POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [01.11.2018, 13:39:26] • Międzyzdroje

Grand Prix Karawany Kultury dla Kasi Stryczek

Grand Prix Karawany Kultury dla Kasi Stryczek

fot. Organizator

Jesienna edycja „Karawany Kultury" (Autumn MIX of Culture Caravan) odbyła się w sobotę 27 października w sali Teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach. Placówki edukacyjne i niezależni uczestnicy zgłosili do festiwalu różne kategorie: śpiew, taniec i formy teatralne. W otwartym przeglądzie swoje umiejętności publiczności i Jurorom przedstawiły zespoły i soliści - utalentowane dzieci i młodzież z Polski, Ukrainy, Białorusi, Irlandii, Łotwy i Niemiec.

W pierwszej części na licznie przybyłą publiczność czekał prawdziwy maraton teatralny. To wyjątkowa okazja w ciągu kilku godzin w jednym miejscu zobaczyć aż 3 spektakle - przedstawienia różnych reżyserów, różnych estetyk i o różnorodnej tematyce: „Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery (Projekt KOCIOŁ WYOBRAŹNI w Domysłowie, Ośrodek Kultury Gminy Wolin, instruktor Jolanta Janczykowska, muzyka Szymon Wysocki), Spektakl-requiem na powieść W.Karatkiewicza „Opowieść o człowieku, który szedł do piekła" (Studio teatralne MASKA, ART CENTRUM Nataliyi Ryakina, Białoruś, pegagog Valeryia Chyhileichyk), Rosyjska opowieść folkowa „Teremok" (Studio Teatralne SWORDS HOUSE, Szkoła Wczesnego Rozwoju i Języka Rosyjskiego, Irlandia, pegagog Svetlana Gricaja).

Grand Prix Karawany Kultury dla Kasi Stryczek

fot. Organizator

W drugiej części przeglądu prawdziwą ucztę dla miłośników twórczości kontynuowały taniec i wokal. Jako pierwsi na scenie się pokazali młode talenty z Niemiec w wieku 4-6 lat - Musik Studio FA-SOL (Kinder Lernzentrum „EviRick", Berlin, pedagodzy Viktoryia Hutsiy i Natalia Braun). W kategorii wokalu tym razem aktywnie brała udział Polska: zespoły BIEDRONKI, WIOLINKI, AKOLADA (Miejski Dom Kultury, filia Warszów, Świnoujście, instruktor Magdalena Tereszko); WIKTORIA KIERSZTYN, KATARZYNA STRYCZEK, ALEKSANDRA STOGOWSKA (Kamieński Dom Kultury, instruktor Valerii Burianenko).

Grand Prix Karawany Kultury dla Kasi Stryczek

fot. Organizator

Nie mniej ciekawe były układy taneczne z Ukrainy (Zespół tańca estradowego NIKA, Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży, Jużnoukrajinśk, pegagog Natalia Sydorchenko), Białorusi (Studio Tańca MIX DANCE, Mińsk, pegagodzy Nataliya Ryakina i Palina Aleynikava; Breakdance Team PAJĄK, Mińsk, pegagog Yury Kostarau) i Łotwy (Deju studija 27, Līvāni, pegagodzy Kristine Lipina i Viana Rozensteine).

W przerwie uczestnicy i instruktorzy nawiązywali kontakty, opowiadali o wrażeniach z występów, wymieniali się pamiątkami, które specjalnie przywieźli ze swoich krajów i miast. Jak to należy w mieście Gwiazd – małe gwiazdy tradycyjnie wymieniały się autografami i pisały sobie życzenia.

Grand Prix Karawany Kultury dla Kasi Stryczek

fot. Organizator

Jury miało bardzo trudne zadanie przyznania Grand Prix, ponieważ poziom uczestników był bardzo wysoki. Po gorących obradach decyzja jednak zapadła – najwyższą nagrodę jesiennego festiwalu „Karawany Kultury" - 2018 wyśpiewałą KASIA STRYCZEK z Kamienia Pomorskiego.

Grand Prix Karawany Kultury dla Kasi Stryczek

fot. Organizator

Następnego dnia uczestnicy zza granicy mieli czas na dalszą integrację – czekał na wszystkich „Rytm-Poranek z Sambą" z Jarosławem Tarnowskim (nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie i Społecznej Szkole Podstawowej w Ładzinie, animator sportu, posiada mistrzowską klasę tańca towarzyskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie i Skansenu Słowian i Wikingów. To mnóstwo pozytywnych emocji, nowa wiedza i nowi przyjaciele.

„Karawana Kultury" to wspaniałe przedsięwzięcie, które jest ważnym artystycznym wydarzeniem nie tylko w wojewódzstwie zachodniopomorskiem, ale również w Polsce i świecie. Festiwale we współpracy z „Fundacją Benefis" realizują: MDK Międzyzroje, MOK Wolin, GOKIS Golczewo, Kamieński Dom Kultury i wiele innych placówek i organizacji edukacyjno-oświatowych. Patronat Honorowy nad festiwalem objęli Burmistrzowie: Wolina, Międzyzdrojów, Golczewa i Kamienia Pomorskiego.

Grand Prix Karawany Kultury dla Kasi Stryczek

fot. Organizator

W połowie grudnia czeka na nas w Międzyzdrojach kolejna zimowa edycja „Karawany Kultury" pt. Christmas Gift of Culture Caravan. Zgłoszenia jeszcze są przyjmowane, ale już są potwierdzone grupy uczestników z Republiki Afryki Poludniowej („Talent Afryka", Johannesburg), z Niemiec (Berlin), z kilku miast Białorusi i Polski.

Fundacja Benefis, Wolin
Foto Robert Tomasz Zięba


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Karawana Kultury • Piątek [02.11.2018, 15:24:27] • [IP: 37.248.253.***]

Miejsc nikomu nie zabrakło. Skoro tak zależy - warto zobaczyć dyplom i puchar, które Wiolinki dostały. System ocen nie jest taki jak w polskich przeglądach - 1 pierwsze miejsce, 1 drugie miejsce i 1 trzecie miejsce. Tu jest" jak w szkole" - każdy dostaje" osobistą" ocenę, każdy może mieć" piątkę". Dla młodszych dzieci wymagania się różnią, starsi powinni więcej umieć. Szansę dajemy każdemu i nagrody mamy dla wszystkich zespołów. A o Grand Prix naprawdę trzeba powalczyć. Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów!

Gość • Piątek [02.11.2018, 12:10:26] • [IP: 37.249.128.***]

Kaśka? Seriooooo? CO SIE DZIEJE?!??!!

Gość • Piątek [02.11.2018, 07:51:16] • [IP: 178.238.243.***]

Jaki wokal Wiolinki?!Przecież dla nas zabrakło miejsc: (!! Przykre dla naszych dzieci :(

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście - Port: Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzna ■ Strażacy PSP z Międzyzdrojów w walce z żywiołem. Ostatnie silne wiatry robiły spustoszenie w drzewostanie na wyspie Wolin i całym Pomorzu Zachodnim. 22 października o godzinie 17.00 obok postoju taksówek przy ulicy Niepodległości strażacy usuwali połamane, stare, grube drzewo. Ulica była zablokowana, a policja kierowała objazdem. Takich interwencji w całej okolicy i powiecie kamieńskim było dużo. Na szczęście blokada przejazdu trwało krótko, a kierowcy nie musieli czekać. ■ To był moment. Być może krótkie przyśnięcie i znalazłem się w rowie Narodowego Parku Wolińskiego - powiedział pechowy kierowca. W niedzielę około godziny 13:00 kilometr za estakadą Międzyzdroje w stronę Szczecina doszło do dachowania Forda. ■