POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [06.11.2018, 17:45:12] • Międzyzdroje

Aquamarina Onyx – ostatnie prace przed oddaniem do użytku

Aquamarina Onyx – ostatnie prace przed oddaniem do użytku

fot. Andrzej Ryfczyński

W rozmowie z Prezesem Zarządu spółki Marina Inwest Sp.z o. o. Stanisławem Sapałą dowiedzieliśmy się, że daleko od centrum Międzyzdrojów, tuż opodal dzikiej plaży w naturze 2000 kończą się prace wykończeniowe pięknego nowoczesnego obiektu wypoczynkowego dla wymagających z dużym standardem wypoczynku będzie oddany do użytku na przełomie tego roku.

Pod koniec 2016 roku w Międzyzdrojach, zachodniej części kurortu w Lubiewie spółka Marina Invest Sp.zo.o. rozpoczęła budowę 16 kondygnacyjnego nowoczesnego kompleksu wypoczynkowego, w którym zaprojektowano 198 apartamentów. Trzeba dodać, że ten nowy obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie zespołów apartamentowych „Aquamarina Międzyzdroje" działające już od 2010 roku. Każdy ten obiekt ma nazwę szlachetnych kamieni jubilerskich: Jantar, Koral, Nefryt, Rubin, Szafir, Turkus. Teraz jest budowany wysoki na 16 kondygnacji Onyx, który tak jak poprzednie obiekty będzie miał w podziemne i naziemne garaże.

Aquamarina Onyx – ostatnie prace przed oddaniem do użytku

fot. Andrzej Ryfczyński

W tym kompleksie znajdować się będzie też restauracja,sklep, zaplecze rekreacyjno-usługowe, korty tenisowe, siłownia plenerowa, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw dla dzieci oraz całoroczny basen z częścią wellness. Właśnie po dwóch latach budowy trwają teraz prace wykończeniowe. Na przełomie tego roku inwestor będzie oddawał do użytku właścicielom obiekt. Cały ten kompleks od morza i szerokiej plaży, jak na warunki międzyzdrojskie dzieli tylko wysoka wydma. Od 5 kondygnacji z apartamentów będzie widać morze i piękny las, a z wyższych pięter, też Narodowy Park Woliński, Zalew Szczeciński i fragmenty Klifów Lubińskich. Dalej na zachód Świnoujście z latarnią morską, która nocą pięknie świeci pulsującym światłem. Jeszcze dalej na zachód niemieckie wzgórza. Będzie też widać statki wpływające do portu, lub stojące na redzie w oczekiwaniu na miejsce w porcie. Mogę dodać, że na wyższych piętrach w czerwcu i lipcu kiedy będzie ładna pogoda można będzie oglądać zjawisko tzw. białych nocy. Pozwala na to daleka wolna przestrzeń Bałtyku, który dodatkowo świeci odbitym światłem nieba.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Sobota [10.11.2018, 09:36:23] • [IP: 83.23.183.***]

Nowy burmistrz będzie działał po zaprzysiężeniu, jeszcze takowego nie było.

Gość • Piątek [09.11.2018, 19:33:08] • [IP: 77.253.31.**]

Nowy burmistrz już działa brawo miejsca pracy turyści wszystko dla mieszkancow

Gość • Czwartek [08.11.2018, 20:15:55] • [IP: 185.210.36.***]

DZIADOSTWO -DLA KOGO TO -PRZECIEŻ NIE DLA NAS. CIEKAWE GDZIE ODPROWADZĄ ŚCIEKI, BRAK DRÓG

Gość • Czwartek [08.11.2018, 07:40:08] • [IP: 178.238.251.***]

Ja traktuje to jako plus. W ofercie noclegowej dodalem : pokoje z widokiem na wieżowiec.

Gość • Środa [07.11.2018, 23:48:52] • [IP: 37.47.169.**]

To wygląda na ZAPIS KORUPCJI W KRAJOBRAZIE czyż nie?

Gość • Środa [07.11.2018, 17:06:41] • [IP: 83.13.155.**]

Mamy takie" piękne widoki" dzięki poprzedniej Radzie Miasta. Dużo" udziałowców" takiego sposobu zagospodarowania z poprzedniej ekipy jednak pozostało. Widocznie nasi mieszkańcy lubią mieć" ograniczony horyzont".

Gość • Środa [07.11.2018, 09:12:01] • [IP: 83.23.184.***]

Pasuje jak pięść do oka.

Gość • Środa [07.11.2018, 09:09:34] • [IP: 188.146.132.**]

To że skarżycie się że wam Międzyzdroje betonuja to trochę za późno bowiem zaczęli dużo wcześniej już na początku lat 90tych były stawiane blokowce bez żadnych zachowań architektury miasta. Wymieniać obiektów chyba nie trzeba bo stali mieszkańcy wiedzą o czym piszę

Gość • Środa [07.11.2018, 08:59:21] • [IP: 5.173.128.**]

Kurde burakom i zawistnym ludziom nawet w lesie budynek przeszkadza leczcie się oszołomy

Gość • Środa [07.11.2018, 08:50:29] • [IP: 31.0.81.***]

Jaki dzięki dorsz. Przecież Bobek jest z jego komitetu 🙂razem nam zafundowali plus inni radni taki los a wy głupcy na nich znowu glosujecie, widocznie chcecie betonu i wyższych cen, ja się przenoszę do innego miasta a tu będę wynajmować mieszkanie bo żyć tu się już nie da, a po wyborach przy tym burmistrzu i zastęp cy i składzie rady to już kaplica dla miasta

Gość • Środa [07.11.2018, 07:34:48] • [IP: 5.173.136.*]

co bedziesz z tego miał, że dziękujesz? droższą wodę brak dopłat?

małagosia • Środa [07.11.2018, 06:59:54] • [IP: 5.173.232.***]

Pasuje jak kwiatek do kożucha.

Gość • Wtorek [06.11.2018, 21:28:23] • [IP: 83.11.177.***]

No i elegancko ! Dzięki Dorosz

Gość • Wtorek [06.11.2018, 21:10:42] • [IP: 188.147.102.***]

Przecież to owoc kadencji Dorosza, Magdy, Nogali, Celińskiego i tak można wyliczać bez końca. Czy Pan Mateusz Bobek teraz to udźwignie - nie 2wiem. Jestem pewny, że musimy nowemu burmistrzowi pomóc patrząc też na ręce, ale wszystkim. Powinno nam towarzyszyć teraz nowe hasło" czyste ręce". Te słowa trzeba na każdym kroku powtarzać aż do znudzenia.

Gość • Wtorek [06.11.2018, 21:06:35] • [IP: 83.21.50.***]

Ten moloch winien mieć swoje ujęcie wody i oczyszczalnię ścieków. Obiekty miejskie już są niewydolne. Zasoby wody na rezerwie i coraz bardziej śmierdzi w mieście przy wiatrach zachodnich...

Gość • Wtorek [06.11.2018, 21:03:53] • [IP: 83.23.169.***]

Jaki on tam piekny. I w ten sposob burmistrz Dorosz zabetonowal nam Miedzyzdroje. Dziwie sie bardzo panu Sapale, ktory jest mieszkancem i byl tez burmistrzem, ze"zafundowal" nam taki wiezowiec. Inni wlasciciele gruntow poszli jego sladem i beda nam rosly takie betonowce. Oczywiscie to jest wina radnych, ktorzy w Studium zagospodarowania przestrzennego zgodzili sie na takie molochy.

Gość • Wtorek [06.11.2018, 19:01:58] • [IP: 5.172.237.**]

bobek, prawda to ze 300m prywatnej plazy bedzie zeby wave apartmentowcy mieli gdzie odwloki polozyc zeby plebs miejski im nie przeszkadzal? w kampanii cisza, a na promenadzie juz na trawnikach przylacza pod hotele nowe stawiaja, kadencja dla mieszkancow rozpoczeta!

Gość • Wtorek [06.11.2018, 18:57:29] • [IP: 5.173.144.***]

A droga dojazdowa gdzie?? Ta ktora jest to masakra. Kto tam jezdzi latem ten dobrze o tym wie.

Gość • Wtorek [06.11.2018, 18:49:53] • [IP: 83.8.167.**]

Wstrętny moloch.

Gość • Wtorek [06.11.2018, 17:51:20] • [IP: 83.20.245.***]

A następne wieżowce czekają na realizacje...M.in.Aurora, która dotała pozwolenie na 11 lub 12 pięter.Dzięki dorosz!

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od zachodu będą występować początkowo słabe, a następnie umiarkowane, oraz krótkimi chwilami intensywne opady śniegu i deszczu. Dodatkowo podczas opadów śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne ■ Centrum kryzysowe ostrzega przed silnym wiatrem dziś 13 stycznia od godziny 20.00 do godziny 8.00 we wtorek 15 stycznia. Wzrost siły wiatru do średniej prędkości od 40 do 55 km/h, w poniedziałek porywach do 90 km/h. Jeszcze mocniej ma wiać w nocy z poniedziałku na wtorek - w porywach do 100 km/h. Kierunek wiatru: północno – zachodni. Takie prognozy oznaczają 2 stopień zagrożenia w 3-stopniowej skali ■ „Śledź po Międzyzdrojsku na kanale YouTube”. Czy lubicie potrawy ze śledzia? Czy chcielibyście odkryć nowe smaki, a może zaskoczyć przyjaciół na imprezie? Zapraszamy na kanał YouTube - UM Międzyzdroje, gdzie przedstawiamy przepisy na „Śledzia po Międzyzdrojsku” ■ Dnia 31.12.2018 r zaginęły klucze. Mieszkaniec zgubił je na ul. Zwycięstwa w Golczewie. Prawdopodobnie znalazła je starsza Pani, jednak sama nie jestem w stanie jej znaleźć. Proszę o pomoc Uczciwego znalazce kluczy nagrodzę kwotą 100 zł. Telefon: 605872202 lub 785257965 ■ Psy ze schroniska mogą dostać nowoczesne budy - organizatorzy akcji liczą na wsparcie ze strony Czytelników. "Na podstawie umowy o współpracy z naszym partnerem, Schroniskiem w Sosnowicach i przy wsparciu organizacyjnym Fundacji Psia Kość, postanowiliśmy postawić nowoczesne budy dla psów. Zamierzamy wybudować „domki" wysokiej klasy, tak aby służyły psom przez długie lata W związku z tym mamy kilka ważnych wytycznych: płaski, zdejmowany dach, okucie wejścia, styropian min. 4 cm, drewno w środku i na zewnątrz, w środku płyta impregnowana." ■ W gminie Kamień Pomorski przyznawane przez Urząd Marszałkowski granty sołeckie nie będą budzić dobrych wspomnień. We Wrzosowie trzeba było oddać 10.000 zl z odsetkami, sprawa budowy wiaty widmo w Jarszewie wylądowała w prokuraturze a koniec końców przez to wszystko radny Moskiewicz trafił do szpitala ■ Mężczyzna zasłabł podczas jazdy i uderzył w samochód dostawczy. Wypadek miał miejsce dzisiaj po godzinie 9.00 w okolicy Jarzysławia. 28-latek jechał oplem Zafirą i, jak nieoficjalnie dowiedział się nasz dziennikarz, w pewnym momencie zasłabł ■ W niedzielę 30 grudnia, na niedawno ochrzczonym placu, Placem Niepodległości Polski w Kamieniu Pomorskim (zbieg ulic Strzeleckiej i Gryfitów), w obecności władz samorządowych, wojewódzkich, a także licznych pocztów sztandarowych oraz bardzo wielu mieszkańców miasta oraz powstała na początku tego dziesięciolecia, Grupy Rekonstrukcji Historycznej (GRH) „Nałęcz” z Trzebiatowa, która zaprezentowała się w mundurach z lat dwudziestych minionego stulecia, w ramach obchodów jubileuszowej setnej rocznicy niepodległości Polski, odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, dar społeczności nie tylko Gminy Kamień Pomorski ■ Czytelnik: Dworzec w Kamieniu Pomorskim to melina i noclegownia dla bezdomnych. Konkretnie chodzi tu o poczekalnię dla podróżnych, którą objęli we władanie kloszardzi. Pomieszczenie przypomina melinę pijacką. O sprawie poinformował nas Czytelnik. "Poczekalnia ma dworcu kolejowym, wielki syf. Melina dla pijaczków i noclegowni dla bezdomnych. Z tego co wiem, to Kamień Pomorski jest miastem uzdrowiskowym. Co na to przyjeżdżający kuracjusze? Też wiem, że w Kamieniu jest straż miejska, jakie jest ich zadanie? Kto obserwuje monitoring na dworcu? Do naczelnika dworca, policji i Pana burmistrza: weźcie się do roboty! Wstydzę się za was."- pisze oburzony mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ■ Znany dziennikarz Marian Klasik poszkodowany w wyniku czołowego zderzenia dwóch aut. W niedzielę po godzinie 18.00 w Przybiernowie, doszło do zderzenia czołowego małego peugeota z mercedesem. W wyniku zderzenia ciężko poszkodowany został Marian Klasik, znany dziennikarz z Kamienia Pomorskiego oraz kobieta w ciąży pasażerka jadąca w mercedesie ■ Wypadek na obwodnicy Kamienia Pomorskiego. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci przetransportowano śmigłowcem LPR do Szczecina. Do tragicznego wypadku drogowego doszło przed godziną 15.00 na obwodnicy Kamienia Pomorskiego ■