolejowym, wielki syf. Melina dla pijaczków i noclegowni dla bezdomnych. Z tego co wiem, to Kamień Pomorski jest miastem uzdrowiskowym. Co na to przyjeżdżający kuracjusze? Też wiem, że w Kamieniu jest straż miejska, jakie jest ich zadanie? Kto obserwuje monitoring na dworcu? Do naczelnika dworca, policji i Pana burmistrza: weźcie się do roboty! Wstydzę się za was."- pisze oburzony mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ■ Znany dziennikarz Marian Klasik poszkodowany w wyniku czołowego zderzenia dwóch aut. W niedzielę po godzinie 18.00 w Przybiernowie, doszło do zderzenia czołowego małego peugeota z mercedesem. W wyniku zderzenia ciężko poszkodowany został Marian Klasik, znany dziennikarz z Kamienia Pomorskiego oraz kobieta w ciąży pasażerka jadąca w mercedesie ■ Wypadek na obwodnicy Kamienia Pomorskiego. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci przetransportowano śmigłowcem LPR do Szczecina. Do tragicznego wypadku drogowego doszło przed godziną 15.00 na obwodnicy Kamienia Pomorskiego ■