POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [06.11.2018, 17:45:12] • Międzyzdroje

Aquamarina Onyx – ostatnie prace przed oddaniem do użytku

Aquamarina Onyx – ostatnie prace przed oddaniem do użytku

fot. Andrzej Ryfczyński

W rozmowie z Prezesem Zarządu spółki Marina Inwest Sp.z o. o. Stanisławem Sapałą dowiedzieliśmy się, że daleko od centrum Międzyzdrojów, tuż opodal dzikiej plaży w naturze 2000 kończą się prace wykończeniowe pięknego nowoczesnego obiektu wypoczynkowego dla wymagających z dużym standardem wypoczynku będzie oddany do użytku na przełomie tego roku.

Pod koniec 2016 roku w Międzyzdrojach, zachodniej części kurortu w Lubiewie spółka Marina Invest Sp.zo.o. rozpoczęła budowę 16 kondygnacyjnego nowoczesnego kompleksu wypoczynkowego, w którym zaprojektowano 198 apartamentów. Trzeba dodać, że ten nowy obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie zespołów apartamentowych „Aquamarina Międzyzdroje" działające już od 2010 roku. Każdy ten obiekt ma nazwę szlachetnych kamieni jubilerskich: Jantar, Koral, Nefryt, Rubin, Szafir, Turkus. Teraz jest budowany wysoki na 16 kondygnacji Onyx, który tak jak poprzednie obiekty będzie miał w podziemne i naziemne garaże.

Aquamarina Onyx – ostatnie prace przed oddaniem do użytku

fot. Andrzej Ryfczyński

W tym kompleksie znajdować się będzie też restauracja,sklep, zaplecze rekreacyjno-usługowe, korty tenisowe, siłownia plenerowa, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw dla dzieci oraz całoroczny basen z częścią wellness. Właśnie po dwóch latach budowy trwają teraz prace wykończeniowe. Na przełomie tego roku inwestor będzie oddawał do użytku właścicielom obiekt. Cały ten kompleks od morza i szerokiej plaży, jak na warunki międzyzdrojskie dzieli tylko wysoka wydma. Od 5 kondygnacji z apartamentów będzie widać morze i piękny las, a z wyższych pięter, też Narodowy Park Woliński, Zalew Szczeciński i fragmenty Klifów Lubińskich. Dalej na zachód Świnoujście z latarnią morską, która nocą pięknie świeci pulsującym światłem. Jeszcze dalej na zachód niemieckie wzgórza. Będzie też widać statki wpływające do portu, lub stojące na redzie w oczekiwaniu na miejsce w porcie. Mogę dodać, że na wyższych piętrach w czerwcu i lipcu kiedy będzie ładna pogoda można będzie oglądać zjawisko tzw. białych nocy. Pozwala na to daleka wolna przestrzeń Bałtyku, który dodatkowo świeci odbitym światłem nieba.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Sobota [10.11.2018, 09:36:23] • [IP: 83.23.183.***]

Nowy burmistrz będzie działał po zaprzysiężeniu, jeszcze takowego nie było.

Gość • Piątek [09.11.2018, 19:33:08] • [IP: 77.253.31.**]

Nowy burmistrz już działa brawo miejsca pracy turyści wszystko dla mieszkancow

Gość • Czwartek [08.11.2018, 20:15:55] • [IP: 185.210.36.***]

DZIADOSTWO -DLA KOGO TO -PRZECIEŻ NIE DLA NAS. CIEKAWE GDZIE ODPROWADZĄ ŚCIEKI, BRAK DRÓG

Gość • Czwartek [08.11.2018, 07:40:08] • [IP: 178.238.251.***]

Ja traktuje to jako plus. W ofercie noclegowej dodalem : pokoje z widokiem na wieżowiec.

Gość • Środa [07.11.2018, 23:48:52] • [IP: 37.47.169.**]

To wygląda na ZAPIS KORUPCJI W KRAJOBRAZIE czyż nie?

Gość • Środa [07.11.2018, 17:06:41] • [IP: 83.13.155.**]

Mamy takie" piękne widoki" dzięki poprzedniej Radzie Miasta. Dużo" udziałowców" takiego sposobu zagospodarowania z poprzedniej ekipy jednak pozostało. Widocznie nasi mieszkańcy lubią mieć" ograniczony horyzont".

Gość • Środa [07.11.2018, 09:12:01] • [IP: 83.23.184.***]

Pasuje jak pięść do oka.

Gość • Środa [07.11.2018, 09:09:34] • [IP: 188.146.132.**]

To że skarżycie się że wam Międzyzdroje betonuja to trochę za późno bowiem zaczęli dużo wcześniej już na początku lat 90tych były stawiane blokowce bez żadnych zachowań architektury miasta. Wymieniać obiektów chyba nie trzeba bo stali mieszkańcy wiedzą o czym piszę

Gość • Środa [07.11.2018, 08:59:21] • [IP: 5.173.128.**]

Kurde burakom i zawistnym ludziom nawet w lesie budynek przeszkadza leczcie się oszołomy

Gość • Środa [07.11.2018, 08:50:29] • [IP: 31.0.81.***]

Jaki dzięki dorsz. Przecież Bobek jest z jego komitetu 🙂razem nam zafundowali plus inni radni taki los a wy głupcy na nich znowu glosujecie, widocznie chcecie betonu i wyższych cen, ja się przenoszę do innego miasta a tu będę wynajmować mieszkanie bo żyć tu się już nie da, a po wyborach przy tym burmistrzu i zastęp cy i składzie rady to już kaplica dla miasta

Gość • Środa [07.11.2018, 07:34:48] • [IP: 5.173.136.*]

co bedziesz z tego miał, że dziękujesz? droższą wodę brak dopłat?

małagosia • Środa [07.11.2018, 06:59:54] • [IP: 5.173.232.***]

Pasuje jak kwiatek do kożucha.

Gość • Wtorek [06.11.2018, 21:28:23] • [IP: 83.11.177.***]

No i elegancko ! Dzięki Dorosz

Gość • Wtorek [06.11.2018, 21:10:42] • [IP: 188.147.102.***]

Przecież to owoc kadencji Dorosza, Magdy, Nogali, Celińskiego i tak można wyliczać bez końca. Czy Pan Mateusz Bobek teraz to udźwignie - nie 2wiem. Jestem pewny, że musimy nowemu burmistrzowi pomóc patrząc też na ręce, ale wszystkim. Powinno nam towarzyszyć teraz nowe hasło" czyste ręce". Te słowa trzeba na każdym kroku powtarzać aż do znudzenia.

Gość • Wtorek [06.11.2018, 21:06:35] • [IP: 83.21.50.***]

Ten moloch winien mieć swoje ujęcie wody i oczyszczalnię ścieków. Obiekty miejskie już są niewydolne. Zasoby wody na rezerwie i coraz bardziej śmierdzi w mieście przy wiatrach zachodnich...

Gość • Wtorek [06.11.2018, 21:03:53] • [IP: 83.23.169.***]

Jaki on tam piekny. I w ten sposob burmistrz Dorosz zabetonowal nam Miedzyzdroje. Dziwie sie bardzo panu Sapale, ktory jest mieszkancem i byl tez burmistrzem, ze"zafundowal" nam taki wiezowiec. Inni wlasciciele gruntow poszli jego sladem i beda nam rosly takie betonowce. Oczywiscie to jest wina radnych, ktorzy w Studium zagospodarowania przestrzennego zgodzili sie na takie molochy.

Gość • Wtorek [06.11.2018, 19:01:58] • [IP: 5.172.237.**]

bobek, prawda to ze 300m prywatnej plazy bedzie zeby wave apartmentowcy mieli gdzie odwloki polozyc zeby plebs miejski im nie przeszkadzal? w kampanii cisza, a na promenadzie juz na trawnikach przylacza pod hotele nowe stawiaja, kadencja dla mieszkancow rozpoczeta!

Gość • Wtorek [06.11.2018, 18:57:29] • [IP: 5.173.144.***]

A droga dojazdowa gdzie?? Ta ktora jest to masakra. Kto tam jezdzi latem ten dobrze o tym wie.

Gość • Wtorek [06.11.2018, 18:49:53] • [IP: 83.8.167.**]

Wstrętny moloch.

Gość • Wtorek [06.11.2018, 17:51:20] • [IP: 83.20.245.***]

A następne wieżowce czekają na realizacje...M.in.Aurora, która dotała pozwolenie na 11 lub 12 pięter.Dzięki dorosz!

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■