POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [02.11.2018, 12:15:25] • Gmina Wolin

Debaty nie będzie, dla kogo gmina Wolin najważniejsza?

Debaty nie będzie, dla kogo gmina Wolin najważniejsza?

fot. Organizator

Wydaje mi się, że ktoś kto ubiega się o fotel burmistrza powinien być zawsze gotowy do działania bo będzie reprezentować całą społeczność – napisał jeden z facebookowiczów. I to jest chyba najważniejsze. Burmistrz, radny, sołtys to takie funkcje, gdzie powinniśmy być zawsze gotowi do działania. Mamy pożar, trzeba pomóc Mieszkańcom. Oczywiście, nikt nie wymaga od niego, żeby sam gasił pożar, od tego mamy strażaków, ale … POMAGA, JEST. Trzeba jechać wynegocjować środki na remont drogi, wsiada w pociąg i jedzie… Bez względu na porę, dzień, święto czy zaplanowany urlop. Nie jutro, nie za tydzień, nie bo ma wolną niedzielę albo urodziny córki. Świętym jest prawo, do reprezentowania tych wszystkich ludzi, tych wszystkich mieszkańców, którzy w danej chwili oczekują, że będzie, że przyjedzie, że pomoże!

A debata? Cóż, debata się nie odbędzie. Piszę o tym z przykrością, bo miałem nadzieję, że mimo wszystko dojdziemy do porozumienia i uda mi się zmierzyć z moją konkurentką „face to face”. Chciałem, aby Mieszkańcy „na żywo” mieli szansę porównać: kto ma rację, kto ma lepszy pomysł na gminę Wolin, kto jest jakim człowiekiem. Nie udało się. Nie oceniam, choć w rozmowach z Mieszkańcami byłem wielokrotnie pytany, czy jestem gotowy na debatę. Widząc, co się dzieje na jednym z portali, wysłałem zaproszenie na FB z propozycją terminu. Z miejscem, które znajduje się w sercu Wolina. Niestety, żadna moja propozycja nie została zaakceptowana. Ta ostatnia, którą wysłałem w poniedziałek brzmiała:

Proszę zatem by to Pani zaproponowała czas i miejsce. Jestem gotowy na debatę. W każdych warunkach i o każdej porze.

I tutaj też okazało się, że trafiłem na mur. Chciałem serdecznie przeprosić Wyborców, ale KAŻDA ZE STRON, miała szansę, zaprosić drugiego kontrkandydata na debatę. A ponieważ, zupełnie nic się w tej sprawie nie działo, podjąłem się, w odpowiedzi na prośby Mieszkańców, próby zorganizowania i zaproszenia Pani Ewy Grzybowskiej. Czy mogłem lepiej, czy mogłem kiedy indziej? Oczywiście. Zawsze można inaczej.

Pani Grzybowska pisze, że debata w piątek czyli dzień po Wszystkich Świętych jej nie odpowiada, ponieważ jest to Dzień Zaduszny. Ma Pani rację, ale ile Wolinian i Wolinianek w tym dniu pracuje? Każdy na swój sposób przeżywa i organizuje ten dzień. Proszę mi wierzyć, zupełnie nie miałem wpływu na termin drugiej tury wyborów, mianowicie 4 listopada.

Co będę robił 2 listopada? Będę rozmawiał z Mieszkańcami o przyszłości Naszej gminy! Pani Ewo wybory i przyszłość Naszej Gminy to nie zabawa to sprawa nas Wszystkich! Na Wolin trzeba zawsze znaleźć czas.

Waldek Dubrawski


komentarzy: 97, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 97

Gość • Piątek [02.11.2018, 23:35:43] • [IP: 79.186.208.***]

Łudziłam sie do ostatniej chwili ze Pani Ewa sie pojawi, chcialam zadac kilka pytan, bo nie zdazylam w trakcie naszego spotkania, ale skoro sie nie pojawila to widac ze ma nas gdzues. Zmieniam zdanie i zaglozuje na Pana Waldka

Gość • Piątek [02.11.2018, 22:56:30] • [IP: 178.238.243.***]

Brawo Panie Dubrawski piękne zdjęcie szkoda tylko że tak będzie wyglądała pana mina po wyborach, niestety przegranych dla Pana

Gość • Piątek [02.11.2018, 22:37:11] • [IP: 37.47.169.**]

Żenada panie Dubrawski. Ludzie nie sa nawini na takie cwane numery

Ania • Piątek [02.11.2018, 22:26:28] • [IP: 31.0.35.***]

Jak przyjma na sprzataczke.

Gość • Piątek [02.11.2018, 21:45:11] • [IP: 178.37.98.***]

Ta pani może się ubiegać o posadę sprzątaczki w gminie a nie o fotel burmistrza Wolina - żenada.

Gość • Piątek [02.11.2018, 21:39:38] • [IP: 5.173.128.**]

Pan Dubrawski nie blokuje komentarzy na ikamien w przeciwieństwie do artykułu na kamienskie info, który dotyczy podsumowania kampanii pani Ewy. Tam komentarze chyba zablokowane bo nic napisac nie można.. 😭

Ania R. • Piątek [02.11.2018, 21:39:15] • [IP: 31.0.35.***]

Jeśli Pan wygra proponuje spotkanie z wyborcami przy gorącej herbacie.Trzymamy kciuki.

Gość • Piątek [02.11.2018, 21:38:03] • [IP: 178.37.98.***]

Jak można odmówić debaty, ta pani jest naprawdę słaba, straciłem szacunek.

Gość • Piątek [02.11.2018, 21:34:00] • [IP: 89.206.38.***]

Dziękuję Panu, Panie Waldemarze. Głosuję na Ewę GRZYBOWSKĄ!

Gość • Piątek [02.11.2018, 21:27:25] • [IP: 83.11.235.**]

Widać po dzisiejszym dniu jak Pani Grzybowska chce mieć kontakt z ludźmi po Pana wypowiedzi dzisiejszej ma Pan mój głos wraz z całą rodziną i życzę z całego serca aby to Pan był Burmistrzem A nie ci co już mają mieszkańców gdzieś POWODZENIA

Gość • Piątek [02.11.2018, 21:26:53] • [IP: 83.168.86.***]

Panie Dubrawski od lat pan siedzi na stołku i co pan zrobił dla gminy NIC. Rządziło PO a pan przecież jest z PO i też nie wykorzystał pan tej szansy jest pan nie wiarygodny.

Gość • Piątek [02.11.2018, 21:23:16] • [IP: 188.147.42.**]

Byłam na spotkaniu z Dubrawskim dziś. Bardzo mało ludzi, słaba atmosfera. Niestety potwierdziło się tylko ze jest pan słabo przygotowany i myśli pan raczej o stołku a nie o losie naszej gminy. Porównałam to do spotkania z Grzybowska i zdecydowałam ze na nią zagłosuje w 2 turze.

Gość • Piątek [02.11.2018, 21:22:22] • [IP: 37.47.175.***]

jak zablokowali was na konkurencyjnym portalu to komentujecie tutaj, przynajmniej ikamien będzie miał teraz 370 komentarzy

Gość • Piątek [02.11.2018, 21:21:17] • [IP: 83.25.214.***]

Waldek? To jakieś nieporozumienie. Nie che takiego Gospodarza. Głosuje na Grzybowska

Gość • Piątek [02.11.2018, 21:18:01] • [IP: 37.47.169.**]

Na spotkaniu z dubrawskim byla garstka ludzi i po godzinie juz kilkoro robilo zakupy. Takie wzbudza dubrawski emocje w ludziach. Daj pan juz spokoj ludziom w piatek i poczekaj pan na oceny ludzi w niedziele. Na pewno na pana NIE ZAGLOSUJE

Gość • Piątek [02.11.2018, 21:05:38] • [IP: 77.253.144.***]

Miastu i Gminie Wolin potrzebny jest bezpartyjny burmistrz - menadżer, a nie burmistrz który najlepiej ogłupił wyborców!! Nie ma sensu iść na wybory i swoim głosem wybierać mniejsze zło pipierając jednego z kandydatów, z którzy żaden nie spełnia kryteriów menadżera, a jedynym celem jestzapewnienie sobie koryta na 5 lat. Pozdrawiam naiwnych.

Gość • Piątek [02.11.2018, 20:27:54] • [IP: 83.11.161.**]

Ładny zegarek

Gość • Piątek [02.11.2018, 20:27:02] • [IP: 37.47.127.**]

Muszę przyznać Panie Waldku że spotkanie z panem było naprawdę miłe. Jest Pan bardzo skromnym człowiekiem. Nie spodziewałam się takich odpowiedzi dostanie Pan mój mandat zaufania. Życzę panu by wygrał Pan wybory. Ma Pan ogromne poparcie z góry co niesie za sobą napewno środki. Miło że przybył Pan Jasiewicz że z takim poparciem wypowiedzial się dla pana programu. Trzymam kciuki mocno.

Gość • Piątek [02.11.2018, 20:24:34] • [IP: 37.47.169.**]

Nie ufam Dubrawskiemu. Moj glos ma Grzybowska

Gość • Piątek [02.11.2018, 20:10:56] • [IP: 83.11.235.**]

Co wy wyskakujecie z sądem było minęło chocby nawet wszyscy świeci hahaha miliony Państwo kradnie i jest i git! A ja sobie GŁOS oddaje na Pana Waldka zwłaszcza po dzisiejszym spotkaniu

Gość • Piątek [02.11.2018, 20:04:34] • [IP: 79.186.206.***]

Straszył pan redaktora! kamienskie info prawnikami po przegranej sondzie na portalu i co pan ostatecznie zrobił.

Gość • Piątek [02.11.2018, 19:59:04] • [IP: 188.147.42.**]

Za dużo złego o panu słyszałem w mieście. A pana zachowanie tylko utwierdza mnie w przekonaniu ze trzeba głosować na panią Grzybowska

Gość • Piątek [02.11.2018, 19:55:57] • [IP: 83.23.185.**]

Grzybowska stchórzyła bo nie pojawiła się na spotkaniu wstyd i taka osoba chce zostać burmistrzem która się boi pytań

Gość • Piątek [02.11.2018, 19:51:43] • [IP: 188.147.40.***]

Tak się Pani Ewa boi aby głosów nie tracić że nawet na stronie konkurencyjnego portalu kamieńskiego zablokowano możliwość komentowania artykułu dot. kandydatki.

Gość • Piątek [02.11.2018, 19:50:54] • [IP: 37.7.166.***]

A moja mama zawsze mówiła" złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy" to tyle jeżeli chodzi o postawę Pani Ewy.

Oglądasz 1-25 z 97
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Leczenie po wypadkach w rolnictwie - bez kolejek do lekarza oraz z wyższym odszkodowaniem, dzięki szczegółowej diagnozie ■ Burmistrz pracowity niczym mrówka? A może to element treningu siłowego?Nasz fotoreporter miał okazję przyjrzeć się jak poza oficjalnym protokołem zachowuje się burmistrz Międzyzdrojów Matusz Bobek ■ W tle już bez zboża, snopków czy pstrokatych kolorów, jest za to przejrzysty herb a dodatkowo napis Witamy w dwóch obcych językach. Tak wyglądają nowe witacze gminy Świerzno. Podobnie od kilku miesięcy wygląda strona internetowa gminy Świerzno z panoramą miejscowości w tle ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ Międzyzdroje: Urzędnicy mogą liczyć na nagrody także w tym roku ■ Dyrektor MDK Artur Duszyński serdecznie zaprasza na wiosenne wydarzenia kulturalne: koncert muzyki włoskiej w wykonaniu Luigi Pagano Trio 5 marca o godz.19.00. 8 marca w Dniu Kobiet zapraszamy na spektakl komediowy Teatru Kameralnego ze Szczecina pt.,,Modliszka” z udziałem Michała Janickiego i Olgi Adamskiej. Wybitni aktorzy zapewnią moc zabawy i śmiechu do łez ■ Uwaga na fałszywych strażników granicznych. Dwójka mężczyzn w średnim wieku, ubranych na czarno udaje strażników granicznych i wchodzą do domów mieszkańców Świnoujścia. Jedna z mieszkanek Przytoru ostrzega mieszkańców naszych wysp przed „przebierańcami” ■ Miał ulubiony motyw obrazów: kolorowy samolocik. Zaskakujące, kiedy wiemy, gdzie się urodził, co przeżył. Rankiem, 25 lutego zmarł artysta malarz z Kamienia Pomorskiego, Stefan Jędrzejewski. 25 lutego 2019 roku rano, zmarł nasz: Ojciec, Dziadek, Brat, Wujek i Przyjaciel : artysta malarz Stefan Jędrzejewski. Wspaniały Człowiek, z otwartym sercem dla świata – piszą najbliżsi ■ Zaginął Krzysztof Peczko. Szukają go bliscy. Krzysztof Peczko jest mieszkańcem Unina i od dłuższego czasu nikt nie ma z nim kontaktu. Mieszkał w Uninie i bardzo często bywał w Świnoujściu. Widziany był ostatni raz październik - listopad w Berlinie, Spandau okolice metra. Ostatni kontakt z nim miałem mniej więcej we wrześniu. Ma niebieskie oczy 70 cm wzrostu, ciemny szatyn, jest szczupły. Ma tatuaż na prawym przedramieniu. Lubił luźne ciuchy. Numer kontaktowy +48789364769 ■ Kontynuujemy cykl artykułów związanych z realizacją projektu „Międzyzdroje - Morze Zieleni”. Koncepcja projektu opracowanego przez pracownię ze Szczecina „Górski Chmielewska Architekci” zakłada zagospodarowanie części promenady, terenów zielonych przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Poprzecznej i Plażowej ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■